• „Muzyka filmowa oraz instrumenty muzyczne".

    14 listopada w naszej szkole znów zawitali do nas z Filharmonii Łódzkiej. Tym razem z programem pt.: „Muzyka filmowa oraz instrumenty muzyczne". Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie instrumenty dęte blaszane i dęte drewniane. Poznali budowę oboju i trąbki. Wysłuchali również, wszystkim doskonale znane, melodie z bajek oraz szlagiery z filmów. I znów  z wielka radością uczestniczyli w konkursach muzycznych.

  • INFORMACJA

    Zebranie z rodzicami

    odbędzie się 14 listopada 2022r. (poniedziałek).

    Rozpoczęcie o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej zebraniem ogólnym z dyrektorem szkoły.

    Następnie zapraszamy do klas

    na spotkania z wychowawcami.

  • Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

    Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy w przeddzień NarodowegoŚwięta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

  • Szkolne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości

    Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

    Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

    i nie ma prawa do przyszłości.

    Słowami wypowiedzianymi 104 lata temu przez Józefa Piłsudskiego rozpoczęła sie w naszej szkole akademia o okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W występie wzięli udział uczniowie z klasy I, II i III. W tańcu i śpiewie zaprezentowali sie czwarto i piątoklasiści. Dzieci wyrecytowały wiersze J. Krasickiego, C. K. Norwida, W. Belzy, T. Różewicza, A. Słonimskiego . Występ uświetniły piosenki "ZOSTAŁA TYLKO MELODIA" w wykonaniu K. Wilińskiej "TAKI KRAJ", którą zaśpiewał M. Igielski, "ROTA" - J. Dominiak, "Rozkwitały paki białych róż" L Stefaniak.

    Podsumowaniem tego patriotycznego występu był taniec z szarfami do utworu J. Rubika "Psalm dla ciebie".

    Występ przygotowały p. K Traczyk, p. A. Zawiślak i p. M Grabowska.

  • Aktywnie czytamy „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza

    W klasie VI uczniowie za sprawą swoich tajemniczych pudełek z lekturą przenieśli się na inny kontynent – do Afryki, bo tam toczy się akcja książki Henryka Sienkiewicza pt.: „W pustyni i w puszczy”. Szóstoklasiści otrzymali wcześniej zadanie, by zgromadzić najwięcej przedmiotów, które będą im się kojarzyły z tą lekturą. Dzięki temu mieli lepiej zapamiętać treść książki.

    Podczas lekcji języka polskiego wyjmowali ze swych pudełek np. wielbłądy, psy, rękawiczki, baobaby i oczywiście piasek, by o nich z zapałem opowiadać. Z zaciekawieniem słuchali siebie nawzajem i z chęcią dopowiadali jeszcze coś od siebie. Lekcja minęła bardzo szybko.

  • KONKURS RECYTATORSKI "DLA NIEPODLEGŁEJ"

    7 listopada 2022 roku, w ramach obchodów Święta Niepodległości oraz Roku Romantyzmu Polskiego, w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”. W konkursie wzięło udział 21 uczestników z następujących szkół podstawowych:


    1) Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie,
    2) Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie,
    3) Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie,
    4) Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych,
    5) Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych,
    6) Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku Nowym,
    7) Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie.


    Jury wyróżniło także naszych reprezentantów. W kategorii IV-VI I miejsce otrzymał Jakub Andrzejczyk, zaś w kategorii klas VII-VIII Julia Czubiak zdobyła III miejsce.

    Wiktoria Grabowska oraz Nadia Miszczak, które także reprezentowały naszą szkolę na finale tego konkursu, również pięknie wyrecytowały swe wiersze.

  • VI MIEDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

    7 listopada 2022 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbył się VI MIEDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ. Wzięło w nim udział 27 artystów ze S.P. w Bedlnie, S.P w Pniewie i S.P w Szewcach  Nadolnych.

    W skład Jury weszli: p. Anna Kowalska - dyrektor GOK p. Ewa Pilarska - przewodnicząca oświaty w Gminie Bedlno p. Zofia Wasilewska-absolwentka szkoły muzycznej.

    W I kategorii (klasy I-III) Kornelia Wilińska zdobyła II miejsce, Marcel Dominiak III miejsce. W kategorii II (klasy IV-VI) Wiktoria Lewandowska. - II miejsce Michał Igielski -III miejsce. W kategorii III( klasy VII-VIII) Zofia Fercikowska -I miejsce Filip Urbański -II miejsce.

  • PAMIĘTAMY!

    Gromada zuchowa „Leśne zwierzęta” jak co roku zorganizowała w październiku zbiórkę zniczy na groby. Zebrane znicze zostały zapalone przez uczniów naszej szkoły we Wszystkich Świętych na grobach żołnierskich, byłych nauczycieli, przyjaciół szkoły na cmentarzu w Łękach Kościelnych, Żychlinie, Bedlnie i Orłowie. Zuchy zachęciły również do odnowienia zaniedbanych grobów w ramach akcji „Odnów zaniedbany grób”. W obie akcje zaangażowały społeczność szkolną, za co wszystkim bardzo dziękują. Zuchy opiekują się na stałe grobem zmarłych nauczycieli na cmentarzu w Łękach Kościelnych. Odnowiły litery na pomniku byłego kierownika szkoły Ludwika Sielickiego i jego żony Klotyldy. Uporządkowały grób, złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

    „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Słowa księdza Jana Twardowskiego są wpajane dzieciom od najmłodszych lat  i wcielane  w życie.

  • „DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA” W PUDEŁKACH UCZNIÓW KLASY II

    Uczniowie klasy II po przeczytaniu i omówieniu na zajęciach edukacji polonistycznej  lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” po raz pierwszy przygotowali pudełka z lekturą. Powkładali do nich przedmioty, które kojarzyły się im z treścią  książki.  Następnie na zajęciach chętnie o nich opowiadali i w ten sposób utrwalali swoje wiadomości. Bardzo im się spodobała taka forma nauki.

  • Zbiórka plastikowych nakrętek dla Michała

    Gromada zuchowa „Leśne zwierzęta” w tym roku szkolnym  prowadzi  zbiórkę plastikowych nakrętek dla Michała Janakowskiego  – studenta ASP z Kutna, który  uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Pierwsze worki  wypełnione korkami zostały już przekazane rodzinie Michała. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory zaangażowali się w naszą akcję. Zebrane  przez nas nakrętki przyczynią się do zebrania funduszy na kosztowną i długotrwałą neurorehabilitację, aby umożliwić Michałowi  powrót do zdrowia i pełnej sprawności.   Zachęcamy wszystkich do zbierania korków i przynoszenia ich do szkoły.

                                                                                                                                                                                     Zuchy wraz z opiekunem gromady

  • PUDEŁKO Z LEKTURĄ NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO

    Uczniowie klasy IV na lekcje języka polskiego przygotowali pudełka z lekturą. Do pięknie przygotowanych skarbczyków powkładali lub narysowali takie przedmioty, które kojarzyły się im z treścią lektury. Następnie na zajęciach chętnie o nich opowiadali i w ten sposób utrwalali swoją wiedzę literacką. Taka forma nauki przez zabawę spodobała się im.

  • DZIEŃ DRZEWA

    Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Drzewa. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych.

    W związku z tym wszyscy uczniowie zostali zapoznali z prezentacją multimedialną dotyczącą znaczenia drzew w przyrodzie i w życiu człowieka. Na koniec apelu odbył się quiz przyrodniczy dotyczący informacji zawartych w przedstawionej prezentacji.

    Uwieńczeniem apelu było wręczenie przez panią Dyrektor legitymacji członkowskich uczniom należącym do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody działającego przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych.

  • MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

    Klasa 1 przyłączyła się do kampanii MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZLOWIEK. Jej celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów. Pragniemy ich zachęcić do częstego sięgania po książkę. Aby zrealizować ten cel, uczniowie klasy I otrzymali specjalną WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    14 października w naszej szkole obchodzone są Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie uczniów klasy 1. W tym roku w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych weszli: Marcel Dominiak, Władysław Kunicki, Sebastian Kubiak, Albert Siuda, Viktoria Hordienko, Roman Saveliev. Po Ślubowaniu i Pasowaniu na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Wawrzonkowska dzieci zaprezentowały część artystyczną. Można było wysłuchać wierszy w ciekawej interpretacji oraz wesołych piosenek. Na koniec przyszedł czas na podziękowania: Pani Dyrektor, Pani z Przedszkola, Rodzicom. Po występie dzieci glos zabrał Samorząd Uczniowski. Złożył życzenia Nauczycielom i Pracownikom Szkoły. Piosenka BUKIET ŻYCZEŃ w wykonaniu Leny Stefaniak podsumowała ten uroczysty dzień.

  • WYCIECZKA DO ŁĘCZYCY I TUMU

    11 listopada uczniowie klasy IV, V, i VI udali się na wycieczkę do Łęczycy i Tumu. Przewodnicy oprowadzili ich po Zamku Królewskim. Opowiedzieli legendy związane z diabłem Borutą, zaciekawili skarbami muzealnymi z przeszłości  oraz folklorem ziemi łęczyckiej.

    Następnie dzieci udały się, by obejrzeć mury obronne, centrum miasta, pomnik Bohaterów Walk nad Bzurą, kolegiatę. Średniowieczna Łęczyca bardzo się im spodobała.

    Kolejną atrakcją była zagroda chłopska, w której można było wszędzie wejść, zajrzeĆ. Był młyn, chałupa mieszkalna, kuźnie, spichlerze, studnie i wiele innych ciekawych miejsc.

    Pogoda tego dnia dopisywała, więc spacer do grodziska w Tumie tez okazał się przyjemny. Dzieci na własne oczy zobaczyły średniowieczną palisadę, fosę wieżę. Wróciły z wycieczki uśmiechnięte i zadowolone.

  • MAKIETY MORZA BAŁTYCKIEGO

    Na zajęciach koła geograficznego uczniowie klasy V świetnie się bawili, wykonując makiety Morza Bałtyckiego.

  • LEKCJE CHEMII

    Na dzisiejszych zajęciach chemii uczniowie klasy VII wykonywali doświadczenia chemiczne. Wspólnie tworzyli tęczową wieżę gęstości z miodu, gliceryny, mleka, płynu do mycia naczyń, wody i oleju. Dzięki temu dowiedzieli się, co to jest gęstość. Te płyny, które są gęstsze, są też cięższe i dlatego też opadały na dół, nie mieszając się z innymi.

    Kolejnym doświadczeniem, które wykonywali było badanie pH roztworu wybranych produktów spożywczych i chemicznych: wody, proszku do pieczenia, kwasu octowego, płynu do mycia naczyń i kwasku cytrynowego. Nie zabrakło również „wulkanu chemicznego”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali doświadczenia według przygotowanych instrukcji

  • DZIEŃ CHŁOPCA W NASZEJ SZKOLE

    Dzień Chłopaka w klasach młodszych – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w  Kluczach

    30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopca. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

    Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich chłopców piękne życzenia i upominki.  Nie obyło się bez pysznych  poczęstunków w każdej klasie. Dla uczniów klas IV-VIII zorganizowano dyskotekę, której celem była integracja uczniów  i  czerpanie radości ze wspólnej zabawy.

    Jeszcze raz wszystkim Chłopcom pragniemy złożyć gorące życzenia:

    Aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały,

    by co dzień do Was uśmiechał się świat cały,

    by nigdy nie było porannej pobudki,

     i wiał wiatr specjalny, co rozwiewa smutki.

    Wszystkiego najlepszego Panowie.

                                                                                                    Samorząd Uczniowski

     

  • Dzień Chłopca w klasach

    Co roku w naszej szkole świętujemy Dzień Chłopca. Wtedy w każdej klasie przygotowywane są spotkania klasowe, na których wszyscy świetnie sie bawią, jedzą pyszności zorganizowane przez rodziców. Nasi milusińscy otrzymują także upominki tego dnia.

  • Szkolny konkurs plastyczny z okazji Dnia Patrona Szkoły

    W dniu 08.09.2022r. z okazji Święta Patrona Szkoły Bohaterów Walk nad Bzurą został przeprowadzony szkolny konkurs plastyczny „MALOWANKA ŻOŁNIERZ POLSKI” / „PORTRET TADEUSZA KUTRZEBY"

     

    Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie obecni w szkole  z klas  I – VIII.  Każdy uczeń z klas I - III wykonał  malowankę żołnierza polskiego , a  z klas IV- VIII  pracę plastyczną przedstawiającą portret Tadeusza Kutrzeby. Konkurs przeprowadziła gromada zuchowa wraz z opiekunem.

    Komisja w składzie: p. Anna Zawiślak, p. M. Grabowska, p. M. Sobolewska i p. K. Traczyk przyznała następujące miejsca i wyróżnienia :

    Kategoria I – uczniowie klas I- III

    I miejsce dla: Michała Gabrysia kl. II, Marcela Dominiaka kl. I

    II miejsca dla: Karola Trembaczyka kl. II , Kamili  Hordiienko    kl. III

    III miejsca dla: Marii Burzyńskiej kl. III, Gabrieli Rzepnikowskiej kl. II

     Ponadto Komisja wyróżniła: Viktorię Hordiienko kl. I

    Kategoria II - uczniowie klas IV- VI

    I miejsce dla: Anny Zakościelnej kl. VI

    II miejsca dla: Oliwiera Szczepaniaka kl. V, Jakuba Andrzejczyka kl. IV

    III miejsca dla: Justyny Sobańskiej kl. IV

    Ponadto Komisja wyróżniła Michała Igielskiego kl. IV, Kiryła Tulica kl. VI

    Kategoria III - uczniowie klas VI- VIII

    I miejsce dla: Gabrieli Wawrzonkowskiej kl. VIII

    II miejsca dla: Julii Czubiak kl. VIII

    III miejsca dla: Aleksandry Kubiak kl. VIII

    Ponadto Komisja wyróżniła Filipa Urbańskiego kl. VII.

    Zwycięscy konkursu otrzymali  pamiątkowe dyplomy i  upominki.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć