• INFORMACJA

     

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

    odbędzie się w dniu  23.06.2017r. o godz. 9. 00

    przed budynkiem szkoły

     

     W tym dniu uczniowie przyjeżdżają z rodzicami.

     

  • WYCIECZKA P0 SZLAKU PIASTOWSKIM - FOTORELACJA

        

           

       

      

            

      

     

      

      

     

      

     

     

     

     

     

            

     

         

        

  • ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

    ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

    19 czerwca drugi raz obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej. W tym roku miało ono podtytuł: "Rymowanie na Śniadanie". Bibliotekarka p. Agnieszka Miedzińska na początku zaprosiła publiczność do wspólnego rymowania. W  ten sposób z pomocą rzutnika  powstał następujący wiersz:

    W naszej szkole książek bez liku.

    Tyle co piątek w szkolnym dzienniku.

    Bo każdy, kto kocha czytanie,

    niejedną piątkę pewnie dostanie.

    Czytają więc chłopcy i dziewczęta.

     Niech każdy rodzic o tym pamięta,

    że nie jest nam potrzebne już tylko śniadanie,

    ale codziennie, przez całe życie CZYTANIE!

    Następnie na szkolnej scenie debiutowali nasi szkolni poeci.

    Uczniowie z klasy V zaprezentowali swój wspólny wiersz inspirowany przygodami bohaterów "W pustyni i w puszczy". W rolę Stasia Tarkowskiego wcielił się Jakub Dołęga , ząś w rolę Nel Rawlinson Ania Kowalczyk

     

    Przyszła kolej na poetów z klasy VI. Przed młodszymi kolegami, koleżankami i nauczycielami wyrecytowali swoje autorskie wiersze o Ani z Zielonego Wzgórza. Byli to: Aleksandra Przytulska, Igor Jóźwiak, Przemysław Szałamacha, Piotr Draga, Kinga Trembaczyk, Alicja Włodarczyk i Filip Rzepnikowski.

        

    Publiczności bardzo podobała się uczniowska twórczość, dlatego chętnie oklaskiwała wystepujących.

    Przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów prowadzonych w szkolnej bibliotece.

    Konkurs Mitologiczny "Bliżej Olimpu"

    III miejsce - Hubert Ratajczyk

    II miejsce - Aleksandra Przytulska

    I miejsce - Anna Kowalczyk

     

    Konkurs czytelniczy "Czy znasz polskie legendy?"

    III miejsce - Alicja Fabiańska

    II miejsce - Zuzanna Kowalska,  Julia Czubiak,  Katarzyna Stolarska

    I miejsce - Natalia Ratajczyk

    Konkurs historyczny "Władcy historii"

    III miejsce - Patrycja Lickowska

    II miejsce - Hubert Ratajczyk

    I miejsce - Anna Kowalczyk

    Ogłoszono także wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii. W poszczególnych klasach najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

    Klasa VI – Przemysław Szałamacha -24 miejsce w kraju

    Klasa V – Anna Kowalczyk – 24 miejsce w kraju

    Klasa IV – Julia Antczak – 30 miejsce w kraju

    Bibliotekarka przedstawiła zestawienie wypożyczeń w roku szkolnym 2016/2017, według którego klasy uzyskały nastepujące miejsca:

    III miejsce- klasa II i VI 

    II miejsce -klasa III i V

    I miejsce - klasa I i IV 

    W tym roku szkolnym Królową Książek została Natalia Ratajczyk - uczennica klasy III, która wypożyczyła aż 88 książek. Jak przystało na Królową otrzymała koronę, płaszcz i książkę.

     

  • WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSU "ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH"

    WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSU "ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH"

    19 czerwca został podsumowany konkurs pt.: "Zbiórka surowców wtórnych". Prowadzony był on przez p. Dorotę Mroziewicz i p. Agatę Kubiak.

    Był to konkurs indywidualny. Uczniowie przez zcałe drugie półrocze przynosili makulaturę oraz plastikowe nakrętki. Zwycięzcą w kategorii zbiórka makulatury okazała się uczennica klasy II - Oliwia Wiśniewska. Zajęła ona także II miejsce w kategorii zbiórki plastikowych nakrętek. Zwycięzcą w tej kategorii okazała się uczennica klasy I - Alicja Nikodemiak. III miejsce zajęła uczennica klasy IV Zuzanna Fercikowska.

     

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    WYCIECZKA DO WARSZAWY

    8 czerwca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Warszawy zasponsorowanej przez posła na Sejm Piotra Polaka oraz senatora Przemysława Błaszczyka.Naszym przewodnikiem po Warszawie była Pani Dorota Więckowska z biura poselsiego.

                   

    Swoje zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta, zatrzymaliśmy się również przy pomniku Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się do sejmu, gdzie w restauracji sejmowej zjedliśmy obiad w towarzystwie Pani Doroty Więckowskiej i Pana posła Piotra Polaka.

      

          

     

    Po obiedzie korytarzem podziemnym przeszliśmy do sal sejmowych, przyglądając się po drodze makiecie obiektów sejmu.

    Dzieci przyglądały się obradom, a następnie sami mogły wcielić się w role posłów i senatorów.

         

     

    W jednej z sal ponownie spotkaliśmy się z posłem Piotrem Polakiem. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących pracy sejmu.

             

    Następnie, po pożegnaniu na holu sejmowym, przejechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie oprócz przepięknych ogrodów mogliśmy zwiedzić Pałac Myśliwiecki.

      

               

           

    Na zakończenie naszej wycieczki, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oddaliśmy hołd pomordowanym żołnierzom i harcerzom, uczciliśmy minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Pomodliliśmy się na grobach żołnierzy wyklętych, a także wielu znanych osób: sportowców, aktorów, lekarzy, pisarzy.

               

  • "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!"

    "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!"

    1 czerwca przed  godz. 8.35 wszyscy uczniowie (również przedszkolaczki), nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice zgromadzili się ze swoimi ulubionymi książkami na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor najpierw złożyła dzieciom życzenia z okazji ich święta i przypomniała harmonogram Pikniku Rodzinnego. Następie p. Agnieszka Miedzińska zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w akcji pt.: "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!". Przypomniała zebranym, na czym polega akcja bicia rekordu masowego czytania, do której w tym roku się włączyliśmy.

      

    Następnie przedstawione zostały aktualne zestawienia wyników wypożyczania książek w poszczególnych klasach. Przewodniczący klas stanęli na specjalnie przygotowanym podium. Na razie I miejsce należy do klasy I (30, 8 książki na osobę)i IV (18,93 książki na osobę), II miejsce do klasy III (25, 79 książki na osobę)i V (17,36 książki na osobę), zaś III miejsce do klasy II (17,13 książki na osobę) i VI (15,12 książki na osobę). Bibliotekarka zwróciła uwagę na to, iż wyścig trwa nadal i miejsca na podium mogą się jeszcze zmienić, o ile uczniowie w czerwcu będą chętnie wypożyczali książki. Przewodniczący zostali poproszeni, by dostarczyli listę ulubionych książek, które dziś przynieśli uczniowie z ich klasy. Zostały one wywieszone na gazetce szkolnej.

    Następnie przedstawiono wyniki Szkolnego Konkursu Mitologicznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, zaś laureaci dodatkowo książki.  Byli to: I miejsce – Anna Kowalczyk kl. V II miejsce – Aleksandra Przytulska kl. VI III miejsce – Hubert Ratajczyk kl. V wyróżnienia Patrycja Lickowska i Patryk Kowalski z kl. V. Gratulujemy.

     

     O godz. 9.00 zebrani zaczęli na leżąco albo na siedząco bić rekord, czyli czytać. Z naszej szkoły w biciu do bicia rekordu przyłączyło się 112 osób.

                

    Niektórych bardziej interesowały książki innych niż własne. To nawet dobrze, ponieważ oznacza to, że możemy nawzajem zachęcać się do czytania naszych ulubionych książek.

                     

    W dalszej części dnia przeprowadzono I etap Szkolnego Konkursu "Mistrz Czytania". Jego organizatorem była szkolna biblioteka. W I etapie wystartowało 15 uczniów z klas IV-VI. Prezentowali oni w ciągu minuty wybrane przez siebie fragmenty prozy. Do finału weszło 10 uczniów. Byli to: Igor Jóźwiak, Weronika Kowalewska, Piotr Draga, Kinga Trembaczyk, Julia Antczak, Patrycja Lickowska, Anna Kowalczyk, Gracjan Miszczak, Julia Zielińska i Marika Grzebielucha.

      

         

    Przed nimi niebawem drugi etap konkursu, w którym będą musieli w sposób niebywale zaciekawiający wylosowany  fragment prozy . Ciekawe kto w tym roku szkolnym zostanie zostanie Mistrzem Czytania???

  • WYCIECZKA DO ZOO W PŁOCKU

    WYCIECZKA DO ZOO W PŁOCKU

    6 czerwca nasze przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynia p. Magdaleną Grabowską oraz niektórymi mamami odwiedziły płockie zoo.

     

    Brały udział w lekcji edukacyjnej pt.: "W co ubierają się zwierzęta?". Poznawały różne pokrycia ciała zwierząt i ich funkcje. Dotykały skóry, piór, skorup oraz żywych zwierząt.

             

    Później zwiedzały zoo z przewodnikiem i ..... zastały zamknięte w klatce dla zwierząt.

  • PIKNIK RODZINNY 2017

    3 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Zgromadzonych gości tj. rodziców, dzieci oraz przybyłą społeczność lokalną przywitała pani dyrektor Joanna Jankowska. Złożyła ona również życzenia wszystkim mamom, dzieciom oraz tatusiom z okazji ich święta. Następnie głos oddała dzieciom.

    Gości w imieniu dzieci przywitał i zaprosił na program artystyczny rozśpiewany i rozmarzony Bartek Kowalczyk, który tego dnia pełnił ważną rolę - był bowiem prowadzącym narratorem.

    Następnie przenieśliśmy się na ulicę wiosennych Szewc, gdzie znajdowała się nasza reporterka Kinga Trembaczyk. Tam jego mieszkańcy (tj. uczniowie klasy II - Zofia Fercikowka, Aleksandra Kubiak, Zuzanna Kowalska, Nadia Miszczak, Katarzyna Stolarska, Gabriela Wawrzonkowka, Julia  Czubiak, Marcel Bilski, Kamil Moździerzewski, Marcel Grzeszkowiak ) odpowiadali na proste pytania dotyczące rodziny tzn. Do czego służy Mama, Tata i Dziecko?  Wraz z uczennicami klasy III (tj. Weroniką Ratajczyk, Natalią Ratajczyk, Alicją Fabiańską, Julią Igielską ) śpiewali dla mam i tatusiów piosenki oraz mówili piękne wierszyki.

    Natomiast starsze dzieci zaprosiły zgromadzonych gości na Uniwersytet w Szewcach Nadolnych, gdzie odbywała się konferencja naukowa pt. „Rodzina w teorii i praktyce”, którą prowadziła pani profesor Weronika Kowalewska.

    Zaproszeni profesorowie - Igor Jóźwiak i Mikołaj Łuczak podczas swojego wykładu w humorystyczny sposób odpowiadali na podstawowe pytania dotyczące rodziny. Mianowicie - Kto to jest Mama?, Kto to jest Tata? oraz Jakie zalety i wady mają rodzice? Nawet jeden z nich na tę okazję zabrał ze sobą swoją mamusię ( w tej roli wystąpił Damian Urbański)

    Mogliśmy również w wykonaniu uczniów klasy VI obejrzeć dwa skecze pt. Rozmowa telefoniczna z mężem  (w roli żony Alicja Włodarczyk) i Grunt to rodzina (żona – Julia Frank, córka – Aleksandra Przytulska, mąż – Bartosz Kamiński, chłopak – Michał Czarnecki) .

    Między skeczami była przerwa na reklamę pt. Pani Goździkowa. Zaprezentowały ją uczennice klasy IV – Zuzanna Fercikowska i Julia Antczak, które rozbawiły publiczność.

    Życzenia od wszystkich dzieci mamusiom i tatusiom wraz ze słowami największej  wdzięczności za wszystkie trudy i starania złożyli Kinga Trembaczyk i Filip Mrowicki. Dzieci wręczyły też rodzicom przygotowane prezenty.

    Program artystyczny zakończono akcentem tanecznym.  Uczniowie z klas IV-V uczęszczający na koło taneczne zaprezentowali nam mix taneczny, w którym znalazły się kroki samby, chac-chy, jive,a, hip-hopu, bluesa. Byli to: Julia Antczak, Natalia Antczak, Oliwia Antczak, Magdalena Janczewska, Anna Kowalczyk, Patrycja Lickowska, Piotr Kubiak, Sebastian Moździerzewski, Jakub Dołęga, Gracjan Miszczak, Hubert Ratajczyk i gościnnie Patryk Kowalski.

    Program artystyczny na tegoroczny Piknik Rodzinny został przygotowany pod kierunkiem pań: Doroty Mroziewicz, Katarzyny Traczyk, Agnieszki Miedzińskiej.

  • SPOTKANIE Z POSŁAMI I KRÓLEM STANISŁAWEM AUGUSTEM PONIATOWSKIM

    SPOTKANIE Z POSŁAMI I KRÓLEM STANISŁAWEM AUGUSTEM PONIATOWSKIM

    28 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Szkoła została wcześniej pięknie udekorowana barwami narodowymi, a na sali gimnastycznej pojawiła się odświętna dekoracja ręki p. Anny Zawiślak.

    Na długą przerwę harcerze i uczestnicy koła historycznego zaprosili całą społeczność szkolną na uroczysty apel z okazji zbliżających się dwóch świąt narodowych – 2 maja (Święto Flagi Państwowej) i 3 maja.

    Swym przedstawieniem w strojach stylizowanych na szlacheckie przybliżyli wydarzenia z sali sejmowej w Warszawie sprzed 226 lat. Pojawili się posłowie, król Stanisław August Poniatowski (Hubert Bilski), ówczesny prezydent Warszawy Jan Dekert (Przemysław Szałamacha).

       

      

       

    Swój udział w przedstawieniu mieli również pierwszoklasiści, którzy swym strojem, powagą i zaangażowaniem w role wzbudzili uznanie publiczności.

     

    Pod koniec występu uczniowie zaprosili na obejrzenie prezentacji multimedialnej przedstawiającą krótki rys historyczny, którego sednem było uchwalenie konstytucji w 1791 roku.

    Występ uatrakcyjniły piosenki zaśpiewane przez Julię Rrzepnikowską, Annę Kowalczyk, Magdalenę Janczewska oraz Bartosza Ratajczyka.

      

    Całość uwieńczył polonez zatańczony przez piątoklasistki: Marikę Grzebieluchę, Annę Kowalczyk, Patrycję Lickowską, Julię Zielińską oraz ich kolegów z klasy V i VI: Gracjana Miszczaka, Gracjana Znajewskiego, Bartosza Kamińskiego i Przemysława Szałamachę.

             

    Dyrektor szkoły podziękowała dzieciom za piękny występ, który został przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Zawiślak i Agnieszki Miedzińskiej.

  • SPONSOROWANA WYCIECZKA DO ŁODZI

    SPONSOROWANA WYCIECZKA DO ŁODZI

    W czwartek 27 kwietnia uczniowie  klas O – III z  naszej szkoły wraz opiekunkami: p. J. Jankowską, p. A. Zawiślak, p. M. Roszewską i p. K. Traczyk odwiedzili Palmiarnię Ogrodu Botanicznego w Łodzi oraz salę zabaw „JUPI PARK” w Manufakturze. Wycieczkę zasponsorowali dzieciom Państwo Jolanta i Stanisław Wodzyńscy z okazji jubileuszu 80- lecia istnienia szkoły.

    Uczniowie najpierw zwiedzali palmiarnię pod kierunkiem pań przewodniczek. Z dużym  zainteresowaniem oglądali rośliny, których nie spotyka się w polskich parkach i lasach, słuchali o historii palmiarni, o pięknych roślinach. Poznali strefę śródziemnomorską, tropikalną i strefę kaktusów. Zachwyciły ich  tropikalne palmy (najstarsza liczy 130 lat), dostojne storczyki, paprocie drzewiaste,  kolorowo kwitnące kaktusy. Bardzo podobały się im również  egzotyczne ryby z południowych mórz, które mieszkają w palmiarni, a także żółwie podarowane przez łodzian.      

                           

    Po wizycie w palmiarni dzieci pojechały do sali zabaw „JUPI PARK” w Manufakturze, gdzie aktywnie spędziły radosne i niezapomniane chwile. Dwie godziny bawiły się m. in. w piłkach, materacowych i siatkowych labiryntach, skakały na trampolinach, zjeżdżały na zjeżdżalniach. 

               

    Zadowolone i pełne pozytywnych wrażeń wracały do domu.

    Uczestnicy wycieczki, ich rodzice i wychowawcy są bardzo wdzięczni ofiarodawcom Państwu J. , S. Wodzyńskim  za taki niezwykły upominek.

  • JAK POMÓC ZIEMI?

    JAK POMÓC ZIEMI?

    24 kwietnia  w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Ziemi.

    Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w dniu 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są skutki i jak to można zmienić. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

     

    Uczniowie  przygotowani przez p. A. Kubiak recytowali wiersze, a także śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło wśród występujących pani Ziemi, Chmurki, Starego Dębu oraz Rybek. Apel miał na celu  propagowanie  postaw i zachowań  ekologicznych.

  • "Z SERCEM DLA MIŁOSZA"

    "Z SERCEM DLA MIŁOSZA"

    23 kwietnia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie miała miejsce niezwykła akcja, w której uczestniczyli m.in. nasi uczniowie, ich rodziny i nauczyciele. Jej celem było wsparcie chorego na białaczkę MIŁOSZA oraz znalezienie potencjalnego dawcy szpiku dla chłopca lub innych potrzebujących ludzi.

    Przybyło wielu ludzi dobrego serca. Nasi uczniowie jeszcze za mali, aby oddać szpik, też chcieli dać coś od siebie dla swego rówieśnika. Pod kierunkiem pań Anny Zawiślak i Agnieszki Miedzińskiej przygotowali dwa pokazy taneczne i trzy piosenki filmowe, które zaśpiewały Julia Rzepnikowska, Magdalena Janczewska, Julia Antczak oraz Anna Kowalczyk.

       

    Cały nasz występ rozpoczął walc angielski, a zakończył hip-hop wykonaniu Julii Antczak, Natalii Antczak, Oliwii Antczak, Magdaleny Janczewskiej,  Anny Kowalczyk, Patrycji Lickowskiej, Michała Czarneckiego, Jakuba Dołęgi, Patryka Kowalskiego, Piotra Kubiaka, Gracjana Miszczaka, Sebastiana Moździerzewskiego, Gracjana Znajewskiego.

          

    Ostatnia prezentacja tancerzy została zakończona ważnym hasłem: „POMOŻESZ, BO MOŻESZ! MASZ TO W GENACH!” Tym akcentem chcieliśmy zachęcić do czynnej pomocy dla MIŁOSZA.

            

         

  • KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE GMINNE

    KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE GMINNE

    24 marca 26 recytatorów ze szkół podstawowych w Szewcach Nadolnych, Żeronicach, Pniewie, Pleckiej Dąbrowie, Społecznej Szkoły w Bedlnie uczestniczyła w gminnym etapie XXXIX Edycji Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. W tym roku motywem przewodnim były najpiękniejsze teksty literackie dowolnych autorów, w których mowa o książkach, które „będą na półkach, (…) mimo łun na horyzoncie, zamków wylatujących w powietrze (…) o ileż trwalszych od nas” (Cz. Miłosz) i o bibliotekach, które bywają wszechświatem.

    Umiejętności recytatorskie oceniało jury w składzie: Anna Trusińska radna Gminy Bedlno; Aleksandra Sidor  nauczyciel; Anna Szczepanik instruktor, bibliotekarz MiPBP w Kutnie, które zwracało uwagę na kulturę mowy, interpretację i dobór repertuaru.

     

    W  I kategorii wiekowej dzieci recytowały dwa wiersze, a w II kategorii klas starszych wiersz i fragment prozy. Naszą szkołę reprezentowało 9 osób: Julia Czubiak  kl. II, Joanna Tomczak kl. III, Weronika Ratajczyk kl. III, Alicja Fabiańska kl. III, Julia Antczak kl. IV, Anna Kowalczyk  kl. V, Patrycja Lickowska kl. V, Weronika Kowalewska kl. VI i Bartosz Kamiński kl. VI.

        

    Spośród nich aż siedmiu jury przyznało zaszczytne miejsca i nagrody. Byli wśród nich:

    I kategoria wiekowa:

    I miejsce: Joanna Tomczak kl. III i Weronika Ratajczyk kl. III

    II miejsce Julia Czubiak  kl. II i Alicja Fabiańska kl. III.

     

    II kategoria wiekowa:

    I miejsce: Anna Kowalczyk  kl. V

    II miejsce: Patrycja Lickowska kl. V i Bartosz Kamiński kl. VI

    Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, a zdobywcy miejsc i wyróżnień nagrody książkowe. Laureaci I, II i III miejsca będą reprezentowali gminę i szkołę na eliminacjach rejonowych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie w dniach 24-25.04.2017 r.

    Dziękujemy naszym recytatorom za udział i piękne zaprezentowanie utworów literackich. Życzymy Wam dalszych sukcesów na eliminacjach rejonowych w Kutnie.

      

     

  • ZDROWE ŚNIADANIE

    ZDROWE ŚNIADANIE

     

    24 marca uczniowie klas IV-VI przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek wiosenny poczęstunek niespodziankę. Uczniowie klasy IV zajęli się kanapkami, klasa V przygotowała sałatki owocowe i warzywne, a klasa VI serwowała koktajle mleczno-owocowe. 

           

    Śniadanie odbyło się w ramach wspólnych działań prozdrowotnych prowadzonych przez Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski.  

     

  • WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA

    WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA

    Woda to skarb zarówno dla człowieka, jak i całej Ziemi, bez niej nie istniałoby życie. Dlatego też 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, podkreślając szczególnie jej znaczenie. Każdy uczeń powinien wiedzieć, jak ważna jest woda w życiu człowieka i co robić, żeby jej nam nie zabrakło. Dlatego też z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy apel pod hasłem „Woda – źródło życia”.

       

    Został on przeprowadzony w formie wiadomości telewizyjnych. Oprócz tego  uczniowie recytowali tematyczne wiersze oraz śpiewali piosenki.

       

    Na zakończenie uroczystości odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny pod tym samym tytułem oraz projekcja filmu pt: „Niezwykła podróż kropelki”.

      

     A oto zwycięzcy konkursu:

    KATEGORIA KLAS I – III

    I MIEJSCE – Gabriela Wawrzonkowska

    II MIEJSCE – Joanna Tomczak

    III MIEJSCE – Zofia Fercikowska

     

    KATEGORIA KLAS IV – VI

    I MIEJSCE – Julia Antczak

    II MIEJSCE – Igor Jóźwiak

    II MIEJSCE – Zuzanna Fercikowska

  • WYJAZD DO AQUAPARKU W KUTNIE

    WYJAZD DO AQUAPARKU W KUTNIE

    21  kwietnia  odbył się kolejny w tym roku wyjazd uczniów naszej szkoły do Aquaparku  w Kutnie, tym razem z nauką pływania.  Wzięła w nim udział bardzo liczna, bo 43 osobowa grupa dzieci wraz z opiekunkami:  p. J. Jankowską, p. K. Traczyk, p. A. Zawiślak, p. M. Roszewską.   

        

          

    Dzieci  miały 120 minut wodnego szaleństwa. Wspaniale bawiły się w wodzie, uczyły się pływać, zjeżdżały na zjeżdżalni, korzystały z jacuzzi, rwącej rzeki, sauny. 20-osobowa grupa uczniów pod kierunkiem dwóch instruktorów uczyła się przez godzinę pływania.

        

     

    Wszyscy się zrelaksowali i mile spędzili piątkowe popołudnie.                                                                            

  • GMINNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI”

    GMINNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI”

    20 kwietnia w GCKiS w Bedlnie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki” w ramach projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka Literaturą i Sztuką”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas I  - IV z trzech  szkół Gminy Bedlno.  Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.  

        

    Dzieci recytowały po jednym wierszu o tematyce ekologicznej. Nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali. Komisja przyznała 3 miejsca na podium i wszystkie dla uczniów naszej szkoły. I miejsce zajęła Joanna Tomczak  z klasy  III,  II miejsce – Zofia  Fercikowska  z kl. II, a  III miejsce  - Julia Czubiak  z klasy II.  

     

    Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie na finale regionalnym / wojewódzkim w Łódzkim Domu Kultury  w dniu 4 czerwca 2017r. 

    Komisja przyznała również  wyróżnienia. Z naszej szkoły zdobyli je: Emil Szczepaniak z klasy I i Julia Antczak z klasy IV.

     

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książkowe. Gratulujemy! 

  • WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W ŻYCHLINIE

      

    20 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Oczyszczalni Ścieków w ŻychlinieZostali tam bardzo miło przyjęci przez pracowników. Pani laborantka zapoznała dzieci ze źródłami zanieczyszczenia wód oraz schematem działania oczyszczalni (oczyszczanie mechaniczne, biologiczne i chemiczne).  Uczestnicy wycieczki przekonali się, iż mimo w stacji był niemiły zapach, to końcowy produkt - osad wydalany na zewnątrz nie posiadał zapachu i można go używać jako nawozu pod skwery, a oczyszczone ścieki trafiają do rzeki Słudwi. Pani odpowiadała też na pytania uczniów związane z pracą oczyszczalni np. ile litrów ścieków oczyszcza się w ciągu doby, jakiego rodzaju ścieki trafiają do oczyszczalni, jaki jest koszt ich oczyszczenia. Była to pouczająca lekcji przyrody i ekologii zaplanowana przez twórczynie innowacji pedagogicznej - panie A. Kubiak i p. D. Mroziewicz.

  • ŚWIĘTO KOBIET

    ŚWIĘTO KOBIET

    Dziś, właśnie dziś chłopięcy zjazd ustalił jednogłośnie: szczęśliwym być, to widzieć uśmiech, uśmiech kobiet radosny. Tymi słowami chłopcy rozpoczęli swój program artystyczny skierowany do wszystkich kobiet i dziewcząt w naszej szkole.

     

        

    Tematem przewodnim był historyczny przegląd strojów kobiecych. „Szczęście jest ozdobą kobiet, jak strój ich pięknością”  - mówił prowadzący, a po tych słowach na scenie zaprezentowali się chłopcy z klasy piątej przebrani w kobiece stroje z różnych epok, począwszy od ludów pierwotnych, poprzez starożytność, gotyk, średniowiecze, aż po czasy współczesne.

              

    Miłym akcentem był występ A. Rosiewicza (Bartek Ratajczyk), który śpiewem przypomniał, iż „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. 

     

    Następnie wszystkie panie i dziewczyny dowiedziały się z horoskopu egipsko – tybetańskiego „Co dał im los”. Na koniec chłopcy odczytali znaczenie imion i każdej Pani wręczyli kartkę z jej imieniem, a dziewczynki częstowali cukierkami.

     

      

    W tym dniu wybrana została również MISS KROPECZEK, a właściwie to dwie MISS czyli dziewczynki, które miały na sobie niezwykły strój w kropeczki. Były to: Oliwia Antczak z klasy IV i Weronika Ratajczyk z klasy III.

     

  • DYSKOTEKA OSTATKOWA

    DYSKOTEKA OSTATKOWA

    27 lutego we wtorek ostatkowy odbyła się dyskoteka zorganizowana również przez Samorząd Uczniowski, Harcerzy i Zuchów, która zamknęła czas karnawału. Dzieci doskonale się bawiły zarówno przy muzyce dziecięcej, discopolowej i  rockowej. Brały udział w konkursach . Odbył się również pokaz sztuczek wykonywanych przez niektóre dzieci.

               

     

    Uczestnicy imprezy niechętnie odchodzili do domów, gdyż pyszne kanapki przygotowane przez opiekunki wzmocniły ich siłę do tańca. Jednak, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wraz z ostatnim w tym dniu dzwonkiem  przed szkołę podjechał autobus i trzeba było wracać do domu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć