• ZWIEDZAMY TORUŃ I CIECHOCINEK

    ZWIEDZAMY TORUŃ I CIECHOCINEK

    8 czerwca uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do starego Torunia i kwiecistego Ciechocinka.

    Po spotkaniu z przewodnikiem dzieci wyruszyły na zwiedzanie miasta pierników. Z zainteresowaniem słuchały  historii miasta Torunia i związanych z nim legend. Potem zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomniku flisaka i  Mikołaja Kopernika.

         

    Dzieci wzięły udział w warsztatach piernikarskich. Poznały składniki tych łakoci. Rozpoznawały przyprawy, które dodaje się do ciasta, a potem wykonywały swoje pierniki. Po upieczeniu każde dziecko otrzymało swoje ciastko do domu.

             

    Podczas dalszego zwiedzania miasta uczniowie oglądali Krzywą Wieżę, katedrę - miejsce chrztu Mikołaja Kopernika, dom jego urodzin i  makietę. Zakupili pamiątki i pierniki.

         

        

        

    Po obfitym obiedzie pływali statkiem  „Wanda” po Wiśle i podziwiali panoramę Starego Miasta.

        

    Następnie ruszyli w kierunku Ciechocinka. Spacerowali tam przy tężniach  i oddychali świeżym zdrowym powietrzem. Weszli na taras widokowy tężni i do groty solnej. Spacerowali po deptaku i zachwycali się dywanami kwiatowymi. Przy zegarze kwiatowym robili sobie kolorowe zdjęcia. Zobaczyli również charakterystyczne miejsca Ciechocinka jakimi są: „fontanna Jaś i Małgosia”, „grzybek” oraz muszla koncertowa.

                    

    Wycieczkę zorganizowała p. K. Traczyk, a opiekunami były panie J. Jankowska i A. Zawiślak. Była ona bardzo udana, a cele zostały osiągnięte.

  • PROJEKT EDUKACYJNY "W KRAINIE KSIĄŻEK"

    PROJEKT EDUKACYJNY "W KRAINIE KSIĄŻEK"

    3 czerwca odbyło się w klasie I uroczyste spotkanie  podsumowujące  projekt edukacyjny  „W krainie książek”.  Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Pani Dyrektor i Rodzice pierwszoklasistów. Projekt edukacyjny realizowany był w klasie I od listopada 2015r. do maja 2016r. przez wychowawczynię  Katarzynę Traczyk. W realizację projektu włączyli się w również rodzice.

    Celem projektu edukacyjnego „W krainie książek” było kształcenie kompetencji komunikacyjnej na poziomie wypowiadania się w sytuacji publicznego występu. Projekt ten  umożliwił  dzieciom budzenie  i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

          

    Rezultatem pracy uczniów w ramach projektu „W krainie książek” była inscenizacja wierszy „Brzechwy i Tuwima”, którą  pierwszaki  zaprezentowały gościom. Po występie dzieci nagrodzonym gromkimi brawami wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną z przebiegu realizacji projektu. Następnie Pani dyrektor Joanna Jankowska wręczyła uczniom klasy I Dyplomy i Nagrody Wzorowego Czytelnika za udział w Projekcie edukacyjnym „W krainie książek”.

         

    Rodzice i dzieci wypełnili ankietę ewaluacyjną dotyczącą projektu. Wszystkim ankietowanym projekt się podobał. Uznali, że był przydatny i rozwinął zainteresowania czytelnicze.

    Rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

     

  • SPOTKANIE Z PANIĄ EMILIĄ GAŁEK

    SPOTKANIE Z PANIĄ EMILIĄ GAŁEK

    2 czerwca w ramach inniwacji pedagogicznej "Historia nauczycielką życia" nasza szkolna drużyna harcerska "Kwiaty polne" wraz ze swym opiekunem p. Anna Zawiślak zorganizowała spotkanie z naocznym świadkiem Bitwy nad Bzurą panią Emilią Gałek, która przed wybuchem II wojny światowej jako mała dziewczynka mieszkała w Orłowie.

      

    Okazało się, że doskonale pamięta działania wojenne i natarcie hitlerowskie na wieś. Nasz gość opowiadał dzieciom historię II wojny światowej, jakiej nie przeczytają w żadnej książce. Pani ze szczegółami opisywała zachowania cywili i wojskowych podczas tej krwawej walki. Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem słuchały opowieści i zadawały wnikliwe pytania. Na koniec podziękowały kwiatami za spotkanie i życzyły kolejnych lat w zdrowiu.

