• PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

    PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

    16 maja 2018r do biblioteki szkolnej zawitały przedszkolaki. Pani bibliotekarka przywitała ich serdecznie, opowiedziała o zgromadzonym księgozbiorze i czasopismach. Wspólnie ustalono zasady zachowania się w bibliotece.

    Spotkanie było przygotowane w oparciu o książkę „ABC Unii Europejskiej” oraz mapę Europy. Dzięki nim maluchy dowiedziały się ciekawostek o krajach Europy oraz nauczyły się witać w różnych językach, utrwaliły alfabet. Chętnie dzieliły się swoimi wiadomościami na temat swej ojczyzny, jej drogi do niepodległości.

      

        

    Kolorowały ulubionych baśniowych bohaterów, oglądały książki. Obejrzały biblioteczną kolekcję zakładek. Po jednej otrzymały na pamiątkę. Obiecały, że w przyszłości będą często odwiedzały bibliotekę.

  • ŚCIEŻKA EDUKACYJNA W RACIBOROWIE

    ŚCIEŻKA EDUKACYJNA W RACIBOROWIE

    16 maja 2018 roku uczniowie z klasy V i VI pod opieką p. dyr. J. Rosół oraz p. A. Kubiak udali się na zajęcia terenowe do Raciborowa.

    Ścieżka edukacyjna w Raciborowie była poświęcona tematyce przyrodniczo – leśnej. Trasa, którą się udaliśmy, miała kształt pętli o długości 1,7 km i trwała ok. 1,5 godziny. Zaczęła się tuż obok leśniczówki i wiodła przez drzewostan dębowy. Po drodze zatrzymywaliśmy się przy tablicach o tematyce łowieckiej, dotyczących gospodarki leśnej oraz użytkowania lasu. Jednym z ciekawszych punktów ścieżki edukacyjnej był przystanek przy starym, okazałym i historycznym dębie, przy którym to jeden z powstańców styczniowych modląc się do Matki Boskiej Głogowieckiej został ocalony przed wojskiem carskim przechodzącym przez leśne kompleksy Raciborowa.

        

    Zadaniem tej ścieżki było przedstawienie tematyki leśnej oraz zapoznanie ze specyfiką pracy leśnika. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez panią leśnik oraz rozwiązywali przygotowaną kartę pracy. Była to ciekawa lekcja przyrody odbywająca się
    w terenie.

  • SIÓDMOKLASIŚCI NA WARSZTATACH W ZESPOLE SZKÓŁ W ŻYCHLINIE.

    SIÓDMOKLASIŚCI NA WARSZTATACH W ZESPOLE SZKÓŁ W ŻYCHLINIE.

    15 maja 2018r. uczniowie kl.VII brali udział w warsztatach w ramach doradztwa zawodowego pt. "Czy język angielski i kodowanie może być zabawne?" w Zespole Szkół w Żychlinie. W  ramach warsztatów poznali podstawy kodowania z programem Balti, nabyli umiejętność rozszfrowywania angielskich zwrotów.

           

    Przeprowadzono również ćwiczenie nowego słownictwa podczas słuchania utworu muzycznego Eda Sheerana pt. "Perfect". Po zakończeniu warsztatów z języka angielskiego uzyskaną wiedzę na zajęciach sprawdzono poprzez quiz internetowy. Wyłoniono zwycięzców:

    I miejsce  - Alicja Włodarczyk

    II miejsce  - Przemysław Szałamacha

    III miejsce - Michał Czarnecki.

    Otrzymają oni dyplomy pamiątkowe na zakończenie roku szkolnego.

    Zajęcia warsztawowe zainteresowały wszystkich uczniów. 

       

    Ostatnim elementem pobytu w Zespole Szkół w Żychlinie było zwiedzanie szkoły. Uczniowie poznali bazę lokalową szkoły m.in.: pracownię chemiczną, historyczną, z mechaniki samochodowej, halę sportową, warsztaty szkolne oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Żychlinie.

      

    Siódmoklasiści mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami szkoły, nauczycielami i uczniami na temat atmosfery panującej na zajęciach.

  • NARODOWE CZYTANIE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE - "AKCJA POD ARSENAŁEM"

    NARODOWE CZYTANIE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE - "AKCJA POD ARSENAŁEM"

    Siódmoklasiści 14 maja 2018r podczas zajęć bibliotecznych spotkali się, by wspólnie odczytać obszerne fragmenty „Akcji pod Arsenałem” Aleksandra Kamińskiego. Działanie to miało ścisły związek z akcją Narodowego Czytania ogłoszonego przez parę prezydencką.  

    Tego dnia do grona czytających dołączyła także bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bedlnie p. Katarzyna Krzewicka. Siedząc w czytelniczym kręgu, odczytano opowieść o odbiciu przez polskich młodych patriotów maltretowanych przez hitlerowców Polaków. Uczniom udało się wprowadzić właściwą atmosferę. Później rozmawiano na temat czasów II wojny światowej, dążeń wolnościowych Polaków, poświęcenia, wartości.

       

    Bibliotekarka szkolna p. Agnieszka Miedzińska  dla swych podopiecznych przygotowała dwa zadania. Podzieleni na grupy, mieli najpierw złożyć polską flagę według instrukcji, a następnie z pomocą głowy lub książek znajdujących się w bibliotece rozwiązać krzyżówkę literacką. Pierwszej konkurencji nikomu nie udało się skończyć prawidłowo. Natomiast drugą wygrali Przemysław Szałamacha, Filip Rzepnikowski i Damian Urbański. Otrzymali oni od bibliotekarki drobny upominek.

          

    Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli książki, jakie przywiozła dla nich pani bibliotekarka z Bedlna. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem.

     

  • ZAWÓD BIBLIOTEKARZ - SPOTKANIE Z P. KATARZYNĄ KRZYWICKĄ

    ZAWÓD BIBLIOTEKARZ - SPOTKANIE Z P. KATARZYNĄ KRZYWICKĄ

    14 maja 2018r. w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek do naszej szkolnej biblioteki na zaproszenie p. dyr. J. Rosół i p. A. Miedzińskej przyjechała p. Katarzyna Krzewicka – bibliotekarz z Gminnej Biblioteki w Bedlnie. Spotkała się z uczniami klasy II i VI. Opowiedziała im o swej pracy, zawodzie bibliotekarza na przestrzeni wieków. Odpowiadała na pytania dociekliwych.

     

    Przywiozła dwie paczki książek ze swojej biblioteki, aby pokazać ich różnorodność dzieciom. Każde z nich znalazło dla siebie coś ciekawego. Były tam również książki trójwymiarowe, mobilne. Książki zaciekawiły naszych uczniów, więc … niechętnie opuszczali bibliotekę. Nasz gość serdecznie zaprosił uczniów do swej biblioteki, gdzie wszyscy będą mogli z skorzystać z obszernej oferty książkowej i nie tylko.

       

  • SPOTKANIE Z MUZYKĄ

    SPOTKANIE Z MUZYKĄ

    11 maja 2018r kolejny raz przyjechał do nas pan Hanusz Kowalczyk. Tym razem również przywiózł ze sobą ciekawe instrumenty.

     

    Uczniowie mogli wysłuchać pięknej muzyki, zagrać, zaimprowizować. Bardzo chętnie brali udział w konkursach muzycznych, sprawdzając swą wiedzę i umiejętności.

      

        

  • AUTORSKIE SPOTKANIE Z PISARKA ANNĄ CZERWIŃSKĄ - RYDEL

    AUTORSKIE SPOTKANIE Z PISARKA ANNĄ CZERWIŃSKĄ - RYDEL

    10 maja 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie miało miejsce spotkanie autorskie dla dzieci z Panią Anną Czerwińską-Rydel - muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej.  Odbyło się ono w ramach VI Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”.

     

        

    Autorka ciekawie opowiadała m.in. o swojej książce pt. „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”. 

     

    Podczas spotkania rozstrzygnięto również Konkurs Literacko – Plastyczny, którego tematem była ilustracja do fragmentu książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”. Wpłynęło na niego 62 prace, z czego 28 z naszej szkoły. Pisarka podczas spotkania wybrała trzy najciekawsze prace konkursowe. Były wśród nich dwie naszych uczniów: Julii Antczak i Huberta Ratajczyka. Gratulujemy.

     

              

    Podczas spotkania można było zakupić książki, zrobić sobie zdjęcie z pisarką i otrzymać autograf. Uczniowie chętnie z tej oferty korzystali.

     

  • PATRIOTYCZNY RAJD ROWEROWY

    PATRIOTYCZNY RAJD ROWEROWY

    W dniu 9 maja 2018r.  grupa uczniów z klas: V, VI i VII pod opieką pań: Katarzyny Kubiak, Doroty Mroziewicz i Anny Kaczor wzięła udział w Patriotycznym Rajdzie Rowerowym.

       

     

    Zorganizowany został on w ramach działań związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem było szerzenie wśród uczniów patriotyzmu i umiłowania ojczyzny.  Zapalając znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Orłowie oraz przy Obelisku w Orłowie uczestnicy rajdu oddali cześć poległym za ojczyznę.

      

    Podczas rajdu realizowano również zagadnienia zawarte w innowacji pedagogicznej pt. "Jak żyć zdrowo? - Jak postępować, by być zdrowym nastolatkiem?" prowadzonej w szkole przez p. D.Mroziewicz, p.K. Kubiak, p.A. Kubiak, p.A. Kaczor.  Uczniowie zasmakowali aktywnego wypoczynku na łonie natury - wycieczki rowerowej w ramach Szkolnego Dnia Zdrowia pt. "Używkom mówię nie".

         

     

  • Goście z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  im Macieja Rataja w Mieczysławowie

    Goście z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  im Macieja Rataja w Mieczysławowie

    8 maja w ramach doradztwa zawodowego gościliśmy młodzież i nauczycieli z  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  im Macieja Rataja w Mieczysławowie. Grupa młodzieży i nauczycieli ponadgimnazjalnej szkoły  z sąsiedztwa przedstawiła szczegółowe informacje o kierunkach kształcenia w szkole o charakterze rolniczym. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się nie tylko z ciekawą ofertą edukacyjną, również  dowiedzieć się, jakie kwalifikacje dają  kierunki kształcenia, nie tylko  rolnicze, również z agrobiznesu, architektury krajobrazu itp.

          

     

    W ciekawy sposób młodzież przedstawiła zalety uczęszczania do tej szkoły. Były to:

    • dobre przygotowanie do matury,
    •  egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie,
    • równe szanse edukacyjne dla uczniów z różnych środowisk.
    • o praktykach zawodowych zagranicą dla młodzieży,
    • o możliwości zdobycia kursów, np. prawa jazdy kat A,
    • o możliwości zamieszkania w bursie i warunkach socjalnych,
    • .o życiu kulturalnym w szkole itp.

    Młodzież z nauczycielami ZSCKR w Mieczysławowie, podsumowując spotkanie, przeprowadziła dla naszych siódmoklasistów  konkurs z wiedzy rolniczej. Wszyscy bez problemów rozwiązali rebusy. Otrzymali notesy i długopisy na pamiątkę.

  • NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

    NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

    7 maja  2018 dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Katarzyny Andrzejczyk oraz rodziców wybrały się na wycieczkę do Nowego Kina Przedwiośnie w Płocku, gdzie obejrzeli fantastyczne przygody jednego takiego na świecie – złośliwego Piotrusia Królika.

    Z kina przenieśli się do Happy Parku w Stróżewku, czyli idealnego miejsca, gdzie dzieci mogą aktywnie spędzić radosne chwile w bajkowej scenerii.

          

     

    Zjeżdżalnie z basenami, niekończący się labirynt, dmuchańce, trampoliny oraz animatorzy zabaw wywołały niekończący się uśmiech na twarzach przedszkolaków oraz pytania, kiedy przyjedziemy w to magiczne miejsce jeszcze raz.

     

              

  • NASZE POCZTY SZTANDAROWE

    NASZE POCZTY SZTANDAROWE

    4 maja 2018r. Szkolny Poczet Sztandarowy w składzie Przemysław Szałamacha, Aleksandra Przytulska, Weronika Kowalewska, Zuzanna Fercikowska, Filip Rzepnikowski reprezentował szkołę w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w związku z 227 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

       

    W uroczystości wziął udział również poczet sztandarowy ze sztandarem kombatanckim trzymany przez nasze harcerki: Oliwię Antczak, Natalię Antczak i Julię Antczak.

        

  • WYSTĘP Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

    WYSTĘP Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

    30 kwietnia 2018r. uczniowie klasy VII i IV zaprezentowali społeczności szkolnej program artystyczny dotyczący uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, a przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Banasiak, Anny Zawiślak i Agnieszki Miedzińskiej.

      

    Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie chłopcy z klasy VII – Piotr Draga, Damian Urbański i Przemysław Szałamacha wcielili się w role prezenterów, by przybliżyć młodszym kolegom i koleżankom okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji.

     

      

    Ich koleżanki  z klasy – Aleksandra Przytulska, Kinga Trembaczyk, Weronika Kowalewska i Alicja Włodarczyk pokazały się jako wspaniałe recytatorki wierszy patriotycznych.

     

       

    Całość dopełniły piosenki w wykonaniu Anny Kowalczyk (kl. VI), Julii Antczak (kl. V) oraz czwartoklasistek – Alicji Fabiańskiej, Aleksandry Janickiej, Julii Igielskiej, Weroniki Ratajczyk.

        

    Występ uatrakcyjniły również piosenka pt. „Kocham wolność” zaśpiewana przez wszystkich uczniów klasy IV

          

    oraz polonez w ich wykonaniu. W tańcu wsparł ich starszy kolega – Gracjan Znajewski.

            

    Wszyscy występujący pięknie prezentowali się w strojach galowych lub tanecznych.

    Uroczystość została zakończona odśpiewaniem przez wszystkich hymnu szkoły.

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM

    SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM

    27 kwietnia 2018r. o godzinie 9.00 w GOK w Bedlnie odbyło się spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem.

     

      

    Uczniowie klasy I, II i III z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w autorskich pogawędkach. Bartosz Ratajczyk „przy kawie” przeprowadził dialog z pisarzem na temat książek o tematyce sportowej. Inne dzieci rozmawiały z nim o książkach dotyczących historii, miłości i podróży.

      

    Gospodarz spotkania zachęcał dzieci do czytania, zaprosił do obejrzenia i zakupienia jego najnowszych pozycji. Wszyscy chętni mogli otrzymać tego dnia autograf z dedykacją.

     

  • LEKCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA NA ZAJĘCIACH ŚWIETLICOWYCH - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

    LEKCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA NA ZAJĘCIACH ŚWIETLICOWYCH - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

    26 kwietnia 2018r.  odwiedziła naszą szkołę pielęgniarka pani Barbara Motylewska z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „ ARS- MEDICA” w Bedlnie.

      

    Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizowanej na zajęciach świetlicowych  przez  Katarzynę Traczyk  - innowacji pedagogicznej „Jemy smacznie i zdrowo”. Innowacja realizowana jest od marca 2018r. Jej głównym celem jest wyrobienie  u uczniów właściwych i prawidłowych nawyków odżywiania się.

    W spotkaniu uczestniczyły dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych z klas  I – IV. Głównym jego celem było uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Świetliczaki dowiedziały się, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa zdrowa żywność oraz w jaki sposób same mogą wpływać na swoje zdrowie poprzez dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych (ograniczenie słodyczy, spożywanie owoców i warzyw). Pani pielęgniarka uświadomiła uczniom, że taki zdrowy styl życia jest szczególnie ważny w wieku szkolnym, kiedy to występują zwiększone potrzeby żywieniowe ze względu na intensywny wzrost, dużą aktywność i sprawność fizyczną. Podkreśliła olbrzymie znaczenie, jakie dla zdrowia ma pełnowartościowy posiłek, picie odpowiednio dużej ilości wody oraz spożywanie owoców i warzyw. Zaprezentowała dzieciom piramidę zdrowego żywienia i krok po kroku objaśniała, co znajduje się na poszczególnym poziomie trójkąta.

            

    Ponadto zachęcała uczniów do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i przestrzegania zasad higieny. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Wszyscy otrzymali od gościa ulotki  dotyczące zdrowego odżywiania.

     

    Na zakończenie dzieci wręczyły prowadzącej spotkanie podziękowanie. Serdecznie dziękujemy pani Barbarze Motylewskiej za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i dobre rady.

  • KONKURS PLASTYCZNY "ROZKWITAŁY PĄKI BIAŁYCH RÓŻ"

    Uczniowie naszej szkoły dzięki działaniom biblioteki szkolnej mogli wziąć udział w organizowanym z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 2018 XII Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.: „Rozkwitały pąki białych róż” na ilustrację do utworu patriotycznego – wiersza lub pieśni.

    Zgodnie z regulaminem prace, które wpłyneły do szkolnego bibliotekarza, były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: kI-III oraz klasy IV-VII. Z każdej grupy komisja w składzie p. Agnieszka Miedzińska i p. Anna Zawiślak wyłoniła po 5 najlepszych prac. Następnie zwycięskie rysunki 23 kwietnia zawieziono do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Kutnie, która to wraz ze Szkołą Podstawową nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie były organizatorami konkursu.

    Naszą szkolę reprezentowały prace autorstwa: Marcela Grzeszkowiaka z kl. III, Igora Kunickiego z kl. II, Gabrieli Wawrzonkowskiej z kl. III, Marcela Bilskiego z kl. III, Nadii Miszczak z kl. III

        

    oraz Weroniki Ratajczyk z kl. IV, Julii Antczak z kl. V, Mateusza Rzepnikowskiego z kl. IV, Natalii Antczak z kl. V, Zuzanny Fercikowskiej z kl. V.

        

    Czekamy na wyniki.

  • Uczniowie klasy VII w Starostwie Powiatowym w Kutnie na obchodach DNIA ZIEMI

    23 i 24 kwietnia 2018r.  były wyjątkowe dla uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych. Mieli oni bowiem możliwość wzięcia udziału w obchodach MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI  połączonego ze SPRZĄTANIEM ŚWIATA zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. 

    23 kwietnia siódmoklasiści uczestniczyli w konferencji promującej i przybliżającej młodym ludziom zagadnienie ochrony środowiska. Zgromadzonych przywitała p. Justyna Jasińska – Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kutnie. Uczniowie ze szkół ponadgimazjalnych, naszej szkoły oraz zaproszeni goście obejrzeli i wysłuchali prezentacji przygotowanych przez:

    ·         Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska,

    ·         uczniów z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie,

    ·         przedstawicieli Ligi Ochrony Przyrody,

    ·         firmy Animex i Tőnsmeier.

    Dostarczyły one młodzieży informacji nt. zalesienia, obszarów chronionych, obszarów Natura 2000 znajdujących się na terenie powiatu kutnowskiego. Zawierały odpowiedź na pytania: W jaki sposób dbać o środowisko naturalne?  Jak należy segregować śmieci oraz dlaczego należy to robić? Swoje obserwacje nt. przyrody najbliższej okolicy przedstawił zaprzyjaźniony leśnik.

    Na zakończenie konferencji uczniowie z naszej szkoły (tj.Anna Kowalczyk, Igor Jóźwiak, Piotr Draga, Bartosz Kamiński, Bartosz Kowalczyk, Aleksandra Przytulska, Weronika Kacprzak, Alicja Włodarczyk, Kinga Trembaczyk i Weronika Kowalewska) pod opieką p. Agaty Kubiak i p. Doroty Mroziewicz zaprezentowali wystep artystyczny nt. Międzynarodowego Dnia Ziemi.

        

    Zwieńczeniem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu pt.„Nadaj imię dla powiatowego dębu”, który zwie się obecnie Antoni, i posadzenie go przed budynkiem Starostwa przy ul. Kościuszki 16.

    Drugiego dnia obchodów tj. 24 kwietnia młodzież wybrała się na wycieczkę na tereny NATURA 2000 nad rzeką Bzurą, gdzie uczestniczyli w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tam właśnie na obszarach NATURA 2000 zostało podsumowane całe przedsięwzięcie.  Firma Animex przygotowała poczęstunek (grill). Przeprowadzono Quiz z nagrodami. Uczniowie otrzymali upominki. 

    Zwieńczeniem drugiego dnia prowadzonej akcji było zasadzenie dębu przed Kościołem w Orłowie. Drzewo to będzie nosić nazwę GENERAŁ na pamiątkę generała Ambrożego Skarżyńskiego.

  • TURNIEJ CZYTELNICTWA 2018 "W ŚWIECIE KAJKA I KOKOSZA"

    TURNIEJ CZYTELNICTWA 2018 "W ŚWIECIE KAJKA I KOKOSZA"

    23 kwietnia 2018r. nasze trzy czwartoklasistki: Natalia Ratajczyk, Joanna Tomczak i Alicja Fabiańska reprezentowały szkolę na Turnieju Czytelnictwa 2018 „W świecie Kajka i Kokosza” w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej Filii w Kutnie. Aby tam się znaleźć musiały najpierw przejść szkolne eliminacje, które zorganizowane zostały przez naszą szkolną bibliotekę.

           

    W Kutnie uczennice rywalizowały z drużynami innych dziewięciu szkół z powiatu kutnowskiego. Po pięciu konkurencjach (na półmetku zmagań) były na I miejscu. Turniej zakończyły na piątej pozycji. Nie było łatwo, gdyż dobrze przygotowana  konkurencja startowała w tym konkursie już nie pierwszy raz.

      

    Debiut naszych dziewcząt można uznać za udany. Oprócz dyplomu i pamiątkowych ciekawych książek przywiozły doświadczenie, miłe wspomnienia i chęć do dalszej rywalizacji.

  • APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

    APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

    20 kwietnia 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku.  Od tej chwili upłynęło 48 lat, a nasza planeta coraz bardziej niszczeje.

    Z tej okazji uczniowie klasy VII  i VI zaprezentowali wiersze o tematyczne przyrodniczej oraz śpiewali piosenki. Chcieli w ten sposób wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska.

        

     ZIEMIA byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Z wielką nadzieją patrzymy na ekologów, być może uda im się odwrócić zło, jakie zafundowała nam cywilizacja. Musimy, więc dołączyć do przyjaciół Ziemi i wspólnie z nimi walczyć o nasz dom.

  • Uczymy się jak dbać o środowisko naturalne. Wycieczka do sortowni w Kutnie i Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krzyżanówku

    Uczymy się jak dbać o środowisko naturalne. Wycieczka do sortowni w Kutnie i Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krzyżanówku

    Dnia 18 kwietnia 2018r. ósemka wybrańców ze S.P. w Szewcach Nadolnych pod opieką p. Doroty Mroziewicz uczestniczyła w wycieczce do sortowni w Kutnie oraz do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krzyżanówku zorganizowanej przez firmę Tonsmeier.

     

     

     

       

     

     

      

    nt. zbiórki, sortowania i przetwarzania odpadów. Mieli możliwość zwiedzenia sortowni. Zapoznania się, jak przebiega proces sortowania śmieci oraz co się później z nimi dzieje. p. Julię Glapińską, nie byli przypadkowi. Czynnie brali udział w zbiórce surowców wtórnych przeprowadzonej w tym roku na terenie szkoły. Właśnie za swoje zaangażowanie w akcję zostali nagrodzeni udziałem w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Oliwia Wiśniewska, Mikołaj Niedziałek, Marcel Grzeszkowiak, Szymon Soczomski, Weronika Ratajczyk, Oliwia Kasztelan, Oliwia Świątkowska i Alicja FabiańskaUczniowie biorący udział w wycieczce tj. 

    Z relacji uczniów największą frajdę sprawiła im możliwość obejrzenia jak pracuje śmieciarka, a przede wszystkim wizyta w jej kabinie. Podobały się również gry i zabawy przygotowane przez organizatorów, poczęstunek oraz książeczki i magnesy, które otrzymali. Swoją wiedzą, którą zdobyli podczas wycieczki postanowili podzielić się z kolegami, koleżankami i rodzicami. Chcą w ten sposób zachęcić ich do segregowania śmieci.

     

     

  • DZIEŃ CZEKOLADY U PRZEDSZKOLAKÓW

    16 kwietnia 2018 r. w oddziale przedszkolnym dzieci przeżywały Dzień Czekolady. Wychowawczyni Katarzyna Andrzejczyk zapoznała przedszkolaków z historią czekolady z pomocą prezentacji multimedialnej. Jednak największa radość była w momencie, gdy dzieci zobaczyły fontannę, po której spływała czekolada. Przygotowane wcześniej przez przedszkolaków szaszłyki owocowe były maczane w gorącej czekoladzie. Radości nie było końca, czego nie można wyrazić w słowach…

       

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć