Od 19-29 lutego obchodziliśmy Tydzień astronomiczny powiązany z urodzinami Mikołaja KopernikaData 19 lutego 2020 roku to nie tylko rocznica urodzin wybitnego astronoma, Mikołaja Kopernika, ale także data obchodzonego po raz pierwszy - Dnia Nauki Polskiej.Dla naszych uczniów jest inspiracją do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką. Ponadto Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2020 Rokiem Fizyki. Jego celem jest "uhonorowanie polskich fizyków i ich osiągnięć, a także docenienie cywilizacyjnego znaczenia tej dziedziny nauki". W naszej szkole uczniowie.10 marca 2020 r. –oglądaliśmy film „ W centrum Słońca” oraz rozstrzygnięto Szkolny Konkurs - Kamień Księżycowy skierowany dla uczniów klas IV-VIII. Na konkurs wpłynęły 34 prace, jury wybrało zgodnie z regulaminem najciekawsze prace i przyznano następujące miejsca:
I- miejsce – Hubert Ratajczyk
II miejsce- Julia Antczak
III miejsce- Natalia Antczak, Patrycja Lickowska
oraz wyróżnienie- Julia Zielińska
Gratulujemy zwycięzcom.
Dnia 02 marca odbyła się wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I, II i III
w ramach orientacji zawodowej. Przygodę z zawodami rozpoczęliśmy od wizyty w Urzędzie Gminy w Bedlnie. Pan Sekretarz Gminy Bedlno Zenon Dąbrowski oprowadził nas po urzędzie przybliżając pracę urzędników. Odwiedziliśmy Pana Wójta Jóżefa Ignaczewskiego dzieci miały możliwość postawić kilka pieczątek w ważnych dokumentach w gabinecie wójta Kolejnym miejscem jakie odwiedziliśmy był Bank Spółdzielczy „Wspólna Praca”. Uczniowie dowiedzieli się od Pani dyrektor Wioletty Zielińskiej na czym polega praca w banku, a także jak działa bankomat i jak bezpiecznie z niego korzystać. Na koniec otrzymali upominki w formie długopisów i cukierków. Kolejną instytucją jaką dzieci poznali była poczta. Pani Edyta Czarnecka zapoznała dzieci z druczkami obowiązującymi, gdy chcemy nadać np. paczkę. Następnie poznaliśmy pracę ekspedientki, czyli odwiedziliśmy sklep spożywczo - przemysłowy u Pani Magdaleny Baranowskiej. Kolejnym miejscem do którego zawitaliśmy był salon fryzjersko- kosmetyczny u Pani Renaty Budzich. Poznaliśmy tam od środka jak wygląda praca fryzjera oraz kosmetyczki. Dotarliśmy również na stacje kontroli pojazdów do pana Grzegorza Olszewskiego, która również znajduje się w Bedlnie. Dzieci zapoznały się w tym miejscu ze specyfiką pracy diagnosty samochodowego. Punktem końcowym naszej wycieczki był Gminny Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Bedlnie. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania w bibliotece oraz wypożyczania książek. Pani bibliotekarka Katarzyna Krzewicka oprowadziła dzieci po bibliotece zachęcając do aktywnego wypożyczania książek. Ponadto Pan Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jarosław Pucek udostępnił dzieciom salę, w której chętnie odpoczęli. Myślę ,że co niektórzy po tej wycieczce zawodowo – znawczej zmienili swoje zainteresowania, co w przyszłości chcą wykonywać. Wszyscy zadowoleni oraz z ogromną wiedzą na temat zawodów wrócili do szkoły.
9 lutego 2020 roku uczniowie klas I-V wraz z wychowawcami uczestniczyli w projekcji filmu pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Niektórzy uczniowie po raz pierwszy zasiedli w fotelach sali kinowej Kutnowskiego Domu Kultury. Film spotkał się z wielkim zainteresowaniem wszystkich dzieci. Uczniowie dowiedzieli się jakie zachodzą relacje w przyjaźni człowieka ze zwierzęciem i jakie płyną z tego refleksje. Mottem filmu były słowa "pomagając innym, pomagasz sobie". Ten cytat dzieci będą analizowały na zajęciach szkolnych. Po wyjściu z sali kinowej uczniowie klas I-IV wzięli udział w warsztatach i degustacji pizzy w Pizzerii "Na widelcu". Uczniowie klasy V z wychowawczynią zwiedzali Powiatową Państwową Straż Pożarną ;wyposażenie , umundurowanie strażaków, stan wyposażenia jednostki oraz charakter pracy strażaka zawodowego. Również odwiedziliśmy w ramach orientacji zawodowej zakład szewski –rola szewca, zawodu ginącego z obecnych czasach jak wygląda wyposażenie zakładu, praca . Dzieci z zadowoleniem, pełne wrażeń wróciły wróciły do szkoły Wycieczka była udana i bardzo owocna.
