• Życie Ani Shirley w pudełku.

    Uczniowie klasy VI przygotowali na lekcję języka polskiego Pudełko z lekturą L. M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Każdy był ciekaw, co inni przynieśli. Wiele przedmiotów się powtarzało, ale były też pojedyncze eksponaty.

    Podczas zajęć chętnie opowiadali o swoich skarbach. Dopowiadali do prezentacji kolegów i koleżanek. W ten sposób poszerzali swoją wiedzę o bohaterce i wdrażali się do tworzenia dłuższej wypowiedzi ustnej.

  • Niezapomniany koncert muzyczny

    W styczniu pan Hanusz Kowalczyk znów zawitał do naszej szkoły z koncertem muzycznym. Przywiózł ze sobą dwóch wspaniałych muzyków - instrumentalistów. Uczniowie z chęcią słuchali i zgłaszali się do konkursów. Tego dnia w szkole zagościła w ich sercach i umysłach muzyka oraz taniec.

  • Ebenezer Scrooge w pudełku.

    W sali bibliotecznej, wśród wielu półek z książkami, siódmoklasiści opowiadali z pomocą własnych pudełek z lekturą o bohaterach i wydarzeniach "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Jest to pozycja z lektur obowiązkowych na egzaminie ósmoklasisty. Dzieki tej lekcji na pewno o niej nie zapomną. Tym bardziej, że część przedmiotów z pudełek była znaleziona w domu, a część samodzielnie wykonana specjalnie na tą prezentację. Brawo!

  • Dla kochanych Babć i Dziadziusiów

    22 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych wnuczęta z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-III zorganizowały Koncert życzeń dla Kochanych Babć i Przystojnych Dziadziusiów. Piosenki śpiewali: Zbigniew Wodecki (Albert Siuda i Weronika Wilińska), Krzysztof Krawczyk (Sebastian Kubiak), Maryla Rodowicz (Gabriela Rzepnikowska), Anna Jantar (Kornelia Wilińska), Zenek Martyniuk (Hubert Kacprzak,) Na zakończenie artyści zagrali Marsz Radeckiego. Po występach wnuczęta spotkały się z Babciami i Dziadziusiami na herbatce w sali gimnastycznej.

  • CHOINKA SZKOLNA

    Zabawa choinkowa jest w naszej szkole jednym z najprzyjemniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń zarówno dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Odbyła sie ona 19.01.2024r. Sala gimnastyczna zmieniła się w tym dniu w salę balową, pięknie udekorowaną przez nauczycieli i młodzież.W imprezie wzięli udział uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I-VIII.Zaprezentowali piękne i pomysłowe stroje karnawałowe. Zabawę umilił dj Marcin Czajkowski, wspaniali rodzice przygotowali dla swych pociech poczęstunek, a gość specjalny- Mikolaj obdarował wszystkich uczniów prezentami.Uczestnicy bawili sie przy rytmach różnorodnej muzyki, a dodatkową atrakcją były zorganizowane przez nauczycieli konkursy, ktore cieszyły się dużą popularnością.Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi-firmie Kellogs z Kutna za przygotowanie smacznych prezentów dla uczniów.Dziekujemy również z całego serca wszystkim organizatorom zabawy, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi.

  • Życzenia

  • Dekorowanie pierniczków w klasie III

    Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierników oraz wspólnym kolędowaniem. W środę 20 grudnia uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią zgodnie z tradycją postanowili udekorować świąteczne pierniczki. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny.

  • II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

    14 grudnia 2023r.pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd. Organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Bedlnie.

    W kategorii I II miejsce pastorałką "Maleńka gwiazdka" wyśpiewała Kornelia Wilińska. W kategorii II wyróżnienia otrzymali: Antoni Ulatowski „Grajcie Panu”, Julia Dominika „Pastorałka od serca do ucha”, Weronika Nikodemiak „Wigilijna Pastorałka”.

     Cieszymy się z udziału naszych uczniów w tym wartościowym konkursie.

  • „Pomagamy zwierzętom w schronisku „Cztery ŁAPY” w Żychlinie”

    Tradycją  naszej szkoły już jest to, że organizujemy zbiórkę karmy i innych potrzebnych artykułów  dla schroniska „Cztery ŁAPY” w Żychlinie. Naszym celem jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce.

    Organizatorem i koordynatorem akcji była  klasa III wraz z wychowawczynią Katarzyną Traczyk . Uczniowie naszej szkoły, jak zawsze stanęli na wysokości zadania, otworzyli serca i pokazali, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Zebraliśmy  sporą ilość karmy i  zawieźliśmy ją do schroniska.  Serdecznie dziękujemy wszystkim  za włączenie się w naszą akcję. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

  • Zbiórka plastikowych nakrętek dla Oliwii Urbańskiej

    Przed świętami przypominamy o akcji charytatywnej – „Zbiórka korków dla Oliwki Urbańskiej” prowadzonej przez uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią.  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy  do tej pory  włączyli się w naszą akcję. Dzięki Wam udało się od początku roku szkolnego zebrać  kilka worków plastikowych korków. Zostały już odebrane przez rodziców Oliwki. Jesteśmy wdzięczni za Wasze wielkie Serca i prosimy o jeszcze. Zachęcamy również społeczność lokalną do zbierania i przynoszenia korków do naszej szkoły.

  • Powstanie warszawskie oczami dzieci

    13 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się lekcje pt.: „Powstanie warszawskie oczami dzieci”. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu BOHATERON.
    Wojna nie jest dla dzieci ,ale dotyka dzieci.

  • SZKOLNE JASEŁKA

    Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość  i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i rodziną. Tak określa się wyjątkowy czas - czas świąt Bożego Narodzenia.

    Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin Chrystusa przeżywaliśmy 11 grudnia  br.  za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie współczesne i biblijne, wystawiając wyjątkowy montaż słowno - muzyczny, czyli Jasełka. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych w osobach: Wójt gminy  Bedlno  p. Józef Ignaczewski, przewodnicząca Rady Gminy p. Anna Ratajczyk, Kierownik Centrum Usług Wspólnych p. Dorota Stelmaszczyk, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Kutnie – starszy wizytator  p. Agnieszka Szczech.  Niezmiernie miło było nam gościć również Rodziców wchodzących w skład Rady Rodziców.

    Szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Ponadto widzowie usłyszeli refleksyjne utwory liryczne, w których uczniowie oddawali hołd narodzonemu Zbawicielowi i zastanawiali się nad fenomenem Bożego Narodzenia. Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu. Należy więc się cieszyć, że tradycja Jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się naszym aktorom. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami oraz pastorałkami  wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczności, rodziców i zaproszonych gości.

    Po części artystycznej  Pani Dyrektor oraz goście pochwalili występ młodych artystów i złożyli obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Miłym akcentem dla młodych aktorów były słodkie upominki, które przywiózł dla nich Pan  Wójt Gminy Bedlno oraz piękny album do szkolnej biblioteki podarowany przez Panią Wizytator.

  • MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA

    Mikołajkowa niespodzianka przygotowana przez rodziców. Był Mikołaj, prezenty,degustacja potraw i mnóstwo radości. Dziękujemy!

  • PUDEŁKO Z LEKTURĄ „SZEWCZYK DRATEWKA” NA ZAJĘCIACH EDUKACJI POLONISTYCZNEJ W KLASIE III

    Uczniowie klasy  trzeciej wykonali  kolejne bardzo ciekawe pudełka z lekturą po przeczytaniu książki Janiny  Porazińskiej  „Szewczyk Dratewka ”. Do pięknie ozdobionych ilustracjami pudełek  powkładali „skarby” łączące się z treścią lektury.  Dzięki takiemu zadaniu dzieci  miały szansę wykazać się pomysłowością, udowodnić, że znają treść oraz ćwiczyły umiejętność argumentowania, dlaczego zdecydowały się na takie, a nie inne drobiazgi. Praca z lekturą przyniosła im wiele radości, ekscytacji i zabawy.

  • ANDRZEJKI W SZKOLE

    Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

    W naszej szkole 29 listopada 2023r.  odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą połączona z Dniem zdrowego odżywiania.

    Od samego rana każda klasa zajęła się przygotowaniem zdrowego posiłku. Najmłodsze dzieci – z oddziału przedszkolnego i klas I –III wykonały kolorowe szaszłyki owocowe. Uczniowie ze starszych klas przygotowali m.in. zdrowe kanapki, tosty i zapiekane parówki w cieście francuskim. Potem rozpoczęła się zabawa. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, wróżyli sobie  m.in. z filiżanek, serduszek, poprzez losowanie kolorów, numerków, literek, kręcenie butelką,  rzucanie kostkami. Uczniowie bardzo chcieli poznać swoją przyszłość i dlatego chętnie brali udział we wróżbach, które przeprowadzały uczennice z klasy szóstej.

    Dzieci bawiły się  przy dźwiękach skocznej muzyki przygotowanej przez chłopców z klasy VIII. Podczas andrzejek była niespodzianka. Panie M. Miszczak i Pani Agnieszka Dąbrowska poprowadziły zumbę. W przerwie wszyscy zajadali pyszne jedzenie, które sami przygotowali.

    Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    W dniu 27 listopada grupa 40 uczniów wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Warszawy. O godzinie 6.45 ruszyliśmy spod szkoły, by już niespełna dwie godziny później znaleźć się w stolicy. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Wizyta w tym szczególnym miejscu nie była przypadkowa. Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterOn. Uczniowie naszej szkoły zapalili znicze między innymi na mogile bohaterów książki "Kamienie na szaniec" Rudego, Alka i Zośki. Odwiedziliśmy także miejsca upamiętniające żołnierzy zamordowanych w Katyniu, uczestników Powstania Warszawskiego, Powstania Listopadowego i żołnierzy poległych w pierwszej Wojnie Światowej. Byliśmy też pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej z 2010 roku, a także widzieliśmy groby słynnych sportowców, aktorów i piosenkarzy, m.in. Kazimierza Górskiego, Kazimierza Deyny, Kamili Skolimowskiej, Ireny Szewińskiej, Emiliana Kamińskiego czy Pawła Królikowskiego.

    Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Najpierw uczniowie obejrzeli w Planetarium prawie godzinny seans zatytułowany Explore opowiadający historię astronomii. Później przeszliśmy na wystawy, gdzie eksperymentom i zabawie nie było końca. Każde stanowisko dotyczyło innych zjawisk fizycznych lub chemicznych. Uczniowie mogli skorzystać z instrukcji, by prawidłowo przeprowadzić doświadczenie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się postać Mikołaja Kopernika, która odpowiadała na pytania dzieci, nawet w języku angielskim.

    Po zjedzonym posiłku udaliśmy się na PGE Narodowy, który był już ostatnim punktem wycieczki. Wraz z przewodnikiem przeszliśmy trasę "Poczuj się jak VIP". Mieliśmy okazję podziwiać widok na boisko z trybun, mogliśmy na chwilkę "dotknąć" murawy boiska, weszliśmy do loży Białej, Platynowej, Prezydenckiej i Kryształowej, gdzie znajduje się kryształowy żyrandol o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Byliśmy w szatni piłkarzy, pokoju masażu i odnowy biologicznej, widzieliśmy replikę Pucharu Polski i miejsce, w którym czekają piłkarze przed wyjściem na murawę. Zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

  • Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

    25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień pluszowego misia. Przedszkolaki świętowały tego dnia wraz ze swoimi pluszakami, z którymi przyszły do przedszkola. Każde dziecko prezentowało swojego misia oraz opowiadało o nim. Dzieci poznały również historię Misia, bawiły się przy misiowych piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych. Wykonywały również misie z plastociasta. Śmiechu i zabawy była cała moc.

  • DZIEŃ KREDKI U PRZEDSZKOLAKÓW

    Kredki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat ich życia, pomagają stworzyć niezapomniane rysunki. 22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Przedszkolaki tego dnia brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych przy piosence pt. „Kolorowe Kredki”. Następnie z zainteresowaniem obejrzały prezentacje multimedialną, z której poznały różne rodzaje kredek. Na sam koniec wykonały wspaniałe prace artystyczne ze ścinek od kredek.

  • KLASOWA WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO KUTNA

    22 listopada uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą byli na wycieczce integracyjnej w Kutnie. Najpierw świetnie się bawili na kręgielni. Choć rywalizowali ze sobą w dwóch zespołach, to śmiechu było co niemiara. Nie obeszło się także bez sesji fotograficznej.​​​​​​​

    Następnie zadowoleni i głodni udali się na pyszny posiłek. Okazało się, że każdy z szóstoklasistów potrafi właściwie zachować się w restauracji – samodzielnie zakupić, zapłacić, zadbać o własne rzeczy, zgłosić reklamację i oczywiście kulturalnie zjeść.

    Kolejnym punktem programu był spacer jedną z dłuższych ulic w Kutnie. Po drodze uczniowie zobaczyli kompleks sportowy Małej Ligi Bassebalowej, Stadion Miejski, Lodowisko oraz trzy szkoły średnie. W końcu dotarli do Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której ich zmęczone nogi mogły odpocząć podczas projekcji filmu o przyjaźni człowieka z takimi dzikimi zwierzętami jak wilk czy lew. Po projekcji obejrzeli obszerne zasoby audiowizualne oraz księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Pani bibliotekarka zachęciła ich do zapisania się do biblioteki i bezpłatnego korzystania ze wszystkich zbiorów. W radosnych nastrojach, bardzo wygodnym busem wrócili do szkoły.

    Kolejnym punktem programu był spacer jedną z dłuższych ulic w Kutnie. Po drodze uczniowie zobaczyli kompleks sportowy Małej Ligi Bassebalowej, Stadion Miejski, Lodowisko oraz trzy szkoły średnie. W końcu dotarli do Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której ich zmęczone nogi mogły odpocząć podczas projekcji filmu o przyjaźni człowieka z takimi dzikimi zwierzętami jak wilk czy lew. Po projekcji obejrzeli obszerne zasoby audiowizualne oraz księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Pani bibliotekarka zachęciła ich do zapisania się do biblioteki i bezpłatnego korzystania ze wszystkich zbiorów. W radosnych nastrojach, bardzo wygodnym busem wrócili do szkoły.

  • LAPBOOKI W KLASIE PIĄTEJ NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

    Piątoklasiści na podsumowanie pracy z lekturą „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara wykonali lapbooki. W swych artystycznych teczkach umieścili ciekawostki oraz podstawowe informacje o głównym bohaterze Erneście Nemeczku. Na lekcji chętnie oglądali prace kolegów i koleżanek. Porównywali, wypowiadali się, odnajdywali powtarzające się ważne informacje. Lapbooki będą dla nich wspaniałą pomocą podczas powtarzania i utrwalania wiedzy.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć