27 września w naszej szkole miały miejsce wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. Najpierw opiekun SU p. Agnieszak Miedzińska przypomniała, jak bedą one przebiegały, powołała do komisji wyborczej uczniów klasy V - Piotra Antczaka, Krzysztofa Czarneckiego, Joannę Tomczak i Alicję Fabiańską, zaś jako obserwatorów p. Annę Zawiślak i p. Katarzynę Kubiak.
Następnie kandydaci przypomnieli swoje programy wyborcze, których społeczność uczniowska wysłuchała z uwagą.
Później wszyscy mogli wziąć udział w tajnych wyborach i na karcie do głosowania zaznaczyć swego kandydata, po czym wrzucić swój głos do urny wyborczej.
Komisja wyborcza w obecności opiekuna SU i dwóch obserwatorów przeliczyła wszystkie głosy, sporzadziła protokół. Wyniki wyborów pani dyrektor przekaże wszystkim w poniedziałek.
20 września uczniowie klasy VII i VIII z opiekunami p. dyr. J. Rosół i p. A. Kaczor zwiedzali siedzibę TVP3 Łódź – oddział terenowy TVP obejmujący zasięgiem przeważającą część województwa łódzkiego oraz ościennych powiatów. Jest on najstarszym oddziałem terenowym Telewizji Polskiej.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w telewizji oraz obejrzeć „od kuchni” studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. Przewodnik opowiedział im o pracy w telewizji. Dowiedzieli się, ilu ludzi pracuje nad programem. Ponadto mieli sposobność wcielić się w rolę kamerzysty oraz doświadczyć przebiegu pracy w reżyserce.
Niewielu miało w życiu okazję zobaczyć telewizję od kuchni. Nasi uczniowie tego doświadczyli i te niezwykłe wrażenia pozostaną w nich zapewne na długo.
Następny punkt wycieczki - spacer ścieżką edukacyjną źródeł odnawialnych w WFOŚiGW w Łodzi, zakończony został warsztatami o tematyce ekologicznej prowadzonymi przez p. Elżbiety Ratyńskiej
Poznane podczas wycieczki zawody pomogą naszym uczniom w przyszłości w wyborze kariery zawodowej.
na zakończenie wyjazdu uczniowie byli w kinie City Cinema na projekcji filmu „ Dywizjon 303. Historia prawdziwa."
W piątek 21 września uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mali jak i też młodzież z klas starszych, wyposażeni w worki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Kolejny już raz aktywnie włączyliśmy się w Akcję Sprzątania Świata. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków odpadów.
Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok.
Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!
21 września rozpoczęła się szkolna kampania do wyborów Rady Samorządu Uczniowskiego. Opiekun SU p. Agnieszka Miedzińska przedstawiła społeczności szkolnej kandydatów, zaś oni zaprezentowali swoje programy. Uczniowie z uwagą ich wysłuchali.
Do Rady Samorządu Uczniowskiego kandydują w tym roku szkolnym:
Patrycja Lickowska – numer 1
Julia Antczak – numer 2
Zuzanna Fercikowska – numer 3
Igor Jóźwiak – numer 4
Julia Zielińska – numer 5
Przemysław Szałamacha – numer 6
Wybory odbędą się 27 września.
7 września od godzinie 10:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc.
„Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań „Przedwiośnia”. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1928, 2001).
Biblioteka włączyła się do akcji po raz piąty i z roku na rok zainteresowanie mieszkańców wspólnym czytaniem rośnie. Tegoroczni czytający, byli tak zaangażowani w lekturę, że trudno im było przerwać.
Naszą szkołę pod opieką pani Małgorzaty Roszewskiej reprezentowali następujący uczniowie: Anna Kowalczyk, Jakub Dołęga, Weronika Kowalewska, Aleksandra Przytulska.
Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania w Bedlnie otrzymali pamiątkowe zakładki, czytający egzemplarz „Przedwiośnia” z pamiątkowym okazjonalnym stemplem i certyfikat.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do wspólnej lektury za rok.
W dniach 6 – 22 maja 2018 r. został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych szkolny konkurs plastyczny „Portret Józefa Piłsudskiego”. Zorganizowali go zuchy i harcerze w ramach OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas I - III i 35 uczniów z klas IV – VII. Każdy wykonał portret Józefa Piłsudskiego w formacie A 3 dowolną techniką plastyczną.
W I kategorii – kl. I – III komisja w składzie p. Anna Zawiślak, p. Katarzyna Kubiak, p. Katarzyna Traczyk, p. Małgorzata Roszewska przyznała:
I miejsce Zofia Fercikowska z kl. III,
II miejsce Marcel Grzeszkowiak z kl. III,
III miejsce Paulina Sobieck z kl. III.
Wyróżnienie Katarzynę Stolarską z kl. III.
W II kategorii – kl. IV – VII komisja przyznała:
I miejsce Anna Kowalczyk z kl. VI,
II miejsce Gracjana Miszczak z kl. VI,
III miejsce Zuzann Fercikowska z kl. V.
wyróżnienie Julię Rzepnikowską z kl. VI.
Nagrodzeni podczas uroczystości Święta Patrona Szkoły otrzymali nagrody sponsorowane przez Starostę Kutnowskiego.
7 września 2018r w naszej szkole miały miejsce obchody już 18 Święta Patrona Szkoły połączone z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji gościliśmy Patronatów, którzy otoczyli opieką nasze tegoroczne działania patriotyczne. To oni ufundowali nagrody w szkolnych konkursach. Były wśród nich ciekawe i wartościowe książki, sprzęt sportowy, gadżety. Dodatkowo na naszą uroczystość przywieźli słodkości i długopisy dla wszystkich uczniów.
Dziękujemy wszystkim naszym Patronatom za opiekę oraz prezenty,
których część będzie rozdana uczniom przy okazji kolejnych działań patriotycznych.
Naszymi Honorowymi Patronatami są:
Krzysztof Kołach – wójt Gminy Bedlno,
Tadeusz Wożniak – poseł na sejm RP,
Przemysław Błaszczyk – senator RP,
Zarząd Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Kutnie,
Krzysztof Debich - Starosta Kutnowski.
O godzinie 9.00 na salę wprowadzono Poczet Sztandarowy szkolny i harcerski.
Następnie dyrektor szkoły Jolanta Rosół przywitała wszystkich przybyłych.
Przedstawiła rys historyczny szkoły i jej Patrona, po czym oddała głos honorowym gościom. Poseł Tadeusz Woźniak (z wykształcenia nauczyciel historii) ciekawie i z zaangażowaniem opowiedział uczniom o wydarzeniach z II wojny światowej, o działaniach na terenach nadbzurzańskich.
Następnie przewodniczący Zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Kutnie Jan Klimecki podczas swej przemowy ofiarował szkole i uczniom cenny dar – numizmat z podobizną Józef Piłsudskiego wybity z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Pani Sekretarz Gminy Katarzyna Golis odczytała list od wójta gminy Bedlno Krzysztofa Kołacha,
zaś dyrektor szkoły Jolanta Rosół list od senatora Przemysława Błaszczyka.
Następie uczniowie zaprezentowali przygotowaną pod kierunkiem nauczycielek Agnieszki Miedzińskiej i Anny Zawiślak część artystyczną. Włączeni zostali do niej wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każda klasa zaśpiewała m.in. jedną z piosenek patriotycznych.
Kolejnym punktem program było rozdanie nagród z konkursów objętych programem „Narodziny Niepodległości”. Były to Szkolny Konkurs Wiedzy o Symbolach Narodowych dla klas I – III, Szkolny Konkurs Plastyczny „Portret Józefa Piłłsudskiego”. Sponsorzy – Patroni gratulowali zwycięzcom i uczestnikom, wręczając im ufundowane nagrody.
Specjalny dyplom otrzymał uczeń klasy III Bartosz Ratajczyk za przeobrażanie się w postać Józefa Piłsudskiego podczas szkolnych patriotycznych działaniach.
Pani dyrektor wręczyła Patronatom podziękowania za opiekę i dary, zaś kombatantom obecnym na uroczystości kwiaty za ich poświęcenie podczas II wojny światowej.
Pani dyrektor wręczyła także podziekowania tym, którzy wzięli udział w akcji "Pocztówka z wakacji" i wysłali do naszej szkoły widokówki z naszej pięknej ojczyzny.
Na zakończenie spotkania przybyli wzięli udział w Lekcji Śpiewania „Radosna Niepodległość”. Zostały rozdane specjalnie wydane na tę okoliczność śpiewniki. Przy akompaniamencie kapeli „Witaszewiacy” oraz pomocy pań z zespołów śpiewaczych „Szewcowianki”, „Wojszycanki” i „Żeroniczanki” uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi wspólnie śpiewali piosenki wojskowe i patriotyczne.
W dowód uznania za śpiewanie Wójt Gminy Bedlno wszystkie klasy nagrodził sprzętem sportowym.
Rada Rodziców z okazji Święta Patrona Szkoła przekazała gablotę wraz z wyposażeniem. Można w niej obejrzeć przepięknie wydane teksty „Roty”, „Mazurka Dąbrowskiego”, wizerunek Józefa Piłsudskiego, wydanie Konstytucji Rzeczpospolitej.
Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych
im. Bohaterów Walk nad Bzurą
zaprasza
Rodziców, Dziadków, Babcie, Absolwentów
7 września 2018r. o godz. 9:00 / piątek /
na
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY!
połączone z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości
Program:
4 września w naszej szkole odbyło się spotkanie ze studentem wydziału lekarskiego (oddział stomatologiczny) Jakubem Roszewskim - naszym absolwentem z uczniami naszej szkoły. Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej przyszły lekarz-dentysta spotkał się z uczniami klas 0 - III. Miało ono na celu rozpowszechnianie prawidłowych zachowań prozdrowotnych w zakresie higieny jamy ustnej i zachęcenie do systematycznych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym.
W drugiej części nasz absolwent spotkał się z uczniami klasy VII i VIII, którzy wybór własnej drogi życiowej mają jeszcze przed sobą. Zebranych przywitała dyrektor szkoły p. Jolanta Rosół. Celem tego spotkania było przedstawienie wielostronnych zalet studiów medycznych oraz perspektyw rozwoju zawodowego i osobistego po ich ukończeniu. Dzień Kariery w naszej szkole pozwolił upewnić się, że nasi absolwenci to osoby aktywne i kreatywne, które z chęcią dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem.
Serdecznie dziękujemy, licząc na kontynuację tego przedsięwzięcia! Jeśli jesteś absolwentem naszej szkoły zapraszamy do współpracy.
DRODZY RODZICE!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
RODZICÓW NA ZEBRANIE,
KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 12 WRZEŚNIA 2018r.
O GODZ. 16.00
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ W SZEWCACH NADOLNYCH.
SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W DWU ETAPACH:
- Z DYREKTOREM SZKOŁY
- Z WYCHOWAWCĄ.
PROSIMY O 100% OBECNOŚĆ ZE WZGLĘDU NA WAŻNOŚĆ OMAWIANYCH SPRAW ORAZ ZŁOŻENIE NIEZBĘDNYCH PODPISÓW POD DOKUMENTAMI SZKOLNYMI.
W ostatni weekend sierpnia przedstawicielki gromady zuchowej „Leśne zwierzęta” i drużyny harcerskiej „Kwiaty polne” wraz z opiekunkami dh K. Traczyk i dh M. Roszewską wzięły udział w akcji zarobkowej „Wybijamy monetę”, która odbyła się na terenie dziedzińca Zamku w Oporowie. Zuchów reprezentowały Katarzyna Stolarska, Julia Czubiak, Zofia Fercikowska i Zuzanna Kowalska, a harcerzy Julia i Natalia Antczak. Zuchom pomagały starsze harcerki ze Szczepu Bedlno: Weronika Siurek z drużyny harcerskiej „Dywizjon 303” w Bedlnie i Zuzanna Woźniak z drużyny harcerskiej „Rycerze okrągłego stołu” w Żeronicach.
Turyści zwiedzający Zamek w Oporowie mogli wybić sobie pamiątkową monetę, a w zamian przekazywali środki pieniężne do puszki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na rzecz naszej gromady i drużyny.
Opiekun gromady jest wdzięczny rodzicom: p. M. Stolarskiej, p. S. Fercikowskiemu i p. A. Kowalskiej za przywiezienie dzieci do Oporowa.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych
odbędzie się 3 września o godz. 9.00na Sali Wiejskiej.
Tego dnia autobus szkolny rano kursuje według dotychczasowego rozkładu, natomiast odjazd planowany jest o godz. 10.30.
25 czerwca 2018 roku o godz. 8.00 pod opieką dh Małgorzaty Roszewskiej, dh Anny Zawiślak i dh Katarzyny Traczyk wyjechaliśmy autokarem na jednodniową wycieczkę szlakiem: Tum (Kolegiata), Świnice Warckie - Głogowiec (dom rodzinny św. Faustyny), Uniejów (termy) oraz ZOO Safari w Borysewie.
Najpierw udaliśmy się do Tumu. Wspaniałe miejsce, cisza i spokój pozwalają zapomnieć o troskach i biegu, jaki mamy każdego dnia. Piękna Kolegiata cieszy oczy miłośników kościołów.
Świnice Warckie – Glogowiec, to kolejny etap naszej wycieczki. W kościele w Świnicach Warckich siostra ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przybliżyła nam postać Helenki Kowalskiej, później św. Faustyny, która często modliła się w tym Kościele – była wówczas małą dziewczynką.30 kwietnia 2000r. Papież Jan Paweł II w Rzymie dokonał kanonizacji.
Wychodząc z kościoła kupiliśmy pamiątki. Dalej udaliśmy się do Głogowca (2 km) do domu rodzinnego św. Faustyny.
Następny etap naszego zwiedzania to Uniejów i oczywiście kąpiel w termach.
Zrelaksowani rozpoczęliśmy ostatni "przystanek" naszej wycieczki. Nasz autokar zawiózł nas do Borysewa.
To wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie na powierzchni 22 hektarów zgromadzono ponad 300 gatunków zwierząt z 5 kontynentów.
Kolorową ZOO kolejką z przewodnikiem uczestnicy wycieczki obyli podróż po rozległym terenie Safari, poznając egzotyczne zwierzęta z całego świata. W mini ZOO doświadczyliśmy relaksującego wpływu zwierząt.
Dużą atrakcją była również Figlarnia-plac zabaw w namiocie sferycznym. Wycieczkowiczów pożegnały kolorowe i przyjazne, a zarazem hałaśliwe papugi, zachęcając do ponownych odwiedzin.
Późnym popołudniem około godziny 19.30 wróciliśmy do domu bardzo uśmiechnięci i zadowoleni.
22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Oznajmił go dźwięk dzwonka.
Uczniowie najstarszej klasy wprowadzili poczet sztandarowy. Społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy.
Następnie przybyłych uczniów oraz ich rodziców powitała Dyrektor Szkoły Jolanta Rosół. Na scenie wystąpiły przedszkolaki.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapoznali zebranych z wynikami w nauce i zachowaniu najlepszych uczniów.
Kolejnym punktem tego wyjątkowego dnia było wręczenie nagród przez Panią Dyrektor wszystkim uczniom, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Listy gratulacyjne zostały wręczone rodzicom.
Pani dyrktor wręczyła także nagrody za 100% frekwencję, czytelnictwo, pracę w Samorządzie Uczniowskim i Spółdzielni Uczniowskiej.
Czwartoklasistom zostały wreczone karty rowerowe.
Rozstrzygnięto konkusr na Super klasę. W tym roku szkolnym zostały nimi klasa III z wychowawcą Katarzyną Traczyk oraz klasa VI z wychowawczynią Anną Kaczor.
W roku szkolnym 2017/2018 dzięki funduszom sołeckim wzbogacono szkołę o nowe meble i sprzęt komputerowy. Tego dnia Pani Dyrektor podziękowała za te dary Panu Zdzisławowi Włodarczykowi, Panu Janowi Wojciechowskiemu i Panu Sławomirowi Dominiakowi -sołtysom sołectw: Potok, Szewce Nadolne i Szewce Owsiane.
Pani dytektor wręczyła rodzicom działającym na rzecz szkoły i uczniów podziękowania. Przyjaciołom szkoły dzieci wręczyły kwiatki.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa.
Nauczyciele życzyli wszystkim bezpiecznych i wesołych wakacji.
KTO CHCE JUŻ WAKACJE?
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
WSZYSTKICH UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ
W SZEWCACH NADOLNYCH
ORAZ ICH RODZICÓW
NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH
DNIA 22 CZERWCA 2018R.
O GODZ. 9.00 NA SALĘ WIEJSKĄ.
21 czerwca 2018 r. w DPS w Wojszycach odbył się plener pt. Kolorowe Jarmarki. Pięcioro uczniów z naszej szkoły: Julia Rzepnikowska, Julia Antczak, Martyna Bielecka, Zuzanna Ferecikowska, Natalia Antczak przygotowały prace plastyczne na zorganizowany tam konkurs. Zuzanna Fercikowska uczennica klasy V zdobyła wyróżnienie. Uczniowie zintegrowali się w malarstwie i zabawie z pensjonariuszami DPS.
Once upon a time, in a tiny kingdom there was a gentle and lovely girl named Cinderella. She lived with her cruel stepmother and two ugly stepsisters…
Tak narrator rozpoczął przedstawienie „Kopciuszek” przygotowane przez uczestników Koła Języka Angielskiego. Miało ono miejsce w naszej szkole 19 czerwca i zostało wystawione dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-IV.
Uczniowie mieli mało czasu na przygotowanie się, ale poradzili sobie z trudnym zadaniem. W przedstawieniu udział wzięli:
Kopciuszek (Cinderella): Julia Antczak
Macocha (Stepmother):Weronika Ratajczyk
Przyrodnia siostra I (Stepsister I): Weronika Kowalewska
Przyrodnia siostra II (Stepsister II): Weronika Kacprzak
Książę (Prince): Kinga Trembaczyk
Królowa (Queen): Magdalena Janczewska
Król (King): Jakub Dołęga
Matka Chrzestna (Fairy Godmother): Julia Igielska
Posłaniec (Drummer): Filip Mrowicki
W podwójnej roli ptaki i myszy / uczestnicy balu: Alicja Fabiańska, Oliwia Kasztelan, Joanna Tomczak, Mateusz Rzepnikowski, Oliwia Świątkowska, Natalia Ratajczyk, Martyna Bielecka
„Jak żyć zdrowo? – Jak postępować, by być zdrowym nastolatkiem?”.
W piątek 15 czerwca uczniowie klasy V i VII uczestniczyli w rozgrywkach sportowych przeprowadzonych w ramach działań zawartych w Innowacji Pedagogicznej. Zostali podzieleni na 5 drużyn czteroosobowych. Ich zadaniem było wybrać spośród siebie kapitana oraz nazwę dla swojego zespołu. Do rywalizacji stanęły następujące drużyny: Janusze, Tempienie, Kapusta, Krasnale, Pachołki. Czekały na nich zadania typowo sportowe ale i takie, które łączyły sprawność fizyczną i wiedzę.
Swoje zmagania rozpoczęli od konkurencji „Sadzenie ziemniaków”, następnie „Bieg z ringo na głowie”, konkurencja sportowo – wiedzowa „Bieg z rozwiązaniem działań matematycznych”, „Przeprowadzenie drużyny na drugą stronę”, „Prowadzenie piłki przy nodze”. Ostatnią konkurencją było ułożenie zdania z rozsypanki literowej. Drużyna musiała wspólnie wykonać zadanie (Polacy nic się nie stało. MUNDIAL 2018).
Po tych konkurencjach sędziowie: Pani Monika Sobolewska i Pani Anna Kaczor zliczały punkty.
Za konkurencję można było uzyskać od 1 do 5 punktów, za:
I miejsce – 5
II miejsce – 4
III miejsce – 3
IV miejsce – 2
V miejsce – 1
W konkurencjach sportowo – wiedzowych + 1 punkt za każde dobrze wykonane działanie. Po zliczeniu punktów klasyfikacja była następująca:
I m – Janusze (29pkt.)
II m – Krasnale (25 pkt.) i Tempienie (25pkt)
III m - Kapusta (19 pkt)
IV m – Pachołki (15pkt)
Na zakończenie drużyny rozegrały między sobą krótkie mecze. Za wygraną zespół zdobywał 3 punkty, za remis 1 punkt.
Klasyfikacja końcowa:
I m – Janusze (30pkt)
II m – Krasnale (28pkt)
III m – Tempienie (25pkt)
IV m – Kapusta (19 pkt)
V m – Pachołki (18pkt)
13 czerwca 2018 roku miało miejsce w naszej szkole spotkanie uczniów klas V-VII z kombatantami Zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Chistiana. Nosiło ono tytuł „Różne oblicza patriotyzmu” i było jednym z działań związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości .
Goście przybliżyli uczniom historię minionych dni, kształtowali ich uczucia patriotyczne i szacunek do tradycji. Była to inna lekcja historii, patriotyzmu. Członkowie stowarzyszenia starali się uświadomić uczniom, jak ważne są wartości patriotyczne w życiu każdego z nas. rozdali trzy nagrody ksiązkowe uczniom, którzy dali sie w szkole poznać jako ci, którzy chętnie uczą sie historii i wykazują się wzorcową postawą patriotyczną. Byli to Zuzanna Fercikowska, Julia Antczak i Przemysław Szałamacha.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Patryk Kowalski w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował gościom za spotkanie i wręczył im pamiątkowe Podziękowanie.
We wtorek 12 czerwca 2018 r. uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami: p. M. Grabowską, p. A. Zawiślak i p. K. Traczyk, a także jedną mamą i dwiema babciami pojechali na całodniową wycieczkę do Warszawy. Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z panią przewodnik Marysią Bryzgalską.
Pierwszym punktem naszej wycieczki była przejażdżka metrem. Była to ogromna frajda i przeżycie dla dzieci, gdyż jechały koleją podziemną po raz pierwszy.
Dojechaliśmy do Krakowskiego Przedmieścia i stąd rozpoczęliśmy zwiedzanie naszej stolicy. Zatrzymaliśmy się przy pomniku Mikołaja Kopernika.
Następnie weszliśmy do Kościoła św. Krzyża, w którym znajdują się wmurowane urny z sercami F. Chopina i W. Reymonta.
Widzieliśmy Uniwersytet Warszawski, dom, w którym mieszkał i pracował ks. Jan Twardowski, piękny kościół Sióstr Wizytek, w którym organistą był F. Chopin. Potem podeszliśmy pod Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza.
Spacerowaliśmy po Starym Mieście. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, katedrę św. Jana. Z zainteresowaniem słuchaliśmy historii miasta i legend warszawskich.
Po smacznym obiedzie w restauracji „Kwiaty polskie” udaliśmy się do Wilanowa, gdzie zwiedziliśmy piękny pałac, a także niezwykły park.
Z Wilanowa pojechaliśmy do Łazienek Królewskich. Zwiedziliśmy Pałac na Wyspie. Następie spacerując podziwialiśmy piękny park, zabytkowe budowle, a także obserwowaliśmy mieszkające w nim zwierzęta m. in. wiewiórki i pawie. Bardzo podobał nam się również znajdujący się tam pomnik F. Chopina i amfiteatr.
Zmęczeni, ale szczęśliwi, z mnóstwem wrażeń i zakupionymi pamiątkami wróciliśmy do domu.