21 lutego 2020r. odbyła się w ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie VIII edycja Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty Kutnowskiego”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Kutnowski, Pan Daniel Kowalik. Celem konkursu było promowanie umiejętności stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawnej pisowni oraz zachęcanie uczniów do stawania w konkursowe szranki.
Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas ponadpodstawowych powiatu kutnowskiego musieli zmierzyć się z bardzo trudnym ortograficznym tekstem. Nikt nie napisał go bezbłędnie. Tym razem dziewczętom reprezentującym naszą szkołę Annie Kowalczyk i Patrycji Lickowskiej nie udało się stanąć na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w ortograficznych potyczkach w formie pamiątkowych dyplomów oraz gadżetów.
17 lutego pięć naszych uczennic wzięło udział w Konkursie Recytatorskim z Kotem, którego organizatorem był Kutnowski Dom Kultury w Kutnie. Dziewczęta „po kociemu”, czyli według własnego uznania, wybrały sobie teksty, które chciały zaprezentować szerszej publiczności. Szlifowały je w domu, słuchały rad swej polonistki.
W konkursie wzięły udział 22 osoby ze szkół powiatu kutnowskiego. Nasze dziewczęta wróciły z dyplomami, książkami, a jedna nawet z kotem. Jury nagrodziło Joannę Tomczak III miejscem, Natalię Ratajczyk i Weronikę Ratajczyk II miejscem, zaś Julię Antczak i Annę Kowalczyk wyróżnieniem. Gratulujemy.
Dziękujemy rodzicom Julii Antczak i Weroniki Ratajczyk za zawiezienie wszystkich dziewcząt na konkurs do Kutna.
Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Natalia Ratajczyk oraz Weronika Ratajczyk z pomocą dziadka jednej z uczennic pojechały do schroniska "Cztery łapy" w Żychlinie. Na ręce pań pracujących w schronisku przekazały zebraną przez naszych uczniów karmę. Znajdujące się tam psy i koty bardzo ciepło przyjęły nasze uczennice, dawały się pogłaskać i wziąć na ręce.Opiekunki zwierząt bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie i zbiórkę karmy!
11 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pn „ Działajmy razem.”
Z tej okazji w szkole odbyło przedstawienie pt. „Bajka zawsze prawdę Wam powie”w wykonaniu uczniów klasy
II i IV, przygotowane pod kierunkiem p. D. Mroziewicz i K. Traczyk. Artyści poprzez różne scenki bajkowe przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na dzieci w Internecie. Pierwsza scenka
o Czerwonym Kapturku mówiła o tym, że nie wolno ufać osobom poznanym w sieci, ponieważ nigdy nie wiemy, kto siedzi
po drugiej stronie. Druga o Jasiu i Małgosi ostrzegała przed bezmyślnym wchodzeniem na różne strony internetowe, ściąganiem plików, przy jednoczesnym braku programu antywirusowego. Bajka o Śnieżce poruszyła temat cyberprzemocy.!
W ramach Dni Bezpiecznego Internetu w miesiącu lutym na lekcjach informatyki przeprowadzane są w klasach I- VIII lekcje tematycznie związane z bezpieczeństwem w Internecie i netykietą .Została wykonana gazetka informacyjna na korytarzu dla rodziców i uczniów„ Raz dwa trzy bądź bezpieczny
w Internecie i Ty” Szkoła została zgłoszona z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2020 do działań prowadzonych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet dzięki temu otrzymała pakiet materiałów – plakaty, naklejki, Wszystkich uczniów zapraszamy do konkursu na wiersz lub piosenkę temat
„ Bezpieczny Internet” Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.
Polecamy linki przeznaczone dla rodziców i uczniów
Na spotkaniu z rodzicami dnia 6 lutego 2020 r. – gościliśmy kierownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi Filia w Kutnie P. Mikołajczyk Agnieszkę , która w ciekawy sposób poprowadziła prelekcję „ Dlaczego warto, by nasze dzieci pokochały książki, nawet jeśli nie lubią czytać ? „ Uświadomiła rodzicom jak ważny jest kontakt z książką i jakie korzyści ma uczeń.
7 lutego 2020r. w II L.O. im. J. Kasprowicza w Kutnie odbył się XI Przegląd Twórczości Artystycznej Harenda 2020.
Mogli w nim wziąć udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich
Z naszej szkoły do przeglądu przystąpiły 3 dziewczynki z klasy VII ( Julia Antczak, Natalia Antczak i Martyna Bielecka). Zaprezentowały taniec nowoczesny połączony z układem gimnastycznym pt XD-dance. Publiczność przyjęła występ gromkimi brawami. Podczas prezentacji można było wykazać się talentem informatycznym, sprawnościowym, wokalnym, instrumentalnym i kabaretowym. Nasze uczennice zwiedziły budynek szkoły
i poznały nowych kolegów i koleżanki. Być może w przyszłości będą kontynuować naukę w tej szkole.
Takie spotkania to budowanie nowych znajomości i zdobywanie nowych doświadczeń.
Anna Zawiślak
29 stycznia w naszej szkole kolejny raz gościliśmy muzyków z Filharmonii Łódzkiej. Przedstawili program muzyczny GOSPEL czyli rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), która ma swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka ta charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański. W Polsce gospel rozwija się od kilku lat. Muzycy dostarczyli uczniom wiele wrażeń estetycznych związanych z muzyką oraz informacji nt aranżacji itp.
Członkowie koła matematycznego pod kierunkiem p. Doroty Mroziewicz podsumowali rok 2019. Przybliżyli działania, jakie były podejmowane w ramach „Jubileuszowego Roku Matematyki” w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą.
Należały do nich obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MATEMATYKI, podczas których zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem gier i zabaw. Na przerwach międzylekcyjnych w sali matematyczno - przyrodniczej chętni uczniowie mogli grać w gry planszowe oraz rozwiązywać rebusy, łamigłówki, krzyżówki matematyczne. Zaś na długiej przerwie odbyła się akademia z tej okazji oraz został przeprowadzony konkurs dla wszystkich klas pt. Łamigłówki i krzyżówki matematyczne.
Ponadto w ramach „Jubileuszowego Roku Matematyki” uczniowie wzięli udział w konkurach, warsztatach, działaniach praktycznych oraz różnego rodzaju akcjach takich jak:
·Tydzień z polskimi matematykami (podczas którego uczniowie klasy VIII przygotowali akademię, pt. „Rok 2019 Rokiem Matematyki” i przybliżyli kolegom i koleżankom sylwetki polskich matematyków i ich zasługi dla światowej nauki; uczniowie z klas I - III malowali podobizny matematyków i wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Portret polskiego matematyka”; uczniowie klas VII – VIII przygotowywali prezentacje multimedialne pt. „Wielki polski matematyk”, zaś z klas IV – VI uczestniczyli w turnieju wiedzy nt. słynnych polskich matematyków rozwiązując krzyżówki oraz tworząc plansze z biografiami matematyków),
Realizacja powyższych działań umożliwiła uczniom rozwijanie kompetencji matematycznych, zainteresowań poznawczych, kształtowanie odpowiednich postaw, a także zaspakajanie ciekawości świata. Miały one na celu udowodnić, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. W działania z zakresu Jubileuszowego roku matematyki angażowali się uczniowie, jak i ich rodzice. Rada Rodziców zakupiła niektóre nagrody za przeprowadzone konkursy. Podczas podsumowania Jubileuszowego Roku Matematyki rozstrzygnięte zostały konkursy:
Multitest matematyczny. W którym najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VI Natalia Ratajczyk.Szkolny konkurs na najładniejszą matematyczną ozdobę choinkową.
A oto wyniki:
I kategoria - oddział prz edszkolny:
I miejsce dla: Leny Tomczak
II miejsce dla: Gabrieli Rzepnikowskiej
III miejsce dla: Kornelii Wilińskiej
II kategoria uczniowie klas I- III:
I miejsce dla: Przemysława Drzewoszewskiego z kl. II
II miejsca dla: Wiktorii Lewandowskiej z kl. II i Marcela Gabrysia z kl. III
III miejsca dla: Kacpra Wieczorka z kl. I
III kategoria uczniowie klas IV- VI:
I miejsce dla: Wiktorii Wieczorek z kl. IV
II miejsce dla: Weroniki Ratajczyk z kl. VI
III miejsce dla: Julii Igielskiej z kl. VI
Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją była zabawa choinkowa, która w odbyłasię w piątek 10 stycznia 2020 r.
Udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami sala gimnastyczna zachęcała do szampańskiej zabawy Wszystkie dzieci czekały na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza najmłodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Przedszkolacy i klasy I- III lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci. Wśród radośnie tańczących dzieci można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, księżniczki, policjantów czy strażaków.
Wielką atrakcją okazały się konkursy poprowadzone przez p. E. Zacharków. Wszystkim uczestnikom zabawy towarzyszyły świetne humory, dzięki którym dali się porwać wesołym rytmom muzyki. Na drugą część zabawy przewidziano gwóźdź programu - wizytę świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom długo oczekiwane prezenty.
Rodzice zadbali o zorganizowanie poczęstunku dla dzieci, nauczycieli i gości Serdecznie dziękujemy. Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Paniom i rodzicom, którzy przyczynili się do tego, – serdecznie dziękujemy!
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń! Kolejny bal karnawałowy już za rok .
.
16 grudnia odbyło się w szkole spotkanie wigilijno-opłatkowe z udziałem rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, min. wójta Gminy Bedlno Józefa Ignaczewskiego, przewodniczącej Rady Gminy Anny Ratajczyk oraz księży z parafii w Orłowie i Łękach Kościelnych. Na tle przepięknej scenografii uczniowie, pod kierunkiem Moniki Sobolewskiej przedstawili montaż słowno- muzyczny o cudownym wydarzeniu w Betlejem. „Betlejem jest blisko” - takie hasło przyświecało tegorocznej uroczystości. Zaproszeni goście włączyli się czynnie we wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Po krótkiej modlitwie i odczytaniu Ewangelii według świętego Łukasza wszyscy obecni na sali przełamali się tradycyjnie opłatkiem. Po ciepłych życzeniach wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole. Każdy na pewno znalazł na nim coś, co lubi najbardziej. Wigilia szkolna to czas pełen niezwykłej magii, uroku i radości, gdzie wszyscy czują się jak w wielkiej rodzinie, ta atmosfera sprawia, że nawet po latach wszyscy uczestnicy będą miło wspominać te ciepłe chwile.
12 grudnia odbyły się warsztaty piernikowe z rodzicami i dziećmi w oddziale przedszkolnym. Rodzice przynieśli pełne kosze aromatycznych swiątecznych pierników. Natomiast dzieci przygotowały kolorowe pisaki i ozdoby
Ponadto przywitali rodziców pięknym mottem:
„Święta darem są dla ludzi
Jeśli zechcą serca zbudzić.
Ważne jest obdarowanie
Co chcę dać, a nie – co dostanę.”
O dnosząc się do tych pięknych słów przygotowano kartki świąteczne z życzeniami dla swoich najbliższych. W świątecznym nastroju wszyscy zabrali się za ozdabianie pierniczków. W warsztatach piernikowych uczestniczyła również Pani Dyrektor, która wspólnie z dziećmi aktywnie uczestniczyła w ozdabianiu pierników.Z zapałem przy kolędach wszyscy dekorowali aż po ostatni piernik. Spotkanie przebiegało w miłym i świątecznym nastroju.
12 grudnia 2019 r. zuchy i harcerze wraz z opiekunkami drużyn: dh K. Traczyk i dh M. Roszewską wzięli udział w XIV Wigilii Harcerskiej, która tradycyjnie odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie. Uczestniczyły w niej drużyny zuchowe i harcerskie z terenu gminy Bedlno i Oporów. Uroczystość rozpoczęła się harcerskim apelem i odśpiewaniem hymnu harcerskiego.
Wójt Gminy Bedlno Józef Ignaczewski zapalił wigilijne światełko.
W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło wszystkich przedstawienie „Wigilia w domu Moniuszków” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bedlnie, a także wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
Po odśpiewaniu „Modlitwy harcerskiej” druh Ludwik Zalewski jak co roku wygłosił piękną gawędę na temat Świąt Bożego Narodzenia.
Potem była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia, wieczerza wigilijna. Dzieci z apetytem zajadały tradycyjne potrawy wigilijne, a także słodkie łakocie i owoce.
Przed odjazdem do domu każde dziecko otrzymało od zaproszonych gości słodkie niespodzianki: czekoladowego mikołajka oraz mleczną czekoladę.
Sześcioro zuchów z naszej szkoły: A. Zakościelna, J. Dominiak, A. Kowalewski, K. Maciejewski, J. Janicka i M. Mrowicka otrzymało dyplomy i misie za wykonanie portretu Stanisława Moniuszki. Prace dzieci można było podziwiać na wystawce.
Druhny: Katarzyna Traczyk i Małgorzata Roszewska, a także zuchy i harcerze wdzięczni są mamom z naszej szkoły: p. M. Bileckiej, p. A. Kowalewskiej, p. M. Antczak, p. M. Moździerzewskiej i p. S. Maciejewskiej które w tym roku pomagały zorganizować poczęstunek na wigilii harcerskiej. Szczególne podziękowania dla Pani Marleny Bileckiej za ugotowanie pysznego czerwonego barszczyku.
autor: Katarzyna Traczyk
11 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się na uroczyste otwarcie nowo powstałej "Ekopracowni pod chmurką - Jestem częścią przyrody, obserwuję, badam, odpoczywam", która została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie determinacja pani dyrektor oraz otwartość na zmiany nauczycieli, którzy czuwali nad jego realizacją.
Udało nam się to także przy wsparciu organu prowadzącego, który dofinansował projekt. Efektem tego jest pracownia pod chmurką, w której możemy prowadzić lekcje nie tylko w tradycyjny sposób ale również na świeżym powietrzu.
Prowadzące uroczystość szkolną uczennice z klasy VI przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej najciekawsze działania związane z realizacją projektu m.in. spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego "Łoś" w Kutnie, pszczelarzem czy też dietetykiem.
Nasza pracownia została wzbogacona o dodatkowe pomoce dydaktyczne takie jak: lupy, kwasomierze glebowe, książki przyrodnicze, kalendarze pogody, teczki ekobadacza - do badania zanieczyszczenia powietrza, gleby, wody, plansze edukacyjne itp.
Również młodsi uczniowie z klas I - III zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne recytując wiersze pt: „Na Straganie”.
Uwieńczeniem tej uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi, której dokonali nasi zaproszeni goście a mianowicie wójt Gminy Bedlno - p. Józef Ignaczewski, p. Anna Ratajczyk - przewodnicząca Rady Gminy i zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, p. Beata Janicka - przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. dyrektor Jolanta Rosół. Wśród przybyłych gości byli również: p. Ewa Kowalska - wiceprezes Miejskiego i Powiatowego Zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Kutnie oraz skarbnik p. Ewa Łompieś.
6 grudnia odbyło się w naszej szkole MIKOŁAJKOWE KOŁO FORTUNY. Miało ono na celu rozwijanie u dzieci kompetencji matematycznych. Realizowano je w ramach obchodów Roku Matematyki i prowadzonej innowacji pt. JUBILEUSZOWY ROK MATEMATYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ W SZEWCACH NADOLNYCH.
W matematycznym kole fortuny wzięły udział klasy 5 i 6. Uczniowie podzieleni na pięć pięcioosobowych zespołów losowali jedno spośród 5 zagadnień matematycznych, tj. zagadki matematyczne, działania na liczbach, własności liczb naturalnych, zamiana jednostek, pole i obwód prostokąta. Używali do tego interaktywnego koła fortuny. Po wylosowaniu zagadnienia następowało losowanie pytania. Następnie jedna uczennica z komisji konkursowej odczytywała pytanie, a drużyna w czasie 4 minut miała za zadanie rozwiązać je. Po prawidłowo rozwiązanym zadaniu drużyna otrzymywała 1 punkt w postaci cukierka. Ponadto miała możliwość odkrycia dowolnej litery w haśle oraz odgadnięcia go. Za poprawne podanie hasła otrzymywała dodatkowo 3 cukierki.
Drużyny bardzo chętnie rozwiązywały zadania i zacięcie rywalizowały w celu odgadnięcia haseł. Wszyscy walczyli do samego końca. Podczas całej zabawy udało się uczniom odgadnąć trzy hasła konkursowe. Zwycięską drużyną okazała się drużyna nr 5 w składzie: Alicja Fabiańska z kl.6, Oliwia Świątkowska z kl.6, Aleksandra Kubiak z kl.5, Paulina Sobiecka z kl.5 oraz Mikołaj Niedziałek z kl.5. Członkowie tej drużyny otrzymali dyplomy zwycięzców oraz drobne upominki. Pozostali na osłodę obdarowani zostali cukierkami.
"Już Mikołaj grzeje sanie.
Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
święty Dziadek może spełnić"
W tym roku na Mikołaj pamiętał o wszystkich maluchach dużych i małych ze Szkoły w Szewcach Nadolnych
i na czas przybył do wszystkich uczniów. Rada Rodziców wysłała list z prośbą o upominki dla swoich pociech.
Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi z samego rana i każdemu uczniowi przyniósł podstawki pod telefon. Dyrektor pozyskała "Mikołajkowych " sponsorów i uczniowie otrzymali gry; piłkarzyki, bilard oraz cymbergaj. Oddział przedszkolny- klocki ośmiokątne do składania różnych figur. Najbardziej
z odwiedzin ucieszyli się najmłodsi z z kl O, I, II, III , gdzie wysłuchał piosenek i wierszy oraz zrobił wspólne zdjęcie z dziećmi. W każdej klasie odbyły się Mikołajki ze słodkim poczęstunkiem.
Dziękujemy za hojność Mikołajowi czekamy z niecierpliwością na następne odwiedziny:)