    Mamy nadzieję, że to spotkanie utkwi na długo w pamięci naszych uczniów, a p. Emilia Gałek będzie jeszcze wielokrotnie gościć u nas. 

  • DZIEŃ DZIECKA

    DZIEŃ DZIECKA

    1 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Zaplanowane działania były skorelowane z programem edukacyjnym „Trzymaj Formę” i projektem zatytułowanym „Na mądrą głowę- smaczne i zdrowe potrawy domowe”

    Najpierw uczniowie klasy V przedstawili krótką scenkę na temat zdrowego trybu życia. 

        

    Następnie uczniowie poszczególnych klas mieli przydzielona zadania: oddział przedszkolny wykonał owocowe szaszłyki, klasy I-III przygotowały zdrowe kanapki, klasa V surówki  i sałatki owocowo- warzywne, a klasa IV i VI koktajle i soki. Masło i maślanka zostały przygotowane prze panią Iwonę Włodarczyk, mamę uczennic z klasy V i VI, a chleb upiekła babcia Justyny Myszewskiej i pani Katarzyna Kubiak.

                        

    Dzień wcześniej 31 maja na zajęciach technicznych wraz z panią Anną Kaczor uczniowie klasy VI zabawili się w "Hells kitchen Kids". Pracując w grupach w ramach swoich zadań wykonali przepyszne ciasto drożdżowe z truskawkami, precelki oraz mufinki marchewkowe. Słodkości te mogli ocenić wszyscy uczniowie szkoły zajadając się nimi następnego dnia, podczas szkolnego dnia dziecka.

    Wtedy to również dzieci mogły sprawdzić się w konkurencjach sportowych tj. rzut do celu, skoki w workach, tor przeszkód. W międzyczasie bito rekordy szkoły w następujących konkurencjach: odbicia piłeczki rakietką do tenisa, skoki przez skakankę, żonglerka piłką do nogi, kręcenie kołem hola-hop. Padły dwa nowe rekordy, Łukasz Różycki pobił swój rekord z ubiegłego roku w żonglowaniu piłką, pobity został również rekord w kręceniu kołem hola-hop przez Kingę Trembaczyk.

        

    Inną atrakcją, z której uczniowie korzystali tego dnia, był zorganizowany przez szkolna bibliotekę II Szkolny Turniej Warcabowy. Zgłosiło się do niego wielu chętnych. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

        

    W młodszej grupie zwyciężyli: I miejsce – Joanna Tomczak kl. II,  II miejsce – Piotr Kubiak kl. III, III miejsce – Antczak Oliwia kl. III.

    W starszej grupie zwyciężyli: I miejsce Gracjan Miszczak kl. VI, II miejsce – Piotr Draga kl. V, III miejsce Wiktoria Szymańska kl. VI

    W trakcie szkolnej imprezy uczniowie zostali poczęstowani również lodami, napojami oraz kiełbaskami i kaszanka z grilla.

       

    Podczas imprezy dzieci mogły sprawdzić się w różnych konkurencjach. Na koniec spotkania wybrane drużyny reprezentujące każdą klasę rywalizowały ze sobą w grze w dwa ognie.

       

            

    Zabawa była przednia, więc dzieci niechętnie wsiadały do autobusu szkolnego, by wrócić do domu… ale tam zapewne czekały na nie kolejne niespodzianki.

     

  • SZKOLNY KONKURS "ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH"

    W maju został rozstrzygnięty szkolny konkurs klasowy i indywidualny pt. „ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH”. Był on skierowany do wszystkich uczniów szkoły. 

    W konkursie klasowym:

    - I miejsce zajęła klasa I, która zebrała 161,48kg surowców wtórnych,

    - II miejsce zajęła klasa V, która zebrała 152,05kg surowców wtórnych.

     Wyniki w konkursie indywidualnym:

    • w zbiórce makulatury:

    - I miejsce zajęła ucz. kl. I Oliwia Wiśniewska,

    - II miejsce zajęła ucz. kl. V Weronika Kowalewska

    - II miejsce zajął ucz. kl. VI Konrad Lickowski

    • w zbiórce nakrętek plastikowych:

    - I miejsce zajęła ucz. kl. I Oliwia Wiśniewska,

    - II miejsce zajęła ucz. kl. II Alicja Fabiańska

    - II miejsce zajęła ucz. kl. V Weronika Kowalewska

    • w zbiórce makulatury:

    - I miejsce zajęła ucz. kl. I Aleksandra Kubiak oraz ucz. KL.III Piotr Kubiak,

    - III miejsce zajął ucz. kl. V Igor Jóżwiak

    W konkursie wzięło łącznie udział 46 uczniów szkoły.

      Organizatorem konkursu na terenie szkoły była nauczycielka matematyki p. Dorota Mroziewicz oraz przyrody p. Agata Kubiak.

  • SZKOLNY KONKURS "PRZEZ MATEMATYKĘ DO EKOLOGII"

    W maju został przeprowadzony szkolny konkurs „PRZEZ MATEMATYKĘ DO EKOLOGII”, który miał formę quizu. Był on skierowany do uczniów klas IV-VI. W konkursie tym wzięły udział trzy klasy IV, V, VI , które wytypowały swoich 6 reprezentantów.

    Klasę IV reprezentowali:

    - P.Lickowska, G.Miszczak, H.Ratajczyk, P.Kowalski, A.Kowalczyk, G.Znajewski

    Klasę V reprezentowali:

    - I.Jóźwiak, A.Włodarczyk, K.Trembaczyk, P.Szałamacha, P.Draga, F.Mrowicki

    Klasę VI reprezentowali:

    - C.Bilski, M.Andrzejczak, W.Karpiak, J.Myszewska, G.Włodarczyk, N.Kasztelan

                Uczniowie odpowiadali na pytania z matematyki i przyrody, rozwiązywali zagadki matematyczne, układali puzzle na czas, bawili się w kalambury, rozwiązywali krzyżówkę.

                Największą liczbę punktów zdobyła klasa IV – zajmując I miejsce. II miejsce z różnicą tylko jednego punktu uzyskała klasa V, a III miejsce zajęła klasa VI.

      Organizatorem konkursu na terenie szkoły była nauczycielka matematyki p.Dorota Mroziewicz oraz przyrody p.Agata Kubiak.

  • WYCIECZKA DO ŁODZI

    WYCIECZKA DO ŁODZI

    25 maja w ramach realizacji innowacji „Historia nauczycielką życia” oraz projektu „I ty możesz zostać Einsteinem” uczniowie z klas IV – VI pod opieka pań D. Mroziewicz, A. Miedzińskiej, A. Kaczor i K. Kubiak udali się na wycieczkę do Łodzi.  

    Najpierw pojechali do Experymentarium. Tam z ciekawością przyglądali się różnym zjawiskom fizycznym i optycznym. Mogły dotkać każdego eksponatu, „wypróbować” go. Poznały wnętrze organizmu ludzkiego, szły tunelem kosmicznym, przekonały się, na czym polega iluzja, rozwiązywały łamigłówki logiczne.

                     

    Na koniec zorganizowane było dla nich spotkanie z profesorem Einsteinem, podczas którego uczniowie przyglądali się różnym eksperymentom chemicznym. Obserwowały reakcje, jakie mogą zachodzić podczas łączenia ze sobą różnych cieczy i ciał stałych, obserwowały tworzenie się gazów.

      

     

    Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Martyrologii Radogoszcz, w którym podczas II wojny światowej mieściło się więzienie hitlerowskie.

    Tutaj najpierw uczniowie obejrzeli film dokumentalny o nim. W ciszy i skupieniu wysłuchali także wspomnień byłego więźnia i kombatanta 95-letniego pana Donata Doliwy. Dowiedzieli się, jak Niemcy znęcali się nad więźniami, w jaki bestialski sposób przed swoją ucieczką uśmiercili prawie wszystkich więźniów. Na koniec spotkania uczniowie symbolicznymi kwiatami podziękowali panu Doliwie za spotkanie.

     

    Następnie udali się z panią przewodnik na zwiedzanie ekspozycji. Oprowadzająca w ciekawy i wyczerpujący sposób przedstawiła dzieciom dzieje ówczesnego więzienia. Zaprezentowała eksponaty, makietę, pamiątkowe zdjęcia. Później zaprowadziła zwiedzających do części, w której znajdowała się ekspozycja dotycząca wojennej Łodzi. Tam uczniowie odnaleźli również tablicę poświeconą bohaterom Walk nad Bzurą.

    Mogły obejrzeć przedmioty z czasów wojennych, broń, medale. Wiele informacji wyczytywały z powieszonych plansz, np. o getcie łódzkim, życiu polskich i niemieckich dzieci w okupowanej Łodzi, partyzantach, czy walkach Polaków nie tylko na terenie Polski podczas II wojny światowej.

                  

    Na koniec uczniowie otrzymali zadanie – udział w grze dydaktycznej „Miasto szyfrów” prowadzonej przez pana Pakułę. Podzieleni na trzy grupy musieli rozwiązać zadania. Odpowiedzi należało odnaleźć na wystawie. Szukali ich na planszach, w gablotach, na mapie. Bardzo się zaangażowali. Każdy chciał zwyciężyć. I tak też się stało. Otrzymali tę samą ilość punktów, a co ważniejsze bezwiednie utrwalili wiedzę na temat II wojny światowej i poćwiczyli umiejętność wyszukiwania informacji.

             

    Ostatnim punktem programu było Planetarium EC1– jedno z najnowocześniejszych w Europie.

     

     

    Tam uczniowie w kopule przyglądali się rozgwieżdżonemu niebu. Odnajdywali gwiazdy, planety, konstelacje. Obejrzeli również film – pokaz pt. „Dwa szkiełka”. Pani prowadząca wyczerpująco odpowiadała na pytania chętnie zadawane przez naszych uczniów. Zaintrygowani tematem „kosmos”” uczniowie opuszczali Planetarium. Zapewne jeszcze tu wrócą.

  • KWIATKI NA DZIEŃ MATKI

    KWIATKI NA DZIEŃ MATKI

    Kutnowski Dom Kultury zorganizował dla uczniów szkół podstawowych już IV edycję Konkursu Plastycznego "Kwiatki na Dzień Matki". Dzieci miały namalować lub narysować bukiet, jaki chciałyby wręczyć swej mamie w dniu jej święta. Z naszej szkoły wszyscy chętni mogli składać swe prace w bibliotece szkolnej. Następnie zostały one odwiezione do KDK.

    Do organizatora z całego powiatu wpłynęło 90 prac. Wśród wyróżnionych Nagrodą Główną było pięcioro naszych uczniów: Zofia Fercikowska kl. I, Marcel Bilski kl. I, Weronika Ratajczyk kl. II,Zuzanna Fercikowska kl. III, Julia Antczak kl. III. Wygrali oni również warsztaty florystyczne dla siebie i swych mam.

               

    21 maja wszyscy przybyli do KDK, by pod okiem instuktora ułożyć przepiękne kompozycje z żywych kwiatów. Bukiety były dodatkowym prezentem dla mam. Wskazówki dawane podczas warsztatów okazały się ciekawe, a uśmiech z twarzy mam nie znikał, gdy dzieci z wielkim zapałem angażowały się w tworzenie prezentu dla nich. 

       

    Chętnie pozowały do zdjęć ze swymi pociechami i kwiatami od nich. 

         

    Na koniec wszyscy poszli podziwiać zwycięskie prace umieszczone w galerii Domu Kultury.

       

  • BEZPIECZNE WAKACJE

    W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Bezpieczne Wakacje.Celem tej ogólnopolskiej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

    Zapraszamy do wchodzenia na stronę bezpiecznewakacje.pl i korzystanie z zasad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych przygód.

  • WYCIECZKA DO TEATRU ARLEKIN I SALI ZABAW W ŁODZI

    WYCIECZKA DO TEATRU ARLEKIN I SALI ZABAW W ŁODZI

    16 maja  2016 r. dzieci z klas I - III  wraz  z wychowawczyniami p. K. Traczyk, p. J. Jankowską i p. A. Zawiślak  wybrały się do Teatru Arlekin w Łodzi. Obejrzały  zabawną, kolorową i bardzo muzyczną bajkę pt. „O żabce co nie została królewną”.  Była to opowieść o zwierzątkach żyjących w lesie, które postanowiły zastąpić lwa brzydką ropuchą. Atutem przedstawienia była muzyka wykonywana na żywo, barwna scenografia,  a także rozśpiewany i roztańczony zespół.

       

    Po spektaklu dzieci wzięły udział w lekcji teatralnej nawiązującej tematyką do obejrzanego przedstawienia. Zwiedziły scenę i kulisy. Wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia związane z teatrem.  Rozmawiały z jednym  z aktorów teatru. Obejrzały lalki, które występowały w przedstawieniu, a  co najważniejsze  mogły same nimi poruszać.

       

    Po wizycie w teatrze pojechały do sali zabaw „JUPI PARK” w Manufakturze, gdzie aktywnie spędziły radosne i niezapomniane chwile. Dwie godziny bawiły się m. in. w piłkach, materacowych i siatkowych labiryntach, skakały na trampolinach, zjeżdżały na zjeżdżalniach.

              

     

    Dzieci zmęczone, ale za to pełne pozytywnych wrażeń i zadowolone wracały do domu.

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ZUZANNĄ ORLIŃSKĄ

    SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ZUZANNĄ ORLIŃSKĄ

    5 maja  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie dla uczniów z klas IV - VI odbyło się spotkanie autorskie z p. Zuzanną Orlińskią. Jest ona autorką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach IV Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach Odkrywcy”.

    DSC_0395

     

    Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w jaki sposób powstają książki p. Orlińskiej. Pisarka opowiedziała o swoich bohaterach,  pokazała na rzutniki filmy reklamujace jej powieści, przeczytała fragmenty swych opowieści. Odpowiadała również na pytania młodych czytelników. Nasi uczniowie byli ciekawi, jak długo powstawała jej ostatnia książka detektywistyczna "Detektywi z klasztornego wzgórza". Okazało się, że około roku. 

      

    Podczas spotkania został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny. Uczniowie mieli za zadanie wcześniej namalować ilustrację do ostatniej książki pisarki.

      

    Wyróżnione zostały trzy prace. Autorzy dwóch z nich to nasi uczniowie: Michalina Andrzejczak i Szymon Kowalewski. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i książki p. Zuzanny Orlińskiej, z których bardzo się cieszyli. Gratulujemy. Ich rysunki wezmą udział w finale konkursu 7 maja w Sieradzu. 

      

    DSC_0405

     

  • PÓŁFINAŁ POWIATOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

    PÓŁFINAŁ POWIATOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

    29 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Miłosz Galant - atak, Mateusz Baranowski - atak, Mikołaj Mrowicki - bramka, Łukasz Różycki - pomoc, Konrad Lickowski - obrona, Mariusz Sobierański - pomoc, Damian Urbański - atak, Filip Rzepnikowski - obrona, zajęła II miejsce w półfinale Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żychlinie. Turniej organizowany był w ramach Mistrzostw Młodzieży Szkolnej.

     

  • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ŻOŁNIERZE WRZEŚNIA 1939 R.

    SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ŻOŁNIERZE WRZEŚNIA 1939 R.

    30 kwietnia ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Żołnierze września 1939r.". Był on jednym z działań w ramach innowacji pedagogicznej "Historia nauczycielką życia". Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV - VI. Sposród prac wyróżniono sześć, które nagrodzono. Były to:

    I miejsce: Wiktoria Karpiak "Władysław Anders"

    I miejsce: Gabriela Włodarczyk "Żołnierz nieznany"

    II miejsce: Justyna Myszewska " Władysław Reginis"

    II miejsce: Aleksandra Przytulska "Józef Fronczak"

    III miejsce: Konrad Lickowski "Henryk Olesiński"

    III miejsce: Mateusz Baranowski "Józef Krzywoźni"

    Nagrody zostały wręczone laureatm przez panią dyrektor podczas apelu z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

  • SEJMIK UCZNIOWSKI Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA

    SEJMIK UCZNIOWSKI Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA

    29 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ przygotowały zuchy, harcerze i członkowie koła historycznego pod kierunkiem pań K. Traczyk, A. Zawiślak i A. Miedzińskiej w ramach innowacji pedagogicznej „Historia nauczycielką życia”

     

          

    Uczniowie pokazali na scenie sejmik uczniowski, którego tematem była rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Starali się przekonać młodszych kolegów, jak ważne dla Polski było to wydarzenie i w  przystępny sposób przedstawić, co działo się 3 maja 1791 roku. Dzieci wyjaśniły  również, czym dla nich jest Ojczyzna, Naród, Wolność.

     

     

    Aby uczcić to święto narodowe członkowie koła historycznego w pięknych strojach zatańczyli poloneza.

      

                 

    Później natomiast przenieśli widzów na salę obrad Sejmu Wielkiego, który to uchwalił Konstytucję 3 Maja. Zobaczyliśmy posłów oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (Gracjan Miszczak).

      

    Występ uzupełniły piosenki o ojczyźnie śpiewane przez naszych szkolnych wokalistów: Bartłomieja Janickiego, Julię Rzepnikowską, Annę Kowalczyk, Cypriana Bilskiego . Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali „Rotę ” .  

        

    Dzięki takim spotkaniom z historią nasi uczniowie mają możliwość zetknięcia się i zrozumienia tego, jak ważną wartością dla każdego Polaka jest ojczyzna i wolność.

  • HELLS KITCHEN KIDS w klasie VI

    Na zajęciach technicznych uczniowie klasy VI zabawili się w "Hells kitchen Kids". Pracując w grupach w ramach swoich zadań wykonali przepyszne gofry, zapiekanki i sandwicze.

     

  • MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

    MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

    27 kwietnia uczniowie klasy IV mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem w „Miasteczku ruchu drogowego”. Już od kilku lat Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach, nieodpłatnie oferuje zajęcia w objazdowym miasteczku, uczniom przygotowującym się do zdobycia karty rowerowej.

         

      

  • W KRÓLESTWIE ODPADÓW

    W KRÓLESTWIE ODPADÓW

    25 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Ogólnoświatowych Obchodów Dnia Ziemi.

    Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w dniu 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są skutki i jak to można zmienić. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

    Uczniowie z klasy V pod kierunkiem pań Doroty Mroziewicz i Agaty Kubiak z tej okazji przygotowali bajkę pt: „W Królestwie Odpadów” czyli o tarapatach w Królestwie Jego Królewskiej Mości, Króla Odpadka.

              

    Mieliśmy okazję zobaczyć naszych aktorów w roli króla, królowej, królewicza i Herolda. Nie zabrakło również błazna, ministra, pani gazety, zepsutego telewizora, zużytej baterii oraz Super Fruit – Teleusa.

    Było to pouczające przedstawienie, które uświadomiło nam, w jaki sposób należy segregować odpady oraz cóż to takiego jest recykling.

  • KONKURS "PTASIE POWROTY"

    KONKURS "PTASIE POWROTY"

    Biblioteka szkolna zaproponowała udział uczniom w konkursie plastycznym "Ptasie powroty" oranizowanym corocznie przez Dom Kultury w Kutnie. Na zajęciach w bibliotece dzieci poznały ptaki, które wracają do nas na wiosnę. Przygladały się ich ilustrcjom. Próbowły je rysować.

    Ośmioro złożyło swe prace. Byli to: Julia Czubiak kl. I, Zofia Fercikowska kl. I, Gabriela Wawrzonkowska kl. I, Oliwia Antczak kl. III, Nataia Antczak kl. III, Zuzanna Fercikowska kl. III, Julia Zielińska kl. IB i Anna Kowalczyk kl. IV. Wszystkie rysunki zostały zawiezione do Kutna.

       

    22 kwietnia odbyło się uroczyste wręczanie dyplomów i nagród laureatom. Okazało się, że I miejsce przypadło Zuzannie Fercikowskiej z kl. III, zas wyróżnienie jej młodszej siostrze z klasy I Zosi. Gratulujemy.

      

  • RÓŻE, RÓŻYCZKI, PACHNĄCE PRZYJACIÓŁKI

    RÓŻE, RÓŻYCZKI, PACHNĄCE PRZYJACIÓŁKI

    22 kwietnia w Kutnowskim Domu Kutnowskim miało miejsce wręczenie dyplomów oraz nagród zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie plastycznym "Róże, różycki, pachnące przyjaciólki" o zasięgu rejonowym.

    Uczniowie z naszej szkoły również wzięli w nim udział. Było ich aż dwudziestu dwóch. Prace pięciu uczennic uzyskały wyróżnienie. Były to rysunki: Michaliny Andrzejczak z kl. VI, Gabrieli Włodarczyk z kl. VI, Anny Kowalczyk z kl. IV, Julii Zielińska z kl. IV i Julii Antczak z kl. III.

      

    Wszystkie wyróżnione przez jury prace można było podziwiać na wystawie. Gratulujemy.

     

        

  • DROGI RODZICU!!!

    DROGI RODZICU!!!

            DNIA 22 kwietnia 2016r, O GODZ.15.00

    W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZEWCACH NADOLNYCH

    ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI.

    ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW UCZNIÓW!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć