8 października drużyna harcerska „Kwiaty polne” oraz gromada zuchowa „Leśne zwierzęta” wzięli udział w rajdzie po lesie w Trębkach. Harcerze mieli do pokonania trasę 15km. W jej trakcie rozwiązywali zagadkę Żanety Tracz. Bawiąc się w detektywów, kolejno układali losy fikcyjnej bohaterki. Na koniec, po zdobyciu dowodów, napisali sprawozdanie z przeprowadzonego śledztwa.
Zuchy w ty czasie wyruszyły na wędrówkę, która liczyła 5km. Po drodze napotykali na przeszkody. Musieli je pokonać i odpowiedzieć na pytania.
Około godziny 16.00 wszyscy spotkali się ponownie w świetlicy wiejskiej. Czekała tam na wszystkich gorąca grochówka.
Po krótkim odpoczynku zuchy i harcerze stawili się na apelu wieczornym. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze przed pomnikiem dh Andrzeja Małkowskiego w Trębkach.
4 i 5 października w naszej szkole odbyły się Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego pt. „Przyroda w poezji. Wiejskie krajobrazy”. Pierwszego dnia konkursowego prezentowało się 12 uczniów z klas II – IV, zaś drugiego dnia dziewięcioro z klasy V i VI. Wszyscy uczestnicy recytowali po dwa wiersze tematycznie związane z tytułem konkursu.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników pierwszego dnia jury w składzie: Agnieszka Miedzińska i Monika Dębowska - Baranowska wyróżniło i nagrodziło następujące osoby:
Wyróżnienie – Joanna Tomczak kl. III, Julia Antczak kl. IV
II miejsce – Julia Czubiak kl. III Zuzanna Fercikowska kl. IV
I miejsce – Weronika Ratajczyk kl. III
Drugiego dnia konkursowego jury w składzie: Agnieszka Miedzińska i Anna Kaczor wyróżniło i nagrodziło następujące osoby:
Wyróżnienie – Julia Zielińska kl. V
III miejsce – Gracjan Miszczak kl. V, Bartosz Kamiński kl. VI
II miejsce – Anna Kowalczyk kl. V, Aleksandra Przytulska kl. VI
I miejsce – Igor Jóźwiak kl. VI
Laureaci I, II i III miejsca reprezentowali naszą szkolę 7 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie na finale tegoż konkursu. W eliminacjach gminnych wzięło udział 28 recytatorów. Umiejętności recytatorskie oceniało jury w składzie: Anna Szczepanik - instruktor bibliotek powiatu kutnowskiego, Krystyna Zakrzewska - bibliotekarz Gminnej Biblioteki w Krzyżanowie, Anna Trusińska - radna Rady Gminy w Bedlnie. Jury po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznało miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Wśród nagrodzonych byli także nasi uczniowie.
Kategorii klas II – IV (szkoła podstawowa):
III miejsce:
Wyróżnienie:
Kategorii klas V – VI (szkoła podstawowa):
I miejsce:
III miejsce:
Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, a zdobywcy miejsc i wyróżnień nagrody książkowe.
30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W przygotowanych przez dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego konkurencjach wybraliśmy SUPER CHŁOPAKA, CHŁOPCA OMNIBUSA i SPORTOWEGO CHŁOPAKA. Każdy z tych chłopców otrzymał medal oraz drobne upominki. Wszystkim chłopcom w naszej szkole życzyliśmy wszystkiego najlepszego i obdarowaliśmy słodkościami.
28 września odbyły się w naszej szkole wybory władz Samorządu Uczniowskiego. O stanowisko przewodniczącego ubiegało się pięciu kandydatów, którzy tydzień wcześniej przedstawili kolegom i koleżankom swoje programy wyborcze. Byli to: Przemek Szałamacha, uczeń klasy VI– kandydat nr 1, Filip Mrowicki, uczeń klasy VI – kandydat nr 2, Gracjan Zajewski, uczeń klasy V – kandydat nr 3, Gracjan Miszczak – uczeń klasy V – kandydat nr 4, Kinga Trembaczyk, uczennica klasy VI – kandydat nr 5.
W dniu wyborów wszyscy uczniowie otrzymali karty do głosowania z nazwiskami kandydatów, z których mogli wybrać tego, któremu chcą oddać swój głos stawiając znak X przy jego nazwisku.
Nad całością głosowania czuwała komisja w składzie: Piotr Kubiak, Julia Antczak, Natalia Antczak, Magda Janczewska oraz obserwatorzy - Dyrektor Szkoły Joanna Jankowska, Katarzyna Kubiak i Agnieszka Miedzińska.
Uprawnionych do głosowania było 82 uczniów, oddano 78 głosów w tym 73 ważne i 5 nieważnych. W wyniku głosowania wybrano na stanowisko:
Przewodniczącej – Kingę Trembaczyk, liczbą 27 głosów
zastępcy – Gracjana Znajewskiego, liczbą 16 głosów
skarbnika - Gracjana Miszczaka, liczbą 15 głosów
27 września gościliśmy w naszej szkole dyrektora Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie - Grzegorz Skrzynecki. Przyjechał on, aby zasiąść w jury Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Żołnierz polski". Z tej okazji wypożyczył dla nas z muzeum i przywiózł mundur żołniera oraz jego wyposażenie. Aby uatrakcyjnić dekorację konkursu nasze dziewczęta również namalowały żołnierza w naturalnej wielkości.
W przygotowanej klimatycznej dekoracji rozpoczął się konkurs. W jury zasiedli p. G. Skrzynecki, pani dyrektor J. Jankowska oraz nauczycileki A. Miedzińska i A. Kaczor. Dwanaścioro uczniów zaprezentowało się w wierszach o żołnierzach.
Jury po burzliwych obradach wynikających z wysokiego i wyrównanego poziomu przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:
Wyróżnienia: Patrycja Lickowskakl. V, Aleksandra Przytulska kl. VI, Bartosz Kamiński kl. VI, Bartosz Kowalczyk kl. VI
III miejsce: Anna Kowalczyk kl. V, Weronika Kowalewska kl. VI
II miejsce : Zuzanna Fercikowska kl. IV
I miejsce: Alicja Włodarczyk kl. VI
Po wręczeniu dyplomów i nagród nasz gość p. G. Skrzynecki chętnie poszedł przyjrzeć się naszemu Kącikowi Patrona oraz do Szkolnego Muzeum. Znalazł tam wiele ciekawych eksponatów. Nasze źródła historyczne zrobiły na nim wrażenie i przyciągnęły wspomnienia z jego szkolnych lat.
25 września w Orłowie odbyły się gminne obchody rocznicy Bitwy nad Bzurą. Ich organizatorem był GOK z Bedlna.
Najpierw Mszę Świętą za poległych żołnierzy odprawił ksiądz Stanisław Kosiacki. Na niej naszą szkołę reprezentowały dwa poczty sztandarowe: szkolny i harcerski.
Po mszy wszyscy przeszli pod pobliski obelisk, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po hymnie narodowym przewodniczący Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „CIVITAS CHRISTIANA” Włodzimierz Klimecki wygłosił przemówienie okolicznościowe. Następnie pod obeliskiem złożono kwiaty i zapalono znicze.
Uczniowie naszej szkoły uświetnili tę uroczystość montażem słowno-muzyczny przybliżającym historię Bitwy nad Bzurą przygotowanym pod kierunkiem p. Anny Zawiślak i p. Agnieszki Miedzińskiej.
21 września uczniowie z klas IV – VI na podsumowanie innowacji pedagogicznej „Historia nauczycielką życia” uczestniczyli w wycieczce do Kutna.
Najpierw przyjechali do Muzeum Bitwy nad Bzurą. Tam złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicami upamiętniającymi walczących w kampanii wrześniowej. Następnie spotkali się z panem przewodnikiem, który ciekawie opowiadał o wydarzeniach i postaciach związanych z Bitwą nad Bzurą, a także pochwalił dotychczasową wiedzę naszych uczniów. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem oglądali eksponaty takie jak sztandary, makieta bitwy, wyposażenie i uzbrojenie żołnierskie. Chętnie składali swe podpisy w Księdze pamiątkowej. Na zakończenie pracownicy muzeum pochwalili zachowanie naszych uczniów w tym miejscu publicznym.
Kolejnym punktem w programie wycieczki było oglądanie różnych wystaw w Muzeum Regionalnym. Tam uczniowie widzieli ekspozycję obrazów, eksponaty etnograficzne, archeologiczne, weszli do sali gen. Hallera. Najbardziej spodobała im się piwnica muzeum, w której zgromadzono wiele kolorowych rzeźb regionalnych twórców.
W kolejnym miejscu, do którego zajechali wycieczkowicze, nie byli już tylko odbiorcami kultury. Sami próbowali ją tworzyć. W Bibliotece Pedagogicznej podzielili się na grupy, dla których zadanie polegało na narysowaniu komiksu tematycznie związanego z Bitwą nad Bzurą. Po przypomnieniu sobie zasad tworzenia tego rodzaju książki uczniowie chętnie zabrali się do pracy. Każdy pomysł na przedstawienie wydarzeń był inny. Dzieci na zakończenie chętnie opowiadały o swych komiksach. Pani bibliotekarka pochwaliła ich pracę.
Uczestnictwo naszych uczniów w tej wycieczce dowiodło, iż zgromadzili oni dużą wiedzę na temat swojego Patrona, wydarzeń wojennych i potrafili się nią z innymi podzielić. Ich właściwa kulturalna i patriotyczna postawa także dała się zauważyć. Można więc stwierdzić, iż cele innowacji pedagogicznej założone rok wcześniej zostały osiągnięte.
Jak co roku uczestnicy Koła historycznego wraz z harcerzami wzięli udział w podchodach. 1 września zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z druhną Anną Zawiślak się chowała, druga z p. Agnieszką Miedzińską wyruszyła po chwili na ich poszukiwania. Po drodze uczniowie musieli wykonać 3 zadania związane z Patronem szkoły - Bohaterami Walk nad Bzurą. Wszystkie rozwiązali śpiewajaco, zwłaszcza hymn szkolny.
Gdy nadeszła pora na szukanie "zbiegów", okazało się, iż ukryli się w polu kukurydzy. Niestety okazali się lepsi i nie dali się tak od razu znaleźć. Udało się im zmylić poszukiwaczy i ukryć ponownie. Zabawa była przednia. Po oddaniu okrzyków dla drużyny zwycieskiej wszyscy zgodnie i w dobrych humorach wrócili do szkoły.
Całe wakacje nauczyciele, pracownicy oraz rodzice naszej szkoły przygotowywali ją na Jubileusz 80 – lecia istnienia. Miał on miejsce 9 września. Wówczas to również mija 20 lat od nadania szkole imienia Bohaterów Walk nad Bzurą oraz 10 lat od nadania jej Sztandaru.
Swą obecność zapowiedziało wielu znamienitych Gości. Byli wśród nich przedstawiciele władz państwowych - posłowie na Sejm RP Tadeusz Woźniak i Piotr Polak, Dyrektor Ewelina Niciak i Anna Matusiak z Biura Senatora RP Przemysława Błaszczyka, Wójt Gminy Bedlno i absolwent naszej szkoły Krzysztof Kołach, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Łodzi – Andrzej Krych, Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi –Bogumiła Bylińska – Trzeciak, Proboszcz Parafii w Łękach Kościelnych – ks. Piotr Gumołowski, kombatanci: druh Ludwik Zalewski oraz Czesław Wujkowski, dyrektorzy szkół z terenu gminy Bedlno: Ewa Kowalska, Dorota Stelmaszczyk, Beata Kwiatkowska, Halina Milewska, Poczty Sztandarowe szkół z terenu Gminy Bedlno, Podkomisarz Komendy Powiatowej Policji w Kutnie i absolwent szkoły- Mirosław Liwiński, Dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Tęcza w Kutnie – Dorota Ćwirko-Godycka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie - Jolanta Rosół, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bedlnie –Katarzyna Nykiel, Dyrektor Banku Spółdzielczego – Oddział w Bedlnie – Agnieszka Lewandowska, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie – Celina Marciszewska, Młodszy Asystent Higieny Dzieci i Młodzieży PSSE Kutno – Pani atarzyna Pijewska, Członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej 18 Pułku Piechoty ze Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty oraz Przyjaciele Szkoły - przedstawiciele firm współpracujących i wspierających szkołę, przedsiębiorcy i filantropi, rodzice uczniów.
Na uroczystości nie zabrakło również osób, które współtworzyły dzieje naszej szkoły, tj.: Pelagii Kalińskiej – żony Szczepana Kalińskiego kierownika szkoły w latach 1956 - 1960, Wojciecha Włodarczyka – kierownika i dyrektora szkoły w latach 1968-1984, Bogdy Włodarczyk – dyrektora szkoły w latach 1984 – 1992, Marii Chlebnej – dyrektora szkoły w latach – 1992 – 2012. Licznie pojawili się nauczyciele wcześniej pracujący w naszej szkole: Aurelia Kochanek, Emilia Domańska (Krawczyńska), ks. Józef Zawiślak, Mirosława Kołodziejska, Wojciech Kołodziejski, Irena Jóźwiak, Mariola Trościanko, Jerzy Papiewski, Jadwiga Gajewska, Urszula Ptaszyńska, Jadwiga Wasilewska, Luiza Lachowicz.
Dzieci witały gości, wręczając im symboliczny znaczek i folder naszej szkoły. Potem prowadziły ich na specjalnie przygotowaną widownię. Tam wszystkich przywitała Pani Dyrektor Joanna Jankowska i zaprosiła na obejrzenie części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem nauczycielek Anny Zawiślak i Agnieszki Miedzińskiej. Poprowadził ją nasz absolwent Kacper Oszczyk. Przybliżała ona dzieje szkoły. Mimo upału, wszyscy z zainteresowaniem śledzili występ. Zwłaszcza byli dyrektorzy, którzy wśród postaci pojawiających się na scenie, mogli zobaczyć siebie. Było wzruszająco, ale i humorystycznie. Dzieci pięknie recytowały, śpiewały, odgrywały scenki, zatańczyły walca angielskiego. Podarunkiem od wszystkich uczniów dla szkoły z okazji jej Jubileuszu był pierwszy raz odśpiewany oficjalnie Hymn szkoły.
Po występie Pani Dyrektor przedstawiła zebranym konkretne osiągnięcia naszej szkoły. Podkreśliła jak ważny jest dorobek poprzedników. Podziękowała nauczycielom emerytom i tym nauczycielom, którzy część swojego życia zawodowego związali z naszą szkołą za współtworzenie historii szkoły, wpajanie wartości, ugruntowanie drogi dla dzisiejszych jej sukcesów. W dowód wdzięczności dzieci wręczyły obecnym wśród gości byłym nauczycielom szkoły w Szewcach Nadolnych symboliczny kwiat. Pani Dyrektor podarowała także pierwsze egzemplarze książki o historii szkoły wzbogacane wspomnieniami jej dyrektorów, nauczycieli, absolwentów tym, którzy przyczynili się do jej powstania. Każdy otrzymał pamiątkowy magnes z wizerunkiem naszej szkoły.
Następnie na ręce Pani Dyrektor goście złożyli gratulacje, podziękowania za współpracę oraz życzenia kolejnych tak wspaniałych Jubileuszy dla szkoły. Niejeden przyznał, że chętnie spotkałby się tu za 10, 20 lat. Każdy podarował szkole prezent, który zapewne bardzo dobrze przysłuży się naszym uczniom. Dziękujemy.
