• CZYTAMY PRZY FONTANNIE LUB GDZIE INDZIEJ

    W poniedziałek 30 września Szkoła Podstawowa im.Bohaterów Walk nad Bzurą wzięła udział w akcji " Czytamy przy fontannie lub gdzie indziej". Cała społeczność naszej szkoły spotkała się  w klasach, szkolnym korytarzu aby czytać swoje ulubione książki. Z wielką przyjemnością i zaciekawieniem uczniowie  i nauczyciele spędzili czas z ciekawą lekturą.

  • SPOTKANIE Z DORADCĄ ROLNICZYM

    26 września gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Karniszewskiego doradcę rolniczego z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.  Dzięki niemu uczniowie z kl. II-VIII mieli szansę dowiedzieć się wielu nowych informacji, a także usystematyzować zdobytą już wiedzę na temat gleby, jej warstw, rodzajów, pH oraz klas. Dodatkowo uczniowie zostali zaznajomieni z rodzajami nawozów mineralnych, a także ze znaczeniem czterech kluczowych mikroelementów w rozwoju roślin: cynkiem, manganem, borem i molibdenem. Na koniec przedstawiony został najbardziej racjonalny sposób gospodarowania odpadami organicznymi, czyli kompostowanie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, że otrzymywany kompost jest nawozem organicznym, najbardziej cenionym przez producentów żywności ekologicznej. W związku z tym nasza szkoła również posiada kompostownik, o który dbają zarówno uczniowie jaki i pracownicy. Wspólnie staramy się o to, by nasza ziemia była zdrowa i żyzna, a żywność ekologiczna.

  • BIEG HISTORYCZNY

    W dniu 23 września w kl. VI przeprowadzony został wewnątrzklasowy bieg historyczny upamiętniający 80 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej. Uczniowie mieli do pokonania dystans o długości 1000 m. Prawie wszyscy ukończyli bieg, a ci najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami.

    I miejsce Mateusz Rzepnikowski 4 min. 50 sek.

    II miejsce Natalia Ratajczyk 4 min. 54 sek.

    III miejsce Joanna Tomczak 5 min. 12 sek.

    Dodatkowo uczniowie rozwiązywali krótki quiz historyczny. Aż dziewięciu rozwiązało go bezbłędnie. Gratulujemy wszystkim uczniom świetnej kondycji oraz dużej wiedzy historycznej.

  • GMINNE UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W ORŁOWIE

    15 września dwa nasze poczty sztandarowe: szkolny i harcerski wzięły udział w uroczystościach patriotycznych w Orłowie.

  • KANDYDACI DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     

     

    W roku szkolnym 2019/2020 do Rady Samorządu Uczniowskiego kandydują:

    Natalia Ratajczyk

     Weronika Ratajczyk

    Joanna Tomczak

     Marika Grzebielucha

    Anna Kowalczyk

     Patrycja Lickowska

     Julia Zielińska

     

     

  • SPRZĄTAMY ŚWIAT

    Jak co roku w naszej szkole odbyła się akcja Sprzątanie Świata. W tym roku hasło przewodnie to "Porządkujemy przydzielone rabaty".

    Akcja ta miała na celu rozbudzić współodpowiedzialność za jakość otaczającego nas środowiska, dając możliwość odpowiedzialnego wyboru. Dzieci chętnie się w nią zaangażowały. Udało się im niestety znaleźć wiele śmieci, które już dawno powinny znaleźć się na śmietnisku, a nie w przydrożnych rowach. Oprócz tego odbyły się prace porządkowe w ogródku dydaktycznym wokół szkoły. Uczniowie ze starszych klas grabili liście, które następnie znalazły się w naszym nowo zakupionym kompostowniku.

    Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że powinniśmy dbać o swoje środowisko przyrodnicze. Należy także pamiętać o konieczności segregacji odpadów po to, aby mieć świadomość, jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

  • NARODOWE CZYTANIE W GOK W BEDLNIE

    12 września spotkaliśmy się w GOK w Bedlnie w gronie różnych środowisk, by wziąć udział w Narodowym Czytaniu 2019. Wybór lektur nie był przypadkowy, gdyż ich wspólnym mianownikiem jest polskość . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI i VII: Alicja Fabiańska, Natalia Ratajczyk, Joanna Tomczak , Natalia Antczak i Julia Antczak. Uczennice zaprezentowały  nowelę  Marii Konopnickiej pt.:"Dym"

  • SZKOLNY KONKURS "KRZYŻÓWKA MATEMATYCZNA"

    W konkursie pt.: "Krzyżówka matematyczna" wzięło udział 52 uczniów. 15 kart zostało prawiłowo rozwiązanych. Hasło brzmiało "Nasz patron, zaś odpowiedż: "Bohaterowie Walk nad Bzurą. Znali je:

    Hubert Ratajczyk, Natalia Ratajczyk, Patryk Kowalski, Joanna Tomczak Jan Nikodemiak, Weronika ratajczyk, Adrian Włodarczyk, Gracjan Znajewski, Julia Igielska, Patrycja Lickowska, Julia Antczak, Natalia Antczak, Julia Zielińska, Mateusz Rzepnikowski, Katarzyna Stolarska.

    Wylosowano trzech zwycięzców: Natalię Ratajczyk, Patryka Kowalskiego, Joannę Tomczak. Wręczono im drobne upominki.

  • SZKOLNY KONKURS O PATRONIE - BOHATERACH WALK NAD BZURĄ

    6 września podczas Święta Patrona Szkoły wśród uczniów klas IV – VIII z inicjatywy p. Agnieszki Miedzińskiej przeprowadzono Szkolny Konkurs o Patronie Szkoły – Bohaterach Walk nad Bzurą. Wzięło w nim udział 61uczniów. Rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru z czterema pytaniami, a następnie wrzucali karty konkursowe do przygotowanej skrzynki.

    Ważnych, prawidłowo wypełnionych kart konkursowych było 57. Wśród nich znalazło się 17 z bezbłędnymi odpowiedziami. Ich autorzy to:

    1. Antosik Karina kl. V,
    2. Bilski Marcel kl. V
    3. Fercikowska Zofia kl. V
    4. Kowalska Zuzanna kl. V
    5. Stolarska Katarzyna kl. V
    6. Wawrzonkowska Gabriela kl. V
    7. Ratajczyk Natalia kl. VI
    8. Rzepnikowski Mateusz kl. VI
    9. Bilski Hubert kl. VII
    10. Janicki Jakub kl. VII
    11. Dołęga Jakub kl. VIII
    12. Kowalczyk Anna kl. VIII
    13. Kowalski Patryk kl. VIII
    14. Lickowska Patrycja kl. VIII
    15. Zielińska Julia kl. VIII
    16. Znajewski Gracjan kl. VIII

    Spośród autorów prawidłowych odpowiedzi wylosowano trzech zwycięzców konkursu: Natalię Ratajczyk, Patryka Kowalskiego i Jakuba Janickiego. Wręczono im upominki ufundowane przez p. A. Miedzińską. Cała szesnastka zwycięzców była mile zaskoczona oceną bardzo dobrą z języka polskiego. Gratulujemy.

     

  • DLA BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ

    6 września w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Bohaterów Walk nad Bzurą. Już od początku tygodnia nauczyciele wraz z uczniami i ich rodzicami czynili przygotowania do tej uroczystości.

    W piątek zawitali do nas m.in. przyjaciel szkoły dh Ludwik  Zalewski, ksiądz Stanisław Kosiacki - proboszcz parafii w Orłowie, poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, podporucznik Roman Królikowski i starszy sierżant Krzysztof  Słowiński z jednostki wojskowej ze Sklęczek, prezes Koła Łowieckiego „Łoś” w Kutnie Łukasz Borkowski, Wojciech Paluchowski ze Stowarzyszenie Historyczne pułk 37, radny Powiatu Kutnowskiego Marek Drabik, sołtysi z sołectwa Szewce Nadolne - Jan Wojciechowski oraz Szewce Owsiane - Sławomir  Dominiak. Wspólnie z nauczycielami i uczniami w uroczystości brali udział rodzice i inni członkowie rodzin.

    Dyrektor szkoły Jolanta Rosół przywitała zgromadzonych, poprosiła księdza St. Kosiackiego o błogosławieństwo i modlitwę powszechną. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy starali się przybliżyć uczniom czasy II wojny światowej.

    Uczniowie z kl. I, VI, VII i VIII pod kierunkiem pań Anny Zawiślak i Agnieszki Miedzińskiej zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny poświęcony Bohaterom Walk nad Bzurą. Piękny taniec z flagą zaprezentowali także zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą z Imielna.

    Kolejna część obchodów Święta Patrona Szkoły była związana z konkursami. Pani Dorota Mroziewicz przygotowała dla uczniów z klas V-VIII Patriotyczną Krzyżówkę Matematyczną, zaś pani Agnieszka Miedzińska przedstawiła prezentację multimedialną o Patronie Szkoły, a następnie został przeprowadzony wśród uczniów klas IV – VIII Konkurs o Patronie. Dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały karty konkursowe. W międzyczasie pozostali wspólnie śpiewali piosenki żołnierskie i patriotyczne.

    Korzystając z przepięknej pogody, uczestnicy uroczystości przenieśli się na teren przyszkolny, by uczestniczyć w Narodowym Czytaniu. Oczom przybyłych ukazała się ALEJA NOWEL. Tutaj przy stanowiskach kolejnych tytułów książek uczniowie na kocach wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi czytali nowele polskich pisarzy. Na stanowiskach można było również podziwiać zaprojektowane przez uczniów okładki do czytanych utworów.

    Wśród zieleni znajdowało się także bardzo ciekawe stanowisko. Tam pan Wojciech Paluchowski ze Stowarzyszenie Historyczne pułk 37 pięknie prezentował się w mundurze. Opowiadał o przywiezionych rekwizytach oraz o przebiegu Bitwy nad Bzurą. Uczniowie chętnie słuchali, zadawali pytania, z ciekawością oglądali broń.

    Nie zabrakło  tego wrześniowego dnia pysznych ciast upieczonych przez mamy, waty cukrowej, grochówki oraz dzika z kaszą przygotowanego przez Koło Łowieckie „Łoś”.

    Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania obchodów Święta Patrona Szkoły, serdecznie dziękujemy.

  • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

    2 września 2019 uczniowie znów zawitali w progi Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą. Serdecznie przywitała ich dyrektor szkoły Jolanta Rosół. Zwłaszcza pierwszoklasistów, którzy przy wsparciu nowej wychowawczyni p. Anny Zawiślak przedstawili się wszystkim. Ich pierwsza prezentacja została nagrodzona "rogami obfitości", które zakupiono z funduszy Rady Rodziców. Dumni rodzice najmłodszych uczniów chętnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

     

    Inauguracja nowego roku szkolnego utrzymana była w podniosłym nastroju ze względu na towarzyszącą 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przy asyście  Pocztu Sztandarowego (Patrycja Lickowska, Gracjan Znajewski, Anna Kowalczyk) odśpiewano hymn państwowy, zaś uczennice z klasy VI (Alicja Fabiańska, Julia Igielska, Aleksandra Janicka, Natalia Ratajczyk, Weronika Ratajczyk) pod kierunkiem p. A. Miedzińskiej i Anny Zawiślak zaprezentowały montaż słowno-muzyczny upamiętniający tych, którzy wzięli czynny udział w obronie Polski.

    Następnie dyrektor szkoły przedstawiła kadrę nauczycielską, zaś p. E. Zacharków zwróciła się do uczniów i rodziców z prośbą o zachowywanie bezpieczeństwa w domu, drodze do szkoły i ze szkole. Przypomniała o niebezpiecznych sytuacjach. Zachęcała do większej samodzielności, odpowiedzialności ale przede wszystkim do ostrożności.

    Na zakończenie uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami. Podzielili się swoimi wrażeniami po wakacjach i z uśmiechem zaczęli myśleć o kolejnych dniach w szkole.

  • INFORMACJA

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
    w Szkole Podstawowej

    im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych
    odbędzie się 2 września o godz. 8.30

    w Wiejskim Domu Kultury w Szewcach Nadolnych.

  • Zajęcia adaptacyjne

    w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych w dniach 29-30.08.2019 r. w godzinach 10.00 - 12.00.

  • Wakacyjne zagadki i łamigłówki

    Zachęcamy uczniów klas 1-4 oraz 5-8 do wzięcia udziału w konkursie wakacyjnym pt. Wakacyjne rebusy, krzyżówki i łamigłówki matematyczne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu po dostarczeniu poprawnych odpowiedzi. Życzymy miłej zabawy.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

               19 czerwca w sali wiejskiej w Szewcach Nadolnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

                Głównym punktem uroczystości było pożegnanie ósmoklasistów. Szesnaścioro uczniów klasy VIII opuściło tego dnia mury Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych. Złożyli ślubowanie absolwenta obiecując „dbać o honor i tradycje szkoły, zawsze przestrzegać zasady „fair - play", zdobytą wiedzę, umiejętności i sprawności jak najlepiej wykorzystywać w dalszym swoim życiu, zawsze pracować sumiennie i uczciwie oraz czynnie współuczestniczyć w życiu naszego kraju”. Mamy nadzieję, że obietnicy dotrzymają.

                    Podczas swojego wystąpienia przeprosili „za wszystkie kłopoty i przykrości,  za lekcje kiepsko odrobione, za rozmowy, za zaśmiecanie klasy”.

              Dziękowali pani dyrektor, wychowawcy, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata, za troskę, za uśmiech, za serdeczne słowa, ale i za słuszny gest zniecierpliwienia, za wprowadzenie w nowy świat wiedzy, za wszystkie słowa im poświecone, za zdarte gardła i oczy zmęczone, za chwile zwątpienia i załamania”.

                W tym szczególnym dla nich dniu słowa podziękowania skierowali również do  swoich rodziców. Dziękując im za dar życia, miłość i troskę, poczucie bezpieczeństwa, gotowość słuchania , zrozumienie, przyjemność i ból dzielony z nimi, wypowiadane czasami stanowcze „NIE”. Zapewnili, że uczynią wszystko, by nie zawieść ich oczekiwań. Nie obyło się przy tym bez emocji i wzruszeń. Poleciały łzy i łamały się głosy.

                Ósmoklasiści kilka słów powiedzieli także młodszym kolegom. Podziękowali im za wspólnie spędzony czas oraz za wiele miłych wspomnień. Obiecali im, że będą na nich czekać w nowych szkołach.

                Życzymy im, aby dostali się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, a lata nauki w nich były nie tylko okresem wytężonej pracy, ale również czasem zawierania pięknych przyjaźni i kształtowania bogatej osobowości. Pragniemy, aby mądrze wykorzystywali zdobytą w naszej szkole wiedzę i umiejętności. Mamy nadzieję, że umożliwi im one realizację życiowych planów marzeń.

                Pamiętajcie drodzy ósmoklasiści, że:
    „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz.”

     

                Podczas  uroczystości zakończenia roku szkolnego zostały wręczone dyplomy wzorowego ucznia i nagrody tym, którzy ciężko pracowali przez cały rok szkolny i otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Ich rodzice zostali obdarowani listami gratulacyjnymi.

                Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy angażowali się w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, Spółdzielni Uczniowskiej oraz reprezentowali szkołę w Poczcie Sztandarowym.

    Pani dyrektor Jolanta Rosół wręczyła podziękowania wszystkim tym, którzy wspierali szkołę w jej działaniach.

        

     

  • INFORMACJA

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    WSZYSTKICH UCZNIÓW 

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ

    W SZEWCACH NADOLNYCH

    ORAZ ICH RODZICÓW

    NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

    DNIA 19 CZERWCA 2019R.

    O GODZ. 8.45 NA SALĘ WIEJSKĄ.

  • DZIEŃ PUSTEJ KLASY

    14 czerwca 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy.

    Uczniowie klas 1-3 wybrali się na pobliską polanę, aby tam na łonie natury uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Odbyły się: edukacja polonistyczna, matematyczna, przyrodnicza i społeczna. Założone cele zostały osiągnięte. Na dzieci czekał posiłek - kiełbaska z grilla, a później lody.

    Na łonie natury można uczyć się matematyki, odmierzać odcinki, mierzyć grubość pni drzew, nazywać rośliny i zwierzęta, śpiewać i rozwijać swoją sprawność motoryczną. Wypad był bardzo owocny, udany i upalny. 

  • KONKURS LOP - MIESZKAŃCY EKOSYSTEMÓW LEŚNYCH

    14 czerwca 2019 roku w Przedszkolu Miejskim nr 17 „Niezapominajka”
    w Kutnie
    odbyło się wręczenie nagród z XLII edycji konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zarząd LOP w Płocku. W tym roku tematem wiodącym byli „Mieszkańcy ekosystemów leśnych”.

    Celem konkursu było motywowanie dzieci i młodzieży do poznawania otaczającej przyrody i odkrywania nowej wiedzy przyrodniczej, poznanie środowiska leśnego i jego roli w przyrodzie, pogłębianie wiedzy o różnorodności gatunków roślin oraz zwierząt żyjących
    w polskich lasach.

     Uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej sylwetkę jednego gatunku flory lub fauny leśnej w swoim środowisku. Z naszej szkoły wzięło udział 8 uczniów z klas I – VIII. Wybrano 5 prac konkursowych, które zostały wysłane do zarządu LOP do Płocka. Prace konkursowe były ocenianie w dwóch kategoriach tj. kl. I – III oraz IV – VIII.

     

    Laureaci konkursu:

    II  miejsce  - Julia Antczak kl. VI

    II miejsce -  Julia Dominiak kl. I

    III miejsce – Igor Jóźwiak kl. VIII

    Wyróżnienie: Zuzanna Fercikowska  - kl. VI

  • WYCIECZKA DO TORUNIA I CIECHOCINKA

    12 czerwca 2019r. uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Torunia i Ciechocinka. Celem wyjazdy było zwiedzenie starego miasta w Toruniu, poznanie historii miasta, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, integrowanie zespołu podczas pieczenia pierników.

    Dzieci wzięły udział w seansie w planetarium p.t. "Kosmos dla najmłodszych". Przewodnik grupy opowiedziała o historii nie tylko Torunia, ale również losach terenów Polski leżących nad Wisłą. Wywołała się dyskusja na temat handlu dawniej i obecnie. Dzieci popłynęły również statkiem turystycznym "Wanda". Upał sprawił, że turyści szybko tracili siły, dlatego o godzinie 13 wszyscy zasiedli do obiadu.

    O godzinie 15 grupa przejechała do Ciechocinka, gdzie upajano się przepięknym widokiem kwiatowych dywanów. Dzieci z opiekunami spacerowały również w Parku Zdrojowym i Tężniowym. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu.

  • MAZURY CUD NATURY

    Mogą tak stwierdzić uczniowie czterodniowej wycieczki na Mazury w dniach 11 – 14 czerwca 2019 r. Została zorganizowana dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych oraz Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych.

        Wycieczkowicze mieszkali w ośrodku wczasowym „Jakub” w Kruklankach nad jeziorem Gołdapiwo położonym we wschodniej części Wielkich Jezior Mazurskich.

           Program wycieczki obejmował najpiękniejsze i najciekawsze miejsca Warmii i Mazur.

           Pierwszy dzień dzieci rozpoczęły zwiedzaniem Muzeum Budownictwa Ludowego-  Parku Etnograficznego w Olsztynku. Spacerując po skansenie miały jedyną okazję zobaczyć unikalne chałupy z Powiśla, Warmii, Sambii i Małej Litwy. Szczególne zainteresowanie wzbudził zabytkowy budynek szkoły wiejskiej z Pawłowa, wiatrak „holender” z Dobrocina             z II połowy XIX w. Odmiennym punktem programu tego dnia był seans „Nasz wszechświat”  w planetarium w Olsztynie. Następnie uczniowie zwiedzali miasto. Przewodniczka oprowadziła po zakątkach tego pięknego, wyjątkowo zielonego miasta. Wszystkich zachwyciło, że przez całe miasto przepływa rzeka Łyna, którą można pokonać kajakiem oraz liczne zabytki.

         Drugiego dnia dzieci zwiedziły „Wilczy Szaniec” w Gierłoży, Sanktuarium w Świętej Lipce i Zamek Krzyżacki w Rynie. Atrakcją w Świętej Lipce był koncert na najwspanialszych organach barokowych w Europie, których dodatkowym atutem są piękne ruchome figury.

          Głównym wydarzeniem trzeciego dnia był rejs statkiem po jeziorze Mamry oraz  zwiedzanie Giżycka z zabytkowym obrotowym mostem i Wieżą Ciśnień z 1900 r.

         Zwiedzanie Mikołajek, Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Zakonu Staroobrzędowców w Wojnowie i Muzeum K. I. Gałczyńskiego Leśniczówki Pranie zakończyło wycieczkę.

           W trakcie wycieczki zrealizowano również z uczniami zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień  zakończone konkursem.

           Położenie ośrodka w Kruklankach oraz piękna pogoda stworzyły uczniom możliwość korzystania z kąpieli w jeziorze, zajęć sportowych i zajęć na świeżym powietrzu.

          Wyjazd na Warmię i Mazury okazał się ciekawym wydarzeniem, które zintegrowało szkoły z sąsiednich gmin, dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, przyczyniło się do nawiązania znajomości i przyjaźni.

                                                    Dziękujemy kierownikowi wycieczki i opiekunom.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć