• DROGI RODZICU!!!

    DROGI RODZICU!!!

            DNIA 22 kwietnia 2016r, O GODZ.15.00

    W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZEWCACH NADOLNYCH

    ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI.

    ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW UCZNIÓW!!!

  • WYBRALIŚCIE NAS!

    WYBRALIŚCIE NAS!

    Nasza szkoła bierze udział w plebiscycie "Wybieramy najfajniejszą podstawówkę powiatu kutnowskiego" prowadzonym przez Dziennik Łódzki oraz portal kutno.naszemiasto.pl.

     Zachęcamy wszystkich naszych uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły do wzięcia w nim udziału. Liczymy na wasze glosy!

    Zagłosować można na 3 sposoby.

    1. SMS-em na numer 71321 w treści wpisując PKU.24 (koszt 1,23 z vat)

    2. za pośrednictwem strony internetowej www.kutno.naszemiasto.pl (w zakładce "Wybieramy najfajniejszą podstawówkę powiatu kutnowskiego" )

    3. za pośrednictwem Facebooka

    Plebiscyt trwa do 19 kwietnia.

    Codziennie można głosować!!!! 

    Jeden sms to od razu 5 głosów!!!

    Za pośednictwem Internetu codziennie można zagłosować 5 razy ze swojego konta.

    Dziś jesteśmy na I miejscu, a 19 kwietnia ???

    Wszystko zależy od Was!

    DZIŚ ZAKOŃCZYŁ SIĘ PLEBISCYT NASZYM WIELKIM ZWYCIĘSTWEM.

    UZYSKALIŚMY AŻ 2681 GŁOSÓW, TO JEST PONAD 1200 GŁOSÓW WIECEJ OD S.P. NR 1 W ŻYCHLINIE, KTÓRA UPLASOWAŁASIĘ NA II MIEJSU.

     

    DZIĘKUJEMY ZA WASZE GŁOSY!

     

  • ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

    W RAMACH PROJEKTU PRZYRODNICZO-MATEMATYCZNEGO PT."I TY MOŻESZ ZOSTAĆ EINSTEINEM" ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ: MAKULATURY, PUSZEK ALIMINIOWYCH ORAZ KORKÓW PLASTIKOWYCH. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE KLASOWYM I INDYWIDUALNYM. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU W MAJU.

    Organizatorzy: p.A.Kubiak i D.Mroziewicz.

  • KONKURS FUNDACJI WOŚP

    Uczniowie klasy II na zajęciach z ratownictwa wykonywali prace plastyczne na konkurs ogłoszony przez Fundację WOŚP. Zadanie konkursowe polegało na  stworzeniu tablicy instruktażowej z udzielania pierwszej pomocy.

    Zwycięska praca wyłoniona w etapie szkolnym została wysłana do Fundacji aby reprezentować szkołę.

     

  • DNI NOWALIJKI W NASZEJ SZKOLE

    DNI NOWALIJKI W NASZEJ SZKOLE

    W dniach 6-8 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Nowalijki. Każdy dzień poświęcony był innym warzywom.

    Pierwszego dnia uczniowie przynosili do szkoły zielone nowalijki, drugiego czerwone, trzeciego dnia królowała rzodkiewka. Dodatkowo wewnątrz klas odbywała się rywalizacja związana z tym, kto założy odpowiednio najwięcej elementów zielonych, czerwonych lub różowo-biało-zielonych.

     

    Ostatniego dnia uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Katarzyny Kubiak i swoich wychowawczyń, przygotowali dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III zadania konkursowe składające się z zagadek, układanek i puzzli. Klasa III przygotowała pantomimę o wyższości warzyw nad słodyczami. Wywiązała się doskonale z powierzonego zadania  i tym samym zyskała uznanie wśród pozostałych uczestników zmagań międzyklasowych.

                    

    Każda z klas otrzymała dyplom i pamiątkowe szablony, które z pewnością wykorzystane zostaną podczas zajęć plastycznych.

     

    Tego dnia zostały również wręczone nagrody dla uczniów, którzy założyli w poszczególne dni kolorowe stroje z największą ilością wymaganego koloru – były to ogórki, pomidory i rzodkiewka. Niewątpliwą królową warzywnej mody w klasie II została Weronika Ratajczyk, która została nagrodzona za każdy dzień.

      

    Tradycyjnie, jak każdego miesiąca, pani dyrektor nagrodziła drobnym upominkiem tych uczniów, którzy wytrwale zjadali codzienni owoc lub warzywo na drugie śniadanie.

    Nowalijkowe spotkanie zostało zorganizowane jako element programu edukacyjnego „Trzymaj formę” prowadzonego w szkole od początku roku szkolnego. 

  • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

    SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

    5 kwietnia wszyscy szóstoklasiści pisali swój najważniejszy egzamin w szkole podstawowej. Nasi tego dnia stawili się w komplecie. W pięknych galowych strojach zasiedli w wylosowanych ławkach i w skupieniu rozwiązywali zadania. Gdy wyszli z sali, byli w dobrych nastrojach. Teraz czekają na wyniki... a tymczasem jeszcze 3 miesiące nauki.

     

  • KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - eliminacje gminne

    KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - eliminacje gminne

    31 marca najlepsi recytatorzy ze szkół podstawowych w Szewcach Nadolnych, Żeronicach, Pniewie, Pleckiej Dąbrowie, Filialnej w Bedlnie Społecznej w Bedlnie ( ogółem 34 osoby) pojawili się na  XXXVIII Edycji Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” w GOK-u w Bedlnie na eliminacjach gminnych.

    DSC_0256

    Umiejętności recytatorskie oceniało jury w składzie: Grażyna Baranowska - kierownik Działu Zbiorów Audiowizualnych w MiPBP w Kutnie, wieloletni juror tego konkursu; Halina Kubiak emerytowany nauczyciel języka polskiego, dr. nauk humanistycznych; Piotr Czerbniak kustosz biblioteczny w MiGBP w Żychlinie, polonista. Zwracało ono uwagę na kulturę mowy, interpretację i dobór repertuaru. W  kategorii młodszej dzieci recytowały dwa wiersze, a w kategorii klas starszych wiersz i fragment prozy.

    Jury po przesłuchaniu wszystkich recytatorów przedstawicielom naszej szkoły przyznało aż 5 miejsc na podium:

    Kategorii klas I – III:

    II miejsce 

    Julia Czubiak kl. I – utwory Laura Łącz „Wierszyk na pocieszenie” i Aleksandra Wojtyło „Radość życia”(instruktor p. Katarzyna Traczyk)

     

    Kategorii klas IV – VI :

    I miejsce: 

    Alicja Włodarczyk kl. V – utwory Tadeusz Szyma „Jan Matejko” i Krystyna Drzewiecka „Dieta cud, w domu głód” (instruktor p. Agnieszka Miedzińska) 

    II miejsce: 

    Weronika Kowalewska  kl. V – utwory Danuta Wawiłow „Moja siostra królewna” i Barbara Gawryluk „Moje Bullerbyn” (instruktor p. Agnieszka Miedzińska), 

    Kinga Trembaczyk kl. V – utwory Maria Terlikowska „Ziółko” i Beata Wróblewska „Małgosia z Leśnej Podkowy” (instruktor Agnieszka Miedzińska)

    III miejsce: 

    Bartosz Kamiński  kl. V – utwory Roman Pisarski „Przyjemna lekcja” i Joanna Olech „Dynastia Miziołków” (instruktor p. Agnieszka Miedzińska), 

    Wiktoria Szymańska kl. VI – utwory Boeta Sabath „Dzieciom z Domów Małego Dziecka” i Jacquelin Wilson „Podwójna rola” (instruktor p. Agnieszka Miedzińska).

    Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i słodkości, a zdobywcy miejsc nagrody książkowe oraz prawo do reprezentowania gminy i własnej szkoły na eliminacjach rejonowych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie w dniach 27-28.04.2016r.

    Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszych recytatorów i trzymamy za Was kciuci na eliminacjach rejonowych w Kutnie.

  • KONKURS RECYTATORSKI"PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - eliminacje szkolne

    KONKURS RECYTATORSKI"PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - eliminacje szkolne

    15 marca w naszej szkole odbyły się  Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego  „Pięknie być człowiekiem” . Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III oraz klasy IV-VI.

    Przesłuchania pierwszej grupy wiekowej zprganizowała p. Katarzyna Traczyk. Do pracy w komisji zaprosiła panią dyrektor Joannę Jankowską. Wspólnie panie wysłuchały 11 recytatorów. Każdy zaprezentował dwa wiersze. Na widowni kibicowali występującym koledzy i koleżanki z klasy I  i II .

        

     

    Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

    I miejsce - Julia Czubiak z kl. I

    II miejsce - Weronika Ratajczyk i Joanna Tomczak z klasy II

    III miejsce - Natalia Ratajczyk z klasy II i Zuzanna Fercikowska z klasy III.

    Wyróżnienie: Zofia Fercikowska z klasy I, Alicja Fabiańska z klasy II, Julia Igielska z klasy II i Julia Antczak z klasy III.

      

    W drugiej kategorii wiekowej wystartowało również 11 recytatorów. Tym razem każdy z nich zaprezentował wiersz i fragment prozy. W jury zasiadły p. dyr. Joanna Jankowska, Agnieszka Miedzińska i Anna Zawiślak, zaś wśród publiczności znaleźli się uczniowie z klasy III i IV. Poziom prezentacji okazał sie bardzo wysoki i wyrównany, dlatego komisja przyznała aż siedmiu osobom miejsca na podium. Były to:

    I miejsce: Anna Kowalczyk z kl. IV

    II miejsce: Bartosz Kamiński z kl. V, Kinga Trembaczyk z kl. V , Wiktoria Szymańska z kl. VI

    III miejsce: Weronika Kowalewska z kl. V, Patrycja Lickowska z kl. IV, Alicja Włodarczyk z kl. V

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Laureaci I , II i III miejsc będą reprezentowali szkołę w zmaganiach gminnych.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     

    Czwartoklasistki Wiktoria  Karpiak i Gabriela Włodarczyk przywitały wszystkich rodziców w czwartkowe popołudnie.

      

    Stwierdziły, że wiedzą, iż przyszli oni do szkoły, by rozmawiać z nauczycielami na temat osiągnięć uczniów w I półroczu, więc, aby wprowadzić ich w dobry nastój, uczniowie zaprezentują specjalnie dla nich występ.

    Najpierw rodzice obejrzeli baśń o Szewczyku Dratewce, którą wyreżyserowały p. Katarzyna Traczyk i p. Anna Zawiślak. Mogli podziwiać przepiękne kostiumy, dekorację. Niejednokrotnie zachwycali się odgrywanymi scenkami. Śmiali się. Chętnie oklaskiwali występujących uczniów klas młodszych.

      

      

       

    Następnie prowadzące zaprosiły do obejrzenia części kabaretowej, którą przygotowała z uczniami klas starszych p. Agnieszka Miedzińska. Jej akcja toczyła się oczywiście w szkolnych murach. Byli ambitni oraz zastraszeni nauczyciele, uczniowie, którzy nie chcieli się uczyć, przesadnie ambitni, jeden skarżypyta, uczennica z fobią szkolną, taka, która zawsze się podlizuje. Słowem przekrój społeczności uczniowskiej. Mali artyści tak bardzo postarali się wejść w przygotowane role, że ich sceny były przerywane wybuchami śmiechu oglądających bądź brawami.

           

      

       

    Dodatkowo rodzice mogli obejrzeć dwa występy taneczne zaprezentowane przez osiem par z koła tanecznego. Pierwszy pokaz był do muzyki dyskotekowej, zaś drugi to cha-chy. Być może nie wszystko wyszło idealne, ale efekt końcowy spodobał się wszystkim. To dobrze, że dzieci mogą rozwijać swoje pasje. 

     

          

           

    Po występie Pani Dyrektor zaprezentowała i nagrodziła najlepszych w I półroczu uczniów.

    100% frekwencję osiągnęli:

    Antczak Oliwia, Bielecka Martyna, Bilski Hubert, Kamil Marciniak, Moździerzewski Sebastian,      Włodarczyk Adrian, Czarnecki Michał, Urbański Damian,Włodarczyk Alicja, Bilski Cyprian,            Kasztelan Natalia, Dobosz Dawid, Magdalena Gabryelczyk, Dobosz Jakub, Urbański Patryk, Żydowo Kinga.

    Najlepsze wyniki w nauce zdobyli:

    KL. I

    Antczak Julia, Antczak Natalia, Antczak Oliwia, Bilski Hubert, Fercikowska Zuzanna,                    Bielecka Martyna, Kubiak Piotr

    Kl. II

    Znajewski Gracjan, Lickowska Patrycja, Ratajczyk Hubert, Kowalczyk Anna, Julia Zielińska

     

    Kl. III

    Draga Piotr, Jóźwiak Igor, Kowalewska Weronika, Mrowicki Filip, Przytulska Aleksandra,            Szałamacha Przemysław,Trembaczyk Kinga,Włodarczk Alicja

    Kl. IV

    Bilski Cyprian - 4,91

    Włodarczyk Gabriela - 4,82

    Myszewska Justyna - 4,73

    Karpiak Wiktoria  - 4,64

    Kl. V

    Joanna Ratajczyk - 5,09

    KL.VI

    Czarnecka Klaudia - 4,8

    Znajewski Krystian - 4,7

      

    Rodzice podczas zebrania mogli przysłuchiwać się szkoleniu pt.: "Wychowanie przez sport" przygotowanym przez p. M. Grzanowskiego i p. A. Miedzińska. Nauczyciele zachęcali do tego, by w miarę możliwości rodzice rozwijali w swych dzieciach pasje, zwłaszcza sportowe, gdyż przynoszą one ogromne korzyści w kształtowaniu osobowości młodego człowieka.

  • Z PALEMKĄ WIELKANOCNĄ

    Z PALEMKĄ WIELKANOCNĄ

    Od 7 do 16 marca w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Palemka wielkanocna". Dzieci gromadziły wierzbowe gałązki, wykonywały kwiaty i kokardy. W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową rozpoczęto wykonywanie palemek. Stworzono 191 pięknych kolorowych symboli Wielkanocy.

    Dzieci z wszystkich klas zgłosiły się do odwiedzenia z palemkami swoich sąsiadów, znajomych, rodzin. Najaktywniejszą okazała się uczennica klasy I Oliwia Wiśniewska, która znalazła dla 38 palemek nowych właścicieli i otrzymała od  nich na rzecz uczniów naszej szkoły 256,05 zł.Dzieci ogółem zebrały ponad 110zł. Ofiarodawcom serdecznie dziekujemy.

    Ogromny wkład w tworzenie palemek wielkanocnych miała pani Marzena Wiśniewska, której uczniowie serdecznie dziekują.

     

  • PORANEK I ŚNIADANIE WIELKANOCNE

    PORANEK I ŚNIADANIE WIELKANOCNE

    To już Wielkanoc. Przedświąteczna cisza.
    Radosna nadzieja. Wszystkich ze sobą zbliża.”

     

    Na kilka dni przed Wielkanocą przedszkolaki pod kierunkiem pań Magdaleny Grabowskiej i Małgorzaty Roszewskiej wystawiły dla swoich kolegów i gości świąteczne przedstawienie. Zaprezentowały wiersze, piosenki o tematyce wielkanocnej, przypomniały także zwyczaje związane z tymi świętami: malowanie pisanek, śmigus - dyngus, znaczenie święconki i palmy.

      

    Mali aktorzy ubrali się odświętnie, a niektórzy nawet przebrali za Wiosnę (Wiktoria Wieczorek), Kurczaczka (Łukasz Błaszczyk, Baranka (Marcel Gabryś), Zajączka (Antoni Antczak).

       

    Pani dyrektor  była pełna podziwu dla naszych debiutantów scenicznych. Cała widownia podzieliła jej zdanie, nagradzając maluchy głośnymi i długimi brawami.

    Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczniowie dostali czekoladowe jajeczka od "zajączka". Później mogli  poczęstować się świątecznym śniadaniem przygotowanym przez zuchy i harcerzy.

     

    Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Tego typu przedsięwzięcia są okazją do kultywowania naszych tradycji i na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli .

       

  • SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY I Z BIBLIOTEKARKĄ

    SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY I Z BIBLIOTEKARKĄ

    15 marca 2016r.  odwiedziła pierwszaków  bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bedlnie pani Katarzyna Krzewicka. Spotkanie  zostało zorganizowane w ramach realizowanego w klasie I przez wychowawczynię Katarzynę Traczyk  - Projektu edukacyjnego „W krainie książek”, którego celem jest m.in. budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.

    Prowadząca „przeniosła” uczniów do krainy wiecznego lodu na Antarktydę. Przekazała im wiele ciekawych informacji na temat tego kontynentu, pokazała zdjęcia. Następnie przeczytała dzieciom książeczkę  z serii Czytam sobie „Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena”. Pierwszaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o zdobyciu bieguna południowego przez ekspedycję Roalda Amundsena w 1911 roku, a potem wypowiadały się na jej temat.

             

    Pani bibliotekarka pokazała dzieciom jeszcze inne książeczki z serii Czytam sobie, zachęcała  do wypożyczania i samodzielnego czytania. Przeprowadziła zabawę w parach polegająca na prowadzeniu osoby z zawiązanymi oczyma po rozłożonych na podłodze „krach lodowych”, która sprawiła dużo radości.

      

    Uczniowie klasy I otrzymali od swojego gościa zakładki do książek i Dyplom  Klasa I ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych Czyta sobie w bibliotece i jest super”.   Dzieci podziękowały pani bibliotekarce za ciekawą lekcję, dzięki której wzbogaciły wiedzę na temat Antarktydy, wręczyły upominek i złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

      

  • DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO

    DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO

     8 marca chłopcy w naszej szkole już tradycyjnie przygotowują występ, by wzbudzić uśmiech na ustach mniejszych i większych pań. Tym razem udało im się również wywołać łzy. Nie oznaczały one jednak rozpaczy lecz ogromne rozbawienie.

    Panie Agnieszka Miedzińska i Dorota Mroziewicz zaangażowały do autorskiego przedstawienia chętnych chłopców z klas IV – VI. Wspomagał ich również swym głosem trzecioklasista Bartek Janicki  i dwie dziewczyny. Pozostałe role damskie mali mężczyźni przyjęli na swe barki. Były więc wśród nich dwie prowadzące, kura domowa – specjalistka od zupy pomidorowej, wróżka Esmeralda, Ewa z raju, dwie modelki prezentujące ubrania dla nauczycielek. Stroje „nowych” kobiet sprawiły, że aktorzy byli nie do rozpoznania. Zmienił się nie tylko ich wygląd, ale także głos, poruszanie się.

     

    Po uroczystym przywitaniu przez prowadzących: Patryka Kowalskiego, Gracjana Znajewskiego i Gracjana Miszczaka widownia przeniosła się do edenu, by przypomnieć sobie, jak to z pierwszymi ludźmi było. Oczywiście okazało się, że kobieta tam rządziła i wszystko co złe, to przez nią. Wystąpili tu Piotr Draga jako Adam, Damian Urbański jako Ewa, Mikołaj Mrowicki jako Wąż i Bartosz Kamiński jako Bóg.

     

    Następnie na scenie pojawił się rycerz (Bartosz Kamiński), który szukał królowej swego serca. Znalazł ją w osobie Pani Przewodniczącej Rady Rodziców Mirosławie Przytulskiej. Ta musiała ofiarować mu swe serce i jakiś talizman, gdyż wyruszał na wojnę.

     

    Kolejne sceny rozgrywały się już współcześnie. Ania Kowalczyk zaśpiewała piosenkę „Sing – sing”, podczas której jej luby (Mateusz Baranowski) namiętnie grał w karty z kolegami zamiast poświęcać swój czas ukochanej. 

      

    W małżeństwie Pączucia (Alicja Włodarczyk) i Dziubaska (Igor Jóźwiak) też okazało się nie być różowo. Ich rozmowa wielokrotnie wzbudzała śmiech wśród publiczności, jednak mężowi nie było do śmiechu. Na koniec małżeństwo ustaliło, że to on jest głową rodziny, ale… rządzi ona.

      

    Następnie Igor Jóźwiak wraz z Konradem Drzewoszewski zaśpiewali piosenkę pt. „Pomidorowa”, do której włączyła się nawet publiczność.

     

    Przyszedł czas na wróżkę Esmeraldę (Konrad Lickowski). Dzięki jej umiejętności przewidywania przyszłości nauczycielki dowiedziały się np. o zwiększeniu liczby godzin pracy, stłuczce samochodowej, trojaczkach, czy pięknych kwiatach …. do pielenia. Trzy panie Anie wygrały udział w programie Voice of Poland i musiały zaśpiewać.

     

    Pani dyrektor zyskała podczas występu nowego wielbiciela – małpoluda (Gracjan Miszczak), który „wyżebrał” u niej pocałunek.

     

    Podczas pokazu mody prowadzonego przez Filipa Mrowickiego mogliśmy podziwiać dwie kreacje: dla pań od edukacji wczesnoszkolnej (Filip Rzepnikowski), opatrzonej ogromną ilością oczu potrzebnych do doglądania swej gromadki oraz dla nauczycielek klas starszych (Damian Urbański), które zawsze powinny być uzbrojone nie tylko w cierpliwość.

     

    Później zaśpiewał duet maltretowanych przez kobiety panów – Mikołaj Mrowicki i Szymon Kowalewski, czym rozbawił publiczność.

    Na zakończenie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Baranowski złożył życzenia wszystkim małym i dużym kobietom, a następnie chłopcy wręczyli kwiaty obecnym paniom.

       

    Okazało się, że wcale nie trzeba kupować biletów na świetny kabaret, bo mamy go w szkole dzięki naszym utalentowanym uczniom.

  • ZIMOWY BIWAK ZUCHOWO-HARCERSKI

    ZIMOWY BIWAK ZUCHOWO-HARCERSKI

    W dniach 15-16 lutego odbył się w naszej szkole zimowy biwak zuchowo-harcerski zorganizowany przez druhny K. Traczyk i A. Zawiślak. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały dodatkowo p. M. Roszewska, p. J. Jankowska i p. A. Kaczor.

    Pierwszego dnia wszyscy spotkali się o godzinie 9.00 i nastąpiło zakwaterowanie. Rodzice zadbali o wygodne materace, ciepłe śpiwory i puchowe poduszki. Dzieci według uznania rozlokowały się w trzech salach.

       

    Po wczesnym, ale smacznym obiedzie, na którym serwowano pomidorową z makaronem, dzieci wraz z opiekunkami wyjechały do Aquaparku w Kutnie. Na miejscu uczyły się pływania oraz uczestniczyły w grach i zabawach w wodzie.

      

                

    Po powrocie do szkoły czekał na nie ciepły posiłek. Po południu dzieci zajęły się grami i zabawami integracyjnymi.

           

    Wieczorem ułożyły się na swoich materacach i rozpoczął się moment najbardziej lubiany przez wszystkich – opowieści science-ficktion. Około godziny 20.00 zmęczone, ale bardzo szczęśliwe dzieci zaczęły przygotowywać się do snu. Ten jednak nastąpił dopiero około północy.

         

    Nasi uczniowie  bardzo lubią przebywać razem, a wspólne nocowanie zdarza się tylko dwa razy w roku, dlatego wykorzystują je w optymalny sposób.

    Drugiego dnia po śniadaniu zaczęto przygotowywać się do wyjazdu na lodowisko i do kina.

     

    Dla wielu uczestników biwaku był to pierwszy wyjazd w te miejsca. Dzieci bardzo szybko opanowały technikę jazdy na  łyżwach i swobodne poruszanie się po lodzie. Dodatkową atrakcją była obecność na lodowisku Radia Viktoria, które umilało uczestnikom pobyt muzyką, konkursami i upominkami.

                 

       

    Kolejną zaplanowaną atrakcją był seans filmowy w KDK w Kutnie. Dzieci obejrzały w technologii 3D film pt. „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”.

     

      

     

    Pełne wrażeń wróciły do szkoły. Stęsknieni rodzice już czekali już u progu. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wrócili do domu.

    Nauczyciele zgodnie stwierdzili, że nasi uczniowie potrafią właściwie zachować się w obiektach kultury i sportu.

  • SPORTOWE SUKCESY

    SPORTOWE SUKCESY

    Pani Dyrektor przed feriami podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów przypomniała sukcesy sportowej naszej reprezentacji - II miejsce dziewcząt i III miejsce chłopców w półfinałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej, które odbyły się w Żychlinie.

    Drużyna dziewcząt w składzie:

    1. Michalina Andrzejczak
    2. Wiktoria Szymańska
    3. Zuzanna Szwajewska
    4. Justyna Myszewska
    5. Kinga Trembaczyk
    6. Alicja Włodarczyk
    7. Aleksandra Przytulska
    8. Weronika Kacprzak

     

    Drużyna chłopców w składzie:

    1. Mateusz Baranowski
    2. Miłosz Galant
    3. Konrad Lickowski
    4. Łukasz Różycki
    5. Mikołaj Mrowicki
    6. Szymon Kowalewski
    7. Filip Rzepnikowski
    8. Piotr Draga

     

    Nagrodziła również 3 uczniów Mateusza Baranowskiego, Miłosza Galanta, Gracjana Miszczaka za ich osiągnięcia sportowe w tenisie stołowym. Chłopcy otrzymali pamiątkowe bidony.

     

  • KONKURSY SZKOLNE I ZEWNĘTRZNE - PODSUMOWANIE

    KONKURSY SZKOLNE I ZEWNĘTRZNE - PODSUMOWANIE

    12 listopada w naszej szkole odbył się apel, podczas którego opiekunka PCK  p. Katarzyna Kubiak przypomniała uczniom o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Zrobiła to z pomocą ciekawej prezentacji multimedialnej. Okazało się, że uczniowie (zwłaszcza młodsi) doskonale wiedzą, jak należy zachowywać się w domu i na dworze podczas ferii. Chętnie dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

      

     

    Druga część spotkania była poświęcona na rozdawanie dyplomów i nagród, jakie nasi uczniowie zdobyli w ostatnim czasie. Było ich bardzo dużo. Niejednokrotnie tej samej osobie były wręczane upominki z różnych konkursów.

        

    Dzieci poznały zwycięzców z konkursów plastycznych, muzycznych, ekologicznych, żywieniowych, olimpiady mitologicznej i matematycznej, zawodów sportowych. Liczna była również grupa wyróżnionych. 

     

    Cieszy fakt, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w rozmaite konkursy. Każdy ma szansę sprawdzić się w takiej dziedzinie, w jakiej czuje się silny. Przy wsparciu ze strony nauczycieli i rodziców są w stanie zdobywać szczyty. Gratulujemy.

      

  • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MITOLOGICZNA - wyniki

    OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MITOLOGICZNA - wyniki

    12 lutego w naszej szkole zostały oficjalnie ogłoszone wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Wzięło w niej w kraju udział 2454 uczniów ze szkół podstawowych, z czego 18 było naszych. Rozwiązywali oni test wielokrotnego wyboru. Mogli otrzymać punkty „dodatnie” lub „ujemne”. Tym bardziej cieszy, że ta trudniejsza forma konkursowa wyłoniła spośród naszych uczniów laureatów.

    8 zdobyło wyższy wynik niż średnia krajowa (165p), zaś 4 uzyskało III lokatę i dyplom laureata. Nagrody dla nich sponsorowała Rada Rodziców. Byli to:

    Anna Kowalczyk klasa IV – 196pkt.

    Aleksandra Przytulska klasa V – 186pkt.

    Przemysław Szałamacha klasa V – 186pkt.

    Igor Jóźwiak klasa V – 184p.

    Uczniowie przygotowywali się do olimpiady na zajęciach z historii, języka polskiego, biblioteki, koła historycznego, ale także w domu przy wsparciu swych najbliższych. Taka praca przynosi efekty. Gratulujemy wysokich wyników, dużej wiedzy i ciekawości świata. Teraz czekamy na wyniki z Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Trzymamy kciuki.

  • SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI  ŻOŁNIERSKIEJ

    SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI  ŻOŁNIERSKIEJ

    11 lutego odbył się w naszej szkole  I FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ zorganizowany przez zuchów i harcerzy w ramach działań innowacji pedagogicznej „Historia nauczycielką życia”. Nadrzędnym celem innowacji jest odpowiednie przygotowanie dzieci do wielkiego wydarzenia, jakim będzie 80 rocznica powstania szkoły, 20 rocznica nadania jej imienia i 10 - lecia poświęcenia sztandaru.

    W konkursie wzięło udział  9 uczniów w kategorii klas I -  III  oraz 5 w kategorii klas  IV – VI.  Każdy uczestnik zaśpiewał  jedną piosenkę żołnierską. Ich prezentacji oprócz jury wysłuchali koledzy i koleżanki z klas I, II, III i V. Głosne brawa, które zabrali mali wokaliści,  świadczyły o bardzo dobrych wystepach.

    Młodych „artystów” oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca p. dyrektor J. Jankowska,  p. Katarzyna Traczyk, p. Anna Zawiślak, p. Agnieszka Miedzińska. Przewodnicząca jury stwierdziła, że poziom konkursu był wyrównany i wysoki, a repertuar bardzo trudny.

    W młodszej kategorii jury wyróżniło:

    I miejsce -  Julia Antczak kl. III

    II miejsce - Joanna Tomczak z kl. II i Julia Rzepnikowska z kl. III

    III miejsce - Marcel Bilski z kl. I i Weroniki Ratajczyk z kl. II

        

    Wyróżnienia:  Zofia Fercikowska z kl. I, Natalia Ratajczyk z kl. II, Oliwia Antczak z kl. III, Zuzanna Fercikowska z kl. III

       

    W  drugiej  kategorii komisja przyznała:

    I miejsce - Cyprian Bilski z kl. VI i Anna Kowalczyk z kl. IV

     

    II miejsce - Justyna Myszewska z kl. VI i Natalii Kasztelan z kl. VI.

     

    Wyróżnienie Michalinę Andrzejczak z kl. VI.

    Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.

    Organizatorki konkursu : p. K. Traczyk, p. A. Zawiślak i p. A, Miedzińska podjęły decyzję, że festiwal wejdzie w tradycję naszej szkoły i będzie odbywać się corocznie.

    Jesteśmy dumni z postępów naszych uczniów, którzy godnie reprezentują szkołę i Patrona - Bohaterów Walk nad Bzurą. Poprzez wiersz, piosenkę, wytwory artystyczne opiewają znamienne słowa widniejące na sztandarze szkoły: Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka.

  • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

    ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

    9 lutego do naszej szkoły przyjechała grupa „Zaelektryzowani” z żywą lekcją przyrody pt.:  „Czy to magia?? Nie, to czysta chemia”. Dwaj panowie: średniowieczny bardzo mądry mnich Magnus oraz niezbyt inteligentny jaskiniowiec Śmierdziel Mietek zabrali naszych uczniów w świat magii. Okazała się ona jednak nauką, którą można wytłumaczyć.

            

    Z pomocą dzieci przeprowadzili ciekawe doświadczenia chemiczne. Przedstawili intrygujące  ciekawostki o budowie organizmu ludzkiego. Przywieźli ze sobą dużą kolekcję rekwizytów, np. żyroskop, koło optyczne. Dzieci chętnie zgłaszały się do konkursów i eksperymentów. Mietek wśród dziewcząt znalazł sobie dwie żony, ale tylko jedna (Ania Kowalska) przeszła próbę ognia.

       

    Taka żywa lekcjaprzyrody bardzo podobała się dzieciom. Dzięki niej mogli przekonać się, jaki ciekawy może być otaczający ich świat.

  • "KRÓLOWA ŚNIEGU" - KONKURS PLASTYCZNY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    "KRÓLOWA ŚNIEGU" - KONKURS PLASTYCZNY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    W ramach projektu „Książki naszych marzeń”, który ma na celu promowanie czytelnictwa, szkolna biblioteka przeprowadziła konkurs plastyczny pt. "Królowa Śniegu”. Prawie wszyscy uczniowie z klas I – III wzięli w nim udział.

    Zebranie prac poprzedzało wspólne czytanie fragmentów „Królowej Śniegu” H. Ch Andersena. Dzieci miały za zadanie pobudzić swoją wyobraźnię i przelać na kartkę swoje wyobrażenie postaci tytułowej z baśni. Niektórzy wybrali technikę malowania kredkami, ale byli i tacy (zwłaszcza w klasie I), którzy podjęli się trudniejszej techniki - farb plakatowych. Prace były wykonywane samodzielnie w szkole.

    Komisja w składzie: bibliotekarka Agnieszka Miedzińska  oraz nauczycielka plastyki Anna Zawiślak wytypowały najlepszych „malarzy”w każdej klasie.

    I miejsce otrzymały:

    Klasa III – Natalia Antczak

    Klasa II – Oliwia Kasztelan

    Klasa I – Zuzanna Kowalska

    Jury przyznało jeszcze jedno I miejsce dla Gabrieli Wawrzonkowskiej z kl. I za pracę namalowaną farbami.

    Ponadto wyróżnienia otrzymały: Oliwia Wiśniewska z kl. I, Aleksandra Kubiak z kl. I, Zofia Fercikowska z kl. I, Natalia Ratajczyk z kl. II, Aleksandra Janicka z kl. II, Daria Miziołek z kl. II, Alicja Fabiańska z kl. II.

    Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Joanny Jankowskiej podczas apelu podsumowującego konkursy w I półroczu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć