Nawigacja

 • SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM

  SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM

  Ten tydzień dla młodych czytelników naszej Biblioteki zakończył się bardzo miłym spotkaniem. Gościem specjalnym, który odwiedził GOK w Belnie był, bardzo znany wielu pokoleniom, Andrzej Marek Grabowski – twórca książek dla dzieci: „Zając Poziomka”, „Pirat Jędruś”, programów telewizyjnych dla najmłodszych: Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak oraz ponad 500 piosenek, m.in. „Kulfon, co z ciebie wyrośnie”, „Witaminki”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas I -III naszej szkoły.

  Pan Andrzej, od 30 lat pracując zawodowo z dziećmi i dla dzieci, nie miał problemu z nawiązaniem kontaktu z uczestnikami. W wesoły sposób opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach.

  Poznaliśmy małą Kasię, której największym marzeniem było posiadanie kochanego pieska. Jednak tata dziewczynki, który jako dziecko został przez psa pogryziony, kategorycznie sprzeciwiał się temu pomysłowi. Pewnego dnia Kasia odnalazła w śmietniku małego kundelka… czy mogła go zatrzymać? Tego możemy dowiedzieć się z najnowszej książki pisarza „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”.

  SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - Obrazek 1 

  O wojennych doświadczeniach matki pisarza opowiada książka „Wojna na Pięknym Brzegu”, jedna z najbardziej ulubionych dzieł pana Andrzeja.

  W trakcie spotkania okazało się, że pisarz nie przyjechał sam. Otóż, w wielkiej, kolorowej walizce ukryli się bohaterowie, w których tworzeniu pan Andrzej brał udział. Był kot Budzik oraz jego sąsiedzi – potwory: Bezkajku i Szefuncio, które dzieci doskonale znają z telewizji. By i panie nauczycielki i bibliotekarki poczuły się jak w dzieciństwie specjalnie dla nich pan Andrzej przywiózł ze sobą Kulfona oraz Zająca Poziomkę. Przy okazji prezentacji wszystkich lalek dzieci mogły wcielić się w rolę aktorów. Były śmieszne dialogi oraz wspólne śpiewanie znanych piosenek pana Andrzeja.

  SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - Obrazek 2 SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - Obrazek 3 SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - Obrazek 4

  Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Uśmiechnięte i zadowolone dzieci z żalem żegnały pana Andrzeja. Chętni uczestnicy spotkania mogli uzyskać autograf z osobistą dedykacją od pisarza. Na zakończenie wszyscy wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

  SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - Obrazek 5 SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - Obrazek 6

  Uczeń II klasy Damian Stańczyk zdobył I miejsce w konkursie literacko-plastycznym. Brawo!!!

  SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - Obrazek 7 SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - Obrazek 8

 • WYCIECZKA DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ „TATANKA” ORAZ ZOO SAFARII BORYSEW

  13 maja 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawcy Katarzyny Andrzejczyk oraz p. Małgorzaty Roszewskiej wyruszyły na wyprawę do wioski indiańskiej „Tatanka”. W tym pięknym miejscu, wśród kilkunastu indiańskich tipi przedszkolaki pod okiem przewodników, należących do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian zostali zabrani w podróż w czasie do barwnego i niezwykłego świata rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Dzieci doświadczyły niesamowitych przeżyć w czasie indiańskich konkurencji sprawnościowych takich jak: strzelanie z łuku, rzuty włócznią i na bizonie rogi, wyścigi żółwi, a także w torze przeszkód. Ponadto uczyły się indiańskich pieśni i tańców w rytm bębna i dźwięków indiańskich grzechotek. Pod koniec zajęć wysłuchali tradycyjnej indiańskiej legendy przy blasku ogniska.

  Oby atrakcji było jeszcze więcej to przenieśliśmy się na dalszą dziką podróż do Zoo Safari Borysew. Tam dzieci, jadąc w wygodnej kolejce, słuchały lektora pogłębiając wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Po gorącym posiłku uczestnicy wycieczki nabrali sił do dalszych spacerów, których nie było widać końca. Ogromne wrażenie na przedszkolakach zrobiła foka Dawid występując ze swoimi popisami. W związku z czym została nagrodzona ogromnymi brawami. Moc śmiechu i zabawy wywołały kózki i owieczki, które obstąpiły dzieciaczków w mini zoo. Podziwialiśmy tutaj również nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta - Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. 

  Wszyscy  wróciliśmy do szkoły zadowoleni i przepełnieni wrażeniami.

 • KONKURS RECYTATORSKI "ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI"

  8 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Świerszczykowe  wierszyki”. Uczestniczyło w nim 8 uczniów z klas I – III. Każde dziecko zaprezentowało jeden wiersz o tematyce ekologicznej. W  doborze repertuaru i w przygotowaniu się do konkursu pomogły dzieciom wychowawczynie: p. Katarzyna Traczyk, p. E. Gajewska  i p. A. Zawiślak. Recytatorów oceniało Jury w składzie:  p. Danuta Nowak, p. Małgorzata Fercikowska i p. Sylwia Waśkowicz.  Dzieci pięknie zaprezentowały swoje utwory, a kibicowali im koleżanki i koledzy z klasy I i III. Zwyciężczynią konkursu została Wiktoria Grabowska z klasy II. Będzie reprezentować naszą gminę na konkursie recytatorskim „Świerszczykowe  wierszyki” w Łódzkim Domu Kultury. Drugie miejsce zajęła Alicja Nikodemiak z klasy III, a III Julia Dominiak z klasy I. Wyróżnienia zdobyli: Marcel Gabryś z kl. II i Emil Szczepaniak z klasy III. Wszyscy recytatorzy otrzymają dyplomy, a  zwycięzcy upominki.

 • „Sto tysięcy drzew na stulecie województwa łódzkiego”

  26 kwietnia obchodzony jest  Dzień Drzewa – międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

  W Polsce Dzień Drzewa obchodzony jest od  2002 r dnia 10 października. Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.

  W związku z tym, że w 2019 roku  przypada stulecie utworzenia województwa łódzkiego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zapraszają do udziału w akcji  „Sto tysięcy drzew na stulecie województwa łódzkiego”. Nasza szkoła  przyłączyła się do akcji i 26 kwietnia br. posadziliśmy z uczniami   klas 0-VIII  30 sztuk drzew i krzewów na terenie wokół szkoły.   

 • WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko…

  WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko…

  "Powiedz mi, a zapomnę. 

                                                                    Pokaż – zapamiętam.  

                                                                                                       Pozwól mi zrobić,

                                                                                                a  zrozumiem."

                                                                       Konfucjusz


  30.04.2019 uczniowie z klasy IV wraz z wychowacą wybrali się na wycieczkę do Kutna do Pizzerii "Na Widelcu"  na  zajęcia warsztatowe w ramach doradztwa zawodowego, dotyczące przygotowania pizzy. Na początku uczniowie sami wykonali czapki kucharskie, a następnie zapoznali się z procesem tworzenia pizzy.

  WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 1 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 2  WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 3 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 4

  Z przygotowanych produktów wykonali własnoręcznie swoją pizzę, warsztaty zakończyły się wspólną degustacją.

  WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 5 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 6  WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 7 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 8

   WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 9 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 10 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 11 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 12 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 13 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 14 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 15 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 16 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 17

  Na pamiątkę dzieci zabrały swoje czapki kucharskie, by wykorzystać w domu .

  Po konsumpcji pysznej pizzy, bo przygotowanej samodzielnie, zwiedzali  zabytki Kutna.

  Kutno to dawny gród przy średniowiecznym trakcie z Mazowsza do Wielkopolski. Uczniowie zwiedzili tu m.in.:

  • Pałac Saski,
  • Dawny Ratusz Miejski,
  • Rynek Zduński z dawnym Domem Dochodowym OSP, a obecnie CTMiT
  • Pomnik upamiętniający synagogę,
  • Miejsce , gdzie mieściło się więzienie ,
  • Drewniany Dwór Chlewickich,
  • Cukrownię „Konstancję” i wiele innych zabytków.

  WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 18 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 19 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 20 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 21 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 22 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 23 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 24 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 25 WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU" W KUTNIE i nie tylko… - Obrazek 26

  Mogli porównać krajobraz rolniczy z przemysłowym i miejskim obserwując go w drodze do Kutna.

  Lokalne podróżowanie pozwala odkryć miejsca bliskie, które pozostały dotąd nieznane lub poznać na nowo te w codziennym biegu zapominanie. Podróż po równinie kutnowskiej, na której mieszkamy, dostarczyła pozytywnych wrażeń i wiele przyrodniczych informacji.  Czwartoklasiści z bagażem przyrodniczo-kulinarnym wrócili do szkoły.

 • DZIEŃ ZIEMI Z MATEMATYKA W TLE

  26 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Ogólnoświatowego Dnia Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim był „Dzień Ziemi z matematyką w tle”.  

  Uczniowie z tej okazji przygotowali prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy chronić naszą planetę Ziemię, aby służyła nie tylko nam, ale naszym następnym pokoleniom. Poza tym uczestniczy Szkolnego Koła Ligi Ochrony przyrody recytowali tematyczne wiersze oraz zaśpiewali utwór „Pięknie żyć”.

  Na zakończenie apelu odbył się krótki quiz dotyczący informacji zawartych
  w prezentacji pt: „„EKOMATEMATYK, czyli z liczbami za pan brat”. Uczniowie chętnie
  i z zaangażowaniem odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącego uroczystość szkolną. W nagrode najlepsi otrzymali drobny upominek.

 • SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

  SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

  25.04.2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie uczestniczyliśmy w spotkaniu z panem Krzysztofem Petkiem - podróżnikiem, organizatorem wypraw i szkól przetrwania, reportażystą, autorem wielu książek.

  SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM - Obrazek 1 SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM - Obrazek 2 SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM - Obrazek 3 SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM - Obrazek 4 SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM - Obrazek 5 SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM - Obrazek 6

  Krzysztof Petek to niezwykła osoba z pasją, o której potrafi zajmująco opowiadać. Spotkanie było bardzo ciekawe, z ogromnym ładunkiem cennych wartości, które gość przekazywał w sposób bezpośredni, prosty, posługując się porównaniami i przykładami. Nie tylko relacjonował wyprawy i pokazywał fascynujące zdjęcia, ale opowiadał również o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia i problemach. Zachęcał młodych ludzi do aktywności, do rozwijania swoich zainteresowań i pasji, zapraszał na wyprawy, które organizuje.

  Na zakończenie spotkania pan Krzysztof pokazał kilka podstawowych chwytów obronnych i zaprezentował jak prawidłowo zachować się w przypadku napaści.

 • ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI

  ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI

  11 kwietnia 2019 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w Zlocie Młodych Programistów w Łodzi. Spotkanie stanowiło podsumowanie projektu pt. ,,Kod do przyszłości". Dzięki zajęciom z robotyki w szkole oraz wartościowemu spotkaniu w Łodzi, uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy o robotach poruszanych za pomocą techniki komputerowej.

  ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 1 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 2 

  ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 3 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 4 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 5 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 6 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 7

   ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 8 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 9 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 10 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 11 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 12

  Wyjazd do Łodzi połączony był z zabawami w parku trampolin JumpWorld. Udana i owocna wyprawa na długo pozostanie w ich pamięci. 

  ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 13 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 14 

  ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 15 

  ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 16 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 17 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 18 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 19 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 20 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 21

   ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 22 ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW W ŁODZI - Obrazek 23

 • DARY DLA "TĘCZY"

  DARY DLA "TĘCZY"

  W dniach 5-12 kwietnia SZKOLNE KOŁO PCK i SAMORZĄD UCZNIOWSKI jak co roku w okresie przedświątecznym przeprowadzł akcję  zbiórki produktów spożywczych dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej TĘCZA w Kutnie. Dziękujemy Tym Wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy wsparli naszą inicjatywę. 

  DARY DLA "TĘCZY" - Obrazek 1 DARY DLA "TĘCZY" - Obrazek 2 DARY DLA "TĘCZY" - Obrazek 3

 • ROK MONIUSZKOWSKI

  ROK MONIUSZKOWSKI

  27 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali fragment utworu Stanisława Moniuszki pt. "Dziad i Baba".

  ROK MONIUSZKOWSKI - Obrazek 1 ROK MONIUSZKOWSKI - Obrazek 2 ROK MONIUSZKOWSKI - Obrazek 3 ROK MONIUSZKOWSKI - Obrazek 4 ROK MONIUSZKOWSKI - Obrazek 5 ROK MONIUSZKOWSKI - Obrazek 6 ROK MONIUSZKOWSKI - Obrazek 7 ROK MONIUSZKOWSKI - Obrazek 8 

  Wykorzystali przy tym rekwizyty, które stanowiły przedmioty codziennego użytku przed stu laty. Swoją grą aktorską oczarowali społeczność szkolną oraz rodziców.

  W rolach głównych wystąpili:

  Stanisław Moniuszko - Emil Szczepaniak,

  Dziad - Bartosz Ratajczyk,

  Baba - Wiktoria Wieczorek,

  Śmierć - Szymon Soczomski. 

  W pozostałych rolach: 

  Antoni Antczak, Igor Kunicki, Alicja Nikodemiak, Kamil Szczepaniak, Filip Urbański.

  Przedstawienie przygotowano w związku z 100-rocznicą urodzin Ojca Opery Narodowej - Stanisława Moniuszki. 

 • INFORMACJA

  Szanowni Rodzice!

  Informujemy, że w dniu 9 kwietnia 2019 zajęcia lekcyjne będą się odbywały zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.  Autobus szkolny również będzie kursował zgodnie z planem.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.

  Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 1

  W tym roku, przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy DBI chcieli zwrócić szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli,  dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online.  

  My również postanowiliśmy przyłączyć się do akcji, aby przeciwdziałać negatywnym zjawiskom, takim jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci.

  Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 2 Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 3

  Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 4 Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 5 Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 6

  Zorganizowaliśmy w tym celu spotkanie uczniów naszej szkoły, podczas którego ósmoklasiści podzielili się ze swoimi młodszymi kolegami spostrzeżeniami na temat korzyści  jakie daje nam Internet oraz niebezpieczeństw, na które narażeni są szczególnie najmłodsi  internauci. Przypomnieli zasady, którymi należy się kierować korzystając  z sieci. Wyświetlili prezentację multimedialną na powyższy temat. Zaprezentowali  scenkę rodzajową  pt. „Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie!”. Uczniowie obejrzeli również film animowany na temat przemocy w sieci tzn. cyberprzemocy.

  Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 7

 • ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE

  ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE

  22 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

  ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 1 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 2 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 3

  Uczniowie należący do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przypomnieli swym występem informacje dotyczące różnicy między wiosną astronomiczną a kalendarzową. Nie zabrakło również recytacji tematycznych wierszy.

  ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 4 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 5 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 6 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 7 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 8 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 9 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 10 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 11 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 12 ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 13

  Na koniec apelu odbyła się krótka projekcja filmu dotycząca czterech pór roku.

  ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 14

  Samorząd Uczniowski, aby uczcić Pierwszy i Drugi Dzień Wiosny, ogłosił konkurs modowy pt.: „Zielono nam”.  W te dni uczniowie mieli założyć na siebie jak najwięcej zielonych rzeczy. Zostały one zliczone w klasach, a następnie przewodniczący poszczególnych oddziałów przekazali te informacje do ogólnego zestawienie. Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego Julia Zielińska odczytała wyniki. Według nich na 94 obecnych na apelu uczniów 82 wzięło udział w konkursie.

  W poszczególnych grupach „najbardziej zieleni” byli:

  Przedszkole – Fabiański Jakub, Gabryś Michał, Urbański Jakub, Grzeszkowiak Maksymilian – 5 rzeczy

  I klasa – Maciejewski Kacper – 8 rzeczy

   II klasa – Łuczak Lena – 12 rzeczy

  III klasa – Wieczorek Wiktoria – 37 rzeczy

   IV klasa – Fercikowska Zofia – 11 rzeczy

  V klasa – Ratajczyk Weronika – 19 rzeczy

   VI klasa  - Antczak Oliwia – 6 rzeczy

  VII klasa – Kowalczyk Anna – 7 rzeczy

   VIII klasa – Draga Piotr, Jóźwiak Igor, Kacprzak Weronika  - 2 rzeczy

  ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 15

  Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Igor Jóźwiak wręczył zwyciężczyni Wiktorii Wieczorek słodki upominek.

  ZAZIELENIŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 16

 • DRODZY RODZICE

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna

  Szkoły Podstawowej im. Bohater Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

  serdecznie zapraszają

  RODZICÓW / OPIEKUNÓW PRAWNYCH 

  na spotkanie, które odbędzie siędnia 27 marca 2019r. o godz. 15:00

  W programie:

  godz. 15:00 - spotkanie ogólne, występ uczniów z okazji Roku Moniuszkowego

  godz. 15:30 - spotkanie z przedstawicielem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. prof.T.Kotarbińskiego Filia w Kutnie

  ok. godz. 16:00 - spotkania rodziców z wychowawcami klas, nauczycielami

 • DARMOWE SZKOLENIA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY BEDLNO

  Szkolenia będą realizowane w ramach  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

  Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa

   działania 3. 1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych

  dotycząca realizacji projektu grantowego pn.

  „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”

  Wartość dofinansowania - Gmina Bedlno 148 320,00 zł

  Wójt Gminy Bedlno zaprasza mieszkańców gminy, którzy ukończyli 25 rok życia, w tym osoby z niepełnosprawnością, osoby w wieku 65+ nieposiadające kompetencji cyfrowych lub chcące rozwijać posiadane kompetencje cyfrowe, do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych.

  MODUŁY TEMATYCZNE:

  1. RODZIC W INTERNECIE
  2. MÓJ BIZNES W SIECI
  3. MOJE FINANSE I TRANSAKCJE W SIECI
  4. DZIAŁAM W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH
  5. TWORZĘ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ (BLOG)
  6. ROLNIK W SIECI
  7. KULTURA W SIECI

  Szkolenia (w wymiarze 16 godz. dydaktycznych) odbywać się będą w 12 osobowych grupach, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów - w okresie od IV 2019 r. do I 2020 r.. W trakcie dwudniowych zajęć kursanci korzystać będą z nowoczesnego sprzętu komputerowego umożliwiającego poznanie innowacyjnych rozwiązań i narzędzi cyfrowych. Po ich zakończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający rozwój kompetencji cyfrowych z wybranego modułu szkoleniowego. Uczestnicy otrzymają komplet materiałów szkoleniowych. Organizator zapewnia bezpłatny catering. Liczba zaplanowanych modułów szkoleniowych: 24.                                                                 

  Szczegółowych informacji udzielają:

  KOORDYNATOR PROJEKTU:  Dorota Stelmaszczyk   tel. 24 285 52 91                                                                                       BIURO PROJEKTU:   Teresa Wawer    tel. 24 282 17 81

  DOKUMENTY  REKRUTACYJNE I ZAPISY NA SZKOLENIA:

  1. Sekretariat S.P. w Żeronicach tel. 24 28 55 291

   

  1. Sekretariat S.P. w Bedlnie tel. 24 28 21 426, 24 282 13 48

   

  1. Sekretariat S.P. w Pniewie tel. 24 282 17 17

   

  1. Sekretariat S.P. w Pleckiej Dąbrowie tel. 24 282 21 66

   

  1. Sekretariat S.P. w Szewcach Nadolnych  tel. 24 383 00 44, 721 287 687

   

  1. Gmina Bedlno pokój nr  tel. 24 282 17 81  (Dokumenty rekrutacyjne można także pobrać u Sołtysów poszczególnych Sołectw)

  TEMATYKA SZKOLEŃ

  Moduł 1 -  „Rodzic w Internecie”.

  Zajęcia adresowane są do rodziców i opiekunów. Uczestnicy szkolenia poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia. Rodzice i opiekunowie nauczą się m.in. jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

  Moduł 2 - „Mój biznes w sieci”.

  Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

  Moduł 3 - „Moje finanse i transakcje w sieci”

  Blok zajęć przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

  Moduł 4 - „Rolnik w sieci”.

  Szkolenie dedykowane dla rolników oraz ich współmieszkańców. Rolnicy dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu (geoportal.gov.pl), rozliczeń podatkowych online (e-płatności i e-deklaracje), usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl), ARiMR, ARR/ANR/ODR – docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS – docelowo PIBŻ.

  Moduł 5- Działam w sieciach społecznościowych.

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym. Uczestnicy w trakcie szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie mediów społecznościowych, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i podtrzymywać znajomości, współdziałać z innymi użytkownikami internetu, kształtować swój publiczny wizerunek, dzielić się swoją twórczością oraz korzystać z twórczości innych zgodnie z prawem. Ponadto nauczą się obsługi podstawowych narzędzi              e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

  Moduł 6- Tworzę własną stronę internetową (blog)

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę interentową lub bloga. Uczestnicy szkolenia zyskają podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe) zgodnie z prawem autorskim. Nauczą się również rozpowszechniać generowany przez siebie materiał oraz monitorować jego oddziaływanie, wykorzystując dostępne mechanizmy analityki internetowej. Dowiedzą się również jakich formalności należy dopełnić w związku z prowadzeniem strony interneowej, a także, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

  Moduł 7- „Kultura w sieci”.

   Szkolenie przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury (Ninateka – Filmoteka Narodowa, Polona, Encyklopedia Teatru Polskiego, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina). Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

  Pobierz plik: Darmowe_szkolenia_dla_mieszkancow_gminy_Bedlno.doc

 • KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE

  18 marca w naszej szkole gościliśmy p. Dariusza Struszczaka – przedstawiciela Stowarzyszenia Filmowców Polskich), p. Krystynę Zakrzewską (przedstawiciela Biblioteki Gminnej w Krzyżanowie) oraz p. Monikę Grzeszkowiak  i p. Żanettę Fabiańską (przedstawicielki Rady Rodziców). Podjęli się oni trudneJ, ale i przyjemnej roli - bycia członkiem Komisji Konkursowej Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” przygotowanego przez Samorząd Uczniowski oraz Gromadę Zuchową  wraz z opiekunami.

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 1 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 2 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 3

  Wysłuchali recytacji naszych uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Młodsi prezentowali dwa wiersze, zaś starsi wiersz i fragment prozy.

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 4 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 5 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 6 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 7 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 8 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 9 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 10 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 11 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 12 

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 13 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 14 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 15

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 16 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 17 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 18 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 19 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 20 

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 21 KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 22

  Werdykt jury był następujący:

  I grupa wiekowa (kl. I-III)

  I miejsce – Dominiak Julia

  II miejsce – Szczepaniak Emil

  III miejsce – Mrowicka Marcelina, Łuczak Lena

  Wyróżnienie – Gabryś Marcel

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 23

  II grupa wiekowa (kl. IV-VI)

  I miejsce – Czubiak Julia

  II miejsce – Ratajczyk Natalia, Tomczak Joanna

  III miejsce – Fercikowska Zofia, Ratajczyk Weronika

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 24

  III grupa wiekowa (kl. VII-VIII)

  I miejsce – Włodarczyk Alicja

  II miejsce – Kowalczyk Anna

  III miejsce – Lickowska Patrycja, Kowalewska Weronika

  KONKURS RECYTATORSKI "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM" - ELIMINACJE SZKOLNE - Obrazek 25

 • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO

  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO

  18 marca 2019r w naszej szkole chętni uczniowie z klas IV - VIII przystapili do Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Języka Polskiego przygotowanej przez firmę Olimpus. Szkolnym organizatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem. Uczniowie przygotowali salę. Nie było to łatwo, gdyż okazało się, że chętnych do udziału w konkursie zebrało sie aż 32.  To prawda, ławki zostały poustawiana dość ciasno, jednak nikt nie myślał o ściąganiu (wszak to nie wypada!). Poza tym każda klasa rozwiązywała różny test wielokrotnego wyboru.

  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO - Obrazek 1 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO - Obrazek 2 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO - Obrazek 3OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO - Obrazek 4  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO - Obrazek 5

  Olimpiada chyba nie była dla naszych uczniów zbyt trudna , gdyż większość oddawała karty odpowiedzi przed czasem. 

  Teraz tylko musimy cierpliwie poczekać na wyniki.

 • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO

  TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO

  16 marca 2019r. został rozegrany turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Bedlno. Miejscem rozgrywek była sala Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie. Turniej skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

  Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich uczestników oraz krótkim wyjaśnieniem celu imprezy. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie zawodników, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców: 8-12 lat oraz 13-16. W każdej z grup zawodników toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju a emocje udzielały się nawet  bardziej doświadczonym graczom. Podczas zawodów można było zaobserwować spore zaangażowanie zawodników.

  TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 1 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 2 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 3 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 4 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 5 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 6

  Wśród dziewcząt w kategorii wiekowej 8-12 lat najlepsza  okazała się Weronika Ratajczyk z kl. V zajmując II miejsce, a Oliwia Świątkowska, również  z kl. V zajęła IV miejsce. Takie samo miejsce jednak w kategorii 13-16 lat zajęła uczennica  kl. VI - Natalia Antczak.

  W kategorii chłopców 13-16 lat najlepszym okazał się Piotr Draga, uczeń kl. VIII zajmując III miejsce.

  TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 7 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 8 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 9 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY BEDLNO - Obrazek 10

   

  Uczestnicy turnieju z naszej szkoły to:

  1. Weronika Ratajczyk - kl. V
  2. Oliwia Świątkowska - kl. V
  3. Natalia Antczak - kl. VI
  4. Krzysztof Czarnecki - kl. V
  5. Mateusz Rzepnikowski - kl. V
  6. Piotr Antczak - kl. V
  7. Piotr Kubiak - kl. VI
  8. Hubert Grzebielucha - kl. VII
  9. Patryk Kowalski - kl. VII
  10. Piotr Draga - kl. VII
 • 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

  12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

  Dzisiaj w naszej szkole matematyka miała swoje święto. Chcieliśmy udowodnić, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale właśnie znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. 

  12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 1

  Dzień Matematyki, który obchodziliśmy w naszej szkole, został zapoczątkowany przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu był organizowany co roku w każdą pierwszą środę marca. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.

  Zatem  przygotowaliśmy na tę okazję moc atrakcji. Zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem gier i zabaw. Na przerwach międzylekcyjnych w sali matematyczno - przyrodniczej chętni uczniowie mogli grać w gry planszowe oraz rozwiązywać rebusy, łamigłówki, krzyżówki matematyczne.

  12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 2 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 3 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 4 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 5 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 6 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 7 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 8 

  12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 9 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 10 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 11

  Na długiej przerwie odbyła się akademia z tej okazji oraz został przeprowadzony konkurs dla wszystkich klas pt. Łamigłówki i krzyżówki matematyczne. Klasa I i II miały za zadanie rozwiązać rebusy. Klasa III i IV zajmowała się magicznymi kwadratami. Klasa V i VI bawiła się w skojarzenia. Klasa VII i VIII rozwiązywała krzyżówkę gigant. Dla najlepszych czekała niespodzianka.

  12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 12 

  12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 13 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 14 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 15 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 16 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 17 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 18 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 19 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 20

   12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 21 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 22 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 23 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 24

   12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 25 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 26

  Ponieważ matematyka jest KRÓLOWĄ NAUK, a uczniowie klasy I, II, i IV wykazali się jej bardzo dobrą znajomością zostali koronowani i nadano im  tytuł  - ZNAWCÓW MATEMATYKI,  wręczono również dyplom zwycięstwa.  Pozostałe  klasy otrzymały dyplom uczestnictwa. Na zakończenie uroczystości każdego obdarowano słodkim poczęstunkiem.

  12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 27 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 28 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 29 12 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI - Obrazek 30

   

 • DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO

  8 marca to dzień w naszej szkole, w którym zawsze jest wesoło. Do tego uśmiechu w tym roku przyczynił się kabaret przygotowany przez uczniów klasy VIII, VII i V pod kierunkiem pań Doroty Mroziewicz i Agnieszki Miedzińskiej. Występ widzowie oglądali na tle przepięknej tęczowej dekoracji przygotowanej przez panią Annę Zawiślak.

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 1 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 2

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 3

  W role rymujących konferansjerów wcielili się Weronika Kowalewska i Igor Jóźwiak. Na scenie pojawili się uczniowie klas VIII i VII, których dawno na niej nie widzieliśmy i mimo tremy pokazali się z dobrej strony.  

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 4 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 5 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 6

  W dwóch scenkach małżeńskich rozśmieszali Kinga Trembaczyk i Michał Czarnecki oraz Aleksandra Przytulska i Filip Mrowicki. Jednak prawdziwą furorę zrobili ci, którzy na scenie podjęci się wejścia w rolę, która nie była zgodna z ich płcią.

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 7 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 8

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 9 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 10 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 11

  Bartosz Kamiński sparodiował rozterki wyglądowe dziewcząt, wcielając się w jedną z nich.

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 12

  Natomiast cała klasa VII zaprezentowała lekcję, podczas której ukazane zostały różne typy kobiet. W rolę profesora rewelacyjnie weszła Anna Kowalczyk, zaś ”jego” wszystkowiedzącymi o kobietach uczniami były Marika Grzebielucha, Patrycja Lickowska i Julia Zielińska. Niezaprzeczalnie jednak z tej klasy największe brawa zebrali chłopcy, którzy na scenie bezbłędnie chodzili w szpilkach i parodiowali rozmaite zachowania kobiece. Byli to Gracjan Znajewski i Patryk Kowalski (kobiety-plotkary), Adrian Włodarczyk (paniusia), Jakub Dołęga („kura domowa”), Hubert Ratajczyk (kobieta – sportsmenka) oraz gościnnie z kl. V Mateusz Rzepnikowski (bizneswoman).

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 13 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 14 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 15 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 16 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 17 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 18 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 19 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 20 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 21 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 22 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 23 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 24 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 25

  Całość występu uatrakcyjniły piosenki. W wykonaniu piątoklasistek (Natalia Ratajczyk, Weronika Ratajczyk, Julia Igielska, Aleksandra Janicka) usłyszeliśmy „Lepszy model”,

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 26 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 27

  zaś ósmoklasiści zaśpiewali specjalny tekst do melodii piosenki pt. „Jej czarne oczy”. Tutaj solówki śpiewali (chyba pierwszy raz w szkole!) Piotr Draga, Filip Mrowicki, Weronika Kowalewska i Alicja Włodarczyk. BRAWO!

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 28 

  Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim paniom pracującym w naszej szkole oraz dziewczętom z okazji ich święta. Wręczono także słodkie upominki.

  DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 29 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 30 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 31 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 32 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 33 DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO - Obrazek 34

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych
  Szewce Nadolne 14
  99-311 Bedlno
  woj. łódzkie
 • (024)3830044 Fax:(024)3830044

Galeria zdjęć