• PRZEDSZKOLAKI KOLĘDUJĄ

  • WAŻNA INFORMACJA

    DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU KOMPUTERÓW DLA DZIECI Z RODZINY ROLNICZEJ

     

    Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje,  że do  30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

    Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.

    Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:

    • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
    • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
    • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
    • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
    • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

    Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.  Wzór wniosku o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem myszką , klawiatura i ładowarką  oraz  instrukcję  wypełniania można pobrać ze strony Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

    Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:

    • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
    • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
    • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką – w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.  

    Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

    Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

  • Na królewskim dworze

    11 grudnia klasa VI wybrała się na wirtualną wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt. „Na królewskim dworze”. 

    Zamek Królewski w Warszawie to wspaniała, rozległa rezydencja. Podczas lekcji on-line uczniowie dowiedzieli się, jak naprawdę wyglądało codzienne życie króla w tej wyjątkowej przestrzeni, czy łatwo się żyło na królewskim dworze, a także czym była etykieta dworska i ceremoniał. Lekcje na żywo prowadzili  edukatorzy z Zamku Królewskiego w Warszawie w  ramach Królewskiej  szkoły on-line .

    Z niecierpliwością czekamy na możliwość ponownego skorzystania z wirtualnych spacerów i lekcji z muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie, a być może i w innych takich instytucjach.

  • INFORMACJA

    Zapraszamy do skorzystania  z propozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczącej dofinansowania zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. 

    Wiecej informacji uzyskają Państwo, korzystając z poniższego linku:

    https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-na-zakupu-komputera-dla-dziecka-z-rodziny-rolniczej.html

     

  • INFORMACJA

    Dziecięcy Telefon Zaufania Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży, został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy.

    Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej. Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

     

     

  • KOLEJNA WIZYTA MIKOŁAJA U PRZEDSZKOLAKÓW

    4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego, wychodząc na spacer, nagle stanęły i nie mogły uwierzyć własnym oczom. Otóż w bramie szkoły zauważyły wjeżdżającego Św. Mikołaja. Tym razem nie na saniach z reniferami tylko ciągnął go kucyk z bryczką, bo niestety śnieg nam nie dopisał. Dzieci zaprosiły Mikołaja do przedszkola, gdzie usadziły go na krześle, a same wyrecytowały specjalnie dla niego rymowankę. Po czym zostali obdarowani prezentami przez Św. Mikołaja. Pod koniec zaprosili go do wspólnego tańca. Pani Dyrektor wraz z dziećmi również obdarowała Św. Mikołaja prezentem oraz jego pomocników. Natomiast dzieci od Pani Dyrektor dostały czekoladowe mikołaje. Dla dzieci był to magiczny dzień.

  • MIKOŁAJ BYŁ JUŻ W PRZEDSZKOLU!

    3 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego spotkała niespodzianka.

    W imieniu Wójta Gminy Bedlno, Rady Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie wysłannicy Św. Mikołaja odwiedzili przedszkolaków. Dzieci złożyły obietnicę, że będą grzeczne, będą słuchały rodziców i pań. Po tych przyrzeczeniach Św. Mikołaj podarował dzieciom słodkie upominki.

  • PREZENT NA MIKOŁAJKI

    Mimo nauczanie zdalnego

    Święty Mikołaj razem z Dyrektorem szkoły i Nauczycielami ustalili,

    iż w tym roku ich wspólnym prezentem

    dla wszystkich uczniów naszej szkoły

    będzie brak prac domowych 7, 8 i 9 grudnia .

  • ŻYCZENIA

    Gdy noc zapadnie 6 grudnia,

     to wokół wszędzie robi się cudnie!

    Święty po cichu podarki kryje

    I nigdy nie wątp -

    on zawsze w kochających sercach żyje!!!

     

    Wszystkim dzieciom i tym małym, i tym większym, i tym największym

    mikołajkowe życzenia

    uśmiechu na twarzy każdego dnia,

    i wymarzonych prezentów życzą

    Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych

  • KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

     

    Pod koniec listopada komisja konkursowa w GOK w Bedlnie po przeczytaniu opowiadań uczestników i przeglądzie prac plastycznych misiów wyłoniła zwycięzców konkursu. Nagrodę w postaci karty podarunkowej do sklepu Empik otrzymała m.in. nasza uczennica Alicja Fabiańska, gdyż swoim opowiadaniem i rysunkiem o misiu zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy.

  • SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW

    Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II i III wzięli udział w konkursie "Szkolne Przygody Gangu Fajniaków".

    Uczniowie klasy III uczestniczyli w bardzo interesującej, niezwykle ważnej i pouczającej lekcji o zagrożeniach dla zdrowia i bezpieczeństwa, jakie niesie jeden z żywiołów - ogień. Podczas zajęć oglądali film, wysłuchali opowiadania przeczytanego przez nauczyciela, pt. ,,Najpiękniejszy kolor” ze zbioru ,,Gang Fajniaków i Miasto Marzeń”. Z pomocą nauczyciela przeprowadzili eksperymenty, których celem było poznanie  ,,Jaki jest ogień? ‘’; ,,Co wspólnego ma ogień z powietrzem?’’ oraz ,,Jak powstaje ogień i jak skutecznie możemy go ugasić?‘’. Wykonali prace plastyczne.

    Wszystkie działania miały  na celu zdobycie  przez dzieci wiadomości i umiejętności, które pomogą zrozumieć świat i uwrażliwić na piękno otaczającego nas środowiska przyrodniczego. Lekcja bardzo im się podobała, zachęciła do eksperymentowania i podejmowania działań ekologicznych mających na celu ochronę środowiska.Klasa II pomimo zdalnego nauczania potrafiła się zjednoczyć i dążyć do wspólnego celu. Przecież współpraca bardzo się opłaca. Dzieci podjęły temat żywiołu, jakim jest "Ziemia".

  • SZKOLNY PROJEKT „UKRYTE DZIEDZICTWO”

    Nasza szkoła włączyła się realizację projektu edukacyjnego „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”, realizowanego w ramach Programu Patriotyzm Jutra. Projekt porusza temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów.

    W ramach projektu uczniowie klasy VIII dowiedzieli się, co to jest archeologia, czym zajmuje się archeolog oraz po co są prowadzone wykopaliska archeologiczne. Poznali narzędzia pracy współczesnego archeologa, które nie ograniczają się do łopaty czy kilofa, a coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne urządzenia tj. drony czy urządzenia geodezyjne.

    Wcielili się też w rolę archeologów i dokonali inwentaryzacji przygotowanego wcześniej zabytku archeologicznego. Teraz z niecierpliwością czekamy na dyplom uczestnictwa w projekcie.

  • "GÓRA GROSZA"

    Ogłoszenie

    Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w kolejnej już akcji organizowanej w szkole,

    tym razem jest to

    „GÓRA  GROSZA”.

    Akcja trwa od 26.10.2020r. – 31.05.2021r.

    W tym roku ma ona trochę inny charakter ze względu na pandemię COVID – 19.

    Każdy z Was sam zbiera drobne monety, które po powrocie do szkoły przeliczymy i przekażemy Towarzystwu Nasz Dom, dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

    W tym szczególnym dla wszystkich czasie widzimy jak ważny jest każdy gest życzliwości, dobroci, pomocy.

    Każdy najmniejszy grosz to uśmiech dziecka. Nie pozostańmy obojętni.

    SAMORZĄD UCZNIOWSKI

  • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA "CZTERY ŁAPY" W ŻYCHLINIE.

    OGŁOSZENIE

    ZUCHY I HARCERZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZEWCACH NADOLNYCH

    OGŁASZAJĄ ZBIÓRKĘ KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

    “4 ŁAPY W ŻYCHLINIE”.

    ZBIERAMY KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW

    (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach)

    PRZYDADZĄ SIĘ TAKŻE ZABAWKI DLA ZWIERZĄT, KOCE, KOŁDRY, SIANO I SŁOMA

     

    Zwracamy się do ludzi wielkiego serca,aby przyłączyli się do naszej akcji.

    Akcja trwa w dniach 2.12 - 18.12.2020 roku.

    Po jej zakończeniu, pokarm zostanie dostarczony do SCHRONISKA .

    Za ofiarność, dziękujemy.

    Zuchy i harcerze wraz z opiekunami:

    Katarzyną Traczyk i Małgorzatą Roszewską.

     

    PRZYBIJ PIĄTKĘ, NAKARM MORDKĘ!

     

  • WIRTUALNE ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

    Ileż dałabyś, żeby dowiedzieć się, który chłopak jest tobie przeznaczony... Jakże dobrze byłoby poznać, która z tych bliskich dziewcząt stanie się dla ciebie najbliższa...

    Andrzejki zawdzięczamy Grekom.
    Wróżby św. Andrzeja powstały w środowisku greckim, gdzie dostrzeżono etymologiczne podobieństwo nazwy aner, andrós - mąż, mężczyzna i Andreas - Andrzej. Św. Andrzej mógł być więc rozdawcą mężów... Bo andrzejki to święto panieńskie i czysto matrymonialne. Kawalerowie imię przyszłej żony powinni poznawać wcześniej - 24 listopada w wigilię świętej Katarzyny.

    andrzejki jak co roku próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają odrobinę nieznanego. Istnieje więc wtedy możliwość zapytać je za pośrednictwem wróżb o najbliższą przyszłość. Jakie będą zbiory, czy dopisze zdrowie, próbowano wywróżyć w czasie tzw. godów - od wigilii Bożego Narodzenia do Trzech Króli. Wróżbom miłosnym zaś sprzyjał początek adwentu. Panny wróżyły zamążpójście w wigilię świętego Andrzeja, kawalerowie ożenek w przeddzień świętej Katarzyny. Jednakże katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu.

    Andrzejki od wieków odprawiały dziewczęta nie tylko w prawie wszystkich regionach Polski, ale także w Niemczech, niemieckojęzycznych kantonach Szwajcarii, na Słowacji, w Czechach, Rosji, Rumunii, na Ukrainie i Białorusi oraz w krajach śródziemnomorskich, zwłaszcza w Grecji.

    W zbliżonej do dzisiejszej postaci andrzejkowe wróżby pojawiły się mniej więcej na przełomie XVI i XVII w. Najbardziej popularne było lanie wosku, cyny lub ołowiu.

    Pierwsze wzmianki o tym zwyczaju pochodzą z XVI wieku. W "Komedii Justyna i Konstancji" Marcina Bielskiego z 1557 roku panna służebna radzi dziewczynie:

    Nalejcie wosku na wodę,
    Ujrzyjcie swoją przygodę.
    Słuchałam od swej macierzy,
    Gdy która zmówi pacierze
    W wigilię Andrzeja świętego,
    Ujrzy oblubieńca swego.

    W wigilię świętego Andrzeja panny powinny pościć cały dzień, a wieczorem - dzięki wróżbom - mogą poznać przyszłego towarzysza życia. Kawalerowie mieli już wprawdzie swoje katarzynki, ale i im Apostoł pomoże odkryć tajemnicę przyszłości.

    https://view.genial.ly/5fb95a149e845a12b6ecf02a/presentation-andrzejki-2020

    MIŁEJ ZABAWY

    CZUWAJ !

  • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego świętowałyi tego dnia wraz ze swoimi misiami wykonanymi z talerzyków papierowych. Dzieci poznały historię tego święta, oglądając prezentację multimedialną. Odśpiewały 100 lat misiom, wyrecytowały wiersz oraz bawiły się przy piosenkach o pluszakach. Przedszkolaki zostały obdarowane przez Panią Dyrektor oraz wychowawcę słodkościami. Natomiast za udział w konkursie fotograficznym otrzymali z rąk Pani Dyrektor z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bedlnie pluszowe niespodzianki, dyplom oraz książeczki. Dzieciaczki były bardzo zadowolone, o czym świadczą ich uśmiechy na twarzach.

  • Miedzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     

     

     

    20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.  Konwencja gwarantuje prawa dziecka, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1989 r. Polska była inicjatorem jej uchwalenia.  Możemy  poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, prekursora walki o prawa najmłodszych, który powiedział "dziecko nie jest przyszłym człowiekiem tylko człowiekiem", w związku z tym tak samo jak dorosłym dzieciom również przysługują prawa.

    O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

    Każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.

    W związku z tym z  okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uczniowie  wykonali prace plastyczne na których zapisywali i rysowali najważniejsze  dla nich prawo dziecka. Uczniowie klasy VI zrobili prezentacje multimedialne przedstawiające najważniejsze prawa i obowiązki dzieci. Kochani

    Uczniowie pamiętajcie jednak, że poza prawami macie także obowiązki. I to one wyznaczają drogę mądrego korzystanie z praw.

     

    Czasami zdarza się tak, że Prawa Dziecka nie są przestrzegane, łamią je dorośli, którzy opiekują się dzieckiem lub zupełnie obce osoby. Co wtedy zrobić? Gdzie szukać pomocy? Co może zrobić dziecko, gdy znajdzie się w trudnej sytuacji?

    Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak uruchomił specjalny Dziecięcy Telefon Zaufania, pod  którym można uzyskać pomoc: 800 12 12 12.

  • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "JESIEŃ W KOLORZE"

     Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował Konkurs Plastyczny „Jesień w kolorze”

    13 listopada  2020 r. spośród dostarczonych przez uczniów  prac konkursowych komisja w składzie: Elżbieta Wawrzonkowska, Monika Sobolewska,  Anna Zawiślak, Katarzyna Małas wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prace, zgodne z regulaminem.

     

    Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach :

    Oddział przedszkolny i klasy I-IV   praca plastyczna,

    Klasy V- VIII   fotografia

     

    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

    Praca plastyczna:

    I  miejsce -  Maksymilian Grzeszkowiak,  Antoni Kowalewski

    II miejsce – Marcel Dominiak                                            

    III miejsce – Kacper Maciejewski,  Michał Igielski

    Fotografia :

    I  miejsce -  Mateusz Rzepnikowski,  Zofia Fercikowska ;

    Wyróżnienia:   Zuzanna Fercikowska,  Julia Antczak,  Filip Urbański

     

    W najbliższym możliwym terminie po powrocie uczniów do szkoły  nastąpi wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu. 

  • OGŁOSZENIE

    Drodzy Rodzice,

    Uczniowie, Nauczyciele i PracownicySzkoły Podstawowej
    w Szewcach Nadolnych

    Przyszło się nam zmierzyć z trudnym czasem pandemii. Każdy z nas przeżywa to na swój sposób. Szczęście, jeśli swoje obawy może dzielić z najbliższymi. Są jednak tacy, których los z różnych powodów pozostawił samych sobie, bez opieki i pomocy, tacy, którzy proszą o pomoc najciszej. Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę środków czystości dla Domu Pomocy Społecznej w Pniewie i Wojszycach.

    Placówka potrzebuje wszystkiego co pomoże w utrzymaniu higieny i reżimu sanitarnego:

    - maseczki
    - płyn do dezynfekcji rąk  

    - rękawiczki

    - mydło w płynie

    - płyny do kąpieli

    - gąbki do mycia

    - ręczniki papierowe

    - płyny do mycia i czyszczenia powierzchni itp.

    Produkty można przywozić bezpośrednio do szkoły, w kartonie lub foliowej reklamówce, koniecznie z imieniem i nazwiskiem dziecka umieszczonym wewnątrz. Zostawiamy w szkole (w razie potrzeby proszę zadzwonić dzwonkiem do drzwi).
    Zbiórka potrwa od 17 listopada do 30 listopada 2020r.
    Wiemy, że Wasze Serca są wielkie
    i jak zwykle będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie.

  • INFORMACJA

    Od dnia 16.11.2020r. lekcje w naszej szkole w klasach I -VIII będą rozpoczynały się o godz. 8.15 zgodnie z planem lekcji ustalonym od 1 września 2020r.

    Kontynuujemy tryb nauki zdalnej.

     Oddział przedszkolny rozpoczyna zajęcia o godzinie 8.30.

    16.11.2020r. odbędzie się zebranie on-line z rodzicami.

    Kontakt z dyrektorem szkoły jest możliwy każdego dnia w następujący sposób: osobisty, telefoniczny, mailowy (spszewcenad@op.pl lub ewawrzonkowskaspszewcenad@interia.pl), przez messenger lub dziennik elektroniczny( Librus). 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć