• Europejski Dzień Języków Obcych

    Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.

    W naszej szkole na języku angielskim i języku niemieckim zaplanowano różne aktywności promujące to święto. Proponowane zadania miały elementy śpiewania, mówienia czy słuchania w innych językach. W kl. VII uczniowie wykonywali plakaty związane z Niemcami i krajami niemieckojęzycznymi. Wykorzystywali przy tym komputer, internet, tablicę multimedialną i przyniesione materiały plastyczne. Dzielili się swoją wiedzą na temat ciekawostek o Niemczech i zwyczajów tam panujących . W kl. VIII odbył się Turniej wiedzy realioznawczej o Niemczech i krajach niemieckojęzycznych. W turnieju brały udział 4 drużyny. Zwyciężyła drużyna w składzie: Marcel Bilski, Marcel Grzeszkowiak, Kacper Mrowicki. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się  Marcel Bilski.

  • DZIEŃ JABŁKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek,

    A na tym stoliczku pleciony koszyczek,

    W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek,

    A na tym robaczku zielony kubraczek…

    Dzieci z oddziału przedszkolnego od samego rana przygotowywały brzuszki na soczyste jabłuszka, które zostały zerwane z sadu jednego z rodziców przedszkolaków. Za co pięknie dziękujemy. Dzieci uświadomiły sobie oglądając prezentację multimedialną jak ważne jest jedzenie owoców dla własnego zdrowia. Poza tym wykonały przepiękne jabłka wyklejane plastelinką i malowane pastelami olejnymi. Na koniec każdy przedszkolak chętnie pozował w foto budce z soczystym jabłuszkiem.

  • Laboratoria Przyszłości

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Wśród naszych uczniów będą więc budowane kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

    Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców nasza szkoła wzbogaciła swoje zaplecze dydaktyczne, stała się nowoczesna. Otrzymała wsparcie  na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

     

  • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

    Przedszkolaki nasze ukochane,

    bądźcie zawsze roześmiane,

    niech obiadek Wam smakuje,

    a w sercach radość króluje.

    Niech zabawa będzie udana,

     codziennie w przedszkolu od rana.

     Samych radosnych dni życzy: P

    ani Kasia

    20 września nasze dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Przedszkolaka. Złożyły przysięgę, którą przypieczętowały odbiciem swojej dłoni. Dzieci ubrane na kolorowo bawili się przy swoim ulubionym przeboju Przedszkole drugim domem jest. Wielką radość przedszkolakom sprawił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na sam koniec dzieciaki otrzymały od swojej wychowawczyni małe gipsowe sówki na szczęście.

  • Kim był Sokrates? - ósmoklasiści już wiedzą.

    Uczniowie klasy VIII w ramach pracy dodatkowej dla chętnych wykonali przepiękne i cąekawe grafonotki o Sokratesie - filozofie, który stawiał na ludzki rozum. To mądrość była dla niego najważniejszą wartością, dzięki której człowiek mógł być szczęśliwy. I tego życzymy wszystkim naszym uczniom.

  • Obchody Bitwy nad Bzurą w Orłowie

    18 września 2022 roku nasi uczniowie z klasy IV i V uświetnili swoim występem uroczystości rocznicowe związane z Bitwą nad Bzurą, które jak co roku zorganizowano w kościele w Orłowie oraz przy Obelisku.

  • Sprzątanie Świata 2022

    Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątanie Świata 2022. W tym roku hasło przewodnie to: „Wszystkie śmieci są nasze”. W związku z tym uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawiczki i worki foliowe wybrali się na poszukiwanie śmieci. Sprzątali teren wokół szkoły oraz przydrożne rowy.

    Akcja ta miała na celu rozbudzić współodpowiedzialność za jakość otaczającego nas środowiska, dając możliwość odpowiedzialnego wyboru. Dzieci chętnie się w nią zaangażowały. Udało się im niestety znaleźć wiele śmieci, które już dawno powinny znaleźć się na śmietnisku, a nie w przydrożnych rowach.

  • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

    W dniach 12- 16 września odbył się również w naszej szkole Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych. Uczniowie klas 4-8 mieli pogadanki, prelekcje na temat chorób zakaźnych oraz szczepień. Obejrzeli również film edukacyjny udostępniony przez GIS. Dzieci w klasach 1-3 uczestniczyły w pogadance na temat profilaktyki chorób oraz obejrzały film z serii "Było sobie życie - Szczepienia". Dzieci z oddziału przedszkolnego słuchały bajki o wirusach, wykonywały kolorowanki udostępnione przez GIS. Na koniec obejrzały film z serii "Było sobie życie - Szczepienia"

  • Święto Patrona Szkoły - Bohaterów Walk nad Bzurą

    1 września w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Bohaterów Walk nad Bzurą. Z tej okazji uczniowie klasy IV i V oraz ich koleżanka z przedszkola zaprezentowali występ, którym przypomnieli o żołnierzach walczących podczas II wojny światowej i oddali im cześć.

    Wszyscy w galowych strojach ze skupieniem obejrzeli przedstawienie, a gdy przyszła pora, głośno i uroczyście odśpiewali trzy ważne pieśni – „Mazurka Dąbrowskiego”, hymn szkoły oraz „Rotę”.

  • Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza

    6 września GOK w Bedlnie zorganizował Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Zaprosił do wspólnego czytania przedstawicieli ze wszystkich szkół naszej gminy oraz seniorów. Jak widać czytanie połączyło pokolenia.

    Nasze uczennice z klasy VIII Zosia Fercikowska i Julia Czubiak pięknie przeczytały dwie ballady wieszcza – „Świteziankę” i „Rybkę”. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowe podziękowania oraz piękne wydanie lektury Adama Mickiewicza.

  • KOMUNIKAT

    Dyrektor

     Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą

    w Szewcach Nadolnych

    informuje, że 01.09.2022r. została przeprowadzona

    REKRUTACJA

    do oddziału przedszkolnego w ramach realizacji projektu

    pt. Super przedszkolak już na starcie- oddział przedszkolny w Gminie Bedlno.”

    zgodnie z regulaminem ( regulamin dostępny w sekretariacie szkoły).

     

     

     

  • Projekt pt. „Super przedszkolak już na starcie- oddział przedszkolny w Gminie Bedlno”

    Celem głównym projektu jest:

    zwiększenie dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Bedlno poprzez utworzenie dodatkowych 10 (3K i 7M) miejsc wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych poprzez wsparcie funkcjonowania przez 6 miesięcy nowo utworzonych miejsc przedszkolnych, wzrost umiejętności/kwalifikacji 3 nauczycieli (3K), rozszerzenie oferty i organizację dodatkowych zajęć specjalistycznych wyrównujących szanse edukacyjne 20 (5K/15M) dzieci (w tym: zajęć logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej i rytmiki), a także zajęć z kompetencji kluczowych tj. zajęcia z kreatywności dla 20 dzieci (5K i 15M) oraz doposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne w okresie realizacji projektu od 01.09.2022r.do 30.06.2023 r.

     

    Dofinansowanie projektu z UE: 510 000,00 zł

    Całkowita wartość projektu : 600 000,00 zł

  • Witamy w nowym roku szkolnym!

    1 września o godzinie 9.00 dyrektor szkoły Elżbieta Wawrzonkowska przywitała w nowym roku szkolnym uczniów i ich rodziców. Spotkanie miało miejsce przed budynkiem szkoły, a towarzyszyła mu słoneczna pogoda.

    Następnie wszyscy wysłuchali informacji związanych z 83 rocznicą wybuchu II wojny światowej przygotowanych przez p. Annę Zawiślak. Uczczono na baczność minutą ciszy tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny.

    Potem głos zabrała p. Anna Kaczor, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w szkole i poza nią.

    Uczniowie i ich rodzice z zainteresowaniem wysłuchali informacji pani dyrektor na temat wychowawców poszczególnych klas oraz o nowych nauczycielach pracujących w naszej szkole. Następnie wszyscy rozeszli się na spotkania z wychowawcami do sal.

    W radosnych nastrojach dzieci wracały do domu. Zapewne z niecierpliwością czekają na kolejny dzień.

  • INFORMACJA

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

    ZAPRASZA

    NA UROCZYSTOŚĆ

    ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 

    które odbędzie się 1 września (czwartek), o godz. 9.00.

  • BEZPIECZNE WAKACJE

  • Stypendia Wójta Gminy Bedlno rozdane

    24 czerwca 2022 roku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Wójta Gminy Bedlno za osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2021/2022.

    Kryterium otrzymania stypendium naukowego było uzyskanie średniej ocen równej lub wyższej niż 5,0 oraz zachowania wzorowego lub bardzo dobrego, w przypadku stypendium za osiągnięcia sportowe było zdobycie nagrody na zawodach najniżej szczebla powiatowego. Wśród wyróżnionych znaleźli się także i nasi uczniowie: Natalia Ratajczyk, Alicja Fabiańska, Weronika Ratajczyk, Julia Czubiak, Zofia Fercikowska, Marcel Bilski, Gabriela Wawrzonkowska, Emil Szczepaniak, Wiktoria Grabowska, Julia Dominika, Kacper Maciejewski, Antoni Kowalewski. Gratulujemy uczniom i ich Rodzicom.

  • Wspomnienia z niezwykłej wycieczki  do Kotliny Kłodzkiej z biurem podróży @fulltravel

    W dniach 20 – 22 czerwca 2022 r. uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunkami : p. E. Wawrzonkowską, p. E. Koralewską, p. M Sobolewską i p. K. Traczyk uczestniczyli w trzydniowej wycieczce szkolnej do Kotliny Kłodzkiej zorganizowanej przez Biuro Podróży  @fulltravel. Było super. Naszym przemiłym pilotem był pan Przemysław Zawadzki. Podróżowaliśmy wygodnym, klimatyzowanym, nowoczesnym autokarem z sympatycznym kierowcą. Dwie noce spędziliśmy w pięknym Pensjonacie „Beata” w Polanicy Zdroju. Dziękujemy za świetną organizację, atrakcje i niesamowitą przygodę w Kotlinie Kłodzkiej.

    Dzień 1

    20 czerwca  2022r. nasze zwiedzanie zaczęliśmy od  Twierdzy Kłodzkiej, która jest najcenniejszym dziełem nowożytnej architektury obronnej w Polsce. Widzieliśmy ogromne bastiony i komnaty. Z góry podziwialiśmy wspaniały widok na miasto. Spacerowaliśmy po zabytkowym Rynku Kłodzka. Byliśmy na gotyckim Moście św. Jana z XIII w., który swoim wyglądem nawiązuje do słynnego praskiego mostu Karola. Na koniec zwiedziliśmy z przewodnikiem Podziemną Trasę Turystyczną w Kłodzku. Po przyjedzie do Polanicy Zdroju zakwaterowaliśmy w pięknym Pensjonacie „Beata” Zjedliśmy pyszną obiadokolację i  nasz pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy wieczornym, spacerem po miasteczku.

    Dzień 2

    21 czerwca 2022r. po pysznym i sytym śniadaniu  pojechaliśmy do Karłowa. Udaliśmy się z przewodnikiem górskim do Parku Narodowego Gór Stołowych. Piękna pogoda nam dopisała. Pokonaliśmy 650 schodków. Zdobyliśmy jeden z najpiękniejszych szczytów Gór Stołowych Szczeliniec Wielki  (919 m n.p.m.) z przepięknymi formami skalnymi np. Wielbłąd, Fotel Pradziada, głęboką rozpadliną Piekiełko. Tego dnia zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Skansen w Pstrążnej  i Kaplicę Czaszek w Czermnej. Na koniec spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym w Kudowie - Zdroju.  Po pysznej obiadokolacji wybraliśmy się do Pijalni Wód w Polanicy Zdroju.

     

    Dzień   3

    22 czerwca 2022r. po pysznym śniadanku   wykwaterowaliśmy się i z łezką w oku opuściliśmy Polanicę Zdrój.  Przejechaliśmy do Złotego Stoku i zwiedziliśmy jedną z piękniejszych atrakcji w Polsce - Kopalnię  Złota.  Po Podziemnej Trasie Turystycznej oprowadzał nas przemiły przewodnik. Zwiedziliśmy dwie niezwykle ciekawe sztolnie: Sztolnię „Gertruda” oraz „Sztolnię Czarno Górną” z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem (8 m wysokości). Na górę wyjechaliśmy Pomarańczowym Tramwajem. Bajkowy świat stworzony pod ziemią (gnom, szalony alchemik oraz postać górnika) i nietuzinkowy sposób oprowadzania wprowadziły nas w zachwyt i zadowolenie. W  drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na pyszne lody od organizatora wycieczki @fulltravel. Szczęśliwi, bezpiecznie wróciliśmy do Szewc Nadolnych. Była to bardzo udana i niezapomniana wycieczka edukacyjna.

  • Kolejne zwycięstwo w Konkursie Recytatorskim "Pięknie być Człowiekiem - finał w Książnicy Płockieje

    11 czerwca odbyła się XLIII edycja konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM” . W eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Gąbinie, Gostyninie, Kutnie, Łęczycy, Płocku, Sannikach, Sierpcu, Żychlinie udział wzięło 383 recytatorów z klas I-VIII. Do finału przeszło 48 młodych ludzi. W Książnicy Płockiej najlepsi prezentowali oni wiersze i prozę Władysława Broniewskiego – płockiego poety.

    Naszą szkołę i rejon kutnowski w III kategorii wiekowej reprezentowały Julia Czubiak z kl. VII i Natalia Ratajczyk z kl. VIII. Jury nagrodziło I miejscem Natalie Ratajczyk, zaś III miejscem Julię Czubiak. Warto dodać , iż Natalia drugi rok z rzeduOgromne gratulacje dla naszych uczennic i ich Rodziców.

  • ŚWIĘTO RODZINY

    3 czerwca 2022 r. po trudnym okresie pandemii znów mogliśmy się spotkać. Tego dnia w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny.  Na tę  uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach Wójta Gminy Bedlno Pana J. Ignaczewskiego, sekretarza gminy Pana Zenona Dąbrowskiego, skarbnik Pani E. Czajki, przewodniczącej Rady Gminy Pani A. Ratajczyk, przewodniczącej komisji oświaty Pani E. Pilarskiej, dzieci z obwodu szkoły, zespołu muzycznego z GOK w Bedlnie. 

    Pani Dyrektor E. Wawrzonkowska powitała wszystkich zebranych. Następnie z koncertem muzycznym zaprezentowały się dzieci z GOK-u w  Bedlnie. Wśród  młodych artystów były także dzieci z naszej szkoły, które uczęszczają na warsztaty muzyczne  do GOK-u.

    Podczas imprezy odbyło się  również przedstawienie  pt.: „Jak sierotka Marysia szukała swoich gąsek” przygotowane przez uczniów klas I –III . Wybrano ten utwór, aby uhonorować Rok Marii Konopnickiej, który obchodzimy. W rolę sierotki wcieliła się N. Trembaczyk. Koszałkiem Opałkiem został M. Igielski. Dostojną Królową Tatrą M. Baranowska, podróżnikami J. Fabiański, M. Mrowicki i K. Trembaczyk. Do rozmów z sierotką i  Koszałkiem  przyłączyli się Stefek Burczymucha – J. Urbański, praczki – K. Wilińska i G. Rzepnikowska, ogrodnicy – M. Grzeszkowiak, L .Tomczak i M. Burzyńska. Liskiem Sadełko został A. Ulatowski, który czyhał na piękne gąski: M. Gabrysia, H. Kacprzaka i K. Wieczorka. Inscenizację uświetniły piosenki w wykonaniu K. Wilińskiej, G. Rzepnikowskiej, M. Igielskiego i A. Ulatowskiego. Spektakl wyreżyserowały wychowawczynie klas I – III: K. Traczyk, M. Grabowska i A. Zawiślak. Spotkał się on z wielkim zainteresowaniem i został nagrodzony brawami.

    Dzięki ofiarności sponsorów oraz zaangażowaniu Rady Rodziców na imprezie nie zabrakło smakołyków i dobrej zabawy. Można było poczęstować się: kiełbaską i kaszanką z grilla, goframi, popcornem, pysznym ciastem, zakręconymi ziemniakami.  Ponadto na wszystkich czekały soki owocowe przygotowane przez niezastąpionych rodziców. 

    Pogoda tego dnia była wyjątkowo piękna. Harcom i zabawom nie było końca. Największą atrakcją dla dzieci była kolorowa zjeżdżalnia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również kula. Profesjonalni animatorzy z zespołu „Brokat” zabawiali naszych milusińskich i  malowali im twarze. Miłośnicy  zumby  tańczyli pod  okiem instruktorki. Gościliśmy również Straż Pożarną z Mirosławic, która szkoliła w zakresie udzielania pierwszej pomocy i czuwała nad bezpieczeństwem uczestników pikniku.  Dzieci wraz z rodzicami mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez nauczycieli. Były konkurencje sportowe, malowanie farbami, konkurs fryzjerski.   Dla starszych uczniów został po raz pierwszy zorganizowany teleturniej „Gra o wszystko”. Śmiechu i zabawy było wiele. W konkurencjach sportowych, umiejętnościowych, ale i takich, w których liczyło się też szczęście zwyciężył ostatecznie uczeń klasy VII Filip Waśkowicz. Gratulujemy.

    Na naszym Święcie Rodziny pojawiła się także redaktor gazety „Nowy Łowiczanin”  Pani Dorota Grąbczewska, która bacznie i z uśmiechem obserwowała to wszystko, co działo się u nas.

    Pani Dyrektor podziękowała  wszystkim zebranym. Słowa uznania skierowała do rodziców i darczyńców. Rozdała dzieciom nagrody za udział w konkursach. Dla mam i tatusiów z okazji ich święta przygotowano skromne, praktyczne upominki.

    Impreza udała się dzięki Radzie Rodziców, zwłaszcza dzięki wielkiemu zaangażowaniu  przewodniczącej Rady Rodziców  Pani Beacie Janickiej oraz wielu Przyjaciołom Szkoły- sponsorom. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu naszego szkolnego święta bardzo dziękujemy. Jak widać na zdjęciach do naszej szkoły warto powracać.

  • Wiosenna wycieczka do Łodzi

    30 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – IV pod opieką p. K. Andrzejczyk, p. K. Traczyk, p. M. Grabowskiej i  p. A. Zawiślak wybrały się na wyjątkową wycieczkę do  Łodzi. Najpierw zwiedziły Orientarium ZOO w Łodzi, które jest najnowocześniejszym w Europie potężnym kompleksem prezentującym faunę i florę Azji południowo-wschodniej  oraz różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym.

    Wycieczkowicze z wielkim zainteresowaniem mogli obserwować mieszkańców Orientarium  z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Wszyscy byli pod ogromnym  wrażeniem podwodnego tunelu, który jest największą atrakcją Orientariumi i ma około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Obserwowali rafę koralową, rekiny  i płaszczki. Wielką atrakcją był także wybieg i basen dla słoni. O godz. 11.00 dzieci  obejrzały tam karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie. Podziwiały  również  egzotyczną, tropikalną zieleń, w której tonie Łódzkie Orientarium . W basenie  z wodospadem  zobaczyły najdłuższego krokodyla gawialowego Europy. Oprócz basenów i ogrodów w Orientarium są do obejrzenia wybiegi dla panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, gibonów,  orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf, woliery dla dzioborożców i szpaków balijskich oraz wiele innych egzotycznych zwierząt.

    Po zwiedzeniu ZOO wszyscy  udali się do nietuzinkowego i najbardziej wyczekiwanego w tym dniu  miejsca - Parku Trampolin „SALTOS”. Pod okiem instruktorów mogli skorzystać z wielu atrakcji parku: trampolin akrobatycznych i basenów z gąbkami.

    Dzieci pełne pozytywnych emocji i  z mnóstwem  wrażeń,  bezpiecznie wróciły z wycieczki.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć