W zakładce >> Dokumenty szkolne >> REKRUTACJA 2025-2026 dokumenty oraz w linku poniżej, znajdują się wyniki rekrutacji na rok szkolny 2025/2026.
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej.
Sporządzone na podstawie protokołu z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej z dnia 14 marca 2025
W terminie od 19 do 28 marca 2025 r. należy złożyć oświadczenie - potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka.
W odpowiedzi na prośbę rodziców, przyłączamy się do zbiórki. Wszystkie przedmioty proszę przynosić do szkoły w Pniewie i przekazywać wychowawcom.
Informacja pochodzi z profilu - Serce Marysi
Dziękujemy za ogromne serca i wsparcie zbiórki dla Naszej Kochanej Marysi. Wasza dobroć, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy sprawiły, że wierzymy w powodzenie naszej zbiórki
Szczególne podziękowania kierujemy do:
Parafii w Lucieniu
Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych i Pniewie
Szkoły Podstawowej nr 2 w Żychlinie
Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie wraz z Wójtem Józefem Ignaczewskim
Uczestników morsowania, w szczególności Klaudii Jaszczak
Urzędu Miasta Kutno
Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie, a także Agnieszka Bregier i Marek Maras Kurnatowski
Prezydenta Miasta Kutno, Mariusz Sikora
Pani Mariola Bąbka za podarowanie tulipanów
Dzięki Wam Marysia otrzyma szansę na lepsze jutro. Wasza pomoc jest dowodem na to, że razem możemy zdziałać wielkie rzeczy. Dziękujemy za Wasze dobre serca.
Z wyrazami wdzięczności,Rodzina
Z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom – nauczycielkom, pracownicom szkoły oraz uczennicom. Życzymy Wam zdrowia, radości, spełnienia marzeń oraz siły do pokonywania wszelkich trudności. Dziękujemy za Waszą mądrość, cierpliwość i troskę, które każdego dnia inspirują nas do bycia lepszymi. Szczęśliwego Dnia Kobiet!
Na podstawie Zarządzenia Wójta Gminy Bedlno nr 7/2025, z dnia 31 stycznia 2025,
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą ogłasza rekrutację.
Zasady przyjęć i postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego:
Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku 3-6 lat. Dzieci w wieku 6 lat mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. Dziecko w wieku 6 lat, które nie rozpocznie nauki w klasie pierwszej w roku szkolnym 2025/2026, kontynuuje wychowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 7 lat, nie dłużej jednak, niż do końca roku szkolnego, w którym kończy 9 lat.
Rodzice dzieci już uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych, składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej.
Rodzice kandydatów składają pisemny wniosek do Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.
Zasady przyjęć w przypadku rekrutacji do klasy 1:
Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych, przyjmowane są do klasy pierwszej na podstawie zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów dziecka.
Zgłoszenie, rodzic składa u dyrektora Szkoły lub w sekretariacie, który tymczasowo znajduje się w siedzibie Szkoły Podstawowej w Bedlnie.
Dla dzieci z poza obwodu Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych, dokumentem niezbędnym w postepowaniu rekrutacyjnym jest wniosek o przyjęcie kandydata, do klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Rodzice kandydatów składają pisemny wniosek do Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej.
Terminarz postępowania rekrutacyjnego:
Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego lub klasy 1.
Od 10 lutego 2025 r. do 07 marca 2025 r. do godz. 15.00
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i szkoły.
10-14 marca 2025 r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
18 marca.2025 r.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.
Od 19 marca 2025 r. do 28 marca 2025 r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
04 kwietnia 2025 r. do godz.15.00
Formularze wniosków i deklaracji można odebrać osobiście u nauczyciela wychowania przedszkolnego (w oddziale przedszkolnym, znajdującym się tymczasowo w Szkole Podstawowej w Pniewie) lub pobrać ze strony internetowej Szkoły w zakładce >>>Dokumenty szkolne >>>REKRUTACJA 2025-2026 dokumenty. Link poniżej:
Dyrektor Szkoły
Irena Michalak-Janus
Wycieczka do Kutna (dla dzieci z OP i klas I-III)
Termin: 20 maja 2025
Koszt: 55 zł
Wyjazd na spektakl teatralny "Kubuś Puchatek".
Wpłaty proszę wnosić do wychowawców, do końca marca.
Kierownik wycieczki: Katarzyna Traczyk
_________________________________________________________________________________________
Wycieczka do Sierpca i Płocka (dla dzieci z OP i klas I-IV)
Termin: 6 czerwca 2025
Koszt: 140 zł
W programie: zwiedzanie skansenu w Sierpcu, zajecia ruchowe w sali zabaw w Stróżewku oraz rejs statkiem po Wiśle.
Wpłaty proszę wnosić do wychowawców, do końca kwietnia.
Kierownik wycieczki: Katarzyna Traczyk
Zachęcamy do korzystania z oferty feryjnej Gok-u w Bedlnie oraz lokalnych atrakcji (lodowisko, aquapark, sale zabaw). Pamiętajcie przy tym o bezpieczeństwie.
Przygotowanie prezentacji tematycznej: Katarzyna Małas
Bez tej miłości można żyć,
mieć serce puste jak orzeszek,
malutki los naparstkiem pić
z dala od zgryzot i pocieszeń,
na własną miarę znać nadzieję,
w mroku kryjówkę sobie wić,
o blasku próchna mówić „dnieje”,
o blasku słońca nic nie mówić.
Wisława Szymborska w wierszu pt. Gawęda o miłości ziemi ojczystej przypomina o tym, że istnieją uczucia nadrzędne, wykraczające poza miłość własną. Tymi uczuciami są właśnie: lojalność obywatela względem swego narodu i ojczyzny oraz poczucie odpowiedzialności za współrodaków. Trudna historia naszego kraju obfituje w przykłady takich postaw. Bez wątpienia miłością do ojczyzny i odpowiedzialnością za jej losy wykazali się żołnierze Armii Krajowej, którym od 2025 roku oddajemy hołd 14. lutego.
Narodziny organizacji
Armia Krajowa została powołana 14. lutego 1942 roku rozkazem Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego. Była to największa podziemna armia w okupowanej Europie licząca w szczytowym momencie ponad 350 tysięcy żołnierzy. Głównym celem AK było prowadzenie dywersji i sabotażu przeciwko Niemcom oraz przygotowanie gruntu pod przyszłe powstanie.
Bohaterska walka i najważniejsze akcje
Armia Krajowa przeprowadziła wiele spektakularnych operacji wojskowych, w tym Akcję Burza, która miała na celu samodzielne wyzwalanie ziem polskich przed nadejściem Armii Czerwonej. Jednym z najbardziej znanych epizodów było Powstanie Warszawskie z 1944. roku, podczas którego AK przez 63 dni walczyła z przeważającymi siłami niemieckimi, dążąc do odzyskania stolicy.
Dziedzictwo i upamiętnienie
Po zakończeniu wojny wielu żołnierzy AK było represjonowanych przez władze komunistyczne. Uznano ich za wrogów ludu, wielu spotkała śmierć. Dzień Żołnierzy Armii Krajowej stanowi wyraz pamięci i szacunku dla tych, którzy poświęcili życie za wolną Polskę.
Szkoła pamięta
Podczas apelu zorganizowanego przez panią dyrektor Irenę Michalak-Janus przywołane zostały losy żołnierzy Armii Krajowej. Podczas apelu, pani Dyrektor przybliżyła uczniom korzenie Armii Krajowej, jej kolejnych dowódców, symbole oraz ciekawostki na temat organizacji AK. Uczniowie odczytali zaś krótko informacje na temat powstania organizacji, obszaru jej działań, struktur organizacyjnych oraz działań bojowych AK.
Niech zatem 14 luty będzie dniem miłości do ojczyzny i dniem pamięci o tych, którzy dla tej miłości poświęcili wszystko, nawet życie.
Tekst i zdjęcia: Irena Michalak-Janus
14. lutego nasi uczniowie uczestniczyli w zabawie walentynkowej. Dzięki inicjatywie Samorządu Szkolnego w naszej szkole działała poczta walentykowa, z pośrednictwa której modzież chętnie korzystała. Dzień stał się okazją do nawiązania bliższych relacji i integracji grona uczniowskiego. Nad imprezą czuwała pani Patrycja Kruszyniak.
14. lutego uczennica klasy 4. Kornelia Wilińska wzięła udział w Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej Sing w Szkole Podstawowej w Witoni, zdobywając Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Witonia.
Jesteśmy dumni z sukcesu Kornelki, gratulujemy.
Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się popsujesz - ostrzega Jan Kochanowski we fraszce pt. Na zdrowie; Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król - informuje przysłowie; Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu - podsumowuje znany aforyzm, a mimo to wciąż zbyt mało wiemy o tym, jak dbać o naszą kondycję i odporność.
Dlatego właśnie w naszej szkole odbyła się lekcja na temat tego najcenniejszego z darów. Przeprowadziła ją 13. lutego pani Katarzyna Małas - nauczycielka języka angielskiego i informatyki. Oprócz wysłuchania ciekawego wykładu wspartego prezentacją multimedialną, dzieci mogły uczyć się poprzez działanie - a przecież taka forma przyswajania wiedzy jest najefektywniejsza. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to najważniejsze filary dobrej kondycji nie tylko fizycznej, ale także psychicznej. Uczestnicy lekcji uświadomili sobie również skutki uzależnień wynikające ze stosowania substancji psychoaktywnych. Zdrowy styl życia to inwestycja w naszą przyszłość i choć Dzień Zdrowego Żywienia przypada 8 listopada, my o tym będziemy przypominać nieustannie.
Na tej stronie można sprawdzić, jak obliczyć BMI oraz zbilansować dietę:
Oficjalny portal Narodowego Funduszu Zdrowia - Serwis Narodowego Funduszu Zdrowia
Tekst: Joanna Kaźmierczak - Błocisz
Dlaczego bezpieczeństwo w sieci jest tak ważne? Tylko w 2023 roku wykryto 82 tys. cyberprzestępstw, a rok później skala tego zjawiska wzrosła o około 30 tys. - oznacza to, że przestępczość stopniowo przenosi się do świata wirtualnego i każdy z nas może być nią dotknięty.
Kradzież tożsamości, pishing, scam, nieodpowiednie treści - to tylko niektóre z zagrożeń czyhających na użytkowników Internetu. Dlatego bardzo istotnym jest, aby nieustannie przypominać i edukować osoby korzystające z mediów społecznościowych, portali zakupowych czy bankowości elektronicznej.
Posłużyła temu lekcja otwarta przygotowana przez nauczycielkę informatyki, panią Katarzynę Małas, która odbyła się 11 lutego. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dowiedzieli się oni, jak generować tzw. silne hasła, gdzie zgłosić się w razie podejrzenia przestępstwa, jak zachować prywatność w mediach społecznościowych. Bardzo ważnym aspektem korzystania z Internetu jest także aktualizacja oprogramowania i systemów antywirusowych. Nie należy także odpowiadać na wiadomości od nieznanych nadawców oraz otwierać linków z nieznanych źródeł. O tym wszystkim uczniowie dowiedzieli się z tej bardzo cennej lekcji - dziękujemy za możliwość uczestniczenia w niej. W sieci warto być bezpiecznym na co dzień!
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Ministra Edukacji.
Przydatne linki:
https://dyzurnet.pl/
https://dyzurnet.pl/zglos-nielegalne-tresci
https://www.saferinternet.pl/uzyskaj-pomoc.html
https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/
https://fdds.pl/
https://116111.pl/ - telefon zaufania
https://800100100.pl/ - telefon zaufania dla rodziców i nauczycieli
Tekst: Joanna Kaźmierczak - Błocisz
Koniec I półrocza roku szkolego 2024/2025 to czas na odpoczynek - wszak zbliżają się ferie, ale także na podsumowania. Ten okres nie był dla nas łatwy. Ze względu na termomodernizację placówki w Szewcach Nadolnych korzystamy z gościny zaprzyjaźnionej szkoły w Pniewie. Choć sytuacja jest trudna dla obu szkół, nie poddajemy się, pracujemy i osiągamy sukcesy. Za nami Narodowe Czytanie, konkursy piosenek religijnych i patriotycznych, piosenki obcojęzycznej, zawody i konkursy matematyczne, a także przyrodnicze oraz dużo nauki.
Wszyscy nasi uczniowe zasługują na pochwałę za ten okres wytężonej pracy. Szczególnie jednak chcielibyśmy wyróżnić tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki:
Jakuba Andrzejczaka (klasa VI) ze średnią 5,64; Julię Majchrzak (klasa VIII), ktorej średnia ocen to 5,23; oraz Gabrysię Rzepnikowską (z klasy IV) - ze średnią 5, 0. Brawa należą się również: Julii Dominiak (klasa VII), Michałowi Gabrysiowi, Kornelii Wilińskiej (oboje z klasy IV), Kacprowi Maciejewskiemu (klasa VII), Marysi Burzyńskiej (z klasy V), Karolowi Trembaczykowi (z klasy IV) i Wiktorii Grabowskiej (klasa VIII). Średnie ocen tych uczniów kształtują się pomiędzy 4,5 a 4,9. Cieszą nas też wyniki najmłodszych uczniów: Weroniki Wilińskiej, Anielki Włodarczyk i Kacpra Nikodemiaka z klasy I, Niny Stolarskiej i Aleksandry Sierakowskiej z klasy II oraz Alberta Siudy i Marcela Dominiaka z klasy III. Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszej pracy.
Tekst: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
Zdjęcia: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
Żywa lekcja historii z grupą Rekonstrukto
4. lutego 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych odbyły się wyjątkowe warsztaty rekonstrukcyjne prowadzone przez grupę Rekonstrukto. Warsztaty adresowane były także do społeczności szkoły w Pniewie. Tematem spotkania stała się II wojna światowa oraz powstanie warszawskie.
Grupa Rekonstrukto przygotowała dla uczniów interaktywną lekcję historii. Członkowie grupy zaprezentowali umundurowanie, wyposażenie oraz broń używaną przez żołnierzy w czasie dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, a szczególnie wydarzeń z 1944 roku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska repliki broni: karabinku Mausera, Panzerfaust, niemieckiego pistoletu oficerskiego, granatu, a także poznać elementy umundurowania: hełm Salamandra, mundur W-Z 36. Dzieci uczestniczyły w mustrze, opatrywały rany oraz przyjrzały się codziennemu życiu żołnierzy na froncie.
Szczególną uwagę poświęcono powstaniu warszawskiemu – jednemu z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Rekonstruktorzy opowiedzieli o heroizmie powstańców, ich motywacjach oraz trudach, z jakimi musieli się zmierzyć podczas walk w stolicy.
Warsztaty były nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy historycznej, ale także do refleksji nad wartością wolności i patriotyzmu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Dzieci opuściły spotkanie z nową wiedzą, co z pewnością wpłynie na ich postrzeganie przeszłości i kształtowanie postaw obywatelskich.
Zdjęcia: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
Tekst: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
29. stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Ściema 2.0, czyli pułapki Internetu”, które zaprezentowała GRUPA T z Torunia.
Tematyka przedstawienia dotyczyła zagrożeń, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu, telefonu, social mediów, a także promowania zdrowego stylu życia. Zawierała również elementy profilaktyki uzależnień. Współczesne dzieci mnóstwo czasu spędzają przed ekranami, dlatego tak ważne jest, aby jak najczęściej tłumaczyć im, jakie niebezpieczeństwa czyhają w Internecie. Kabaretowa i interaktywna forma przedstawienia dostarczyła uczniom wiedzę i dobrą zabawę.
Tekst: Irena Michalak-Janus
Zdjęcia: Katarzyna Małas
22 stycznia 2025 r. w sali wiejskiej w Szewcach Nadolnych odbyło się spotkanie pokoleń, czyli Dzień Babci i Dziadka. Na tę wyjątkową uroczystość dla zaproszonych gości uczniowie z klas I - IV oraz maluchy z Oddziału Przedszkolnego przygotowali program artystyczny pt. "W podróż dookoła świata z Babcią i Dziadkiem." Recytacja wierszy o Afryce,Chinach,Grecji,Ameryce,Grenlandii,Australii i Polsce mali artyści przenieśli widzów w świat piękna przyrody,zabytków i kultur. Każdemu z kontynentów przypisano taniec, który najczesciej jest wykonywany przez zamieszkującą tam ludność. Dzieci z OP zatańczyły "Pingwinka". Uczniowie klasy I zaprezentowali "Waka,Waka", klasa II weszla w klimaty amerykańskie, natomiast klasa III w azjatyckie. Klasa IV udała się do Australii i zatańczyła "Kangurka". Zaproszeni goście świetnie bawili się przy "Zorbie" i "Krakowiaczku". Wnuczęta nie zapomniały o upominkach. Byly to fotografie we własnoręcznie wykonanej ramce. Po częsci artystycznej na wszystkich czekał poczęstunek i wspaniała zabawa.
Tekst: Anna Zawiślak
Zdjęcia: Anna Zawiślak
14 stycznia uczniowie klas: czwartej, piątej, szóstej i siódmej wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Kutna. Głównym celem było obejrzenie spektaklu pt. „Nasz Mikołajek” stworzonego na podstawie opowiadań Renè Gościnnego w serii o Mikołajku. Przygody ucznia jednej z paryskich szkół bawią nieodmiennie, choć dzieci przyznały, że nieco inaczej wyobrażają sobie swojego ulubionego bohatera i jego przyjaciół.
Po adaptacji teatralnej uczestnicy wycieczki obejrzeli wystawę w Muzeum Pałac Saski w Kutnie. Ekspozycja zachwyciła uczniów i opiekunów. Zbiory przedstawiające historię Kutna, obyczaje baroku i oświecenia zostały wzbogacone przez interaktywne animacje, które wprowadziły zwiedzających w atmosferę, taniec oraz muzykę czasów przedrozbiorowych - serdecznie polecamy ten punkt na mapie kutnowskich atrakcji. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
Jakub Andrzejczyk wziął udział w konkursie literackim pt. "Jeden dzień z życia małej Marii Kownackiej w Słupie", w którym zajął II miejsce. Organizatorzy konkursu - państwo Ewa i Michał Skowronowie - przybyli, aby wręczyć uczniowi zdobytą nagrodę 20 grudnia 2024 r. Słodycze i powieść Miki Waltariego pt. "Egipcjanin Sinuhe" odebrała mama Jakuba. Właściciele dworu w Słupie podkreślili, że Kuba posiada talent narracyjny, który powinien rozwijać. Zwrócili także uwagę na znajomość życia i twórczości Marii Kownackiej - autorki m.in. "Plastusiowego pamiętnika" - zawartą w opowiadaniu ucznia naszej szkoły.
Tekst i zdjęcia: Joanna Kaźmierczak-Błocisz