• INFORMACJA

    UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    NASTĄPI 4 WRZEŚNIA 2017 ROKU O GODZINIE 9.00

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY .

    Podobny obraz

  • INFORMACJA

    Drodzy Rodzice!

    Informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 rodzice zakupują następujące podręczniki:

     

    Oddział przedszkolny:

    WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE - Beata GawrońskaEmilia Raczek „Tropiciele” WSiP

    JĘZYK ANGIELSKI - Macmillan Carol Read, Ana Soberón, Anna Parr-Modrzejewska,  „Bugs Team Starter”

    RELIGIA  - red. J. Szpet, D. Jackowiak „Jesteśmy dziećmi Bożymi"Wydawnictwo Świętego Wojciecha

     

    Klasy I-VII zakupują wyłącznie następujące podręczniki do religii.

     

    Klasa I red. J. Szpet, D. Jackowiak „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" + karty pracy Wydawnictwo Świętego Wojciecha

     

    Klasa II red. J. Szpet, D. Jackowiak, „Kochamy pan Jezusa” + karty pracy Wydawnictwo Świętego Wojciecha

     

    Klasa III red. J. Szpet, D. Jackowiak „Przyjmujemy Pana Jezusa” + karty pracy Wydawnictwo Świętego Wojciecha

     

    Klasa IV red. J. Szpet, D. Jackowiak „Jestem chrześcijaninem” Wydawnictwo Świętego Wojciecha

     

    Klasa V red. J. Szpet, D. Jackowiak „Wierzę w Boga” Wydawnictwo Świętego Wojciecha

     

    Klasa VI(red.) Szpet J. Jackowiak D. „Wierzę w Kościół”, Wydawnictwo Świętego Wojciecha

     

    Klasa VII „Spotkanie ze słowem” Wydawnictwo Świętego Wojciecha

     

    Pozostałe podręczniki i zeszyty ćwiczeń uczniowie otrzymają w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.

  • BIWAK ZUCHOWO-HARCERSKI

    W dniach 30 czerwca – 1 lipca 2017r. odbył się w naszej szkole zuchowo – harcerski biwak wakacyjny, w którym uczestniczyły dzieci  z klas I – VI.

    O godzinie 10.00 wszyscy chętni z materacami i dobrym humorem przyjechali do szkoły. Niestety tegoroczna aura nie pozwoliła  spędzić tej letniej nocy pod namiotami. „Pokojami hotelowymi” były izby lekcyjne.

    Dzieci bardzo lubią przebywać razem, szczególnie nocą, dlatego bardzo szybko przygotowały swoje materace i śpiwory do spania.

    O godzinie 12.00 tradycyjnie na obiad zjadły pomidorówkę. Przed szkołą czekał już na nie autokar, którym udały się do kutnowskiego Aquaparku. Pluskaniu w wodzie nie było końca.

    Po dwóch godzinach mokrej zabawy, z „solidnie odmoczonymi nogami” czekała na nie kolejna atrakcja – na placu zabaw w parku Wiosny Ludów w Kutnie. Pogoda była tak przychylna, że  pozwoliła dzieciom spokojnie bawić się do utraty tchu. Około godziny 19.00, kiedy wszyscy wsiadali do autokaru, zaczęły spadać pierwsze krople deszczu. Z uśmiechami na twarzy wszyscy wrócili ponownie do szkoły.

    Tam czekała już na nie pyszna kolacja, parówki, kanapki, pomidory, ogórki. Nasze dzieci lubią bawić się przy muzyce. Rodzą się wśród nich sympatie i bliższe znajomości, dlatego chłopcy poprosili o zorganizowanie dyskoteki. Opiekunki zuchów i harcerzy chętnie się na to zgodziły.

    Gdy za oknem było już ciemno, a zegar wybił godzinę 22.00 rozpoczęła się cisza nocna. Nie była ona jednak zbyt cicha, ponieważ dzieci opowiadały sobie wspomnienia z wycieczek i plany na wakacje.  

    Następnego dnia, pomimo, że była to sobota, wstały przed godziną siódmą. Wszyscy chętnie zjedli mleczne śniadanie. Następnie cały zastęp zuchowo - harcerski wyruszył do pobliskiego lasu we Władysławowie, aby tam przeżyć wakacyjną przygodę. Dzieci bawiły się  w podchody, w swoją ulubioną zabawę terenową.  W drodze powrotnej czekała na nie kolejna atrakcja, przepyszna grillowana kaszanka, którą przygotowała mama Marcela Grzeszkowiaka. W przepięknej scenerii nad stawem dzieci zjadły posiłek, bawiły się w berka i nabierały sił do dalszej podróży.  W pobliskim sklepie opiekunki kupiły dzieciom lody, które zachęciły je do pokonania ostatniego odcinka drogi wiodącej do szkoły.

    O godzinie 13.30 dzieci zjadły obiad. Podano zupę owocową z kluskami. Po obiedzie przed szkołą zaczęli pojawiać się pierwsi stęsknieni rodzice. Pomogli dzieciom spakować walizki. Z uśmiechami na twarzy wszyscy rozjechali się na wakacje do swoich domów.

  • WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA

    WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA

    26 czerwca grupa 43 uczniów naszej szkoły udała się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Anna Zawiślak, Monika Sobolewska, Dorota Mroziewicz i Katarzyna Kubiak.

    Pierwszego dnia podziwialiśmy faunę i florę mórz, rzek i oceanów zgromadzoną w Akwarium Gdyńskim.

         

    Następnie zwiedzaliśmy marinę gdyńską, obejrzeliśmy z bliska okręt ORP „Błyskawica”, a także żaglowce „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”.

    Dodatkową atrakcją dla uczniów była grupowa gra terenowa zorganizowana przez naszego przewodnika pana Andrzeja Jaroszyńskiego.

    Po smacznym obiedzie udaliśmy się do Gdyni-Orłowo, skąd po czterokilometrowym spacerze plażą dotarliśmy do Sopotu.

       

    Mieliśmy okazję pospacerować po najdłuższym molo i posmakować solanki leczniczej.

      

    Po męczącym dniu udaliśmy się do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Gdańsku. Jak się później dowiedzieliśmy, jest to najstarsze i zabytkowe schronisko, ale tylko na zewnątrz. Wewnątrz było nowocześnie i bardzo przytulnie.

    Po kolacji grupa najbardziej wytrwałych uczniów wraz z trójką opiekunów poszła na spacer pod historyczną bramę Stoczni Gdańskiej (nocowaliśmy od niej jedynie około 300 metrów). Tam zobaczyliśmy również bardzo nowoczesny budynek Centrum Solidarności.

      

    Drugi dzień był bardzo ciekawy, ale dość intensywny. Zaczęliśmy go od zwiedzania Parku Oliwskiego, następnie wysłuchaliśmy półgodzinnego koncertu organowego i obejrzeliśmy wnętrze Katedry Oliwskiej. Później przejechaliśmy do centrum Gdańska i zwiedzaliśmy grupowo Muzeum Bursztynu i Katownię. Po obiedzie kontynuowaliśmy zwiedzanie Starówki, zobaczyliśmy słynny Żuraw i skierowaliśmy swoje kroki do budynku Narodowego Muzeum Morskiego – Centrum Kultury Morskiej.

              

       

    Tam czekała na dzieci zabawa w sali interaktywnej. Największym powodzeniem cieszyły się zdalnie sterowane statki, możliwość pokierowania łódką motorową czy ustawianie kontenerów na statku.

      

       

       

    Przedostatnim punktem dnia był rejs na Westerplatte pirackim galeonem „Perła”. W czasie rejsu zostaliśmy „ostrzelani” z armaty przez inny przepływający tamtędy piracki galeon.

    Na Westerplatte poprowadził nas pan przewodnik, który ciekawie opowiedział dzieciom historię, jaka rozegrała się tam w 1939 roku. Uczniowie słuchali i zadawali wiele pytań.

         

      

      

    Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do schroniska na pyszną kolację.

       

    Trzeci dzień rozpoczęliśmy od przyjazdu na plażę do Gdyni-Orłowo. Pogoda bardzo dopisała, podobnie jak pomysły dzieci na dobrą zabawę na plaży. Niestety te dwie godziny bardzo szybko upłynęły i trzeba było się zbierać w drogę do Malborka.

     

                

      

    Po przyjeździe na miejsce najpierw zjedliśmy obiad, a następnie przejechaliśmy pod Zamek w Malborku i po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pan przewodnik był dla nas bardzo wyrozumiały i zdołał pokazać nam najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w dwie i pół godziny. Mieliśmy dzięki temu jeszcze trochę czasu na zakup pamiątek.

              

       

       

    Około godziny 18.20 wyruszyliśmy z Malborka w drogę powrotną do domu. Podróż przebiegała nam w miłej atmosferze, niektórzy bardzo szybko zasnęli, a inni wprost przeciwnie umilali nam czas śpiewem.

    W połowie drogi zrobiliśmy mały postój i zjedliśmy pyszne drożdżówki. Cieszymy się, że dopisała nam pogoda i zdrowi i cali wróciliśmy pod szkołę około godziny 22.10. 

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    Część atrystyczną pt.: "Do szkoły gotowi start!" pod kierunkiem p. Magdaleny Grabowskiej na zakończeniu roku szkonego 2016/2017 nasze przedszkolaczki. Było to pożegnanie sześciolatków z przedszkolem. Wystąpili: Julita Burzyńska, Marcel Gabryś, Wiktorią Grabowska, Lena Łuczak, Weronka Nikodemiak. W scence "Pakujemy walizki" wystąpiły pięciolatki: Marcelina Mrowicka, Julia Dominiak, Jakub Fabiański, Antoni Ulatowski

      

    Wszyscy na widwni z zaciekawieniem śledzili ten wakacyjny występ.

             

    Pani dyrektor Joanna Jankowska przywitała wszystkich serdecznie pochwaliła naszych najmłodszych artystów, a nastepnie wręczała świadectwa i nagrody najlepszym.

      

    Były również podziękowania dla rodziców za całoroczną pomoc w realizacji różnych działań na rzecz naszych uczniów.

    Pani Anna Kaczor - opiekun Samorządu Uczniowskiego ogłosiła wyniki na Super Klasę. Było ich dwie. Oprócz tytułu otrzymały one przechodni puchar, a ich wychowawczynie tytuł Super Wychowawcy.  Zwycięzcami zosytały: klasa III z wychowawczynią Joanną Jankowską oraz klasa IV z wychowawczynią Kartarzyną Kubiak.

     

    Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 gościliścmy reprezentantki posła Piotra Polaka i senatora Przemysława Błaszczyka - p. Dorotę Więckowską oraz p. Ewelinę Niciak. Panie podziękowały za dotychczasową współpracę dyrektorowi szkoły i nauczycielom. Dzieki niej nasi uczniowie mogli m.in. uczestniczyć w sponsorowanej wycieczce do Warszawy. Przekazały od siebie i parlamentarzystów życzenia kolejnych sukcesów oraz zasłużonego wypoczynku dla wszystkich. Uczniowie w podziękowaniu wręczyli pamiątkowe tabla.

       

    Pamiątkowe tablo otrzymał również p. Patryk Kraska - Naczelnik OSP w Mirosławicach. W ten sposób dzieci i nauczyciele naszej szkoły dziękowały za uatrakcyjnienie Pikniku Rodzinnego.

     

    Po spotkaniach w klasach z wychowawcami nastapiło to, na co dzieci czekały z utęsknieniem!

    Jeszcze ostatnie pamiatkowe zdjęcia i ... na wakacje!

     

     

  • INFORMACJA

     

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

    odbędzie się w dniu  23.06.2017r. o godz. 9. 00

    przed budynkiem szkoły

     

     W tym dniu uczniowie przyjeżdżają z rodzicami.

     

  • WYCIECZKA P0 SZLAKU PIASTOWSKIM - FOTORELACJA

        

           

       

      

            

      

     

      

      

     

      

     

     

     

     

     

            

     

         

        

  • ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

    ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

    19 czerwca drugi raz obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej. W tym roku miało ono podtytuł: "Rymowanie na Śniadanie". Bibliotekarka p. Agnieszka Miedzińska na początku zaprosiła publiczność do wspólnego rymowania. W  ten sposób z pomocą rzutnika  powstał następujący wiersz:

    W naszej szkole książek bez liku.

    Tyle co piątek w szkolnym dzienniku.

    Bo każdy, kto kocha czytanie,

    niejedną piątkę pewnie dostanie.

    Czytają więc chłopcy i dziewczęta.

     Niech każdy rodzic o tym pamięta,

    że nie jest nam potrzebne już tylko śniadanie,

    ale codziennie, przez całe życie CZYTANIE!

    Następnie na szkolnej scenie debiutowali nasi szkolni poeci.

    Uczniowie z klasy V zaprezentowali swój wspólny wiersz inspirowany przygodami bohaterów "W pustyni i w puszczy". W rolę Stasia Tarkowskiego wcielił się Jakub Dołęga , ząś w rolę Nel Rawlinson Ania Kowalczyk

     

    Przyszła kolej na poetów z klasy VI. Przed młodszymi kolegami, koleżankami i nauczycielami wyrecytowali swoje autorskie wiersze o Ani z Zielonego Wzgórza. Byli to: Aleksandra Przytulska, Igor Jóźwiak, Przemysław Szałamacha, Piotr Draga, Kinga Trembaczyk, Alicja Włodarczyk i Filip Rzepnikowski.

        

    Publiczności bardzo podobała się uczniowska twórczość, dlatego chętnie oklaskiwała wystepujących.

    Przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów prowadzonych w szkolnej bibliotece.

    Konkurs Mitologiczny "Bliżej Olimpu"

    III miejsce - Hubert Ratajczyk

    II miejsce - Aleksandra Przytulska

    I miejsce - Anna Kowalczyk

     

    Konkurs czytelniczy "Czy znasz polskie legendy?"

    III miejsce - Alicja Fabiańska

    II miejsce - Zuzanna Kowalska,  Julia Czubiak,  Katarzyna Stolarska

    I miejsce - Natalia Ratajczyk

    Konkurs historyczny "Władcy historii"

    III miejsce - Patrycja Lickowska

    II miejsce - Hubert Ratajczyk

    I miejsce - Anna Kowalczyk

    Ogłoszono także wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii. W poszczególnych klasach najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

    Klasa VI – Przemysław Szałamacha -24 miejsce w kraju

    Klasa V – Anna Kowalczyk – 24 miejsce w kraju

    Klasa IV – Julia Antczak – 30 miejsce w kraju

    Bibliotekarka przedstawiła zestawienie wypożyczeń w roku szkolnym 2016/2017, według którego klasy uzyskały nastepujące miejsca:

    III miejsce- klasa II i VI 

    II miejsce -klasa III i V

    I miejsce - klasa I i IV 

    W tym roku szkolnym Królową Książek została Natalia Ratajczyk - uczennica klasy III, która wypożyczyła aż 88 książek. Jak przystało na Królową otrzymała koronę, płaszcz i książkę.

     

  • WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSU "ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH"

    WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSU "ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH"

    19 czerwca został podsumowany konkurs pt.: "Zbiórka surowców wtórnych". Prowadzony był on przez p. Dorotę Mroziewicz i p. Agatę Kubiak.

    Był to konkurs indywidualny. Uczniowie przez zcałe drugie półrocze przynosili makulaturę oraz plastikowe nakrętki. Zwycięzcą w kategorii zbiórka makulatury okazała się uczennica klasy II - Oliwia Wiśniewska. Zajęła ona także II miejsce w kategorii zbiórki plastikowych nakrętek. Zwycięzcą w tej kategorii okazała się uczennica klasy I - Alicja Nikodemiak. III miejsce zajęła uczennica klasy IV Zuzanna Fercikowska.

     

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    WYCIECZKA DO WARSZAWY

    8 czerwca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Warszawy zasponsorowanej przez posła na Sejm Piotra Polaka oraz senatora Przemysława Błaszczyka.Naszym przewodnikiem po Warszawie była Pani Dorota Więckowska z biura poselsiego.

                   

    Swoje zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta, zatrzymaliśmy się również przy pomniku Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się do sejmu, gdzie w restauracji sejmowej zjedliśmy obiad w towarzystwie Pani Doroty Więckowskiej i Pana posła Piotra Polaka.

      

          

     

    Po obiedzie korytarzem podziemnym przeszliśmy do sal sejmowych, przyglądając się po drodze makiecie obiektów sejmu.

    Dzieci przyglądały się obradom, a następnie sami mogły wcielić się w role posłów i senatorów.

         

     

    W jednej z sal ponownie spotkaliśmy się z posłem Piotrem Polakiem. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących pracy sejmu.

             

    Następnie, po pożegnaniu na holu sejmowym, przejechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie oprócz przepięknych ogrodów mogliśmy zwiedzić Pałac Myśliwiecki.

      

               

           

    Na zakończenie naszej wycieczki, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oddaliśmy hołd pomordowanym żołnierzom i harcerzom, uczciliśmy minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Pomodliliśmy się na grobach żołnierzy wyklętych, a także wielu znanych osób: sportowców, aktorów, lekarzy, pisarzy.

               

  • "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!"

    "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!"

    1 czerwca przed  godz. 8.35 wszyscy uczniowie (również przedszkolaczki), nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice zgromadzili się ze swoimi ulubionymi książkami na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor najpierw złożyła dzieciom życzenia z okazji ich święta i przypomniała harmonogram Pikniku Rodzinnego. Następie p. Agnieszka Miedzińska zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w akcji pt.: "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!". Przypomniała zebranym, na czym polega akcja bicia rekordu masowego czytania, do której w tym roku się włączyliśmy.

      

    Następnie przedstawione zostały aktualne zestawienia wyników wypożyczania książek w poszczególnych klasach. Przewodniczący klas stanęli na specjalnie przygotowanym podium. Na razie I miejsce należy do klasy I (30, 8 książki na osobę)i IV (18,93 książki na osobę), II miejsce do klasy III (25, 79 książki na osobę)i V (17,36 książki na osobę), zaś III miejsce do klasy II (17,13 książki na osobę) i VI (15,12 książki na osobę). Bibliotekarka zwróciła uwagę na to, iż wyścig trwa nadal i miejsca na podium mogą się jeszcze zmienić, o ile uczniowie w czerwcu będą chętnie wypożyczali książki. Przewodniczący zostali poproszeni, by dostarczyli listę ulubionych książek, które dziś przynieśli uczniowie z ich klasy. Zostały one wywieszone na gazetce szkolnej.

    Następnie przedstawiono wyniki Szkolnego Konkursu Mitologicznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, zaś laureaci dodatkowo książki.  Byli to: I miejsce – Anna Kowalczyk kl. V II miejsce – Aleksandra Przytulska kl. VI III miejsce – Hubert Ratajczyk kl. V wyróżnienia Patrycja Lickowska i Patryk Kowalski z kl. V. Gratulujemy.

     

     O godz. 9.00 zebrani zaczęli na leżąco albo na siedząco bić rekord, czyli czytać. Z naszej szkoły w biciu do bicia rekordu przyłączyło się 112 osób.

                

    Niektórych bardziej interesowały książki innych niż własne. To nawet dobrze, ponieważ oznacza to, że możemy nawzajem zachęcać się do czytania naszych ulubionych książek.

                     

    W dalszej części dnia przeprowadzono I etap Szkolnego Konkursu "Mistrz Czytania". Jego organizatorem była szkolna biblioteka. W I etapie wystartowało 15 uczniów z klas IV-VI. Prezentowali oni w ciągu minuty wybrane przez siebie fragmenty prozy. Do finału weszło 10 uczniów. Byli to: Igor Jóźwiak, Weronika Kowalewska, Piotr Draga, Kinga Trembaczyk, Julia Antczak, Patrycja Lickowska, Anna Kowalczyk, Gracjan Miszczak, Julia Zielińska i Marika Grzebielucha.

      

         

    Przed nimi niebawem drugi etap konkursu, w którym będą musieli w sposób niebywale zaciekawiający wylosowany  fragment prozy . Ciekawe kto w tym roku szkolnym zostanie zostanie Mistrzem Czytania???

  • WYCIECZKA DO ZOO W PŁOCKU

    WYCIECZKA DO ZOO W PŁOCKU

    6 czerwca nasze przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynia p. Magdaleną Grabowską oraz niektórymi mamami odwiedziły płockie zoo.

     

    Brały udział w lekcji edukacyjnej pt.: "W co ubierają się zwierzęta?". Poznawały różne pokrycia ciała zwierząt i ich funkcje. Dotykały skóry, piór, skorup oraz żywych zwierząt.

             

    Później zwiedzały zoo z przewodnikiem i ..... zastały zamknięte w klatce dla zwierząt.

  • PIKNIK RODZINNY 2017

    3 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Zgromadzonych gości tj. rodziców, dzieci oraz przybyłą społeczność lokalną przywitała pani dyrektor Joanna Jankowska. Złożyła ona również życzenia wszystkim mamom, dzieciom oraz tatusiom z okazji ich święta. Następnie głos oddała dzieciom.

    Gości w imieniu dzieci przywitał i zaprosił na program artystyczny rozśpiewany i rozmarzony Bartek Kowalczyk, który tego dnia pełnił ważną rolę - był bowiem prowadzącym narratorem.

    Następnie przenieśliśmy się na ulicę wiosennych Szewc, gdzie znajdowała się nasza reporterka Kinga Trembaczyk. Tam jego mieszkańcy (tj. uczniowie klasy II - Zofia Fercikowka, Aleksandra Kubiak, Zuzanna Kowalska, Nadia Miszczak, Katarzyna Stolarska, Gabriela Wawrzonkowka, Julia  Czubiak, Marcel Bilski, Kamil Moździerzewski, Marcel Grzeszkowiak ) odpowiadali na proste pytania dotyczące rodziny tzn. Do czego służy Mama, Tata i Dziecko?  Wraz z uczennicami klasy III (tj. Weroniką Ratajczyk, Natalią Ratajczyk, Alicją Fabiańską, Julią Igielską ) śpiewali dla mam i tatusiów piosenki oraz mówili piękne wierszyki.

    Natomiast starsze dzieci zaprosiły zgromadzonych gości na Uniwersytet w Szewcach Nadolnych, gdzie odbywała się konferencja naukowa pt. „Rodzina w teorii i praktyce”, którą prowadziła pani profesor Weronika Kowalewska.

    Zaproszeni profesorowie - Igor Jóźwiak i Mikołaj Łuczak podczas swojego wykładu w humorystyczny sposób odpowiadali na podstawowe pytania dotyczące rodziny. Mianowicie - Kto to jest Mama?, Kto to jest Tata? oraz Jakie zalety i wady mają rodzice? Nawet jeden z nich na tę okazję zabrał ze sobą swoją mamusię ( w tej roli wystąpił Damian Urbański)

    Mogliśmy również w wykonaniu uczniów klasy VI obejrzeć dwa skecze pt. Rozmowa telefoniczna z mężem  (w roli żony Alicja Włodarczyk) i Grunt to rodzina (żona – Julia Frank, córka – Aleksandra Przytulska, mąż – Bartosz Kamiński, chłopak – Michał Czarnecki) .

    Między skeczami była przerwa na reklamę pt. Pani Goździkowa. Zaprezentowały ją uczennice klasy IV – Zuzanna Fercikowska i Julia Antczak, które rozbawiły publiczność.

    Życzenia od wszystkich dzieci mamusiom i tatusiom wraz ze słowami największej  wdzięczności za wszystkie trudy i starania złożyli Kinga Trembaczyk i Filip Mrowicki. Dzieci wręczyły też rodzicom przygotowane prezenty.

    Program artystyczny zakończono akcentem tanecznym.  Uczniowie z klas IV-V uczęszczający na koło taneczne zaprezentowali nam mix taneczny, w którym znalazły się kroki samby, chac-chy, jive,a, hip-hopu, bluesa. Byli to: Julia Antczak, Natalia Antczak, Oliwia Antczak, Magdalena Janczewska, Anna Kowalczyk, Patrycja Lickowska, Piotr Kubiak, Sebastian Moździerzewski, Jakub Dołęga, Gracjan Miszczak, Hubert Ratajczyk i gościnnie Patryk Kowalski.

    Program artystyczny na tegoroczny Piknik Rodzinny został przygotowany pod kierunkiem pań: Doroty Mroziewicz, Katarzyny Traczyk, Agnieszki Miedzińskiej.

  • SPOTKANIE Z POSŁAMI I KRÓLEM STANISŁAWEM AUGUSTEM PONIATOWSKIM

    SPOTKANIE Z POSŁAMI I KRÓLEM STANISŁAWEM AUGUSTEM PONIATOWSKIM

    28 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Szkoła została wcześniej pięknie udekorowana barwami narodowymi, a na sali gimnastycznej pojawiła się odświętna dekoracja ręki p. Anny Zawiślak.

    Na długą przerwę harcerze i uczestnicy koła historycznego zaprosili całą społeczność szkolną na uroczysty apel z okazji zbliżających się dwóch świąt narodowych – 2 maja (Święto Flagi Państwowej) i 3 maja.

    Swym przedstawieniem w strojach stylizowanych na szlacheckie przybliżyli wydarzenia z sali sejmowej w Warszawie sprzed 226 lat. Pojawili się posłowie, król Stanisław August Poniatowski (Hubert Bilski), ówczesny prezydent Warszawy Jan Dekert (Przemysław Szałamacha).

       

      

       

    Swój udział w przedstawieniu mieli również pierwszoklasiści, którzy swym strojem, powagą i zaangażowaniem w role wzbudzili uznanie publiczności.

     

    Pod koniec występu uczniowie zaprosili na obejrzenie prezentacji multimedialnej przedstawiającą krótki rys historyczny, którego sednem było uchwalenie konstytucji w 1791 roku.

    Występ uatrakcyjniły piosenki zaśpiewane przez Julię Rrzepnikowską, Annę Kowalczyk, Magdalenę Janczewska oraz Bartosza Ratajczyka.

      

    Całość uwieńczył polonez zatańczony przez piątoklasistki: Marikę Grzebieluchę, Annę Kowalczyk, Patrycję Lickowską, Julię Zielińską oraz ich kolegów z klasy V i VI: Gracjana Miszczaka, Gracjana Znajewskiego, Bartosza Kamińskiego i Przemysława Szałamachę.

             

    Dyrektor szkoły podziękowała dzieciom za piękny występ, który został przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Zawiślak i Agnieszki Miedzińskiej.

  • SPONSOROWANA WYCIECZKA DO ŁODZI

    SPONSOROWANA WYCIECZKA DO ŁODZI

    W czwartek 27 kwietnia uczniowie  klas O – III z  naszej szkoły wraz opiekunkami: p. J. Jankowską, p. A. Zawiślak, p. M. Roszewską i p. K. Traczyk odwiedzili Palmiarnię Ogrodu Botanicznego w Łodzi oraz salę zabaw „JUPI PARK” w Manufakturze. Wycieczkę zasponsorowali dzieciom Państwo Jolanta i Stanisław Wodzyńscy z okazji jubileuszu 80- lecia istnienia szkoły.

    Uczniowie najpierw zwiedzali palmiarnię pod kierunkiem pań przewodniczek. Z dużym  zainteresowaniem oglądali rośliny, których nie spotyka się w polskich parkach i lasach, słuchali o historii palmiarni, o pięknych roślinach. Poznali strefę śródziemnomorską, tropikalną i strefę kaktusów. Zachwyciły ich  tropikalne palmy (najstarsza liczy 130 lat), dostojne storczyki, paprocie drzewiaste,  kolorowo kwitnące kaktusy. Bardzo podobały się im również  egzotyczne ryby z południowych mórz, które mieszkają w palmiarni, a także żółwie podarowane przez łodzian.      

                           

    Po wizycie w palmiarni dzieci pojechały do sali zabaw „JUPI PARK” w Manufakturze, gdzie aktywnie spędziły radosne i niezapomniane chwile. Dwie godziny bawiły się m. in. w piłkach, materacowych i siatkowych labiryntach, skakały na trampolinach, zjeżdżały na zjeżdżalniach. 

               

    Zadowolone i pełne pozytywnych wrażeń wracały do domu.

    Uczestnicy wycieczki, ich rodzice i wychowawcy są bardzo wdzięczni ofiarodawcom Państwu J. , S. Wodzyńskim  za taki niezwykły upominek.

  • JAK POMÓC ZIEMI?

    JAK POMÓC ZIEMI?

    24 kwietnia  w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Ziemi.

    Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w dniu 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są skutki i jak to można zmienić. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

     

    Uczniowie  przygotowani przez p. A. Kubiak recytowali wiersze, a także śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło wśród występujących pani Ziemi, Chmurki, Starego Dębu oraz Rybek. Apel miał na celu  propagowanie  postaw i zachowań  ekologicznych.

  • "Z SERCEM DLA MIŁOSZA"

    "Z SERCEM DLA MIŁOSZA"

    23 kwietnia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie miała miejsce niezwykła akcja, w której uczestniczyli m.in. nasi uczniowie, ich rodziny i nauczyciele. Jej celem było wsparcie chorego na białaczkę MIŁOSZA oraz znalezienie potencjalnego dawcy szpiku dla chłopca lub innych potrzebujących ludzi.

    Przybyło wielu ludzi dobrego serca. Nasi uczniowie jeszcze za mali, aby oddać szpik, też chcieli dać coś od siebie dla swego rówieśnika. Pod kierunkiem pań Anny Zawiślak i Agnieszki Miedzińskiej przygotowali dwa pokazy taneczne i trzy piosenki filmowe, które zaśpiewały Julia Rzepnikowska, Magdalena Janczewska, Julia Antczak oraz Anna Kowalczyk.

       

    Cały nasz występ rozpoczął walc angielski, a zakończył hip-hop wykonaniu Julii Antczak, Natalii Antczak, Oliwii Antczak, Magdaleny Janczewskiej,  Anny Kowalczyk, Patrycji Lickowskiej, Michała Czarneckiego, Jakuba Dołęgi, Patryka Kowalskiego, Piotra Kubiaka, Gracjana Miszczaka, Sebastiana Moździerzewskiego, Gracjana Znajewskiego.

          

    Ostatnia prezentacja tancerzy została zakończona ważnym hasłem: „POMOŻESZ, BO MOŻESZ! MASZ TO W GENACH!” Tym akcentem chcieliśmy zachęcić do czynnej pomocy dla MIŁOSZA.

            

         

  • KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE GMINNE

    KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE GMINNE

    24 marca 26 recytatorów ze szkół podstawowych w Szewcach Nadolnych, Żeronicach, Pniewie, Pleckiej Dąbrowie, Społecznej Szkoły w Bedlnie uczestniczyła w gminnym etapie XXXIX Edycji Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. W tym roku motywem przewodnim były najpiękniejsze teksty literackie dowolnych autorów, w których mowa o książkach, które „będą na półkach, (…) mimo łun na horyzoncie, zamków wylatujących w powietrze (…) o ileż trwalszych od nas” (Cz. Miłosz) i o bibliotekach, które bywają wszechświatem.

    Umiejętności recytatorskie oceniało jury w składzie: Anna Trusińska radna Gminy Bedlno; Aleksandra Sidor  nauczyciel; Anna Szczepanik instruktor, bibliotekarz MiPBP w Kutnie, które zwracało uwagę na kulturę mowy, interpretację i dobór repertuaru.

     

    W  I kategorii wiekowej dzieci recytowały dwa wiersze, a w II kategorii klas starszych wiersz i fragment prozy. Naszą szkołę reprezentowało 9 osób: Julia Czubiak  kl. II, Joanna Tomczak kl. III, Weronika Ratajczyk kl. III, Alicja Fabiańska kl. III, Julia Antczak kl. IV, Anna Kowalczyk  kl. V, Patrycja Lickowska kl. V, Weronika Kowalewska kl. VI i Bartosz Kamiński kl. VI.

        

    Spośród nich aż siedmiu jury przyznało zaszczytne miejsca i nagrody. Byli wśród nich:

    I kategoria wiekowa:

    I miejsce: Joanna Tomczak kl. III i Weronika Ratajczyk kl. III

    II miejsce Julia Czubiak  kl. II i Alicja Fabiańska kl. III.

     

    II kategoria wiekowa:

    I miejsce: Anna Kowalczyk  kl. V

    II miejsce: Patrycja Lickowska kl. V i Bartosz Kamiński kl. VI

    Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, a zdobywcy miejsc i wyróżnień nagrody książkowe. Laureaci I, II i III miejsca będą reprezentowali gminę i szkołę na eliminacjach rejonowych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie w dniach 24-25.04.2017 r.

    Dziękujemy naszym recytatorom za udział i piękne zaprezentowanie utworów literackich. Życzymy Wam dalszych sukcesów na eliminacjach rejonowych w Kutnie.

      

     

  • ZDROWE ŚNIADANIE

    ZDROWE ŚNIADANIE

     

    24 marca uczniowie klas IV-VI przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek wiosenny poczęstunek niespodziankę. Uczniowie klasy IV zajęli się kanapkami, klasa V przygotowała sałatki owocowe i warzywne, a klasa VI serwowała koktajle mleczno-owocowe. 

           

    Śniadanie odbyło się w ramach wspólnych działań prozdrowotnych prowadzonych przez Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski.  

     

  • WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA

    WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA

    Woda to skarb zarówno dla człowieka, jak i całej Ziemi, bez niej nie istniałoby życie. Dlatego też 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, podkreślając szczególnie jej znaczenie. Każdy uczeń powinien wiedzieć, jak ważna jest woda w życiu człowieka i co robić, żeby jej nam nie zabrakło. Dlatego też z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy apel pod hasłem „Woda – źródło życia”.

       

    Został on przeprowadzony w formie wiadomości telewizyjnych. Oprócz tego  uczniowie recytowali tematyczne wiersze oraz śpiewali piosenki.

       

    Na zakończenie uroczystości odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny pod tym samym tytułem oraz projekcja filmu pt: „Niezwykła podróż kropelki”.

      

     A oto zwycięzcy konkursu:

    KATEGORIA KLAS I – III

    I MIEJSCE – Gabriela Wawrzonkowska

    II MIEJSCE – Joanna Tomczak

    III MIEJSCE – Zofia Fercikowska

     

    KATEGORIA KLAS IV – VI

    I MIEJSCE – Julia Antczak

    II MIEJSCE – Igor Jóźwiak

    II MIEJSCE – Zuzanna Fercikowska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć