28 lutego 2018r do naszej szkoły znów zawitał pan Hanusz Kowalczyk. Tym razem przyjechał z występem pt.: „W różnych rytmach” oraz tancerzami z łódzkiego Teatru V6. Pani Katarzyna Regulska i pan Adam Kuza zaprezentowali sambę oraz taniec współczesny do piosenek króla i królowej popu czyli Michaela Jacksona i Madonny.
Nasi uczniowie chętni podjęli wyzwanie i zgłosili się do nauki tychże tańców. Najlepiej brazylijską sambę zatańczyli Joasia Tomczak z kl. IV, Alicja Fabiańska z klasy IV oraz Gracjan Miszczak z klasy VI.
Młodsi uczniowie uczyli się kroków do muzyki współczesnej. Konkurencja wśród nich była tak silna, że organizatorzy postanowili nagrodzić aż czworo z nich. Dodatkową nagrodą dla nich było pamiątkowe zdjęcie.
Już od 2004 roku w lutym, w krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dzisiaj obchodziliśmy go w naszej szkole.
Uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni p. Doroty Mroziewicz przygotowali apel pod hasłem Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Podczas swojego wystąpienia podkreślali, że szacunek jest ważny w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.
Siódmoklasiści w składzie: Bartek Kamiński, Weronika Kowalewska i Alicja Włodarczyk zaprezentowali scenkę rodzajową zatytułowaną „Znajomi, nieznajomi” – czyli kontakty on-line”, która niosła przesłanie, aby zachować dystans do znajomości z Internetu i nigdy do końca nie ufać osobom poznanym w sieci - w myśl zasady: Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie! oraz Internetowa znajomość nie zastąpi kolegi z podwórka!
Z przygotowanej przez Weronikę Kowalewską i Filipa Mrowickiego prezentacji multimedialnej zgromadzeni uczniowie dowiedzieli się o kilku zasadach niezbędnych do tego, aby czuć się bezpiecznym podczas korzystania z Internetu.
Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli film zatytułowany „Małe zdjęcie – duży problem” czyli o ochronie danych w Internecie.
Na zakończenie spotkania pani Katarzyna Kubiak ogłosiła dwa konkursy dla różnych grup wiekowych. Plastyczny dla klas I – III pt.: " Internet a moje pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu ” oraz wykonania prezentacji multimedialnej dla klas IV-VII pt. ”Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”.
W dniu 23 lutego, uczniowie z MOS DoMOStwo w Żychlinie, pod opieką nauczyciela pani Wioletty Klimczak, gościli w naszej szkole. Wizyta ta była związana z pokazową lekcją chemii, którą przygotowali w ramach realizowanego zadania pt.: „Ekozakątek w DoMOStwie”. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z WFOŚiGW w Łodzi mogli zakupić sprzęt oraz odczynniki, pochwalić się umiejętnościami i wiedzą przed naszymi uczniami. Wychowankowie placówki DoMOStwo przygotowali i zaprezentowali kilka eksperymentów chemicznych.
Pokazali młodszym kolegom, jak można wykorzystywać wiadomości zdobyte na lekcjach chemii w praktycznym zastosowaniu. Najwięcej emocji wśród obserwatorów wzbudziła wylewająca się z naczynia piana, wybuch wulkanu, chemiczne jojo i chemiczna lokomotywa. Podobały się także pokazy zjawiska z wykorzystaniem suchego lodu, bulgoczące ciecze, ulatniająca się para wodna.
Po prezentacji reakcji chemicznych nasi uczniowie pod okiem starszych kolegów z DoMOStwa mogli obserwować pod mikroskopem preparaty z mrówką, aparatem gębowym pszczoły, przekrój dżdżownicy itp. Na koniec zaprezentowano obiegowy i obrotowy ruch Ziemi wokół Słońca oraz ruch Księżyca wokół Ziemi na modelu „Model Słońce, Ziemia, Księżyc w ruchu”. Uczestnicy zajęć mogli sami symulować zmieniające się pory roku podczas ruchu obiegowego i obrotowego naszej planety.
Pokazy chemiczne, które były niezapomnianymi lekcjami, dostarczyły naszym przedszkolakom i uczniom ciekawych wrażeń wizualnych.
Dziękujemy starszym kolegom z sąsiedztwa za przekazanie wiedzy chemicznej w interesujący sposób.
22 lutego 2018r.w GOK w Bedlnie odbył się VII Festiwal Piosenki. W tym roku dzieci prezentowały piosenki filmowe.W jury zasiedli:Witold Figurski,Halina Gołek,Jolanta Mrowicka.
Naszą szkołę prezentowało czworo dzieci: Julia Igielska (klasa IV), Weronika Ratajczyk (klasa IV) ,Julia Antczak (klasa V), Anna Kowalczyk (Klasa VI)
Kategoria: szkoła podstawowa - klasy I-V
Dyplom za udział otrzymała Julia Antczak. W jej repertuarze znalazły się takie piosenki jak: LOVE STORY i MAGIA SŁÓW.
Wyróżnienie zdobyła Weronika Ratajczyk za piosenki GUMISIE i TOP GUN.
II miejsce wywalczyła Julia Igielska. Zaśpiewała piosenki PSZCZÓŁKA MAJA i POTĘGA MIŁOŚCI.
Kategoria szkoła podstawowa klasy VI-VII i gimnazjum
Wyróżnienie zdobyła Anna Kowalczyk za piosenki NOCE I DNIE oraz GOODBYE MY LOVE
Nasze wokalistki przygotowywała p. Anna Zawislak. Wszystkie dziewczęta pieknie się zaprezentowały. Dziękujemy.
15 lutego do naszej szkoły zawitali rodzice, by usłyszeć o postępach w nauce i zachowaniu swoich dzieci. Zobaczyli oni również występy w ich wykonaniu.
Od początku spektaklu panowała wartka akcja. Wyśmienici aktorzy grali z dużym wyczuciem, potrafili wczuć się w swoje role. Premierę spektaklu obejrzały cztero- , pięcio- i sześciolatki. Następnie nasi aktorzy zaprezentowali się dla uczniów z klas I-III. Dzieci z radością obserwowały to wydarzenie. Tym bardziej, że całości towarzyszyła przepiękna muzyka. Punktualnie o godzinie 14.15 nasi rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy.
Pierwsze zaprezentowały zuchy z klasy III oraz harcerze z klasy IV i VI . Była to inscenizacja baśni "Królewna Śnieżka", którą wyreżyserowały p. Katarzyna Traczyk i p. Małgorzata Roszewska.
Siedmioro trzecioklasistów wcieliło się w role krasnoludków - Gabrysia Wawrzonkowska, Zosia Fercikowska, Zuzia Kowalska, Ola Kubiak, Kamil Moździerzewski, Nadia Miszczak, Marcel Bilski.
Leśnymi zwierzętami byli: Paulina Sobiecka, Marcel Grzeszkowiak, Kacper Mrowicki, Filip Waśkowicz, Oliwia Wiśniewska. Lustrem złej królowej Kasia Stolarska, a dzielnym myśliwym Gracjan Miszczak.
Znakomicie rolę złej królowej odegrała Anna Kowalczyk z klasy VI.
Natomiast rolę Śnieżki wspaniale odegrała Julia Czubiak z klasy III, której wybawcą był Patryk Kowalski z klasy VI.
Narratorem została Weronika Ratajczyk z klasy IV.
W przedstawieniu na uwagę zasługują również kostiumy, dzięki którym postacie z bajki wyglądały bardzo naturalnie i pięknie. Przeniosły nas w cudowny świat bajek i pozwoliły na moment zapomnieć o szarej rzeczywistości.
Inscenizację wzbogaciła piękna sceneria i muzyka oraz bardzo ładne wykonanie piosenki przez Julię Czubiak.
Występ uatrakcyjniły także krasnoludki, które zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki Majki Jeżowskiej pt. "Ulica Śnieżynkowa".
O całości przedstawienia niech świadczy fakt, że po zakończeniu sztuki aktorów nagrodzono burzą oklasków.
Scenariusz - p.Katarzyna Traczyk
Dekoracja i uklad taneczny - p.Małgorzata Roszewska
Piosenka pt. "Samotna" - p.Anna Zawiślak
Kostiumy - rodzice
Po przedstawieniu Samorząd Uczniowski zaprezentował zebranym wyniki w nauce i zachowaniu swoich koleżanek i kolegów. Przedstawił frekwencję i średnią klas.
Finał należał do naszych szkolnych kabareciarzy. Pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Anny Zawiślak przedstawili oni w humorystycznych scenkach życie poszczególnej grupy rówieśniczej.
Nastepnie najlepsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców nagrody.
Swym występem wprawili rodziców w jeszcze lepszy nastrój, by mogli oni później z dobrym nastawieniem spotkać się w klasach z wychowawcami i otrzymać informacje na temat ocen półrocznych swych dzieci .
14 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyły się Walentynki. Przed rozpoczęciem zajęć Pani Dyrektor Jolanta Rosół przypomniała wszystkim dzieciom, kim był święty Walenty i czemu służy to święto. Zwróciła również uwagę na pocztę walentynkową, która od kilku dni działała z ramienia Samorządu Uczniowskiego.
Na długiej przerwie wszystkie listy i pocztówki zaadresowane do sympatii, przyjaciół i nauczycieli zostały przekazane adresatom. Nie brakowało przy tym uśmiechów. Okazało się, że wielu uczniów i nauczycieli z naszej szkoły jest bardzo lubianych i podziwianych.
Niektóre walentynki nie były tylko zwykłymi kartkami, ale również znalazły się tam czekoladki, cukierki oraz inne upominki.
Tego dnia Rada Rodziców nie zapomniała o uczniach. Mówi się, że "przez żołądek do serca". Przygotowali dla wszystkich "gorącą" watę cukrową. Te słodkie serduszka rozchodziły się jak świeże bułeczki. Dzieci były przeszczęśliwe i nie ograniczały się tylko do spożycia jednej porcji.
Wielu uczniów tego dnia nie chciało wracać do domu.
Do naszej szkoły 13 lutego zawitała Fundacja Grupa T z Torunia z edukacyjnym spektaklem kabaretowym pt.: „Magiczny kapelusz”. Jego głównymi bohaterami byli Słoń Tadeusz (Michał Roztowski) oraz Mrówka Helenka (Kamila Najda).
Przedstawienie dotyczyło przyjaźni i prawdziwego piękna. Zwierzęta, tak jak ludzie, chciały być lepsze, ładniejsze. Dowiedziały się, że może się to stać za przyczyną magicznego kapelusza. Mrówka znalazła go pierwsza, lecz przemiana nie wyszła jej na dobre. To właśnie słoń wyciągnął ją z tarapatów mimo, iż wcześniej nie była dla niego miła, przezywała go, wprawiała go w kompleksy. Zrozumiała w końcu, co to znaczy być pięknym i uchroniła swego wybawiciela przed popełnieniem błędu. Uświadomiła mu, że prawdziwe piękno znajduje się w głębi.
Uczniowie świetnie odszyfrowali przesłanie spektaklu. Stwierdzili, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, że nie należy oceniać nikogo po wyglądzie, ponieważ jego wartość to tak naprawdę jego wnętrze, cechy, sposób traktowania drugiego człowieka.
Było to kolejne przedstawienie które w humorystyczny sposób uświadamiało dzieciom, jak należy a jak nie należy postępować. Co naprawdę jest ważne w życiu.
Zuchy i harcerze z naszej szkoły tradycyjnie rozpoczęli ferie zimowe biwakiem, który odbył się w dniach 30 i 31 stycznia. Wzięły w nim również udział dwie dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Opiekę nad dziećmi sprawowały druhny Katarzyna Traczyk i Małgorzata Roszewska.
Tegoroczny biwak był bogaty w różnorodne atrakcje.
Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w wyjeździe do KDK na film „Paddington II” i do Aquaparku w Kutnie. Poznali zabawne, a zarazem wzruszające przygody uroczego misia o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty. Przekonali się, że warto być dobrym dla innych i mieć przyjaciół.
Na pływalni dodatkowo pod opieką pani Anny Kaczor doskonalili umiejętność pływania, bawili się w wodzie, grali w piłkę, zjeżdżali na zjeżdżalni.
Po wodnym relaksie zjedli ciepły posiłek. Z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Niektórzy tuż po powrocie założyli swoje piżamy.
Popołudnie upłynęło na grach, zabawach, pląsach i przygotowaniu miejsca do snu. Po kolacji wzięli udział w dyskotece. Gdy przyszła noc, rozmowom i śmiechom nie było końca.
Następnego dnia już o godz. 7.30 zjedli śniadanie. O godzinie 8.00 wzięli udział w warsztatach artystycznych, których sponsorem był Bank CREDIT AGRICOLE. Pod kierunkiem pani Ani Gładysiak z wielkim zaangażowaniem wykonywali biżuterię z koralików. Każdy mógł wykonać bransoletkę dla siebie lub kogoś bliskiego.
Po warsztatach zjedli drugie śniadanie – pyszne oponki, które upiekła Pani Beata Janicka.
Po przerwie śniadaniowej udzielili wywiadu pani dziennikarce Dorocie Grąbczewskiej. Podzielili się swoimi wrażeniami.
O godzinie 11.00 odbyło się spotkanie z „Supełkiem”. Każde dziecko otrzymało egzemplarz „Supełka”, długopis i rozwiązywało krzyżówki, rebusy, szarady. Dzieci częściowo wykonały zadania. Pozostałe wykonają w domu, a po feriach przyniosą do szkoły. Za rozwiązanie wszystkich zadań otrzymają nagrody.
W południe biwakowicze zjedli na obiad smaczną pizzę.
Po obiedzie odpoczywali, a następnie porządkowali sale, składali śpiwory, koce, materace. Był to kolejny bardzo udany biwak zuchowo – harcerski. Dzieci bardzo aktywnie i miło spędziły czas z koleżankami i kolegami.
Ferie zimowe uczniowie naszej szkoły tradycyjnie rozpoczną biwakiem zuchowo- harcerskim, który odbędzie się w dniach 30 – 31 stycznia 2018r.
Program biwaku:
Dzień pierwszy:
9.00 - rozpoczęcie biwaku.
10.00 – II śniadanie
11.15. – wyjazd na wycieczkę do Kutna
12.00 – 14.00 – film „Paddington II” w KDK
14.30 – 16.00 – zabawy w wodzie w Aquaparku
16.00 - 16.30 – ciepły posiłek
17.00 - powrót do szkoły
18.00 – kolacja
20.00 – dyskoteka.
Dzień drugi:
7.00 – pobudka
7.30 – śniadanie
8.00 – 10.00 – warsztaty plastyczne
10.00 – 10.30 – II śniadanie
11.30 – 12.00 – spotkanie z Supełkiem
12.00 - obiad
13.00 – zakończenie biwaku
26 stycznia Rada Rodziców kolejny raz zorganizowała dla uczniów naszej szkoły zabawę choinkową. Rodzice czuwali nad organizacją balu, udekorowali pięknie salę, zadbali o poczęstunek, zamówili Dj-a i oczywiście zaprosili Świętego Mikołaja, by rozdał milusińskim wypełnione po brzegi paczki ze słodkościami.
Uczniowie chętnie tańczyli przy skocznej muzyce. Wielu spośród nich tego dnia przybyło w specjalnych kostiumach. Wyglądali przepięknie. Co chwila słychać było dedykacje dla klas, dla nauczycieli, dla rodziców.
Okazało się, że wyczekiwany gość – Święty Mikołaj przyniósł paczki nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale także dla wszystkich pracowników. Oczywiście spytał, czy dorośli byli grzeczni. Uczniowie zgodnie odpowiedzieli, że tak.
Wszyscy obdarowani tego dnia bardzo dziękują darczyńcom i organizatorom imprezy – rodzicom, na których zawsze można liczyć.
Jak co roku klasa VI na zajęciach technicznych uczy się gotować, piec, smażyć. 22 stycznia obecna klasa VI uczestniczyła w swoim HELLS KITCHEN.
Uczniowie podzieleni na 3 grupy mieli do wykonania:
GRUPA I w składzie Marika Grzebielucha, Anna Kowalczyk, Patrycja Lickowska, Julia Zielińska - mufinki.
GRUPA II w składzie: Hubert Grzebielucha, Patryk Kowalski, Adrian Włodarczyk, Gracjan Znajewski – spaghetti.
GRUPA III w składzie: Gracjan Miszczak, Hubert Ratajczyk, Jakub Dołęga – hamburgery.
Po wykonaniu swoich zadań uczniowie wspólnie zasiedli przy stole, próbowali oraz oceniali wykonane przez siebie potrawy.
19 stycznia do naszej szkoły na zaproszenie Pani Dyrektor oraz wnucząt przybyły Babcie i Dziadkowie. Powód był niebagatelny, bowiem 21 i 22 stycznia rodzice rodziców obchodzą swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy I i II przygotowali humorystyczny program artystyczny.
Użalające się sąsiadki marzyły w nim o beztroskim, pełnym wrażeń życiu. Bardzo pragnęły wyjechać na narty w Alpy. Wówczas pojawił się „Sławomir” (Tomasz Kowalczyk z kl. II) ze swoim zespołem i zachęcił wszystkich do spędzenia czasu w Zakopanem.
Bardzo miłym akcentem był również występ Zenka Martyniuka (Bartek Ratajczyk z kl. II). Idol zakochany w oczach swojej babci rozbawił publiczność swoim wdziękiem i oryginalnością.
Antoni Antczak wyśpiewał dziadkom „Kawiarenki” ,
Wiktoria Grabowska i Weronika Nikodemiak zabłysnęły w utworze pt.: „Ej spotkała babcia dziadka”.
Dzieci zafascynowały publiczność scenką „Duet kotów” Giacomo Rossiniego.
Na zakończenie części artystycznej wspaniałym babciom i przystojnym dziadkom odśpiewano życzenia
„Niechaj babcia oraz dziadziuś
jak najdłużej żyją.
W zdrowiu, szczęściu, pomyślności
niechaj dni im płyną.
Babciu miła, dziadku drogi
bardzo Was kochamy.
A w pobliżu Waszej rentki
chętnie odwiedzamy."
Dyrektor szkoły Jolanta Rosół złożyła przybyłym gościom ciepłe, z serca płynące życzenia. Wspomniała o roli, jaką w życiu wnuka pełni babcia i dziadek.
Po występach dzieci wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tam wnuczęta obdarowały gości upominkami.
Występ z niezapomnianej imprezy można oglądać na stronie internetowej yuotube Dzień Babci i Dziadka Szewce Nadolne 2018
W styczniu 2018r. zorganizowany został Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dla klas IV - VII. Chęć udziału w turnieju zadeklarowało 20 osób. Rozegrany został z podziałem na dwie kategorie: dziewcząt i chłopców. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców rywalizowano ze sobą w dwóch grupach po 5 osób. W grupach mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Z grupy do dalszych rozgrywek wychodzili zawodnicy z pierwszego i drugiego miejsca. W kolejnym etapie rozgrywali ze sobą mecze na krzyż.
Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:
I miejsce – Natalia Antczak
II miejsce – Weronika Ratajczyk
III miejsce – Magdalena Wróblewska
IV miejsce – Julia Antczak
Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:
I miejsce – Gracjan Miszczak
II miejsce – Patryk Kowalski
III miejsce – Piotr Kubiak
IV miejsce – Piotr Draga
23 stycznia do naszej szkoły zawitał Profilaktyczno – Edukacyjny Teatr dla Młodzieży i Dzieci „Moralitet” z Krakowa. Dwie aktorki Aleksandra Nawój oraz Patrycja Ochojniak w ciekawy i budzący do refleksji sposób zaprezentowały uczniom przedstawienie pt.: „Słodka”. Była to opowieść o Żabie (zdolnej, ale prześladowanej uczennicy) i Julii (najpopularniejszej dziewczynie w szkole). Wcieliły się one również w postać Pani Dyrektor oraz Oli, która za wszelką cenę chce stać się przyjaciółka Julii. Problem polegał na tym, że Julia (oprócz tego, że była bardzo bogata i ładna) okazała się dziewczyną dręczącą, wykorzystującą, prześladującą innych. Gdy jej poczynania wyszły na jaw, nasza publiczność musiała włączyć się do wydarzeń i pomóc zdecydować, czy pobita Żaba powinna powiedzieć o wszystkim Pani Dyrektor. W jaki sposób należy ukarać Julię? Czy dać jej druga szansę?
Nasi uczniowie chętnie wypowiadali się w powyższych kwestiach. Radzili. Najpierw byli bardzo surowi dla oprawczyni. Za pobicie, chęć sfałszowania ocen w dzienniku, prześladowania w Internecie, obrażanie innych chcieli ją nawet oddać do poprawczaka. Jednak po chwili zrozumieli, dlaczego dziewczyna tak postępowała. Uświadomili sobie, że Julia nie miała rodziców, którzy by poświęcili jej swój czas, bo byli zbyt pochłonięci sobą, własną pracą. Zrozumieli, że tak naprawdę była samotna i nieszczęśliwa. Ona sama w końcu zrozumiała, że nie miała prawdziwych przyjaciół, choć była najpopularniejsza w szkole. Było jej naprawdę żal, szczerze przeprosiła. Wiedziała już, że zawsze ponosi się konsekwencje swych czynów i decyzji.
Dzieciom bardzo spodobał się spektakl. Żywo reagowały na to, co zobaczyły na scenie. Stwierdziły, że takie oryginalne lekcje pokazujące jak należy, a jak nie należy postępować wśród rówieśników są bardzo potrzebne.
18 stycznia w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się rozstrzygniecie Konkursu Plastycznego „Z kawalerią przez wieki” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, Polski Klub Kawaleryjski oraz Powiat Kutnowski. W naszej szkole udział w konkursie zaproponowała uczniom z klas IV – VII bibliotekarka szkolna. Przekazała materiały, wyjaśniła, jak powinien wyglądać konkursowy komiks ukazujący życie wybranego ułana, doradzała, zawiozła wykonane prace do organizatora.
W konkursie z naszej szkoły wzięły udział prace naszych uczennic z klasy V: Julii Antczak, Natalii Antczak, Oliwii Antczak, Zuzanny Fercikowskiej, Martyny Bieleckiej, Julii Rzepnikowskiej oraz uczennicy klasy IV – Natalii Ratajczyk. Wszystkie nasze dziewczęta wywalczyły wyróżnienia. Dla szkoły został również przekazany prezent w postaci pry planszowej „Westerplatte”. Gratulujemy i dziękujemy.
18 stycznia w naszej szkole odbył się finał Szkolnego Konkursu „1 z 10”. Był on zorganizowany dla uczniów z klas IV – VII przez Bibliotekę Szkolną.
Wcześniej (4 stycznia) 33uczniów rozwiązywało test kwalifikacyjny, by móc przejść do finalnej rozgrywki.
Wśród nich znaleźli się: Igor Jóźwiak (kl. VII), Przemysław Szałamacha (kl. VII), Bartosz Kamiński (kl. VII), Piotr Draga (kl. VII), Anna Kowalczyk (kl. VI), Patrycja Lickowska (kl. VI), Gracjan Miszczak (kl. VI), Julia Antczak (kl. V), Alicja Fabiańska (kl. IV), Natalia Ratajczyk (kl. IV). W drugim etapie konkursu jeden z uczestników nie stawił się z powodu choroby, więc zastąpiła go osoba, która w zestawieniu zajęła 11 pozycję – Oliwia Antczak z kl. V.
W czwartek przy komisji, w skład której weszli: p. Beata Janicka (przewodnicząca), p. Elżbieta Igielska (członek), p. Jolanta Rosół (członek).
Uczniowie po wylosowaniu numerów stanowisk odpowiadali na zadawane przez bibliotekarkę Agnieszkę Miedzińską pytania z języka polskiego, matematyki, przyrody, fizyki, chemii, sportu, muzyki, plastyki, historii, geografii, zasad ruchu drogowego. Oprócz punktów za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali cukierki. Przeprowadzono trzy etapy. Komisja zliczyła punkty. Okazało się , iż miał miejsce remis na I pozycji, dlatego zostało zadane pytanie rozstrzygające. Po nim jury ogłosiło następujący wynik:
I miejsce – Przemysław Szałamacha
II miejsce – Igor Jóźwiak
III miejsce – Natalia Ratajczyk
Oprócz cukierków wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy zaprojektowane na ten konkurs oraz zakładki do książek. Laureaci zostali uhonorowani złotym, srebrnym i brązowym medalem oraz kalendarzami ściennymi.
Sponsorami nagród była Rada Rodziców, Cukrownia w Dobrzelinie.
Uczniom bardzo spodobała się ta forma konkursowa. Już prosili o następną edycję.
Jak co roku przed świętami nasi uczniowie brali udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbywał się w Kutnie. Po zaciętej walce ulegliśmy tylko drużynie ze szkoły w Dąbrowicach.
Jako wicemistrzowie powiatu 16 stycznia 2018 roku pojechaliśmy wraz z opiekunem p. Anną Kaczor do Białej Rawskiej, aby reprezentować swój powiat. W wyniku losowania już w pierwszym etapie trafiliśmy na mistrzów województwa, uczniów trenujących na co dzień w klubie z Rawy Mazowieckiej.
Po rozegraniu swoich meczy uplasowaliśmy się na IV miejscu.
Chłopcy: Patryk Kowalski, Gracjan Miszczak, Piotr Kubiak zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Grali swoje i za to im dziękujemy.
Do 17 grudnia w naszej szkole Szkolne Koło PCK razem z Samorządem Uczniowskim przeprowadzało akcję charytatywną, której celem bylo zebranie jak największej ilości produktów spożywczych i słodyczy dla wychowanków "Tęczy" - Placówki Wychowawczo - Opiekuńczej w Kutnie. Za wszystkie daryserca uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom szkoły gorąco dziękują.
19 grudnia w naszej szkole wystawiono Jasełka pt.: „Przy wigilijnym stole”. W uroczystości wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Bedlno Krzysztof Kołach, Skarbnik Gminy p. T. Wasiak, proboszczowie okolicznych parafii ks. P. Gumołowski i ks. St. Kosiacki oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
O godzinie 13.00 uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony tradycjom i obrzędom Świąt Bożego Narodzenia. Nad przygotowaniem dzieci czuwały p. Anna Zawiślak i p. M. Sobolewska.
Po występie głos zabrała dyrektor szkoły Jolanta Rosół. Podziękowała szkolnym artystom za piękny występ, złożyła świąteczne życzenia. Dołączył się do nich w swym przemówieniu wójt Gminy Bedlno. Przytoczył on bardzo ważny cytat „Wierzysz, że Chrystus narodził się w betlejemskim żłobie, ale biada, jeśli nie narodził się w tobie.” Następnie wraz z panią Sekretarz Gminy obdarował wszystkich uczniów czekoladą.
Słowo wprowadzające w atmosferę jakże rodzinnych świąt powiedział również do zgromadzonych ks. P. Gumołowski. Następnie zebrani przełamali się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu, który przygotowali dyrektor wraz z nauczycielami i pracownikami naszej szkoły.
15 grudnia w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się rozdanie nagród dla laureatów powiatowego konkursu na kartkę świąteczną pt.: „Anieli z kart świątecznych”.
W naszej szkole kartki konkursowe można było składać w szkolnej bibliotece. Wpłynęło ich 14 sztuk. Ich autorami byli:
z klasy III: Julia Czubiak, Zofia Fercikowska, Aleksandra Kubiak, Katarzyna Stolarska, Gabriela Wawrzonkowska
z klasy IV: Alicja Fabiańska, Natalia Ratajczyk, Weronika Ratajczyk, Joanna Tomczak,
z klasy V: Zuzanna Fercikowska
z klasy VI: Anna Kowalczyk, Patrycja Lickowska, Julia Zielińska
z klasy VII: Weronika Kacprzak.
Kutnowskie jury wyróżnienia przyznało następującym naszym uczennicom: Julii Czubiak, Zofii Fercikowskiej, Gabrielii Wawrzonkowskiej. Gratulujemy i prosimy o więcej.