• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

    1 września uczniów i ich rodziców w swoim i nauczycieli imieniu przywitała  pani Elżbieta Wawrzonkowska - nowy dyrektor szkoły. Ona również została serdecznie przywitana przez uczniów i ich rodziców.

    Specjalnym gościem okazał się wójt Gminy Bedlno - Józef Ignaczewski, który serdecznie przywitał zgromadzonych, przypomniał o 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej, życzył sukcesów w nauce uczniom oraz nowej pani dyrektor i nauczycielom owocnej pracy w miłej atmosferze.

    Ta krótka pierwsza uroczystość szkolna odbyła się z zachowaniem procedur bezpieczeństawa  mających na celu zapobieganie i przedziwdziałanie covid - 19.

     

  • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

     

     

    Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.

     

     

     

     

    Szanowni Państwo,

    Dyrektorzy i Nauczyciele,

    Drodzy Uczniowie i Rodzice,

     

    wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.

     

    Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

     

    Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.

     

    Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

     

    Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.

     

    Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
    z nowych technologii.

     

    Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.

     

    Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.

     

    U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.

     

     

    Z wyrazami szacunku

     

     

    Dariusz Piontkowski

    Minister Edukacji Narodowej

  • INFORMACJA - "PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA..."

    Prosimy bezzwłocznie zapoznać się z dokumentem:

    „Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID - 19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą od dnia 01 września 2020 roku”.     

    Znajduje sie on w zakładce "Dokumenty szkoły".

    Państwa dziecko otrzyma do podpisu deklarację, o której wypełnienie bardzo prosimy.

    Wypełnioną deklarację prosimy zwrócić jak najszybciej do szkoły za pośrednictwem swojego dziecka.

     

  • INFORMACJA - STYPENDIA

    Uczniowie, którym przyznano na koniec roku szkolnego 2019/2020 stypendiach za wysokie osiągnięcia w nauce lub sporcie, udają się wraz z rodzicem/cami  do Szkoły Podstawowej w Bedlnie (teren hali) w dniu 01 września 2020 roku na godzinę 10.30, gdzie z rąk Pana Wójta otrzymają w/w stypendia.

  • INFORMACJA - PODRĘCZNIKI SZKOLNE

    Odbiór podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się 01 września 2020 roku po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Wskazana jest więc obecność jednego z rodziców do podpisania odbioru podręczników.

    Prosimy o zabranie ze sobą torby na podręczniki oraz długopisu do pokwitowania ich odbioru.

     

    Podręczniki będą przekazywane przez wychowawców w następujących miejscach:

    Wejście główne – klasa II, III, VI

    Wejście do oddziału przedszkolnego – oddział przedszkolny, klasa I, VII

    Wejście od strony kotłowni – klasa IV, V, VIII

     

    Proszę nie dokonywać zakupu podręczników do religii w klasie I, V i oddziale przedszkolnym.

  • INFORMACJA - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

    Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01 września 2020 r.:

    - o godzinie 8.00 oddział przedszkolny i klasy I- V,

    - o godzinie 9.00 klasy VI- VIII.

    Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, maseczki i zachowanie bezpiecznego dystansu min. 1,5 m)

    Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się przed budynkiem szkoły lub w Domu Wiejskim w Szewcach Nadolnych

     

    W dniu rozpoczęcia roku szkolnego kursują autobusy szkolne według następującego rozkładu, który będzie obowiązywał w roku szkolnym 2020/2021:

    Bedlno                             6:50

    Wojszyce Kolonijka         6:55

    Wojszyce Jesiony            6:58

    Groszki                            7:03

    Marynin                           7:05

    Szewce Walentyna          7:08

    Szewce ( przy sklepie)     7:10

    Władysławów                   7:14

    Krzyżanówek                   7:20

    Łęki                                  7:22

    SP Szewce Nadolne       7:28

     

    Bedlno Kamieniec           7:35

    SP Bedlno                       7:40

    Stanisławice                    7:45

    Konstantynów                 7:47

    Czarnów                          7:50

    Potok                               7:55

    Mirosławice                     7:58

    Waliszew                         8:00

    SP Szewce Nadolne      8:05

    Uczniowie w autobusie szkolnym mają bezwzględny obowiązek przebywania we własnych maseczkach.

     

  • INFORMACJA

    Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

    już niebawem, dokładnie 01 września 2020 roku rozpocznie się nowy rok szkolny 2020/2021. Jest to wyjątkowy rok szkolny, bo pełen nadziei i niestety obaw związanych  z COVID- 19. Pragniemy zapewnić ze swej strony, że zrobiliśmy wszystko i zrobimy jeszcze więcej, by zmniejszyć Państwa niepokój. Zdajemy oczywiście sobie sprawę, że, aby tak się stało, musimy współpracować i wzajemnie się wspierać. Dbajmy o własne bezpieczeństwo i innych.  Przestrzegajmy zaleceń i obostrzeń.

    Proszę o systematyczne śledzenie informacji na naszej szkolnej stronie.

  • Bezpieczny powrót do szkół

    Przedstawiamy poniżej zasady bezpieczeństwa dla uczniów i rodziców przygotowujące do bezpiecznego powrotu do szkoły opracowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  • Bezpieczne wakacje

  • " Pochwal się, co teraz czytasz” .

  • Zdalna plastyka

    Prace zdalne na lekcjach plastyki uczennicy klasy V Gabrysi Wawrzonkowskiej

  • Dzień Dziecka bez Internetu

    Celem jaki sobie założyliśmy w Dzień Dziecka  było   wyłączenie Internetu, choćby na jeden dzień. Dzień  Dziecka był   dniem   odciągnięcia  dzieci  od Internetu.Cały dzień bez internetu?! Czy nam się udało, Sami oceńcie:)

    Klasy młodsze  Dzien Dziecka spędzili ze swoimi kochanymi rodzicami:)

  • Dzień Matki

    Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych świąt  w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie Szkoły Podstawowej w  Szewcach Nadolnych nie zapomnieli o swoich mamach, a swoją szczególną wdzięczność wyrazili w wirtualnych wierszach i piosenkach .

    .

  • Poznajemy stolice Europy

    Uczniowie klasy II poznawali  stolice Europy oraz ich najważniejsze
    zabytki. Własnoręcznie wykonali pocztówki  poznanych stolic. Najbardziej spodobał się im Londyn i Paryż.

  • SZKOLNY PROJEKT EDUKACYJNY „ Nasz dar na 100-lecie”

     „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.” [Papież do młodzieży zgromadzonej na Jasnej Górze, 1983 r.]

    Celem projektu  „Nasz dar na 100 lecie” było pogłębienie wiedzy na temat życia  Jana Pawła II – wielkiego Polaka, papieża -  jego nauczania, twórczości i działalności w związku z  przygotowaniami  przypadającej w tym roku  100 rocznicy urodzin  Karola Wojtyły. Projekt realizowali uczniowie Szkoły Podstawowej im Bohaterów Walk nad Bzurąw Szewcach Nadolnych pod kierunkiem nauczyciela  Moniki Sobolewskiej. Niektórych  zadań do końca nie udało się zrealizować ze względu na pandemię koronawirusa i zamknięcie szkół. Jednak praca zdalna, wytrwałość  uczniów  pozwoliła na realizację tych treści, które były możliwe do zrobienia w domu pod kierunkiem nauczycieli i rodziców, którym bardzo serdecznie za pomoc dziękujemy. Jednym z zadań miał być koncert w Kościele w Łękach i w Orłowie. Uczniowie jednak nie poddali się  w czasie wolnym od nauki zdalnej przygotowywali wspomnienie o Papieżu. Chcieli w ten sposób podziękować Bogu za wielki dar Papieża Jana Pawła II, włączyć się w uroczyste obchody 100 rocznicy Jego urodzin i przypomnieć nam wszystkim o tym Wielkim Świętym.  Uczennica klasy VIII  Julia Zielińska połączyła pracę  osób biorących w projekciei  podsumowała ją  w krótkim  filmie, który niżej przedstawiamy. Dziękujemy wszystkim uczniom są:  to Patrycja Lickowska , Anna Kowalczyk, Weronika Ratajczyk,  Alicja Fabiańska, Julia Igielska, Natalia Ratajczyk,  Zosia Fercikowska, Julia Czubiak i najmłodsza uczennica oddziału przedszkolnego Kornelia Wilińska. . Zapraszamy do wysłuchania wspomnień.

     

    „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

  • PRACA ZDALNA UCZNIÓW

  • Wiwat 3 Maj!

     Klasa druga z okazji przypadającego święta 3 Maja przygotowała  zdalnie prace plastyczne.Tego dnia obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. To święto państwowe ustanowione w 1919 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość, a potem ponownie w 1990. Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku. 18 stycznia 1951 roku władze PRL zniosły Święto Konstytucji 3 maja. Dopiero w 1990 roku przywrócono Święto Narodowe Trzeciego Maja. Wówczas odbyły się uroczyste obchody na Placu Zamkowym. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą regulującą ustrój prawny państw

     

                                                                        

     

  • Prace plastyczne uczniów - zdalne nauczanie

     

    Prace plastyczne  Alicji Nikodemiak i  Antoniego Antczaka z klasy IV,  Gabrysi Wawrzonkowskiej  z klasy V
    i Zuzanny Fercikowskiej z klasy 7.

  • Zdalne lekcje kl 2 - Wiosna

  • Zdalne nauczanie

     

     

    Szkoły  są  zamknięte z powodu epidemii  Z przyczyn niezależnych od nas – wszyscy,  nauczyciele, rodzice i uczniowie stajemy przed niemałym wyzwaniem.
    Musimy umożliwić naukę naszym dzieciom na odległość. Nie jest to zadanie łatwe i wymaga zaangażowania po każdej stronie. My jako nauczyciele próbujemy sprostać oczekiwaniom i w tym trudnym dla wszystkich czasie, przekazać wiedzę dzieciakom pomimo braków sprzętowo-programowych. Tak wygląda praca i efekty  uczniów podczas zdalnego nauczania .
    ( FOTKI)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć