- blok rysunkowy biały i kolorowy,
- blok techniczny biały i kolorowy
- kredki drewniane bambino (12 kolorów),
- 2 ołówki, gumka, temperówka, 2 kleje w piórniku,
- plastelina (12 kolorów),
- farby, pędzel gruby i cienki,
- teczka na prace plastyczne,
- talerzyki papierowe,
- kolorowanka,
- 16-kartkowy zeszyt w trzy linie oraz w kratkę, (6-latki)
- buty na zmianę w woreczku.
Bardzo proszę o podpisanie wszystkich przyborów .
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych
27. czerwca 2025. roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025, która odbyła się w Pniewie.
Tradycyjnie rozpoczęto ją od wprowadzenia sztandaru szkoły. Wzruszającym momentem było przekazanie go przez uczniów klasy VIII młodszym kolegom i koleżankom z klasy VII, co miało stać się symbolem przekazania wartości szkolnych oraz odpowiedzialności za godne reprezentowanie placówki. Pani Dyrektor Irena Michalak-Janus w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, określając go jako wyjątkowo trudny. Z powodu trwającego remontu budynku szkoły, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele musieli odnaleźć się w nietypowych warunkach. Mimo to – jak podkreśliła Dyrektor – cała społeczność szkolna zdała egzamin z cierpliwości, empatii i zrozumienia. Rok ten, choć pełen wyzwań, nie był rokiem straconym. Wręcz przeciwnie – wszyscy uczniowie rozwijali swoje umiejętności i zdobywali wiedzę, udowadniając, że trudności mogą mobilizować do działania.
Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia i dyplomy uczniom klas I–VIII. Szczególne emocje towarzyszyły wręczeniu dyplomów ukończenia szkoły uczniom klasy VIII. Otrzymali oni także drobne pamiątki od swojej wychowawczyni – pani Małgorzaty Roszewskiej, która z dumą żegnała swoich wychowanków. Życzyła im, aby w życiu zdobywali szczyty na miarę swoich potrzeb i możliwości, oraz aby godnie reprezentowali szkołę poza jej murami, zachowując w sercu wspomnienia z lat spędzonych w Szewcach Nadolnych.
Klasa VII przygotowała dla swoich starszych kolegów humorystyczny skecz i wzruszające pożegnanie, a także pamiątkowe kubki wypełnione słodyczami.
W dowód wdzięczności wręczono również dyplomy rodzicom wspierającym działania szkoły, a szczególne podziękowania otrzymała przewodnicząca Rady Rodziców. Nie zapomniano także o aktywnych członkach Samorządu Uczniowskiego – oni również zostali uhonorowani drobnymi upominkami.
Po oficjalnym wręczeniu świadectw przez wychowawców zabrzmiały ostatnie słowa tej części szkolnej przygody:
To już wakacje!
Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom słonecznego, bezpiecznego i pełnego radości letniego wypoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!
Tekst i zdjęcia: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
Stypendia Wójta Gminy Bedlno.
W dniu 26 czerwca 2025 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie odbyła się uroczysta gala wręczenia
STYPENDIÓW WÓJTA GMINY BEDLNO. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz odnieśli sukcesy sportowe.
To wydarzenie było okazją do uhonorowania 10-ciu młodych, zdolnych i ambitnych uczniów naszej szkoły, którzy swoją pracowitością i zaangażowaniem stanowią wzór dla innych.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM!
Jesteśmy z Was dumni!
Tekst: Irena Michalak-Janus
Ostatnia wycieczka klasowa - uczniowie z klasy 7 pojechali pociągiem do Sopotu.
24. czerwca uczniowie siódmej klasy wraz z wychowawcą wyjechali nad morze. Towarzyszyli nam piątoklasiści: Lena Tomczak i Maksymilian Grzeszkowiak. Kilkoro uczniów przyznało, że to ich pierwsza podróż pociągiem. Nasz piękny Bałtyk powitał nas niezwykle kapryśną pogodą: od słońca po deszcz i wiatr. Wszyscy uczniowie zaliczyli jednak podróż do udanych.
Tekst i zdjęcia: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
Autobus poranny, będzie kursował tego dnia 20 minut wcześniej.
Autobus powrotny około 9:30.
Proszę poinformować wychowawców, które dzieci będą korzystały tego dnia z kursów autobusowych.
UWAGA!
Proszę o przygotowanie podręczników do oddania do biblioteki szkolnej.
Należy:
1. Zdjąć okładki;
2. Wytrzeć gumką wszelkie podkreślenia, zapiski, rysunki;
3. Rozprostować wszystkie zagięte karty;
4. Podkleić rozdarte lub wypadające kartki;
5. Usunąć własne materiały (sprawdziany, kartki, notatki, inne);
6. Przygotować kartkę: • Imię i nazwisko ucznia, klasa • Ilość zwracanych podręczników;
7. Zapakować książki do torby foliowej lub przewiązać sznurkiem: dodać kartkę z punktu 6.
Termin zwrotu - do środy 18.06.2025
Przynosimy książki do S.P. w Pniewie.
Ewa Dołęga - nauczyciel bibliotekarz.
Dzień Rodziny
W piątek, 13. czerwca 2025. roku, w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny, organizowany przez Szkołę Podstawową w Szewcach Nadolnych i Szkołę Podstawową w Pniewie. Było to wyjątkowe wydarzenie, które połączyło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców lokalnej społeczności. Uroczystość rozpoczęły panie dyrektor: Irena Michalak-Janus oraz Ewa Kowalska, które serdecznie przywitały wszystkich zebranych, podkreślając, jak ważne są rodzinne więzi oraz wspólne świętowanie w budowaniu szkolnej wspólnoty.
Na początek dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały piękny występ artystyczny, przygotowany specjalnie na tę okazję. Były piosenki, wierszyki i tańce, które wzruszyły i rozbawiły publiczność. Następnie na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjny i strażacki – dzieci mogły z bliska zobaczyć radiowóz i wóz strażacki, porozmawiać z funkcjonariuszami i zapoznać się z ich wyposażeniem. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, ucząc się podstawowych zasad reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Starsze klasy przygotowały emocjonujące gry terenowe, które angażowały całe rodziny do wspólnej zabawy i współpracy. Dzieci korzystały z dmuchanego zamku i trampoliny.
W trakcie wydarzenia nie zabrakło również momentów wzruszenia – dzieci wręczały swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty jako wyraz wdzięczności i miłości. Rada Rodziców zadbała o pyszny poczęstunek – na uczestników czekały domowe ciasta, napoje i gorące dania z grilla.
Dzień Rodziny był pełen radości, uśmiechu i wspólnych chwil. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, uczniów oraz lokalnych służb udało się stworzyć wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. To był dzień prawdziwej wspólnoty i wzajemnego wsparcia – już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.
Tekst i zdjęcia: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
Sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie „Ortograficzny Orzeł”
Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie „Ortograficzny Orzeł”, który co roku przyciąga miłośników języka polskiego z całego kraju. Tegoroczna edycja była wyjątkowo wymagająca, a poziom uczestników – niezwykle wysoki. Tym bardziej cieszą nas wyniki naszych reprezentantów!
Na szczególne wyróżnienie zasługują Jakub Andrzejczyk z klasy VI, który zajął 5. miejsce w Polsce, oraz Wiktoria Grabowska z klasy VIII, która uplasowała się na 7. miejscu. Otrzymali oni dyplomy laureatów konkursu. Serdecznie gratulujemy tak wysokich lokat – to dowód na doskonałą znajomość zasad ortografii oraz zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności językowych.
Dyplomy za udział w konkursie otrzymali również: Nina Trembaczyk, Marcelina Baranowska oraz Jakub Urbański z klasy VI, a także Julia Dominiak i Marcelina Mrowicka z klasy VII oraz Marysia Burzyńska z klasy V i Lena Łuczak, Julia Majchrzak oraz Julita Burzyńska z klasy VIII.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i cieszymy się, że tak licznie reprezentujecie naszą szkołę w konkursach ogólnopolskich. Wasza pasja do języka ojczystego jest inspiracją dla całej społeczności szkolnej.
Tekst: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
Zdjęcia: Patrycja Kruszyniak
Podsumowanie projektu z okazji tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego
Zapraszamy serdecznie uczniów i naszych kochanych rodziców.
Prosimy o pomoc dla Zuzi Głuchowskiej
Dyrektor, Rada Pedagogiczn, Rodzice, Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie zwracają się z prośbą o pomoc finansową na specjalistyczne leczenie uczennicy klasy III, mieszkanki Gminy Bedlno. Zuzanna Głuchowska jest dzieckiem słabo widzącym tracącym wzrok. Ma wadę wrodzoną –jaskrę oraz retinopatię nerwu wzrokowego. Okazało się, że jest dla niej szansa leczenia okulistycznego metodą Eyetronic polegającą na stymulacji komórek nerwu wzrokowego, która w pewnym stopniu przywróci wzrok dziewczynce. Koszt zabiegów stymulujących nerw wzrokowy wynosi 36 000,00 złotych. Rodziców Zuzi nie stać na wyłożenie tak dużej kwoty. Pragniemy pomóc w zgromadzeniu odpowiedniej sumy, dlatego też nasza prośba o wsparcie finansowe. Liczymy na zrozumienie w zgromadzeniu funduszy.Wsparcie finansowe należy wpłacać na indywidualny numer konta zrzutki:PL38 1750 1312 6883 7635 7704 2980
"Wycieczka do Sierpca i Płocka"
6. czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I – IV Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Pniewie wybrali się na wycieczkę do Sierpca i Płocka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Skansenu - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w którym zgromadzono liczne eksponaty związane z dziedzictwem kulturowym Mazowsza północno-zachodniego. Dzieci wraz z przewodnikiem spacerowały po wsi. Miały okazję zobaczyć charakterystyczną zabudowę: liczne chałupy, zagrody, pasieki, ogródki, sady. W pomieszczeniach widziały wyposażenie ówczesnych domostw . Bardzo ciekawe było to, że wieś wygląda, jakby ciągle tętniło w niej życie, (zwierzęta hodowlane, zboża na polach). Następnie udali się do Sali zabaw Happy Park w Stróżewku. Była wspaniała zabawa. Dzieci najpierw obiegły wszystkie stanowiska zabaw, a potem korzystały z każdego z nich. Dodatkową atrakcją było malowanie buzi i zabawy z animatorkami zabaw. W trakcie pobytu w sali dzieci z apetytem zjadły wybrany przez siebie posiłek frytki/zapiekankę/ hot-dog i piły soczek owocowy.
Po dwuipółgodzinnej zabawie w sali zabaw wzięły udział w rejsie statkiem Marianna po Wiśle. Była to szczególna atrakcja dla osób , które płynęły pierwszy raz. Po skończonym rejsie udały się na lody, a następnie ruszyły w drogę powrotną do szkoły. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.
Tekst: Katarzyna Traczyk
Zdjęcia: Irena Michalak-Janus, Katarzyna Traczyk
Od 2.06 do 4.06.2025 uczniowie klas 3 - 8 naszej szkoły mieli okazję odwiedzić najpopularniejsze miejsca w Górach Świętokrzyskich. To niskie pasmo górskie należy jednocześnie do najstarszych w Europie. Wielokrotnie w pradziejach było zalewane przez wody oceanu, ulegało zniszczeniom i ponownym wypiętrzeniom. Ta wyjątkowo bogata historia geologiczna okolicy Kielc przyczyniła się do tego, że Ziemia Świętokrzyska ukrywa wiele cennych skał i minerałów, a także skamielin dokumentujących jej rozwój od kambru do antropocenu.
Nasi podopieczni zapoznali się z bogactwem geologicznym Ziemi Kieleckiej (pochodzenie żelaza i jego obróbka, pozyskiwanie oraz wykorzystywanie krzemionki w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi i w Krzemionki - Muzeum Historyczno - Geologicznym w Bodzechowie). Uczniowie mogli zaobserwować, w jaki sposób wytwarzano żelazo z rudy żelaza oraz krzemionkę ze skał wapiennych. Podziwiali także artefakty wykonane przez dawne kultury koczownicze i plemienne: pierwsze narzędzia z krzemionki i pierwsze noże, siekiery, radła, dzięki którym ludzie zaczęli prowadzić osiadły tryb życia.
Największą atrakcją stało się jednak wejście na Łysą Górę, zwaną także Świętym Krzyżem (przechowywana jest w nim relikwia w postaci kawałka drewna pochodzącego z krzyża świętego). Górę porasta prastary las, a szczyt zajmuje unikatowe gołoborze. Uczniowie zwiedzili także Opactwo na Świętym Krzyżu zamieszkiwane obecnie przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Jest to średniowieczny klasztor pochodzący z XII wieku. Dzieci mogły podziwiać nie tylko architekturę romańską, ale i gotycką, a nawet barokową - zabytek bowiem na przestrzeni lat ulegał licznym przekształceniom.
Z architekturą i historią wczesnego średniowiecza uczniowie zetknęli się zresztą już pierwszego dnia wycieczki - nie mogliśmy nie zwiedzić trwałej ruiny zamkowej w Chęcinach. Ze szczytu góry, na której ulokowana jest budowla, rozciąga się wspaniały widok na okolicę porosłą w zieleń i usianą małymi skupiskami domów.
Uczniowie ocenili wycieczkę w sposób bardzo dobry. Stwierdzili, że nie tylko wiele się nauczyli, ale także zintegrowali ze sobą i świetnie bawili.
Zdjęcia: Małgorzata Roszewska
Tekst: Joanna Kaźmierczak-Błocisz
Poezja dla Mamy i Taty w GOK w Bedlnie
27 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim "Poezja dla mamy i taty", który odbył się w GOK w Bedlnie. Nasza szkołę reprezentowały dzieci z klasy pierwszej, czwartej i uczeń z klasy szóstej. Recytatorzy pięknie zaprezentowali wiersze dla mamy i taty. Komisja doceniła i nagrodziła ich wykonania. W młodszej grupie wiekowej pierwsze miejsca zajęła Weronika Wilińska, drugie Anielka Włodarczyk, a trzecie Kacper Nikodemiak. W starszej grupie wiekowej pierwsze miejsce otrzymał Antoni Ulatowski, drugie Karol Trembaczyk, a trzecie Gabriela Rzepnikowska. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i piękne nagrody książkowe. Gratulujemy wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Traczyk
Uczniowie klasy V wcielili się w redaktorów czasopisma plotkarskiego. Tematyka tego wydania związana była z mitologią grecką i poznanymi mitami. Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością wybranych opowieści o bogach i herosach, ale także wieloma umiejętnościami językowymi: tworzeniem notatki, zaproszenia, przepisu kulinarnego oraz informatycznymi - projekt realizowany był w programie Canva. Marysia, Lena, Maks i Nikita świetnie wywiązali się z powierzonego im zadania.
Skopiuj link, aby zapoznać się z efektami ich pracy.
https://www.canva.com/design/DAGlh72-K7U/989ZW4IpgNdTSYXyCOUBRA/edit?utm_content=DAGlh72-K7U&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
We wtorek 20. maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III wybrali się do Kutnowskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Kubuś Puchatek” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Dzieci z wielką radością obejrzały teatralno - muzyczną adaptację lektury i przeniosły się do bajkowego świata, gdzie spotkały się z Kubusiem Puchatkiem i mieszkańcami Stumilowego Lasu. Uczestniczyły w różnych przygodach tych wspaniałych bohaterów, którzy mimo różnych zalet i wad zawsze się wspierają i okazują sobie dowody szczerej i bezinteresownej przyjaźni. Przygody Kubusia przedstawione były w oryginalny i humorystyczny sposób. Wszystko to odbyło się w ciekawej i kolorowej scenerii. Wspaniała gra aktorów, barwne kostiumy, kukiełki oraz ciekawa oprawa muzyczna przedstawienia bardzo podobały się dzieciom. To była wspaniała lekcja o prawdziwej przyjaźni oraz poszanowaniu drugiego człowieka.
Po spektaklu aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
To już kolejny wyjazd w tym roku szkolnym na przedstawienie teatralne. Czekamy na kolejne teatralne przygody.
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Traczyk
W sobotę 17. maja 2025. r. w Żychlińskim Domu Kultury odbyła się IV edycja konkursu recytatorskiego "Słowem malowane - Marzenia mam ...... o pięknym świecie". Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było "Marzenie mam… o przyjaźni do końca świata i dłużej”. Uczestnicy recytowali wiersze o przyjaźni, której siła i moc ksztaltuje świat, pozwala na przeżycie niezwykłych przygód, daje życiu sens i napełnia je radością, daje możliwość wspólnego przeżywania i smutków i szczęścia. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy pierwszej - Anielka Włodarczyk. Pięknie zaprezentowała wiersz Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak "Wielkie marzenie". Otrzymała dyplom za udział. Gratulujemy Anielce i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Traczyk
Od 13. do 15. maja nasi uczniowie mierzą się ze swoim pierwszym, poważnym egzaminem. W kolejnych dniach czekają na nich zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Powodzenia!