• TURNIEJ "Z KAWALERIĄ PRZEZ WIEKI"

    13.04.2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Żychlinie odbyła się kolejna edycja turnieju „Z Kawalerią Przez Wieki” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kutnie. Głównym organizatorem był oddział terenowy Polskiego Klubu Kawaleryjskiego "Żółty Szwadron", pomysłodawcą i prowadzącym turniej był pan Marek Drabik.


    Drużyny ze Szkoły Podstawowej w Orątkach, Szkoły Podstawowej w Oporowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych, rywalizowały w 10 konkurencjach:

    -troczenie siodła wojskowego

    -układania zarysu konia z łóz wierzbowych

    -rozpoznawania maści końskich

    -rozpoznawanie i wiązanie na lancach proporcy kawaleryjskich

    -slalom i toczenie balonów szablą

    -układanie munduru i oporządzenia na pozoranta

    -strzelanie biatlonowe z broni pneumatycznej

    -śpiewanie żurawiejek

    -rzucanie podkową do celu

    siodłanie konia.

    Naszą szkołę reprezentowali ucznowie z klas IV, V i VI - Natalia Ratajczyk Weronika Ratajczyk, Mateusz Rzepnikowski, Julia Antczak, Natalia Antczak, Julia Rzepnikowska, Anna Kowalczyk, Patrycja Lickowska, Gracjan Miszczak, Jakub Dołęga.

     

     

      

         

        

    Przygotowywały ich panie: Elżbieta Banasiak i Agnieszka Miedzińska, zaś opiekę podczas turnieju sprawowała p. Małgorzata Roszewska

    Podsumowując wyniki ze wszystkich konkurencji I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Oporowie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Orątkach, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych.

     

  • SPOTKANIE Z RODZICAMI

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    WSZYSKICH RODZICÓW NA ZEBRANIE ,

    KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 11.04.2018R. O GODZ. 15.00

    W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZEWCACH NADOLNYCH.

     

  • WIZYTA POLICJI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    WIZYTA POLICJI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    5 kwietnia w oddziale przedszkolnym gościliśmy sierżant sztabową Anetę Kowalską z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, która przeprowadziła warsztaty pod tytułem „Bądź jak Łoś, Alarmoś”.

       

    Miały one na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo oraz jak udzielać pierwszej pomocy osobie, która jest nieprzytomna. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach wykonując 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechy na fantomie.

         

    Ponadto ćwiczyły pozycję boczną ustaloną.

        

         

    Pod koniec spotkania przedszkolaki zostały obdarowane książeczkami Dąbrowszczak Dzieciom pt. „Bezpieczne Przedszkolaki”. Jednak to nie wszystko, ponieważ dostali jeszcze breloczki łosia oraz odblaski, które zawiesili na swoich plecakach. Wszyscy wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni.

  • TRADYCJE WIELKANOCNE

    TRADYCJE WIELKANOCNE

    28 marca 2018 roku  w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez katechetkę M. Sobolewską. Dotyczył on Wielkanocy. Nauczycielka, wykorzystując prezentację multimedialną, przypomniała uczniom o tradycjach świątecznych.

     

    Samorząd Uczniowski złożył wszyskim życzenia świąteczne.

    Tego dnia zostały również rozdane nagrody z Konkursu Plastycznego „Jajko Wielkanocne” ogłoszonego przez GOK w Bedlnie. Z naszej szkoły przystąpiło do niego 14 uczniów. Oto wyniki:

    I kategoria wiekowa

    I miejsce -  Antoni Antczak i Filip Urbański

    II kategoria wiekowa

    III miejsce – Aleksandra Janicka

    III kategoria wiekowa

    I miejsce – Weronika Kacprzak

     

    Dyplomy za udział otrzymali: Wiktoria Wieczorek, Kamil Szczepaniak, Aleksandra Kubiak, Alicja Nikodemiak, Igor Kunicki,Bartosz Ratajczyk, Emil Szczepaniak, Weronika Ratajczyk, Maryna Bielecka, Zuzanna Fercikowska. Gratulujemy.