Na zakończenie części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na tort urodzinowy Szkoły, ciasto, zimne napoje, grochówkę. Mogli również udać się na zwiedzanie budynku. Każdy chętnie wchodził do klas, muzeum szkolnego w harcówce, bacznie przyglądał się wystrojowi, kronikom, zdjęciom i gazetkom na korytarzach, wspominał to, jak szkoła wyglądała dawniej, jak się w niej pracowało, uczyło… Nasza stara – nowa szkoła zrobiła na nich wrażenie.
W międzyczasie na boisku szkolnym pod namiotem prezentowała się wraz ze sprzętem wojskowym Grupa Rekonstrukcyjna 18 Pułku Piechoty ze Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty. Każdy mógł podejść do jej członków, obejrzeć sprzęt, porozmawiać, dowiedzieć się wiele ciekawych informacji od tych fascynatów historii. W pewnym momencie rozległy się bardzo głośne wystrzały, huki. To właśnie rozpoczął się pokaz przygotowany przez członków Stowarzyszenia.
Ostatnim punktem programu uroczystości był obiad, podczas którego nawiązały się nowe znajomości, odnowiły stare.
Miło było gościom powspominać stare czasy i uświadomić sobie, że słowa Horacego „non omnis moriar” (nie wszystek umrę) dotyczą również ich. Zostawili w naszej szkole część siebie i za to dziś im dziękują byli uczniowie i my. Pamiętamy również słowa Fryderyka Chopina: „Czas to najlepsza cenzura, a cierpliwość najdoskonalszy nauczyciel”. Mamy nadzieję, że w przyszłości to my - dzisiejsi nauczyciele i uczniowie będziemy zapraszani na kolejne Jubileusze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych.
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE DLA RODZICÓW
15 WRZEŚNIA 2016R.
ROZPOCZĘCIE O GODZINIE 14.30.
Pierwszy września przywitał dzieci piękna pogodą. Do szkoły przyszli odświętnie ubrani z uśmiechem na twarzy. Pani Dyrektor wszystkich serdecznie powitała, przedstawiła kadrę nauczycielską, podziękowała rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły za ich pomoc okazaną podczas wakacji w związku z remontem i upiększaniem szkoły.
Następnie poprosiła na scenę tegorocznych pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły się, a ich wychowawczyni p. Anna Zawiślak obdarowala swą "dziesiątkę wspaniałych" rogami ze słodyczami zasponsorowanymi przez Radę Rodziców. Uczniowie bardzo byli zadowoleni i obiecali, że jutro też przyjdą do szkoły.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
ROZPOCZNIE SIĘ 1 WRZEŚNIA O GODZINIE 9.00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Po rozdaniu świadectw zuchy i harcerze oraz inne zainteresowane dzieci ze szkoły w Szewcach Nadolnych mogły wziąć udział w biwaku pod namiotami.
Wszyscy spotkali się 24 czerwca o godzinie 15.00 na boisku. W ciągu pół godziny wyrosło przed szkołą osiedle namiotowe. Pomimo bardzo wysokiej temperatury uczestnicy z wielkim zaangażowaniem budowali swoje „domki” i wprowadzali się do nich.
O godzinie 17.00 opiekunki z 26-osobowa grupą wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu we Władysławowie. Tam dzieci przeprowadziły ulubiona grę - podchody. W drodze powrotnej każdy z uczestników zabrał ze sobą dwa kije, z których Przed szkołą powstało ognisko. Pieczenie kiełbasek i ich zajadanie to ulubione zajęcie dzieci na biwaku. Po licznych grach i zabawach, około godziny drugiej, uczestnicy wakacyjnego szaleństwa zasnęli. Jednak już około godziny piątej pierwsze dziecko (Antoś Antczak – najmłodszy) było już wyspane. Stwierdziło: „Już wstałem, tak mi się chyba wydaje.”
Po śniadaniu, lodach i zabawie dzieci z apetytem zjadły obiad. Jak zwykle była ulubiona pomidorówka. Wspólne przebywanie, spanie pod namiotem, wędrówki i zabawa to ulubione zajęcia dzieci. Tuż przed odjazdem dzieci posiliły się jeszcze parówkami z ketchupem i wykończone wróciły do szczęśliwych rodziców.
UWAGA!!!
WSZYSTKIE PODRĘCZNIKI WE WŁASNYM ZAKRESIE ZAKUPUJĄ
TYLKO RODZICE DLA UCZNIA KLASY VI.
RODZICE DLA UCZNIÓW Z WSZYSTKICH KLAS ORAZ Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ZAKUPUJĄ TYLKO PODRĘCZNIK I ZESZYT ĆWICZEŃ Z RELIGII
Pozostali uczniowie otrzymają podręczniki i ćwiczenia w szkole.
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
„Paczka Pluszaczka”, WSiP: Karty pracy cz. 1-4
RELIGIA „Jesteśmy dziećmi pana Boga" - Wydawnictwo Świętego Wojciecha
JĘZYK ANGIELSKI – My First English Adventure 2 + zeszyt ćwiczeń (Activity Book) Mady Musiol Magany Villarroel PEARSON
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
KLASA I
RELIGIA „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" - Wydawnictwo Świętego Wojciecha
KLASA II
RELIGIA „Kochamy pan Jezusa” - Wydawnictwo Świętego Wojciecha
KLASA III
RELIGIA Podręcznik „Przyjmujemy Pana Jezusa” - Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Ćwiczenia do religii dla klasy III
KLASA IV
RELIGIA „Jestem chrześcijaninem” - Wydawnictwo Świętego Wojciecha
KLASA V
RELIGIA „Wierzę w Boga” - Wydawnictwo. Świętego Wojciecha
KLASA VI
JĘZYK POLSKI GWO Podręcznik + 2 zeszyty ćwiczeń – Łuczak A,. Murdzek A. - „Między nami 6”
MATEMATYKA
GWO Podręcznik – Zarzycki P., Dobrowolska M., Karpiński M.- „Matematyka 6” nowa wersja – GWO
Zeszyt ćwiczeń – Zarzycki P. - „Liczby i wyrażenia algebraiczne. Część 1 i 2” - GWO, M. Dobrowolska, M. Jucewicz, P. Zarzycki - „Geometria”- GWO
ZAJĘCIA KOMPUTEROWE WSiP Jachemczyk W., Krajewska–Kranas I., Kranas W., Wyczółkowski M.- „Lekcje z komputerem 6”
HISTORIA GWO Podręcznik i zeszyt ćwiczeń – T. Małkowski Historia i społeczeństwo 6. „Wehikuł czasu”
JĘZYK ANGIELSKI Wydawnictwo Oxford UniversityPress Falla T., Wheeldon S., Palczek E. - „Steps In English 3” (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) -
PRZYRODA WSiP Podręcznik i zeszyt ćwiczeń - E. Gromek, E. Kłos, W. Kofta, E. Lackowska. - „Przyroda witaj!"
RELIGIA Wydawnictwo Świętego Wojciecha Szpet J., Jackowiak D. (red.) - „Przemienieni przez Boga” -
MUZYKA WSiP Smoczyńska U., Jakóbczak-Drążek K., Sołtysik A.– „Klucz do muzyki 6” -
ZAJĘCIA TECHNICZNE WSiP Bubak E., Królicka E., Duda M. - „Technika na co dzień. Zajęcia techniczne klasy IV - VI”
I nadszedł 24 czerwca - zakończenie roku szkolnego. Na początku ostatniej uroczystości nastąpiło przekazanie przez szóstoklasistów sztandaru szkoły uczniom klasy V.
Następnie uczniowie klasy szóstej zaprezentowali swój ostatni w tej szkole występ, żegnając się z "Najfajniejszą podstawówką w powiecie kutnowskim".
Program artystyczny przygotowany przez ich wychowawczynię Katarzynę Kubiak zatytułowany „Dziękuję za wszystko” zawierał elementy satyryczne i poważne.
Były chwile radosne i wzruszające. Do tych ostatnich niewątpliwie należały podziękowania, zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców. Ci ostatni otrzymali od swoich pociech własnoręcznie wykonane róże z krepiny.
Najbardziej jednak wzruszyli publiczność piosenką „Jedna mała łza” skierowaną do młodszych koleżanek i kolegów, puentując ją następującymi słowami: „…Pamiętaj drogi kolego, nie zmarnuj tego wszystkiego co tu masz – masz dom, rodzinę, przyszłość i możesz zmienić świat. Ja teraz odchodzę, dziękuję, przepraszam i …. i stwierdzam, że ta szkoła, to miejsce nauczyło życia mnie!”.
Wśród uczniów tej klasy nie zabrakło wyróżnionych w nauce i sporcie. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Cyprian Bilski – średnia 5,0, Gabriela Włodarczyk – średnia 4,91 i Wiktoria Karpiak – średnia 4,82. Nagrody sportowca otrzymali: Michalina Andrzejczak, Mateusz Baranowski, Miłosz Galant, Szymon Kowalewski, Konrad Lickowski, Mikołaj Mrowicki, Łukasz Różycki, Wiktoria Szymańska i Gabriela Włodarczyk.
Nagrodę FAIR PLAY Rada Pedagogiczna przyznała uczniowi klasy szóstej Konradowi Drzewoszewskiemu, w uznaniu za jego postawę i moralne postępowanie w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych.
W tym roku szkolnym było wielu wyróżnionych uczniów także w młodszych klasach. Z uśmiechem na ustach szli po odbiór nagród i świadectw.
Rodzice w tym roku szkolnym również nie zawiedli. Bardzo angażowli się w życie szkoły, w pomoc, w realizacje różnych projektów, dlatego Pani Dyrektor wręczyła im wiele podziękowań.
Rok wytężonej dziesięciomiesięcznej pracy minął. Zaczęły sie dwa miesiące odpoczynku dla uczniów. Liczymy, że po wakacjach wrócicie do nas przepełnieni energią i motywacją do zdobywania kolejnych sukcesów.
NASI ABSOLWENCI:
W dniach 20 – 22 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Dolnego Śląska.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Halę Stulecia – obiekt wpisany na listę UNESCO, uczestniczyliśmy w pokazie grającej fontanny.
Spacerowaliśmy po Ogrodzie Japońskim stworzonym zgodnie ze wszystkimi wymogami japońskiej sztuki.
Następnie udaliśmy się do do ZOO z Afrykarium – Oceanarium.
Ostatnim punktem zwiedzania tego dnia była Panorama Racławicka.
Naszą wycieczkę drugiego dnia rozpoczęliśmy od zwiedzania Ostrowa Tumskiego z katedrą, Ossolineum, Uniwersytetu Wrocławskiego, Starego Miasta oraz Ratusza – jednego z najpiękniejszych w Europie, perłę wrocławskich zabytków.
Po obiedzie odwiedziliśmy manufakturę cukierków, gdzie nasi uczniowie mieli okazję wykonać własnoręcznie lizaki.
Kolejnym punktem wycieczki był wjazd na najwyższy punkt widokowy na Sky Tower.
Dzień zakończyliśmy wstępem do Hydropolis czyli centrum wiedzy o wodzie oraz wspólnym ogniskiem z kiełbaskami na terenie schroniska.
Trzeciego dnia wyjechaliśmy z Wrocławia do Sztolni Walimskich czyli podziemnych korytarzy z okresu II wojny światowej a następnie udaliśmy się do Zamku Książ, gdzie odbyło się zwiedzanie zamku połączone z lekcją historii pod hasłem „Baśniowy Książ”.
Tym miłym akcentem zakończyliśmy naszą wycieczkę i udaliśmy się do domu.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO 2015/2016,
KTÓRE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 9.00
16 czerwca w parku PDPS w Wojszycach odbył się plener malarski pt. "Wieś mazowiecka". Wszyscy uczniowie z naszej VI klasy pod opieką pań: Anny Zawiślak i Anny Kaczor rowerami wyruszyli na miejsce spotkania. Przejażdżka była radosna i bezpieczna.
Organizatorzy pleneru wczesniej ogłosili konkurs plastyczny wśród dzieci pobliskich szkół. Tematem prac miała być wieś mazowiecka. W każdaej szkole nauczyciel wytypował 5 najlepszych rysunków. Spośród uczniów naszej szkoły za swą pracę III miejsce uzyskała Justyna Myszewska. Pozostałe zdobyły wyróżnienia.
Podczas pleneru nasi uczniowie wzięli również udział w grach i zabawach oraz malowaniu dowolną techniką najciekawszego zakątka Wojszyc. Chłopcy z tej klasy zdobyli I miejsce.
16 czerwca zapisał się jako słoneczny i pełen wrażeń dzień. Naszym uczniom nie trzeba było tłumaczyć, co to jest integracja. Oni to doskonale czuli i świetnie potrafili realizować wszelkie zadania z nią związane.
17 czerwca uczniowie z klasy I, IV i V wraz z opiekunem biblioteki szkolnej przygotowali występ z okazji Święta Bilioteki Szkolnej.
Widzowie zobaczyli Królową Moli Książkowych (Patrycja Lickowska) wśród świty swych dwórek - książek (Weronika Kowalewska, Julia Frank, Kinga Trembaczyk, Aleksandra Przytulska). Jedna z nich (Alicja Włodarczyk) wśród publiczności szukała kogoś, kto zechciałby się nią zaopiekować, tzn. przeczytać. Znalazło się wielu chętnych.
Podczas spotkania wyróżnieni zostali najlepsi czytelnicy w każdej z klas. Otrzymali oni drobne upominki za wzorcowe wypożyczanie książek. Byli to w kl. I Niedziałek Mikołaj, z kl. II Ratajczyk Natalia, z kl. III Stępień Patryk, z kl. IV Anna Kowalczyk i Patrycja Lickowska, z kl. V Weronika Kacprzak i Weronika Kowalewska, z kl. VI Michalina Andrzejczak.
Niestety Królowa Moli Książkowych musiała także upomnieć tych, którzy stronili od biblioteki lub przetrzymywali książki. Poprosiła o wystąpienie na środek sali Grzesia Jąkalskiego (Patryk Kowalski) i Martę Dukającą (Marika Grzebielucha). Musieli oni złożyć uroczystą przysięgę, że będą już przykładnymi czytelnikami. Widzowie zażądali dla nich dodatkowej kary, więc otrzymali przykładem Kopciuszka do przebrania miskę grochu i ryżu.
Młodzi organizatorzy spotkania mieli jeszcze jedną atrakcję dla zgromadzonych. Podzielili ich na dwie grupy: dziewczęcą i chłopięcą. Dla każdej z nich pani dyrektor losowała przedmiot, po którym należało rozpoznać tytuł utworu literackiego.
Efektem tych zmgań drużyn był remis. Wszyscy świetnie się bawili tego dnia w szkole. Przy okazji uświadomili sobie, że książka też może być przyjacielem w wakacje.
W ramach realizacji projektu matematyczno – przyrodniczego w naszej szkole został zorganizowany konkurs ekologiczny pt: „Drugie życie śmieci”. Uczniowie mogli wykonywać prace plastyczne w dowolnej technice ale z wykorzystaniem odpadów. Finalnie praca pokazywała dowolny przedmiot wytworzony dzięki procesowi recyklingu. Liczyła się wyobraźnia, ciekawy pomysł oraz styl wykonania.
A oto zwycięzcy konkursu.
W kategorii klas I – III
I miejsce – Aleksandra Janicka
II miejsce – Natalia Ratajczyk
III miejsce – Zofia Fercikowska
W kategorii klas IV – VII
I miejsce – Igor Jóźwiak
II miejsce – Julia Frank
III miejsce – Przemysław Szałamacha