21 kwietnia odbył się kolejny w tym roku wyjazd uczniów naszej szkoły do Aquaparku w Kutnie, tym razem z nauką pływania. Wzięła w nim udział bardzo liczna, bo 43 osobowa grupa dzieci wraz z opiekunkami: p. J. Jankowską, p. K. Traczyk, p. A. Zawiślak, p. M. Roszewską.
Dzieci miały 120 minut wodnego szaleństwa. Wspaniale bawiły się w wodzie, uczyły się pływać, zjeżdżały na zjeżdżalni, korzystały z jacuzzi, rwącej rzeki, sauny. 20-osobowa grupa uczniów pod kierunkiem dwóch instruktorów uczyła się przez godzinę pływania.
Wszyscy się zrelaksowali i mile spędzili piątkowe popołudnie.
20 kwietnia w GCKiS w Bedlnie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki” w ramach projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka Literaturą i Sztuką”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas I - IV z trzech szkół Gminy Bedlno. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.
Dzieci recytowały po jednym wierszu o tematyce ekologicznej. Nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali. Komisja przyznała 3 miejsca na podium i wszystkie dla uczniów naszej szkoły. I miejsce zajęła Joanna Tomczak z klasy III, II miejsce – Zofia Fercikowska z kl. II, a III miejsce - Julia Czubiak z klasy II.
Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie na finale regionalnym / wojewódzkim w Łódzkim Domu Kultury w dniu 4 czerwca 2017r.
Komisja przyznała również wyróżnienia. Z naszej szkoły zdobyli je: Emil Szczepaniak z klasy I i Julia Antczak z klasy IV.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książkowe. Gratulujemy!
20 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Oczyszczalni Ścieków w Żychlinie. Zostali tam bardzo miło przyjęci przez pracowników. Pani laborantka zapoznała dzieci ze źródłami zanieczyszczenia wód oraz schematem działania oczyszczalni (oczyszczanie mechaniczne, biologiczne i chemiczne). Uczestnicy wycieczki przekonali się, iż mimo w stacji był niemiły zapach, to końcowy produkt - osad wydalany na zewnątrz nie posiadał zapachu i można go używać jako nawozu pod skwery, a oczyszczone ścieki trafiają do rzeki Słudwi. Pani odpowiadała też na pytania uczniów związane z pracą oczyszczalni np. ile litrów ścieków oczyszcza się w ciągu doby, jakiego rodzaju ścieki trafiają do oczyszczalni, jaki jest koszt ich oczyszczenia. Była to pouczająca lekcji przyrody i ekologii zaplanowana przez twórczynie innowacji pedagogicznej - panie A. Kubiak i p. D. Mroziewicz.
Dziś, właśnie dziś chłopięcy zjazd ustalił jednogłośnie: szczęśliwym być, to widzieć uśmiech, uśmiech kobiet radosny. Tymi słowami chłopcy rozpoczęli swój program artystyczny skierowany do wszystkich kobiet i dziewcząt w naszej szkole.
Tematem przewodnim był historyczny przegląd strojów kobiecych. „Szczęście jest ozdobą kobiet, jak strój ich pięknością” - mówił prowadzący, a po tych słowach na scenie zaprezentowali się chłopcy z klasy piątej przebrani w kobiece stroje z różnych epok, począwszy od ludów pierwotnych, poprzez starożytność, gotyk, średniowiecze, aż po czasy współczesne.
Miłym akcentem był występ A. Rosiewicza (Bartek Ratajczyk), który śpiewem przypomniał, iż „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
Następnie wszystkie panie i dziewczyny dowiedziały się z horoskopu egipsko – tybetańskiego „Co dał im los”. Na koniec chłopcy odczytali znaczenie imion i każdej Pani wręczyli kartkę z jej imieniem, a dziewczynki częstowali cukierkami.
W tym dniu wybrana została również MISS KROPECZEK, a właściwie to dwie MISS czyli dziewczynki, które miały na sobie niezwykły strój w kropeczki. Były to: Oliwia Antczak z klasy IV i Weronika Ratajczyk z klasy III.
27 lutego we wtorek ostatkowy odbyła się dyskoteka zorganizowana również przez Samorząd Uczniowski, Harcerzy i Zuchów, która zamknęła czas karnawału. Dzieci doskonale się bawiły zarówno przy muzyce dziecięcej, discopolowej i rockowej. Brały udział w konkursach . Odbył się również pokaz sztuczek wykonywanych przez niektóre dzieci.
Uczestnicy imprezy niechętnie odchodzili do domów, gdyż pyszne kanapki przygotowane przez opiekunki wzmocniły ich siłę do tańca. Jednak, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wraz z ostatnim w tym dniu dzwonkiem przed szkołę podjechał autobus i trzeba było wracać do domu.
25 lutego zuchy z gromady zuchowej „Leśne zwierzęta” i harcerze z drużyny harcerskiej „Kwiaty polne” z naszej szkoły wraz z opiekunkami dh Anną Zawiślak i dh Katarzyną Traczyk wzięli udział w Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanym przez Hufiec Żychlin w Zespole Szkół nr 1 w Żychlinie.
Wraz z innymi gromadami i drużynami harcerskimi ze Szczepu Bedlno i Hufca Żychlin świętowali 160 rocznicę urodzin założyciela skautingu Roberta Baden – Powella i jego żony Olave Baden – Powell.
Po uroczystym apelu odbyły się zajęcia tematyczne dla zuchów i harcerzy.
Zuchy integrowały się w grupach i wykonywały plecak z kartonowego pudełka oraz malowały go farbami. Następnie rozwiązywały zagadki, których rozwiązaniem były nazwy przedmiotów potrzebnych do zapakowania do plecaka. Potem szukały tych przedmiotów ukrytych w różnych miejscach w szkole. Po wykonaniu zadań bawiły się i pląsały.
Harcerze rozwijali swoją sprawność motoryczną podczas zabaw "Konie”, „Banany”, „Jeansy”. Głowili się również nad pokonywaniem trudności w grze planszowej „Biznes”.
Po zajęciach w gromadach i drużynach odbyły się wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary i konkurencje sportowe dla wszystkich uczestników. Spotkanie zakończyła „iskierka przyjaźni” i wspólne zdjęcie pamiątkowe..
Spotkanie młodszych i starszych harcerzy sprzyja integracji i wzajemnej pomocy. Dzieci po powrocie z zainteresowaniem opowiadają o trudnościach i problemach które napotykają na swojej drodze ich rówieśnicy i sposobach ich rozwiązywania.
Harcerz to osoba, która dostrzega przede wszystkim potrzeby drugiego człowieka i stara się przyjść mu z pomocą. Członkowie naszej drużyny harcerskiej to osoby odpowiedzialne, twórcze i pracowite. Z każdym dniem rozwija się w nich potrzeba działań charytatywnych i pracy jako wolontariuszy. Słowa Elżbiety Jones „Kto pragnie przyjaciół – niech długo nie zwleka. Tu w naszym zastępie, miejsce na was czeka” doskonale pasują do drużyny harcerskiej i gromady zuchowej działającej w naszej szkole. Praca obydwu drużyn jest bardzo widoczna i potrzebna na terenie szkoły i gminy. Przynosi wiele korzyści natury materialnej, moralnej i intelektualnej.
14 lutego odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość - „Walentynki z Babcią i Dziadkiem”. Licznie przybyli na nią nasi dostojni goście. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Babcia i Dziadziuś to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu wnuczęta pamiętały o swoich Dziadkach i okazywały im swoją miłość.
Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy II przygotowani przez wychowawczynię p. Katarzynę Traczyk.
Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o swych ukochanych Babciach i Dziadziusiach. Wyraziły najpiękniej, jak potrafiły swoją miłość, wdzięczność i szacunek. Na zakończenie występu odśpiewały „Sto lat”. W trakcie przedstawienia gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Nagradzali dzieci gromkimi brawami.
Ogromną radość sprawiły Babciom i Dziadkom również starsze wnuczęta z klasy IV i V. Zaprezentowały one taniec przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Miedzińskiej.
Po występach goście zostali zaproszeni do sali gimnastycznej na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy II. Na zebranych czekały tam jeszcze inne niespodzianki. Wszystkie wnuki z klas O - III złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Były wśród nich laurki, ramki ze zdjęciem wnucząt, serca, koszyczki.
Rodzice uczniów klasy II przygotowali dla wszystkich jeszcze jedną niespodziankę - przepyszny tort, który upiekła pani Magdalena Moździerzewska. Drugoklasiści z pomocą wychowawczyni podzielili go i rozdali gościom.
Przy herbatce i cieście wspólnie z wnuczętami Babcie i Dziadkowie miło spędzili walentynkowe przedpołudnie. Każdy wychodził uśmiechnięty. Sprawiły to wnuczęta i Święty Walenty.
Tego dnia w naszej szkole działała poczta walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Kazdy w usmiechem odbierał tajemnicze listy od naszych "Listonoszy".
Po wzniosłej uroczystości Samorząd Uczniowski, Zuchy i Harcerze zorganizowali dyskotekę walentynkową. Muzyka zachęcała do tańca w parach i w kółeczku.
Opiekunki organizacji nie zapomniały tego dnia o słodkim poczęstunku dla wszystkich tancerzy.
8 lutego uczniowie naszej szkoły – Piotr Draga, Patryk Kowalski i Gracjan Miszczak reprezentowali już nie tylko szkołę i powiat, ale cały rejon na Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Rawie Mazowieckiej.
Do turnieju zakwalifikowało się 12 drużyn z całego województwa. Poziom zawodników był bardzo wysoki, a chłopcy po rozegraniu swoich meczy uplasowali się na 9 miejscu.
Podczas półrocznego zebrania dla rodziców najlepsi uczniowie z naszej szkoły odbierali nagrody z rąk pani dyrektor Joanny Jankowskiej.
Wśród uczniów z najwyższymi wynikami znaleźli się:
Klasa I
Tomasz Kowalczyk
Klasa II
Marcel Bilski, Julia Czubiak, Zuzanna Kowalska, Aleksandra Kubiak, Katarzyna Stolarska, Gabriela Wawrzonkowska
Klasa III
Alicja Fabiańska, Julia Igielska, Jan Nikodemiak, Natalia Ratajczyk, Weronika Ratajczyk, Mateusz Rzepnikowski, Joanna Tomczak
Klasa IV
Julia Antczak – wzorowe – średnia 4,91
Hubert Bilski – wzorowe – średnia 4,91
Magdalena Janczewska – bardzo dobre – średnia 4,73
Zuzanna Fercikowska – wzorowe – średnia – 4,64
Piotr Kubiak – bardzo dobre – średnia – 4,64
Klasa V
Anna Kowalczyk – wzorowe – średnia – 5,10 (najwyższa średnia w szkole)
Patrycja Lickowska – wzorowe – średnia – 4,82
Julia Zielińska – bardzo dobre – średnia - 4,63
Patryk Kowalski – bardzo dobre – średnia – 4,50
Gracjan Znajewski – bardzo dobre – średnia – 4,56
Klasa VI
Piotr Draga – wzorowe – średnia – 4,91
Alicja Włodarczyk – wzorowe – średnia – 4,82
Aleksandra Przytulska – bardzo dobre – 4,72
Przemysław Szałamacha – wzorowe – 4,72
Igor Jóźwiak – wzorowe – średnia – 4,55
W I półroczu roku szkolnego 2016/2017 100% frekwencję uzyskali:
Klasa I – Tomasz Kowalczyk, Bartosz Ratajczyk
Klasa II – Kacper Mrowicki, Marcel Grzeszkowiak, Mikołaj Niedziałek, Marcel Bilski, Aleksandra Kubiak, Zofia Fercikowska
Klasa III – Alicja Fabiańska, Mateusz Rzepnikowski
Klasa IV – Sebastian Moździerzewski, Patryk Stępień, Hubert Bilski, Natalia Antczak, Zuzanna Fercikowska, Piotr Kubiak, Oliwia Antczak, Kamil Marciniak, Magdalena Janczewska
Klasa VI – Weronika Kowalewska, Bartosz Kowalczyk
3 lutego do naszej szkoły zawitali rodzice, by usłyszeć o postępach w nauce i zachowaniu swych pociech. Zobaczyli oni również występy w ich wykonaniu.
Pierwszy zaprezentowały zuchy z klasy II oraz harcerze z klasy IV. Była to inscenizacja „Baśni o dwunastu miesiącach", którą wyreżyserowały p. Katarzyna Traczyk i p. Anna Zawiślak. Dwanaścioro drugoklasistów wcieliło się w role miesięcy.
Znakomicie rolę macochy odegrała Zuzanna Fercikowska z klasy IV. Pięknie w rolę pasierbicy wcieliła się Julia Antczak z klasy IV, a w córki Julia Rzepnikowska z klasy IV.
Narratorami byli: Martyna Bilecka z klasy IV, Oliwia Antczak z klasy IV i Igor Jóźwiak z klasy VI.
Wszyscy aktorzy wystąpili w przepięknych kostiumach i zachwycili publiczność swoją emocjonalną grą. Piękne stroje były zasługą rodziców, którzy zawsze stają na wysokości powierzonego im zadania. Inscenizacja ubogaciła piękna sceneria, muzyka m.in. „Cztery pory roku” A. Vivaldiego oraz bardzo ładne wykonanie piosenek przez Julię Antczak, Magdalenę Janczewską i Julię Rzepnikowską.
Drugi wystep należał do naszych szkolnych tancerzy. Wraz z p. Agnieszka Miedzińską przygotowali oni około 5 minutowy pokaz do muzyki hip-hopowej. Wszyscy śledzili go z ogromnym zaciekawieniem i uśmiechem na ustach. Najbardziej jednak podekscytowani byli zapewne rodzice Julii i Natalii Antczak, Oliwii Antczak, Magdy Janczewskiej, Anny Kowalczyk, Patrycji Lickowskiej, Piotrka Kubiaka, Sebastiana Moździerzewskiego, Gracjana Znajewskiego, Gracjana Miszczaka, Kuby Dołegi oraz Huberta Ratajczyka, gdyż to oni w rytm muzyki prezentowali się na scenie.
Finał należał do naszych szkolnych kabareciarzy. Pod kierunkiem opiekunki Samorzadu Ucnziowskiego p. Anny Kaczor przygotowali oni w krzywym zwierciadle prezentacje róznych typów uczniów.
Swym występem wprawili rodziców w jeszcze lepszy humor, by mogli później z dobrym nastawieniem spotkać się w klasach z wychowawcami i otrzymać informacje na temat ocen półrocznych swych dzieci oraz o ich zachowaniu.
9 lutego nasze dwie uczennice Julia Antczak i Anna Kowalczyk wzięły udział w VI Gminnym Festiwalu Piosenek Filmowych.
Jury wysłuchało i oceniło 12 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Nasze dziewczęta zostały dostrzeżone, gdyż Julia zdobyła wyróżnienie, natomiast Ania I miejsce. Gratulujemy.
16 i 17 stycznia w naszej szkole odbył się biwak zuchowo-harcerski. Zorganizowały go druhny: Katarzyna Traczyk i Anna Zawiślak. Zainteresowanie nim było ogromne tak ze strony zuchów jak i harcerzy. Jednak niektórzy zapisani ze łzami w oczach rezygnowali ze wspólnego biwaku i wycieczek, gdyż dopadła ich choroba.
Pierwszego dnia już o godzinie 9.00 dzieci zjawiły się w szkole z rodzicami, którzy pomogli im pompować materace, nosić poduszki, kołdry, śpiwory.
Punktualnie o 10.00 dzieci wsiadły do autobusu i ruszyły w drogę. Punktem docelowym był KDK, w którym obejrzeli film muzyczny pt. „Sing”.
Następnie udali się na pływalnię. Wielokrotne wyjazdy dzieci do Aquaparku sprawiły, że większość z nich potrafi już sprawnie pływać. Dla pozostałych kontakt z wodą to wspaniała zabawa i odprężenie.
Około godziny 16.00 na wszystkie dzieci czekał w szkole obiad przygotowany przez panią Wiśniewską. Pani woźna ugotowała im zupę, którą najbardziej lubią – pomidorową.
Wieczorem zorganizowano rózne gry, zabawy, dyskotekę. Tuż przez snem, w piżamach czytano książki.
Następnego dnia już od godziny 7.30 pierwsi głodni pojawili się po zupę mleczną.
O godzinie 10.00 wyjechaliśmy ponownie do Kutna, aby tam zażyć zimowego sportu – jazdy na łyżwach.
Po fizycznym wysiłku uczestnicy wyjazdu wzięli udział w lekcji historii przeprowadzonej w Muzeum Regionalnym. Na wystawie etnograficznej zobaczyli przedmioty, którymi posługiwali się ludzie bardzo dawno temu. Pan przewodnik opowiedział im również m.in. o różnych narodowościach, jakie zamieszkiwały nasze tereny przez stulecia. Pokazał pozostałe po nich pamiątki.
Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale pełni wrażeń o godzinie 14.00 wrócili do szkoły, w której czekał na nich biały barszcz.
Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak też było i w naszym przypadku. Dzieci niechętnie pakowały się do domu. W progu szkoły czekali już na nich stęsknieni rodzice. Biwak można uznać za bardzo udaną i aktywną formę zimowego wypoczynku.
14 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów, ich rodzin, absolwentów, słowem miłośników tańca i zabawy. Wszyscy chętnie bawili się przy różnych rytmach muzycznych. Repertuar był polski i zagraniczny. Tańczono w parach , grupach, kólkach, wężach.
Na zabawę choinkową Rada Rodziców zaprosiła również Świętego Mikołaja. Przybył on jak zwykle z obładowanymi podarkami saniami. Nie tylko najmłodsi cieszyli się z tego powodu. W tym roku Święty Mikołaj jakby odmłodniał, gdyż dał się porwać dzieciom do tańca i chyba świetnie się z nimi bawił. Później z uśmiechem rozdawał paczki ze smakołykami. Obiecał, że za rok znowu przyjedzie.
Jednym z punktów programu w ramach promocji czytelnictwa był również konkurs na najciekawszy strój postaci z książki. Kto chciał, mógł więc pokazać się w niecodziennym ubiorze. Najwięcej było oczywiście księżniczek, ale pojawił się również pirat, klaun. Niektórzy w myśl karnawałowego szaleństwa założyli oryginalne nakrycia głowy. Ci którzy zdecydowali się zaprezentować w finałowym pokazie zostali zwycięzcami konkursu i otrzymali po słodkim upominku. Wśród nich byli: Julia Antczak z kl. IV jako Księżniczka Bella, Tomek Kowalczyk z kl. I jako pirat, Julita Burzyńska z kl. „0” jako Śpiaca Królewna, Wiktoria Wieczorek z kl. I jako Kopciuszek, Jan Nikodemiak z kl. III jak DarthVader, Alicja Nikodemiak z kl. I jako Wróżka, Gabriela Wawrzonkowska z kl. II jako Księżniczka na ziarnku Grochu oraz Julia Czubiak z kl. II jako Kopciuszek.
Czas szybko upłynął w miłej atmosferze dzięki organizatorom – rodzicom. Dziękujemy.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
WSZYSTKICH UCZNIÓW WRAZ Z RODZINAMI,
MIŁOŚNIKÓW TAŃCA I DOBREJ ZABAWY
NA CHOINKĘ SZKOLNĄ,
KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 14 STYCZNIA 2017ROKU W GODZINACH 10.00 - 14.00
W SALI WIEJSKIEJ W SZEWCACH NADOLNYCH
W PRZERWIE TANECZNEJ SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM.
O OPRAWĘ MUZYCZNA ZADBA PAN MARCIN CZAJKOWSKI.
ZAPRASZA RADA RODZICÓW
5 stycznia Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swej opiekunki p. Anny Kaczor zorganizował I edycję Mam Talent – prezentację talentów uczniów klas I-III i IV – VI.
Do konkursu zgłosić mógł się każdy, kto: śpiewa, tańczy, posiada umiejętności gawędziarskie, gry aktorskiej, sprawności fizycznej, kabaretowe czy gry na instrumencie.
W kategorii klas I – III do konkursu zgłosiły się:
Lp |
Nazwisko i imię |
kategoria |
Nazwa/tytuł |
1. |
Tomczak Joanna |
taniec |
Pod linijką |
2. |
Fabiańska Alicja |
taniec |
Supernowa |
3. |
Ratajczyk Weronika Igielska Julia |
Śpiew, gra |
Tamta dziewczyna |
4. |
Czubiak Julia |
śpiew |
Mam tę moc |
5. |
Fercikowska Zosia |
recytacja |
„Żaba” J. Brzechwa |
W kategorii klas IV – VI do konkursu zgłosili się:
Lp |
Nazwisko i imię |
kategoria |
Nazwa/tytuł |
1. |
Miszczak Gracjan |
sport |
Żonglerka piłką
|
2. |
Kowalczyk Ania |
śpiew |
„Biegnij przed siebie” – A. Wyszkoni |
3. |
Janczewska Magdalena |
śpiew |
„O mnie się nie martw” - Margaret |
Jury w składzie: Dyrektor Szkoły Joanna Jankowska, Pani Anna Zawiślak – nauczycielka muzyki, Pani Agnieszka Miedzińska – nauczycielka tańca miało duży problem. Wszyscy występujący byli świetnie przygotowani. Zaprezentowali się przed całą szkołą jak profesjonaliści (bez tremy).
Po długich naradach Jury postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom I miejsce ze szczególnym wyróżnieniem w kategorii klas I-III dla Joanny Tomczak z klasy III za taniec „Pod linijką” oraz w kategorii klas IV-VI dla Gracjana Miszczaka z klasy V za żonglerkę.
Wszystkim zebranym bardzo podobały się prezentacje występujących i może… kto wie podczas kolejnej edycji MAM TELENT będzie więcej chętnych, aby te swoje talenty pokazać innym. Do czego gorąco zachęcam.
20 grudnia dzieci z klasy III i IV zaprezentowały piękne Jasełka Bożonorodzeniowe. Publicznością byli nauczyciele oraz rodzice.
Uczniowie zaprezentowali spektakl, który niósł przesłanie w myśl tegorocznego hasła "Idźcie i głoście". Józef z Maryją liczyli, że zostaną objęci pomocą przez sportowców na stadionie, jednak oni nie podali im nawet szklanki wody. Idąc dalej, poprosili o kromkę chleba w dyskotece, lecz i tam dbające o swoją sylwetkę dziewczęta nie podały kromki chleba. Wyśmiały wędrowców, że to zbyt tuczące i że stosują inną dietę. W pięciogwiazdkowym hotelu portier i hotelarz nie dali im noclegu twierdząc, że nie będą nikogo utrzymywać za darmo. Dopiero na stacji kolejowej Józef i Maryja spotkali się z bezdomnymi, którzy dostrzegli ich potrzeby i podzielili się tym, czym mieli. Dali im karton do spania i koc do przykrycia.
Gdy urodził się malutki Jezus sportowcy łapiąc się za głowy zrozumieli, że Święta Rodzina była spragniona a nie dali jej pić. Dziewczęta z dyskoteki zrozumiały, że Święta Rodzina była głodna, a nie dały jej jeść. Portier i hotelarz zauważyli, że byli bezdomni, a oni ich nie przyjęli.
Świąteczne przesłanie idźcie i głoście Dobrą Nowinę oraz postępujcie miłosiernie utkwiło wszystkim w pamięci i zadomowiło się w sercach. Pani dyrektor Joanna Jankowska podziękowała dzieciom za piękne przygotowanie jasełek. Sekretarz gminy Katarzyna Golis pochwaliła również dzieci za ich zdolności i religijną postawę. Publiczność obdarowała artystów gromkimi brawami.
Po jasełkach nauczyciele i rada rodziców jak co roku usiedli do wigilijnego stołu. Harcerze i samorząd uczniowski przygotowali dla rodziców skromne upominki.
Kkilka dni później występ został powtórzony dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzieci wysłychały go z skupieniu. nastepnie pani dyretkor poprosiła uczniów o przekazanie światełka betlejemskiego sołtysom i księżom zwiaznym z naszą szkołą.
20 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Bajka na bombce”. Patronat nad imprezą objął Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu kutnowskiego. Uczestnicy mieli wykonać w dowolnej formie ozdobę choinkową z bajkowym motywem.
Na konkurs wpłynęło 348 prac z 16 szkół. Naszą reprezentowało sześć bombek wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Jury doceniło i nagrodziło wyróżnieniem pracę uczennicy klasy II Oliwii Wiśniewskiej, która na swej ozdobie świątecznej wyczarowała brzydkie kaczątko i pięknego łabędzia. Gratulujemy!
20 grudnia drużyna chłopców w składzie Piotr Draga, Gracjan Miszczak, Patryk Kowalski reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w SP nr 6 w Kutnie.
Do turnieju zgłoszonych zostało 6 drużyn, które rozgrywały mecze w 2 grupach. My trafiliśmy do grupy ze SP nr 1 z Żychlina oraz ze szkołą z Ostrów. Z grupy wyszliśmy na I miejscu i w półfinale spotkaliśmy się ze szkołą z Imielna. Mecz finałowy rozegraliśmy ponownie ze Szkołą Podstawową nr 1 z Żychlina. Wygranie wszystkich meczy dało nam miejsce I w powiecie. Podobnie jak w roku ubiegłym powalczymy o podium podczas rozgrywek rejonowych w Białej Rawskiej. Chłopcy – DZIĘKUJEMY i oczywiście trzymamy kciuki.
15.12.2016r. w naszej szkole odbyła się otwarta lekcja z koła matematyczno – przyrodniczego prowadzonego w ramach innowacji pedagogicznej. Zajęcia przeprowadziły p. D. Mroziewicz oraz p. A.Kubiak.
Uczniowie wykonywali doświadczenia matematyczno – przyrodnicze. Do najciekawszych należały np.: „Badanie pH produktów spożywczych i chemicznych”, „Jak bez dmuchania napompować balon?”, „Magiczny palec”, „Wulkan chemiczny”, „Zjawisko ruchu” itp. W tym celu wykorzystywaliśmy dostępne w kuchni produkty spożywcze takie jak: ocet, kwasek cytrynowy, sodę oczyszczoną, pieprz, wywar z czerwonej kapusty i inne.
Uczniowie klas IV – VI szybko i sprawnie radzili sobie z zadaniami, które stawiały przed nimi nauczycielki.
Celem zajęć było podzielenie się wiedzą i zdobytym w toku wieloletniej pracy doświadczeniem oraz umożliwienie obserwującym nauczycielom i rodzicom wymianę doświadczeń dla wzbogacenia własnego warsztatu pracy a także porównania stosowanych metod.
9 grudnia w GOK w Bedlnie odbyła się już po raz 11 Wigilia harcerska Szczepu Bedlno Hufiec Żychlin. Komendant szczepu p. Ewa Kowalska zaprosiła na tę uroczystość zuchy i harcerzy z terenu gminy Bedlno oraz harcerzy z Oporowa i Żychlina. Z naszej szkoły uroczystość tę uświetniła gromada zuchowa „Leśne zwierzęta” prowadzona przez dh K. Traczyk oraz drużyna harcerska instruowana przez dh A. Zawiślak.
Dzieci z utęsknieniem czekały na ten wyjątkowy wieczór. Miały bowiem w nim swój zaplanowany udział.
W tym roku w ramach „Wielkiego czytania dzieciom” zorganizowano bowiem czytanie baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Jako pierwszy czytanie rozpoczął p. wójt Krzysztof Kołach. Następny fragment odczytała p. dyr. Joanna Jankowska. Swój udział w czytaniu miały również dzieci. Wśród nich była nasza uczennica z klasy III - Weronika Ratajczyk. W rolę dziewczynki z zapałkami wcieliła się Anna Kowalczyk, która odegrała swoja rolę jak zwykle z wielkim zaangażowaniem. Zaśpiewała również kolędę pt. „Cicha noc”. Ten akcent artystyczny wprowadził zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Następnie dh Ludwik Zalewski opowiedział wszystkim gawędę. Były również życzenia i podziękowania od wójta i przewodniczącego powiatu.
Po części artystycznej wszyscy podzielili sie opłatkiem i zasiedli do wieczerzy wigilijnej.
Dzieci uśmiechnięte i spełnione z podarunkiem - czekoladą w ręku wróciły do domu.