     

  • PALEMKA WIELKANOCNA

    PALEMKA WIELKANOCNA

    Z inicjatywy Rady Rodziców w dniach od 16 do 21 marca 2018r. zostały zorganizowane warsztaty artystyczne. Rodzice wykonywali kwiatki z krepiny, dzieci kokardy i kryzy. Po przygotowaniu bazy przystąpiono do tworzenia palemek wielkanocnych. W pracach pomagali nauczyciele i uczniowie. Następnie piękne i kolorowe palmy dzieci proponowały sąsiadom, rodzinom i znajomym.

  • 90-LECIE DZIAŁALNOŚCI LOP W NASZEJ SZKOLE

    90-LECIE DZIAŁALNOŚCI LOP W NASZEJ SZKOLE

    23 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji 90-lecia działalności LOP, który został  przedstawiony w formie prezentacji multimedialnej. Przygotowały go p. Agata Kubiak i p. Dorota Mroziewicz   wraz z uczniami należącymi do Szkolonego Koła LOP - Igorem Jóźwiakiem, Alicją Fabiańską, Weroniką Ratajczyk, Oliwią Świątkowską, Julią Rzepnikowską, Julią Antczak, Oliwią Antczak, Magdaleną Janczewską, Zuzanną Fercikowską.

           

        

     

    Występ odbył się wśród pięknej dekoracji wzbogaconej o różne prace uczniowskie o tematyce przyrodniczej.

     

       

    W 2018 roku mija 90 lat od utworzenia Ligi Ochrony Przyrody. Z tej okazji gościliśmy przedstawicieli Zarządu Rejonowego Oddziału LOP w Kutnie: wiceprezes Ewę Kowalską, panią sekretarz Ewę Łompieś oraz panią skarbnik Grażynę Pleszczyńską.

     

     

    Uczniowie przypomnieli, jak doszło do powstania Ligi i jej organów, jakie są jej cele i zadania, jak się zmieniały w miarę upływu lat oraz jakie są perspektywy działania w przyszłości. Na zakończenie uroczystości wszyscy obejrzeli film edukacyjny dotyczący form ochrony przyrody w Polsce, parków narodowych.

    Następnie nasi goście wręczyli uczniom legitymacje członkowskie LOP, kalendarzyki, zaś szkole podarowali zestaw plansz roślin chronionych, grę ekologiczną, książkę ekologiczną do biblioteki. Dodatkowo członkowie Szkolnego Koła LOP otrzymali zakładki ekologiczne.

           

    Wręczono także nagrody za zwycięstwo w szkolnym konkursie na zbiórkę surowców wtórnych. Otrzymali je Oliwia Świątkowska z kl. III oraz Igor Jóźwiak z kl. VII.

    Apel ten uświadomił wszystkim, że tradycja ochrony przyrody w Polsce sięga już X wieku, kiedy to pojawiały się pierwsze dekrety dotyczące chronienia niektórych gatunków zwierząt i roślin. Przez następne stulecia rozumienie przyrody i podejście do jej ochrony ewoluowało.

     

  • JAK UCZNIOWIE SPEDZILI DZIEŃ WAGAROWICZA?

     

    Znaleziony obraz

    Pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy V, VI i VII spędzili na wyjeździe do Kutnowskiego Domu Kultury i Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie. Dzień rozpoczęli od obejrzenia filmu „Cudowny chłopak”, który wzruszył niejednego z nich. Następnie podzieleni na grupy mieli okazję zwiedzić wystawę czasową „Nowe brzmienia, nowe media”. Posłuchali bicia swojego serca, sprawdzili, jak głośno potrafią krzyknąć. Mogli też zaprezentować się w roli DJ’a i komentatora sportowego. Niemałą zabawę sprawiła im także możliwość sprawdzenia dźwięków poprzez pocieranie zębami słomki umieszczonej na specjalnym urządzeniu, czy uderzanie specjalnych „kubków” podeszwą od klapek typu „japonki”.

     

         

       

    Około godziny 11.45 opuścili KDK i udali się do Biblioteki. Tam pan Michał Wenerski, pracownik biblioteki,  poprowadził dla nich warsztaty o bezpieczeństwie w sieci. Opowiedział, jak to jest z informacjami, które wpływają do Internetu i mogą być pobierane przez właściwie wszystkich użytkowników. Kierując się także własnym doświadczeniem terapeuty, przybliżył zgromadzonym problem uzależnienia od gier komputerowych i innych narzędzi multimedialnych. Na koniec uczniowie mogli zadawać pytania i podzielić się swoimi doświadczeniami.

     

  • GMINNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”

    GMINNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”

    20 marca nasi najlepsi recytatorzy uczestniczyli w etapie gminnym XL Edycji Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”, który odbył się w GOK w Bedlnie. Uczestniczyli w nim również uczniowie ze szkół podstawowych w: Żeronicach, Pniewie, Pleckiej Dąbrowie, Bedlnie, Społecznej Szkoły w Bedlnie oraz Gimnazjum  ( ogółem 36 recytatorów).  Nasza szkołę reprezentowało 9 recytatorów: 4 z klas I - III i 5 z klas IV – VI.

      

    Zanim rozpoczął się konkurs recytatorski dzieci obejrzały dwa przedstawienia w wykonaniu dwóch sekcji teatralnych z Żychlińskiego Domu Kultury. Młodsza grupa Dziecięcy teatr wizji  przedstawiła „Księżniczki” , a starsza grupa - Dzień z życia Państwa Pospieszalskich  - "Dziewczyny zza kurtyny".

     

     

     W tym roku motywem przewodnim konkursu recytatorskiego były najpiękniejsze teksty literackie dowolnych autorów, z dowolnej epoki, opowiadające o Polsce, potrzebie wolności, które najpełniej oddają patriotyzm, bohaterstwo, siłę, wiarę, emocje, poświęcenie i zaangażowanie narodu na przestrzeni wieków. W  kategorii młodszej dzieci recytowały dwa wiersze, a w kategorii klas starszych wiersz i fragment prozy Umiejętności recytatorskie oceniało jury w składzie: Renata Dziuba nauczyciel języka polskiego, pracownik ŻDK w Żychlinie; Krystyna Zakrzewska kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej  w Krzyżanowie; Dorota Mańk wicedyrektor  MiPBP w Kutnie.

    Jury po przesłuchaniu wszystkich recytatorów przyznało miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. W kategorii uczniowie klas I – III uczennica z klasy III Julia Czubiak otrzymała wyróżnienie, a pozostali uczniowie: Weronika Nikodemiak z klasy I, Emil Szczepaniak z klasy II i Zofia Fercikowska z klasy III dyplomy za udział.

       

    W kategorii uczniowie klas IV – VII Anna Kowalczyk  z klasy VI zajęła I miejsce i będzie reprezentować naszą gminę i szkołę na etapie rejonowym w Kutnie.  Natalia Ratajczyk  z klasy IV otrzymała wyróżnienie, a Joanna Tomczak z klasy IV, Zuzanna Fercikowska z klasy V i Patrycja Lickowska z klasy VI otrzymały  dyplomy za udział.

        

    Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i słodkości, a zdobywcy miejsc i wyróżnień nagrody książkowe. Nasze recytatorki pięknie się zaprezentowały. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

  • KONKURS PLASTYCZNY "BĄDŹ EKO -KREATYWNA PISANKA WIELKANOCNA"

    KONKURS PLASTYCZNY "BĄDŹ EKO -KREATYWNA PISANKA WIELKANOCNA"

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Bądź eko - kreatywna pisanka Wielkanocna" zorganizowanym przez Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii "Domostwo" w Żychlinie.

         

    Rozdanie nagród miało miejsce 16 marca. Z naszej szkoły Zuzanna Fercikowska zajęła I miejsce. Julia Antczak, Natalia Ratajczyk, Weronika Kowalewska i Aleksandra Janicka uzyskały wyróżnienie. Cieszą nas takie osiągnięcia.

        

        

  • KWESTA ZUCHÓW I HARCERZY NA RZECZ KUTNOWSKIEGO HOSPICJUM

    KWESTA ZUCHÓW I HARCERZY NA RZECZ KUTNOWSKIEGO HOSPICJUM

    W niedzielę 18 marca przy kościele parafialnym w Orłowie odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Kutnowskiego Hospicjum. Przeprowadzili ją przedstawiciele gromady zuchowej „Leśne zwierzęta” - Julia Czubiak, Katarzyna Stolarska, Marcel Bilski i Filip Waśkowicz wraz z opiekunką gromady dh Katarzyną Traczyk po Mszy św. o godz. 10.00.

         

    Po Mszy św. o godz.12.00 kwestę przeprowadziły przedstawicielki  drużyny harcerskiej „Kwiaty polne” – Oliwia Antczak, Julia Antczak,  Natalia Antczak i Patrycja Lickowska wraz z opiekunką drużyny  dh Małgorzatą Roszewską.

      

    Wolontariusze byli zaopatrzeni w identyfikatory i oznakowane puszki. Darczyńcy wrzucali datki do puszek i otrzymywali podziękowanie. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na budowę hospicjum stacjonarnego na ulicy Jastrzębiej w Kutnie.

    Opiekunki gromady zuchowej i drużyny harcerskiej dziękują rodzicom dzieci za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki, a p. Joannie Antczak w szczególności  za wsparcie w propagowaniu kwesty na rzecz hospicjum wśród mieszkańców Orłowa.

  • FILM O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

    15 marca 2018r. uczniowie klas V i VI w ramach przygotowania do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obejrzeli film pt.: "Józef Piłsudski”. Poznali życie, działalność i charakter tego wielkiego przywódcy. Film przedstawiał wiele ciekawostek z jego życia. Zebrani zrozumieli, o co Piłsudski walczył, do czego zachęcał innych. To on całym sercem dążył do wolnej, niepodległej Polski nawet za cenę utraty własnej wolności i zdrowia.

    Każdy widz po projekcji otrzymał plakat z wizerunkiem tytułowego bohatera.

  • WARSZTATY "DBAMY O NASZE ZDROWIE"

    WARSZTATY "DBAMY O NASZE ZDROWIE"

    13 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty pod hasłem „Dbamy o nasze zdrowie”.

    Uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne  pt. „Ja i moja rodzina jemy zdrowo i kolorowo”. W tym samym czasie starsi uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w zajęciach na temat zdrowego żywienia. Tworzyli mapy mentalne, układali rymowanki o zdrowym stylu życia. Spotkali się z panią dietetyk Ewą Gałaj, która poruszyła kilka kluczowych tematów związanych z zasadami zdrowego żywienia nastolatków: Czy człowiek musi jeść  i dlaczego? Czego nie powinno się jeść? Co wziąć na drugie śniadanie? Co jeść, aby być zdrowym? Następnie uczniowie pod jej kierunkiem układali dla siebie jadłospis na cały dzień.

     

        

    W kolejnej części warsztatów uczniowie, stosując się do rad pani dietetyk,  przygotowywali zdrowe potrawy w ramach akcji "Smacznie I zdrowo – czyli sałatki i surówki w naszym wykonaniu”.: klasa I i II – szaszłyki owocowe, klasa III – kanapki wiosenne, klasa IV – pasty serowe z warzywami, klasa V – surówki, klasa VI – koktajle owocowe, klasa VII – sałatki owocowe i warzywne.

                   

    Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją potraw.

           

    Spotkanie odbyło się w ramach  prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej pt. „Jak żyć zdrowo? - Jak należy postępować, by być zdrowym nastolatkiem?”.

     

    W działanie zaangażowała się Rada Rodziców, która zakupiła potrzebne produkty żywnościowe. Dodatkowo uczniowie przynieśli we własnym zakresie potrzebne im składniki.

    Koordynatorami działań były panie K. Kubiak, D. Mroziewicz, A. Kaczor, A. Kubiak.

  • CYKL WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH

    12 marca rozpoczął się w naszej szkole cykl warsztatów artystycznych zaplanowany wraz z dziećmi przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Annę Zawiślak. Nosi on tytuł „Rękodzieło artystyczne – ozdoby wielkanocne”

    W działanie zaangażowali się wszyscy nauczyciele, rodzice, uczniowie. Swoimi pomysłami, doświadczeniami i zdolnościami artystycznymi dzielili się wzajemnie.

        

    Mamy należące do Rady Rodziców, ale również i te, które lubią rękodzieło, przybyły do szkoły, aby wspólnie z dziećmi wykonywać ozdoby świąteczne z bibuły, krepiny, wstążki, wikliny i innych materiałów. Ich wprawnym rękom pilnie przypatrywały się dzieci. Po chwili same  z chęcią wzięły się do wykonywania ozdób.

       

    Zajęcia minęły w przyjemnej atmosferze. Ich efektem było wiele pięknych ozdób wielkanocnych.

    Następne warsztaty przewidziane są już na najbliższy piątek.  Frekwencja rodziców zapowiada się obiecująco, gdyż wiedzą, że i oni także mogą spędzić w naszej szkole czas ciekawie i owocnie.

  • ŚWIĘTO KOBIET

    ŚWIĘTO KOBIET

    W naszej szkole Święto kobiet i dziewczynek w tym roku trwało dłużej niż zazwyczaj. Tradycyjnie rozpoczęło się 8 marca, zaś swój finał miało 12 marca podczas specjalnego apelu.

    Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swego opiekuna - p. Anny Zawiślak zaprezentował satyryczno-muzyczny program pt.: "KOBIETA NA PRZESTRZENI DZIEJÓW".

      

    Piosenki zaśpiewały: Anna Kowalczyk, Weronika Ratajczyk, Julia Igielska i Julia Antczak.

       

    Uczniowie zaprezentowali scenki z życia pani wspólczesnej i tej z odległej przeszłości. W rolę mężczyzny wcielił się Gracjan Miszczak, zaś w rolę kobiety Oliwia Świątkowska.

      

    Po przedstawieniu uczniowie złożyli życzenia wszystkim paniom pracującym w naszej szkole. Wręczyli im cudnie pachnące hiacynty. Dla swoich koleżanek też mieli upominek. Były nim kolorowe gumki i komplet spinek do włosów, które małym elegantkom bardzo się spodobały. Zostały one wręczone wraz z cukierkami.

     

  • SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM"

    SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM"

    9 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” w kategorii klas I – III, zaś 12 marca w kategorii klas IV- VII. Chętnych do udziału  zgłosiło się 17 osób.

     

    W młodszej grupie wiekowej recytacje dwóch wierszy dotyczących Polski, potrzeby wolności, patriotyzmu, bohaterstwa, poświęcenia i zaangażowania naszego narodu na przestrzeni wieków oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Krzewicka, p. Angelika Mrowicka, p. Monika Grzeszkowiak, p.  Katarzyna  Traczyk, p. Anna Zawiślak.

     

     

     

    Zadecydowało ono o następujących wynikach:

     

    I miejsce Julia Czubiak z kl. III

    II miejsce Zofia Fercikowska z kl. III i Weronika Nikodemiak z kl. I

    III miejsce Emil Szczepaniak z kl. II

    Wyróżnienie Alicja Nikodemiak z kl. II i Aleksandra Kubiak z kl. III.

     

           

     

    W starszej grupie wiekowej komisja w składzie: p. Krystyna Zakrzewska, p. Anna Ratajczyk, p. Monika Grzeszkowiak, p. Agnieszka Miedzińska oceniało recytacje wierszy i fragmentów prozy. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego praca jurorek bardzo trudna. Werdykt ogłoszono następujący:

     

    I miejsce Natalia Ratajczyk z kl. IV

    II miejsce Anna Kowalczyk z kl. VI i Patrycja Lickowska z kl. VI

    III miejsce Zuzanna Fercikowska z kl. V i Joanna Tomczak z kl. IV

    Wyróżnienie Bartosz Kamiński z kl. VII i Julia Antczak z kl. V.

     

    Zgodnie z regulaminem laureaci I, II i III miejsca będą reprezentowali szkołę na eliminacjach gminnych w GOK–u w Bedlnie.

     

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci I, II i III miejsca nagrody książkowe sponsorowane przez Radę Rodziców.

    Dziękujemy, gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "TĘCZA"

    OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "TĘCZA"

    7 marca w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu plastycznego "Tęcza".Tematem XV Edycji Konkursu był "Świat w kolorach". Naszą szkołę reprezentowało dziewięć prac plastycznych.

    Jury oceniło wysiłek Filipa Urbańskiego z klasy II, który otrzymał nagrodę książkową i dyplom za wykonanie znakomitej pracy. Uczniowie Jóźwiak Igor i Anna Kowalczyk zdobyli wyróżnienie. Pozostali uczniowie Julia Antczak, Weronika Ratajczyk, Martyna Bielecka, Natalia Antczak, Przemysław Szałamacha i Zuzanna Fercikowska otrzymali dyplomy uznania.

     

     

  • Kim była Irena Sendlerowa?

    Kim była Irena Sendlerowa?

    7 marca z ramienia Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się apel poświęcony Irenie Sendlerowej, gdyż rok 2018 ogłoszono m.in. jej rokiem. Każdy Polak, każdy uczeń powinien znać życiorys tej odważnej dziewczyny, która podczas II wojny światowej uratowała 2500 osób.

    Na przyznanym jej orderze wyryto słowa: „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”. Można więc stwierdzić, iż pani Irena uratowała 2500 światów.

    W prezentacji przygotowanej przez p. Annę Zawiślak wzięło udział pięć uczennic. W rolę Ireny Sendlerowej wcieliła się świetnie ucharakteryzowana Zuzanna Fercikowska z klasy V. Swego głosu w piosenkach użyczyły uczennice klasy IV - Julia Igielska oraz Aleksandra Janicka.

     

    Siódmoklasistki -  Alicja Włodarczyk i Kinga Trembaczyk przybliżyły najważniejsze fakty z życia bohaterki naszego apelu. Wymieniły także, jakimi odznaczeniami została ona uhonorowana.

     

    Zwróciły uwagę na to, że to amerykańskie uczennice odkryły dla świata i Polski panią Irenę Sendlerową. Dzięki nim powstał film pt. „Świat w słoiki. Ten tytuł wyjaśniła zebranym nauczycielka p. Katarzyna Kubiak.

  • LEPIMY BAŁWANA

    LEPIMY BAŁWANA

    W  lutym  zuchy z gromady zuchowej „Leśne zwierzęta” rozpoczęły zdobywanie sprawności zuchowej „Eskimos”.  7 marca na zbiórce zuchowej, której tematem były „Zabawy małych Eskimosów”  mimo braku śniegu na dworze  „lepiły”  bałwana.  Zuchy podzieleni na dwie szóstki otrzymały po rolce papieru toaletowego i przystąpiły do pracy. Ich zadanie polegało na tym, która drużyna pierwsza „ulepi” najładniejszego bałwana. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały swoje zadanie. Wykazały się zręcznością,  dokładnością  i pomysłowością . A oto efekt ich pracy.

      

  • PROJEKT W SZKOLNEJ BIBLIOTECE "NASZA GRENLANDIA"

    PROJEKT W SZKOLNEJ BIBLIOTECE "NASZA GRENLANDIA"

    Na przełomie lutego i marca w szkolnej bibliotece uczniowie klasy III i VI podzieleni na trzy grupy wykonywali metodą projektu makietę pt. "Nasza Grenlandia". Najpierw zapoznawali się z wyglądem tej części świata na podstawie książki "Anaruk chłopiec z Grenlandii", atlasów, map, książek popularno-naukowych oraz internetu. Następnie pod kierunkiem bibliotekarza wykonywali, wykorzystując różne techniki i materiały plastyczne, elementy na swą makietę. Były tam zwierzęta kojarzące się z zimą, eskimosi, sanie i mnóstwo śniegu.

        

    Zaangażowanie i współpraca były ogromne. Teraz można przyjść do biblioteki i obejrzeć efekty starań naszych uczniów. Zapraszamy.

      

  • XLI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"- ELIMINACJE GMINNE.

    XLI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"- ELIMINACJE GMINNE.

    02 marca 2017 roku w GOK odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatorem był Wójt Gminy Bedlno i Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Bedlnie.

    Turniej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, techniki pożarniczej, historii ruchu strażackiego, zasad postępowania w wypadku pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym.

    W eliminacjach udział wzięło 34 uczniów szkół z terenu Gminy Bedlno w tym siedmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Ratajczyk, Weronika Ratajczyk - kl. IV, Julia Antczak, Oliwia Antczak, Julia Rzepnikowska i Zuzanna Fercikowska z kl. V oraz Jakub Dołęga z kl. VI

    Turniej odbył się w dwóch grupach wiekowych:

    I grupa wiekowa – szkoły podstawowe

    II grupa wiekowa – gimnazjum

    Z każdej grupie wiekowej dwóch uczestników z najlepszymi wynikami będzie reprezentować naszą gminę 7 marca na etapie powiatowym w Kutnie.

    Nasza Julia Antczak zajęła IV miejsce, natomiast Julia Rzepnikowska V.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i słodycze, a laureaci dyplomy i statuetki.

    Turniej przebiegł w miłej, sympatycznej atmosferze z nutką sportowej rywalizacji.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć