19 września 2024 naszą szkołę odwiedził
Dziecięco-młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca w Bedlnie.
Dzieci zaprezentowały przyśpiewki oraz zabawy wokalno-taneczne, czym pragnęły zachęcić uczniów do udziału w takiej formie spędzania czasu wolnego.
Dodatkowo ucieszył nas fakt, że wśród członków zespołu mogliśmy podziwiać nasze dwie uczennice.
Dzieciom towarzyszyli przedstawiciele Gok Bedlno.
Pani dyrektor GOK Anna Kowalska gorąco zapraszała na zajęcia zespołu, które są prowadzone przez panią instruktor Joannę Milczarską, w towarzystwie kapeli ludowej Jeremiego Kowalskiego.
Dziękujemy za uprzyjemnienie nam dzisiejszego dnia wspaniałym występem.
A uczniom serdecznie polecamy zapisanie się na zajęcia, które odbywają się w soboty w godzinach 9-12.
Szkoła Podstawowa Szewce Nadolne pragnie włączyć się w pomoc materialną, w obliczu ogromnej tragedii jakim jest powódź.
Prosimy o przyłączenie się. Dziękujemy za okazane serce. Dary zostaną przekazane potrzebującym w Głuchołazach.
Nasza szkoła wspiera 15. edycję akcji Koduj z Gigantami - Cyber Przygoda w świecie AI!
To wyjątkowa okazja, aby poznać możliwości sztucznej inteligencji i rozwijać swoje umiejętności cyfrowe.
Kilka słów o akcji:
● darmowe warsztaty z programowania
● stacjonarnie w naszym mieście oraz online
● do wyboru Minecraft, Scratch, Python i inne języki programowania
● kilka grup wiekowych Zgłoszenia i więcej informacji: https://www.kodujzgigantami.pl/
Akcja organizowana jest przez szkołę Giganci Programowania, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.
KUPUJ w Lidlu!
ODBIERAJ Talenciaki!
PRZEKAZUJ je naszej Szkole!
Szczegóły w linku...
Spotkanie z rodzicami odbędzie się 12 września 2024 r. o godzinie 16.
1. Spotkanie z Dyrektorem.
2. Spotkanie z wychowawcami w klasach.
3. Zebranie Rady Rodziców (nowo wybranych przedstawicieli klas).
6 września w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od apelu, na którym został przedstawiony rys historyczny Bitwy nad Bzurą oraz konkursu plastycznego zainspirowanego i przeprowadzonego przez panią Annę Zawiślak pod hasłem „Gloria victis”, czyli „chwała zwyciężonym”. Uczestnicy walk nad Bzurą przegrali bowiem potyczkę z niemieckim agresorem, ale w naszych sercach są moralnymi zwycięzcami.
Część oficjalna miała miejsce w kaplicy, gdzie odbyła się msza święta ku czci bohaterów. Po ceremonii młodzież złożyła kwiaty przy pomniku żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.
Dzięki uprzejmości księdza Piotra Gomułowskiego oraz Rady Rodziców część nieoficjalna miała charakter pikniku – nie zabrakło pieczonych kiełbasek oraz pysznych ciast, a także lodów, za które serdecznie dziękujemy.
Szanowni Państwo.
Zgodnie z zarządzeniem nr 105/2024 Wójta Gminy Bedlno z dnia 2 sierpnia 2024 r. w sprawie tymczasowej zmiany lokalizacji prowadzenia zajęć Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych, w oparciu o Prawo Oświatowe oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach; informuję Państwa o tymczasowej zmianie lokalizacji prowadzenia zajęć dla klas IV - VIII, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych z zajmowanego dotychczas budynku, do pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie.
Zmiana lokalizacji nastąpi w porozumieniu z wykonawcą, po uprzedniej informacji, podanej z odpowiednim wyprzedzeniem, które pozwoli nam na reorganizację i będzie zależna od konieczności czasowego udostępnienia budynku szkoły w związku z prowadzonymi remontami. W momencie przeniesienia, zajęcia dla oddziału przedszkolnego oraz klas I - III będą prowadzone w budynku szkoły w Szewcach Nadolnych, w salach przystosowanych na parterze.
W miarę postępowania prac możliwe jest przywrócenie prowadzenia zajęć na terenie budynku szkoły w Szewcach Nadolnych dla poszczególnych oddziałów lub zmiana lokalizacji innych oddziałów.
Zmiana lokalizacji podyktowana jest realizacją zadania inwestycyjnego, czyli modernizacją kompleksu oświatowo-sportowego.
Proszę o śledzenie na bieżąco strony internetowej szkoły oraz systematyczne logowanie się do dziennika elektronicznego Librus i sprawdzanie wiadomości.
>>> Powyższa informacja jest tożsama z informacją przekazaną przez Dyrektora - Prezydium Rady Rodziców na spotkaniu (24 sierpnia 2024 r.) oraz tożsama z informacjami przedstawionymi przez Dyrektora na rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025 (2 września 2024 r.). A także identyczna jak podana na spotkaniu z władzami gminy (27 sierpnia 2024 r.)
Informacja nie wnosi nowych zmian w funkcjonowanie placówki w odniesieniu do wspomnianych spotkań.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych
Irena Michalak-Janus
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25.
2 września 2024 roku, społeczność Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny.
Przed nami wiele dokonań, odkryć, nauki, ale także radości.
Pani Dyrektor – Irena Michalak-Janus powitała zebranych: uczniów, rodziców, nauczycieli, ale szczególnie serdecznie odniosła się do najmłodszych uczniów naszej szkoły – pierwszoklasistów, którzy otrzymali drobne upominki na powitanie.
Podczas spotkania przywołano także wydarzenia historyczne, które wiążą się z początkiem września. Minutą ciszy uczczono pamięć o bohaterach II wojny światowej.
Przed nami rok wytężonej pracy, rozwoju oraz wielu wyzwań, którym wspólnie postaramy się sprostać.
W celu lepszej integracji uczniów z Ukrainy i zapewnienia im odpowiedniego wsparcia edukacyjnego, proszę o rozpowszechnienie informacji.
- kredki drewniane bambino (12 kolorów),
- 2 ołówki, gumka, temperówka, 2 kleje w piórniku,
- plastelina (12 kolorów)
- teczka na prace plastyczne,
- papierowe talerzyki,
- ulubiona kolorowanka
- 16-kartkowy zeszyt w trzy linie oraz w kratkę, (6-latki)
- buty na zmianę w woreczku.
Pozostałe rzeczy potrzebne do zajęć zapewnia oddział przedszkolny.
Proszę o podpisanie wszystkich przyborów.
21.06.2024r. w zakończenie roku szkolnego w Gminnym Ośrodku Kultury wręczono stypendia Wójta Gminy Bedlno za wysokie wyniki w nauce oraz stypendia sportowe.
W roku szkolnym 2023/2024 stypendia naukowe otrzymali uczniowie:
- Jakub Andrzejczyk (6,00)
- Julia Majchrzak (5,36)
- Alicja Nikodemiak (5,11)
- Julia Dominiak (5,08)
- Kacper Maciejewski (5,08)
- Wiktoria Grabowska (5,07)
- Maria Burzyńska (5,00)
Natomiast stypendia sportowe otrzymali:
- Antoni Antczak,
- Igor Kunicki,
- Bartosz Ratajczyk
- Szymon Soczomski,
- Emil Szczepaniak,
- Kamil Szczepaniak,
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
21 czerwca o godz. 8.00 zabrzmiał w naszej szkole ostatni dzwonek kończący rok szkolny 2023/2024.
Wyjątkową uroczystość z tej okazji poprowadziły p. Dyrektor Małgorzata Roszewska oraz p. Monika Sobolewska- wychowawczyni klasy VIII.
Po ciepłym powitaniu zgromadzonych gości- rodziców, nauczycieli, uczniów, p. Dyrektor przedstawiła naszej społeczności p. Irenę Michalak-Janus, która już od lipca b.r. rozpocznie swą kadencję na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych.
Ostatni dzień roku szkolnego to niewątpliwie czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. Niezwykle wyczekiwanym momentem było wręczenie uczniom świadectw, wyróżnień i nagród za najlepsze wyniki w nauce, zaangażowanie społeczne, osiągnięcia sportowe, postawę fair play oraz wręczenie listów gratulacyjnych dla rodziców. Nie obyło się bez łez wzruszenia i burzliwych oklasków.
Wielu wzruszeń dostarczyło nam pożegnanie klasy VIII. Uczniowie przygotowali montaż słowno- muzyczny podsumowujący wszystkie lata ich pobytu w naszej szkole. Padło wiele ciepłych, przemiłych, cudownych słów, również od wychowawczyni, p. Moniki Sobolewskiej oraz uczniów klasy VII, które zapadną na bardzo długo w naszej pamięci.
Uroczystość zakończyło pełne emocji przemówienie p. Dyrektor, wręczenie drobnych upominków dla absolwentów oraz bardzo niecodzienny lecz wzruszający akcent przygotowany przez uczniów klasy VIII- wypuszczenie gołębi symbolizujących upragnioną wolność młodzieży, która rozpoczęła długo wyczekiwane wakacje.
Kolejny rok za nami. Bywało ciężko, chwilami zabawnie. Mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Odpoczynek jednak czas zacząć!!! Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć wszystkim słonecznych i bezpiecznych dni. Chwilo trwaj!!!:)JJ
Wszystkim absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce, jak i w życiu osobistym, wiary we własne możliwości i optymizmu w zmaganiu się z codziennością, determinacji w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów. Powodzenia!!!!!
Jak co roku przed wakacjami przypominamy uczniom zasady udzielania pomocy przedmedycznej. Tym razem obecni tego dnia uczniowie zgromadzili się na boisku by poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową, układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Przypomnieli sobie również jak postępować w przypadku zakrztuszeń i ukąszeń. Mamy nadzieję, że nie będą musieli wykorzystywać tej wiedzy, ale jeśli już dojdzie do niebezpiecznej sytuacji to będą potrafili odpowiednio się zachować. Życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
18 czerwca uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie recytatorskim „Poezja Czesława Miłosza” , który odbył się w GOK w Bedlnie. Celem konkursu było uczczenie 20 rocznicy śmierci Czesława Miłosza, zapoznanie i zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją Czesława Miłosza, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także prezentacja własna i rywalizacja. Naszą szkołę reprezentowali Gabriela Rzepnikowska, Karol Trembaczyk i Kornelia Wilińska. Dzieci mimo trudnej tematyki pięknie zaprezentowały wiersze. Kornelia Wilińska zajęła I miejsce, Gabriela Rzepnikowska III miejsce, a Karol Trembaczyk otrzymał dyplom za udział. Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni kartami podarunkowymi do empiku. Gratulujemy i życzymy trzecioklasistom dalszych sukcesów w konkursach.
14 czerwca 2024r. uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy. Dowiedzieli się kim jest krwiodawca, rozmawiali na temat tego, dlaczego krew jest taka ważna i kiedy jest potrzebna, jaka jest najrzadsza grupa krwi. Mieli okazję w czasie rzeczywistym zaobserwować zasoby krwi w poszczególnych miastach i regionach naszego kraju. Uczniowie otrzymali także magnetyczne zakładki do książek.
8 czerwca w Książnicy odbył się finał XLV edycji konkursu “Pięknie być człowiekiem” z udziałem 46 mistrzów recytacji wyłonionych w eliminacjach rejonowych w Gostyninie, Sannikach, Gąbinie, Żychlinie, Łęczycy, Kutnie i Płocku.
Ze sceny wybrzmiały fragmenty utworów Mickiewicza, Coehlo, Burnett, de Saint-Exupéry, poetyckie strofy Asnyka, Różewicza, Szymborskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i innych. Wrażliwi młodzi ludzie w niebanalnych interpretacjach, odważnie przedstawiali piękne teksty o empatii, szacunku, życzliwości, dowodząc siły i wartości słowa. Repertuar tegorocznej edycji miał inspirować do tworzenia więzi międzyludzkich i dostrzegania potrzeb innych.
Jury XLV w składzie : - Łukasz Mąka - aktor - Lena Szatkowska - sekretarz redakcji Tygodnika Płockiego - Elżbieta Dobroń – zastępca dyrektora Książnicy Płockiej przyznało w
III grupie wiekowej /kl. VII–VIII/ naszej Weronice Nikodemiak przyznało wyróżnienie.
Dziś uczniowie klas I-VIII otrzymali upominki od naszych sponsorów. Z całego serca dziękujemy!