25 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbył się Międzyszkolny Drużynowy Turniej Przyjaciół Bibliotek pod hasłem "Książka nas łączy". Patronat nad Turniejem objął Starosta Kutnowski Krzysztof Debich.
Imprezę związaną z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowały Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Kutnie. Byliśmy jedną z dziesięciu startujących w niej szkół.
Pod opieką p. Agnieszki Miedzińskiej nasza sześcioosobowa drużyna w składzie Natalia Ratajczyk, Joanna Tomczak, Patrycja Lickowska, Patryk Kowalski, Gracjan Miszczak, Weronika Kowalewska pokonała wszystkich uczestników.
Uczniowie m. in. przenosili książki bez użycia dłoni i układali je alfabetycznie. Musieli wykazać się znajomością tytułów lektur i umiejętnością korzystania ze słowników. W niektórych konkurencjach liczyła się szybkość, na przykład przy stemplowaniu, w innych, jak wykonanie okładki, ważna była precyzyjność. Drużyny musiały także wykazać się kreatywnością i wyobraźnią wykonując ilustrację do fragmentu książki.
Po ośmiu konkurencjach trzy szkoły uzyskały tę sama ilość punktów.
Potrzebna była więc dogrywka (trwała niemal pół godziny), bo puchar był tylko jeden. Polegała ona na jednoczesnym czytaniu książki i kozłowaniu piłki najpierw w pozycji stojącej, a potem w ruchu. Dopiero pokonywanie trasy tyłem podczas równoczesnego kozłowania i czytania wyłoniło zwycięzcę. Nasz Gracjan walczył jak lew. Mimo iż jego konkurentka ze Szkoły Podstawowej nr 9 wcześniej długo już trenowała koszykówkę, to on wywalczył dla nas I miejsce, a przy okazji poczytał sobie „Karolcię”.
Bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek nagrodzono laureatów. Nagrody dla uczestników i drużyn ufundowali Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, Wójt Gminy Kutno Jerzy Bryła, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 Marzena Kurpiewska i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie Jarosław Koszański. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyła pani Iwona Kaca dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie.
Gratulujemy i dziękujemy całej drużynie, która dołożyła wszelkich starań, aby rozsławić naszą szkołę w powiecie. Podobno za rok chcą powtórzyć swój sukces.J
16 października 2017r. w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca nasza szkoła przyłączyła się do próby pobicia rekordu w największej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Akcję tę od kilku już lat prowadzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. My jako szkoła po raz drugi wzięliśmy w niej udział.
W tym dniu na sali gimnastycznej było nas 102 osoby.
19 października odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego pt.: „Przyroda w poezji. Pory roku”. 29 uczniów prezentowało po dwa wiersze. Umiejętności recytatorskie oceniało jury w składzie: p. Ewa Andrzejewska – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żychlinie, p. Anna Wrzesińska – emerytowany nauczyciel polonista, p. Teresa Karolewska – emerytowany nauczyciel.
Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów . Z klasy III Julia Czubiak i Zofia Fercikowska, z klasy IV Natalia Ratajczyk i Weronika Ratajczyk i z klasy VI Patrycja Lickowska i Patryk Kowalski, którzy zostali wyłonieni podczas szkolnych eliminacji. przygotowywały ich do występu p. Katarzyna Traczyk i p. Agnieszka Miedzińska.
Po przesłuchaniach przyznano następujące miejsca i wyróżnienia dla reprezentantów naszej szkoły:
Kategoria – klasy II –III
I miejsce Julia Czubiak kl. III
III miejsce Zofia Fercikowska kl. III
Kategoria – klasy IV –V
I miejsce Weronika Ratajczyk kl. IV
III miejsce Natalia Ratajczyk kl. IV
Kategoria – klasy VI -VII
Wyróżnienie Patrycja Lickowska kl. VI
Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy.
16 października w “Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” w samo południe odbędzie się w naszej szkole próba pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej liczbie fantomów, a co za tym idzie - przez jak największą liczbę osób. W tym celu zapraszamy wszystkie chętne osoby, które zechciałyby wesprzeć nas w tej akcji.
Całe wydarzenie wyglądać będzie podobnie jak dwa lata temu, kiedy byliście Państwo w tym dniu razem z nami i waszymi dziećmi na sali gimnastycznej.
Bądźcie z nami i pomóżcie nam
w biciu Rekordu na największą lekcję resuscytacji
oraz propagowaniu zasad udzielania pierwszej pomocy.
13 października był niezapomnianym dniem dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Stało się to za sprawą uczniów klasy III i VII, którzy wraz ze swymi wychowawczyniami: Katarzyną Traczyk i Dorotą Mroziewicz przygotowali występ, podczas którego co chwila wybuchały wśród publiczności salwy śmiechu. Na scenie uczniowie pokazli wiele sylwetek nauczycieli uwikłanych w szkolną biurokrację, wykończonych fizycznie i psychicznie.
Z jednej strony scenki rozbawiły widzów ( i aktorów!), z drugiej stały się dowodem na to, jak wiele nauczyciele poświęcają, by z zaangażowaniem wypełniać misję, jaką jest ich zawód. Za to wszysko Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły wraz ze szczerymi życzeniami wiklinowe koszyczki z jesienną ozdobą. Na wizytówkach odczytać można było cytat: „Nigdy za wiele dziękować”.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Rosół. Złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia z okazji DEN. Z radością wręczyła wszystkim nagrody.
13 października na sali gimnastycznej naszej szkoły kolejny raz zabrzmiał hymn państwowy. Sztandar, galowe stroje, biało-czerwona flaga, patriotyczna dekoracja – w takiej scenerii uczniowie klasy I z pomocą swojej wychowawczyni p. Magdaleny Grabowskiej ślubowali, że będą dobrymi uczniami, będą dbali o dobre imię szkoły i sumiennie wywiązywali się z obowiązków szkolnych.
Na ich uroczystość przybyli także król i królowa, w których wcielili sie uczniowie klasy VI - Anna Kowalczyk i Gracjan Miszczak. Zrobili oni najmłodszym uczniom egzaminy z róznych dziedzin wiedzy. Maluchy zdały je wyśmienicie i w pełni zasłuzyły, by Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów kalsy I. Wszyscy otrzymali legitymacje szkolną i pamiątkowe upominki.
Na zakończenie rodzice ze wzruszeniem przyjęli od swych pociech symboliczną różę w dowód wdzięczności za wychowanie. Każdy z nich mógł sobie ze swoją pociechą zrobić pamiątkowe zdjęcie.
12 października, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, odwiedzili nas z programem pt.: „Muzyka wielkiego ekranu” muzycy Filharmonii Łódzkiej.
Uczniowie poznali nowy instrument dętoklawiszowy - melodykę. Zainteresował ich również theremin (eterofon, termenvox) instrument, na którym gra się nie dotykając go rękami. Dźwięki produkowane przez theremin są ubogie harmonicznie i przypominają w swym brzmieniu wycie, jęk, kobiecy głos, gwizd, piłę, flet, skrzypce lub inne instrumenty. Jego przedziwne właściwości wykorzystane zostały właśnie do tworzenia muzyki filmowej. Jak zawsze chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursach i zabawach muzycznych. Byli wśród nich Antoś Antczak, Julia Antczak, Michał Czarnecki, Aleksandra Przytulska, Bartek Kowalczyk i Anna Kowalska.
Wszystkim bardzo podobał się ten koncert.
9 października w naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego pt. „Przyroda w poezji”. Zmagania przebiegały w trzech grupach wiekowych.
Dla najmłodszych eliminacje przygotowała p. Katarzyna Traczyk. Wraz z dyrektor szkoły Jolantą Rosół i p. Anną Zawiślak zdecydowały o następujących miejscach dla uczniów klas II-III:
wyróżnienie – Katarzyna Stolarska kl. III,
III miejsce – Alicja Nikodemiak kl. II,
II miejsce – Zofia Fercikowska kl. III,
I miejsce Julia Czubiak kl. III.
Dla starszych grup szkolne eliminacje przygotowała p. Agnieszka Miedzińska. Wraz z p. Dorotą Mroziewicz przyznały następujące miejsca:
II grupa wiekowa (klasy IV – V)
III miejsce – Zuzanna Fercikowska kl. V
II miejsce - Joanna Tomczak kl. IV
I miejsce – Weronika Ratajczyk kl. IV i Natalia Ratajczyk kl. IV
III grupa wiekowa (klasy VI-VII)
III miejsce – Weronika Kowalewska kl. VII
II miejsce – Anna Kowalczyk kl. VI
I miejsce – Patrycja Lickowska kl. VI i Patryk Kowalski kl. VI
Według regulaminu na finałowe eliminacje w GOK-u w Bedlnie wytypowano 6 osób: Julię Czubiak, Zofię Fercikowską, Weronikę Ratajczyk, Natalię Ratajczyk, Patrycję Lickowską, Patryka Kowalskiego.
29 września członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla wszystkich chłopców naszej szkoły humorystyczny program artystyczny, który zaprezentowali podczas długiej przerwy.
"Ach ci mężczyźni, wspaniali tacy, gdzie te chłopy?!" - wzdychały dziewczęta.
Skarbnik Samorządu Uczniowskiego zadbał o fundusze na choć skromne, ale bardzo przydatne prezenty. W tym roku wszyscy chłopcy otrzymali piłeczki pingpongowe.
Rodzice Antosia i Oliwii Antczak zakupili dla wszystkich dzieci lizaki, bo jak stare powiedzenie mówi "Przez żołądek do serca".
Pani dyrektor złożyła męskiej części społeczności szkolnej serdeczne życzenia.
W klasach dziewczęta przygotowały dla swych kolegów drobne upominki i słodki poczęstunek.
Po lekcjach Gromada Zuchowa wraz z uczniami klasy VII zorganizowała szkolną "potańcówkę". W role DJ-ów weszli tym razem Filip Mrowicki, Kinga Trembaczyk, Gracjan Miszczak, Igor Jóźwiak.
Dziewczynki z niecierpliwością czekają już na swoje święto, ale to dopiero za 6 miesięcy. Na pewno będzie równie przyjemnie i słodko.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzieli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata" .
Miała ona na celu rozbudzić współodpowiedzialność za jakość otaczającego nas środowiska, dając możliwość odpowiedzialnego wyboru. Dzieci chętnie się w nią zaangażowały. Udało się im niestety znaleźć wiele śmieci, które już dawno powinny znaleźć się na śmietnisku a nie w przydrożnych rowach. Oprócz tego odbyły się prace porządkowe w ogródku dydaktycznym wokół szkoły.
28 września 2017r. w piękny słoneczny dzień uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Katarzyną Traczyk wybrali się na pieszą wycieczkę do lasu. Celem wycieczki było m.in. poznanie budowy lasu, obserwacja roślin, zwierząt, wykonanie jesiennych obrazków, a także „Sprzątanie świata”.
Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe maszerowały do lasu. Po drodze rozpoznawały znaki drogowe, a także nazwy drzew i krzewów. W lesie poznały warstwy lasu, rozpoznawały drzewa i krzewy. Zbierały dary lasu: gałązki, listki, szyszki. Na polanie w lesie wykonywały leśne widoczki z tekturowych ramek i zebranych materiałów.
Potem bawiły się w leśne podchody.
W drodze powrotnej wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”. Zbierały śmieci w lesie i przy drodze prowadzącej do szkoły. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do szkoły.
22 września 2017r. uczniowie klas I - VI pod opieką p. K, Traczyk, p. M. Grabowskiej, p. A. Zawiślak, i p. M. Roszewskiej byli na wycieczce w Płocku.
Program wycieczki zapowiadał się interesująco. Najpierw wszyyscy obejrzeli spektakl pt. „Kopciuszek” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Sztuka bardzo się wszystkim podobała. Zachwyciły piękne stroje, gra aktorska i scenografia. Rolę macochy grała bardzo znana z telewizji aktorka pani Grażyna Zielińska.
Następnym miejscem, które odwiedziły dzieci, był ogród zoologiczny. Najpierw odbyły niecodzienną lekcję dydaktyczną pt.: „Fascynujący świat zwierząt”. Zajecia były bardzo ciekawe i atrakcyjne, gdyż towarzyszył im pokaz zwierząt z możliwością ich dotykania i głaskania.
Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska oraz dotknąć węża, żółwia, jaszczurkę, królika, patyczaka. Spośród zwierząt największym zainteresowaniem cieszył się wąż. Prowadząca zajęcia pokazała również różnej wielkości skorupy żółwi, skóry węża oraz innych zwierząt.
Dla dzieci było to bardzo fascynujące przeżycie, ponieważ miały one po raz pierwszy tak bliski kontakt z tymi zwierzętami.
Po skończonym spotkaniu przemierzając alejki ZOO uczniowie zobaczyli różne zwierzęta (gady, ptaki, płazy, owady itp.). Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się zwierzętom, robili pamiątkowe zdjęcia.
Dużą radość sprawiło MINI ZOO dające możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi.
Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w McDonald’s. Dzieci szczęśliwe i bezpieczne wróciły do domu.
18 września z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wyłoniono 8 kandydatów, którzy na apelu zaprezentowali swoje programy wyborcze. Zapewniali w nich, że będą sumiennie wykonywać swoją pracę. Proponowali interesujące wyjazdy, zabawy i spotkania z ciekawymi ludźmi. Obiecywali pomoc koleżeńską i promocję szkoły. Kandydatką nr 1 została Zuzanna Fercikowska, nr 2 Julia Antczak, nr 3 Patryk Kowalski, nr 4 Gracjan Miszczak, nr 5 Julia Zielińska, nr 6 Gracjan Znajewski, nr 7 Kinga Trembaczyk, nr 8 Igor Jóźwiak.
20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w demokratycznych wyborach. Każdy otrzymał kartę do głosowania, na której znakiem X typował swego kandydata. Następnie kartę wrzucano do przygotowanej urny.
Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: dyrektor szkoły Jolanta Rosół, p. Monika Sobolewska, p. Katarzyna Traczyk oraz przedstawiciele poszczególnych klas.
Po zliczeniu głosów przewodnicząca komisji odczytała wyniki wyborów.
Przewodniczącym SU został Patryk Kowalski, zastępcą Kinga Trembaczyk, zaś skarbnikiem Gracjan Miszczak.
Opiekę nad SU w tym roku szkolnym sprawuje p. Anna Zawiślak.
8 września 2017r. uczniowie klasy IV , V i VI pod kierunkiem pań Agnieszki Miedzińskiej i Anny Zawiślak zaprezentowali występ artystyczny, aby upamiętnić Patrona Szkoły - Bohaterów Walk nad Bzurą.
Poetyckim słowem przenieśli publiczność w czasy sprzed 78 lat, gdy Polacy wszelkim siłami walczyli, by najpierw utrzymać niepodległość, a następnie ją odzyskać. W role żołnierzy i żołnierek wcielili się: Gracjan Miszczak, Hubert Ratajczyk, Anna Kowalczyk i Patrycja Lickowska.
Obok nich wystąpili także uczniowie klasy IV - Natalia Ratajczyk, Weronika Ratajczyk, Joanna Tomczak oraz Mateusz Rzepnikowski.
Patriotyczną atmosferę budowała również tematyczna dekoracja oraz piosenki żołnierskie zaśpiewane przez dziewczęta (Julia Antczak, Julia Rzepnikowska, Aleksandra Janicka, Julia Igielska, Magdalena Wróblewska, Alicja Fabiańska,Oliwia Świątkowska).
Pani dyrektor Jolanta Rosół podziękowała małym artystom za ich występ, a następnie zapowiedziała kolejny punkt programu Święta Patrona Szkoły, tzn. wyjazd do Orłowa, gdzie wszyscy mieli wziąć udział w Mszy Świetej w intencji Bohaterów Walk nad Bzurą.
Po uroczystościach w kościele uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się pod obelisk, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.
4 września nasi uczniowie wraz ze swymi rodzicami po wakacjach po raz pierwszy zawitali do naszej szkoły.
Z zaciekawieniem słuchali słów nowej Pani Dyrektor Jolanty Rosół, która przywitała wszystkich serdecznie, a następnie przedstawiła nowych nauczycieli. Pani Katarzyna Andrzejczyk pod swą opiekę otrzymała najmłodszych – przedszkolaczków. Pani Elżbieta Banasiak będzie uczyła historii, pani Alicja Rojewska geografii, natomiast pani Wioletta Jarzyńska języka niemieckiego. Przyrody, fizyki, chemii i doradztwa zawodowego będzie uczyła Pani Dyrektor.
Po prezentacji wszystkich nauczycieli na scenę wkroczyli pierwszoklasiści. Towarzyszyła im wychowawczyni pani Magdalena Grabowska, która również „zdała” do I klasy. Najmłodsi uczniowie zostali obdarowani słodkimi upominkami, które sponsorowała Rada Rodziców.
Następnie wszyscy udali się na pierwsze spotkania z wychowawcami do sal lekcyjnych. Po nich udali się do domów, by zapewne jak najszybciej spakować tornistry
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
NASTĄPI 4 WRZEŚNIA 2017 ROKU O GODZINIE 9.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY .
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 rodzice zakupują następujące podręczniki:
Oddział przedszkolny:
RELIGIA - red. J. Szpet, D. Jackowiak „Jesteśmy dziećmi Bożymi"Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Klasy I-VII zakupują wyłącznie następujące podręczniki do religii.
Klasa I red. J. Szpet, D. Jackowiak „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" + karty pracy Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Klasa II red. J. Szpet, D. Jackowiak, „Kochamy pan Jezusa” + karty pracy Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Klasa III red. J. Szpet, D. Jackowiak „Przyjmujemy Pana Jezusa” + karty pracy Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Klasa IV red. J. Szpet, D. Jackowiak „Jestem chrześcijaninem” Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Klasa V red. J. Szpet, D. Jackowiak „Wierzę w Boga” Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Klasa VI(red.) Szpet J. Jackowiak D. „Wierzę w Kościół”, Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Klasa VII „Spotkanie ze słowem” Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Pozostałe podręczniki i zeszyty ćwiczeń uczniowie otrzymają w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.
W dniach 30 czerwca – 1 lipca 2017r. odbył się w naszej szkole zuchowo – harcerski biwak wakacyjny, w którym uczestniczyły dzieci z klas I – VI.
O godzinie 10.00 wszyscy chętni z materacami i dobrym humorem przyjechali do szkoły. Niestety tegoroczna aura nie pozwoliła spędzić tej letniej nocy pod namiotami. „Pokojami hotelowymi” były izby lekcyjne.
Dzieci bardzo lubią przebywać razem, szczególnie nocą, dlatego bardzo szybko przygotowały swoje materace i śpiwory do spania.
O godzinie 12.00 tradycyjnie na obiad zjadły pomidorówkę. Przed szkołą czekał już na nie autokar, którym udały się do kutnowskiego Aquaparku. Pluskaniu w wodzie nie było końca.
Po dwóch godzinach mokrej zabawy, z „solidnie odmoczonymi nogami” czekała na nie kolejna atrakcja – na placu zabaw w parku Wiosny Ludów w Kutnie. Pogoda była tak przychylna, że pozwoliła dzieciom spokojnie bawić się do utraty tchu. Około godziny 19.00, kiedy wszyscy wsiadali do autokaru, zaczęły spadać pierwsze krople deszczu. Z uśmiechami na twarzy wszyscy wrócili ponownie do szkoły.
Tam czekała już na nie pyszna kolacja, parówki, kanapki, pomidory, ogórki. Nasze dzieci lubią bawić się przy muzyce. Rodzą się wśród nich sympatie i bliższe znajomości, dlatego chłopcy poprosili o zorganizowanie dyskoteki. Opiekunki zuchów i harcerzy chętnie się na to zgodziły.
Gdy za oknem było już ciemno, a zegar wybił godzinę 22.00 rozpoczęła się cisza nocna. Nie była ona jednak zbyt cicha, ponieważ dzieci opowiadały sobie wspomnienia z wycieczek i plany na wakacje.
Następnego dnia, pomimo, że była to sobota, wstały przed godziną siódmą. Wszyscy chętnie zjedli mleczne śniadanie. Następnie cały zastęp zuchowo - harcerski wyruszył do pobliskiego lasu we Władysławowie, aby tam przeżyć wakacyjną przygodę. Dzieci bawiły się w podchody, w swoją ulubioną zabawę terenową. W drodze powrotnej czekała na nie kolejna atrakcja, przepyszna grillowana kaszanka, którą przygotowała mama Marcela Grzeszkowiaka. W przepięknej scenerii nad stawem dzieci zjadły posiłek, bawiły się w berka i nabierały sił do dalszej podróży. W pobliskim sklepie opiekunki kupiły dzieciom lody, które zachęciły je do pokonania ostatniego odcinka drogi wiodącej do szkoły.
O godzinie 13.30 dzieci zjadły obiad. Podano zupę owocową z kluskami. Po obiedzie przed szkołą zaczęli pojawiać się pierwsi stęsknieni rodzice. Pomogli dzieciom spakować walizki. Z uśmiechami na twarzy wszyscy rozjechali się na wakacje do swoich domów.
26 czerwca grupa 43 uczniów naszej szkoły udała się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Anna Zawiślak, Monika Sobolewska, Dorota Mroziewicz i Katarzyna Kubiak.
Pierwszego dnia podziwialiśmy faunę i florę mórz, rzek i oceanów zgromadzoną w Akwarium Gdyńskim.
Następnie zwiedzaliśmy marinę gdyńską, obejrzeliśmy z bliska okręt ORP „Błyskawica”, a także żaglowce „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”.
Dodatkową atrakcją dla uczniów była grupowa gra terenowa zorganizowana przez naszego przewodnika pana Andrzeja Jaroszyńskiego.
Po smacznym obiedzie udaliśmy się do Gdyni-Orłowo, skąd po czterokilometrowym spacerze plażą dotarliśmy do Sopotu.
Mieliśmy okazję pospacerować po najdłuższym molo i posmakować solanki leczniczej.
Po męczącym dniu udaliśmy się do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Gdańsku. Jak się później dowiedzieliśmy, jest to najstarsze i zabytkowe schronisko, ale tylko na zewnątrz. Wewnątrz było nowocześnie i bardzo przytulnie.
Po kolacji grupa najbardziej wytrwałych uczniów wraz z trójką opiekunów poszła na spacer pod historyczną bramę Stoczni Gdańskiej (nocowaliśmy od niej jedynie około 300 metrów). Tam zobaczyliśmy również bardzo nowoczesny budynek Centrum Solidarności.
Drugi dzień był bardzo ciekawy, ale dość intensywny. Zaczęliśmy go od zwiedzania Parku Oliwskiego, następnie wysłuchaliśmy półgodzinnego koncertu organowego i obejrzeliśmy wnętrze Katedry Oliwskiej. Później przejechaliśmy do centrum Gdańska i zwiedzaliśmy grupowo Muzeum Bursztynu i Katownię. Po obiedzie kontynuowaliśmy zwiedzanie Starówki, zobaczyliśmy słynny Żuraw i skierowaliśmy swoje kroki do budynku Narodowego Muzeum Morskiego – Centrum Kultury Morskiej.
Tam czekała na dzieci zabawa w sali interaktywnej. Największym powodzeniem cieszyły się zdalnie sterowane statki, możliwość pokierowania łódką motorową czy ustawianie kontenerów na statku.
Przedostatnim punktem dnia był rejs na Westerplatte pirackim galeonem „Perła”. W czasie rejsu zostaliśmy „ostrzelani” z armaty przez inny przepływający tamtędy piracki galeon.
Na Westerplatte poprowadził nas pan przewodnik, który ciekawie opowiedział dzieciom historię, jaka rozegrała się tam w 1939 roku. Uczniowie słuchali i zadawali wiele pytań.
Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do schroniska na pyszną kolację.
Trzeci dzień rozpoczęliśmy od przyjazdu na plażę do Gdyni-Orłowo. Pogoda bardzo dopisała, podobnie jak pomysły dzieci na dobrą zabawę na plaży. Niestety te dwie godziny bardzo szybko upłynęły i trzeba było się zbierać w drogę do Malborka.
Po przyjeździe na miejsce najpierw zjedliśmy obiad, a następnie przejechaliśmy pod Zamek w Malborku i po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pan przewodnik był dla nas bardzo wyrozumiały i zdołał pokazać nam najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w dwie i pół godziny. Mieliśmy dzięki temu jeszcze trochę czasu na zakup pamiątek.
Około godziny 18.20 wyruszyliśmy z Malborka w drogę powrotną do domu. Podróż przebiegała nam w miłej atmosferze, niektórzy bardzo szybko zasnęli, a inni wprost przeciwnie umilali nam czas śpiewem.
W połowie drogi zrobiliśmy mały postój i zjedliśmy pyszne drożdżówki. Cieszymy się, że dopisała nam pogoda i zdrowi i cali wróciliśmy pod szkołę około godziny 22.10.
Część atrystyczną pt.: "Do szkoły gotowi start!" pod kierunkiem p. Magdaleny Grabowskiej na zakończeniu roku szkonego 2016/2017 nasze przedszkolaczki. Było to pożegnanie sześciolatków z przedszkolem. Wystąpili: Julita Burzyńska, Marcel Gabryś, Wiktorią Grabowska, Lena Łuczak, Weronka Nikodemiak. W scence "Pakujemy walizki" wystąpiły pięciolatki: Marcelina Mrowicka, Julia Dominiak, Jakub Fabiański, Antoni Ulatowski
Wszyscy na widwni z zaciekawieniem śledzili ten wakacyjny występ.
Pani dyrektor Joanna Jankowska przywitała wszystkich serdecznie pochwaliła naszych najmłodszych artystów, a nastepnie wręczała świadectwa i nagrody najlepszym.
Były również podziękowania dla rodziców za całoroczną pomoc w realizacji różnych działań na rzecz naszych uczniów.
Pani Anna Kaczor - opiekun Samorządu Uczniowskiego ogłosiła wyniki na Super Klasę. Było ich dwie. Oprócz tytułu otrzymały one przechodni puchar, a ich wychowawczynie tytuł Super Wychowawcy. Zwycięzcami zosytały: klasa III z wychowawczynią Joanną Jankowską oraz klasa IV z wychowawczynią Kartarzyną Kubiak.
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 gościliścmy reprezentantki posła Piotra Polaka i senatora Przemysława Błaszczyka - p. Dorotę Więckowską oraz p. Ewelinę Niciak. Panie podziękowały za dotychczasową współpracę dyrektorowi szkoły i nauczycielom. Dzieki niej nasi uczniowie mogli m.in. uczestniczyć w sponsorowanej wycieczce do Warszawy. Przekazały od siebie i parlamentarzystów życzenia kolejnych sukcesów oraz zasłużonego wypoczynku dla wszystkich. Uczniowie w podziękowaniu wręczyli pamiątkowe tabla.
Pamiątkowe tablo otrzymał również p. Patryk Kraska - Naczelnik OSP w Mirosławicach. W ten sposób dzieci i nauczyciele naszej szkoły dziękowały za uatrakcyjnienie Pikniku Rodzinnego.
Po spotkaniach w klasach z wychowawcami nastapiło to, na co dzieci czekały z utęsknieniem!
Jeszcze ostatnie pamiatkowe zdjęcia i ... na wakacje!