Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień astronomicznej Wiosny. Na korytarzach i w klasach pojawiły sie wiosenne dekoracje. Prawie wszyscy uczniowie jak i nauczyciele tego wyjatkowego dnia ubrani przyszli do szkoły w kolorze zielonym, przypominajacym nadejście wiosny. Przyświecało nam hasło; “Uczeń na zielono ubrany - na lekcjach nie pytany”. Również dzisiejszy dzień był Dniem Bez Plecaka. Kreatywność uczniów zasłużyła na nagrodę. Zamiast plecaków pojawiły się: torby podróżne, wiadra, chlebaki, koszyczki, kaski, futerał na sztucer, worki, łubianki, pudełka kartonowe itp.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałe pomysły i uczczenie na wesoło Pierwszego Dnia Wiosny.
Na dzisiejszej bibliotece uczniowie nie próżnowali. Kornelia czytała książkę pt. "Ani słowa Zosi", Gabrysię zaciekawiły bajki, Władziu czytał o przygodach psa Fidusa, a Albert odnalazł na półce bardzo interesującą pozycję pt. "Czerwona kartka dla Sprężyny ". Karolek, postanowił odrabić lekcje.
14 marca w naszej szkole uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu muzycznym przygotowanym przez pana Hanusza Kowalczyka. Tematem lekcji była Muzyka musicalowa. Mogliśmy wysłuchać takich utworów z „Zaplątanych”, „Małej Syrenki”, „Skrzypka na dachu”, „Krainy lodu”. Dzieci i artyści bawili się świetnie. Uwieńczeniem spotkania były konkursy ze słodkimi nagrodami.
W piątek – 8 marca uczniowie klasy VII świętowali Dzień Kobiet. Święto to jest obchodzone od 8 marca 1910 roku. Chłopcy z klasy siódmej również pamiętali o Paniach ze szkoły i koleżankach z klasy. Dziękujemy również za słodki poczęstunek.
Chłopcy z klasy trzeciej również pamiętali o Paniach ze szkoły i koleżankach z klasy. Złożyli życzenia i wręczyli upominki, które pomogli im przygotować Rodzice. Był również słodki poczęstunek.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc.
Od samego rana nasi mali dżentelmeni przywitali swoje koleżanki oraz wychowawczynię pięknymi tulipanami. Ponadto wręczyli dziewczynkom piękne prezenty przygotowane przez naszych kochanych i jak zawsze niezawodnych Rodziców. Dziękujemy również za słodki poczęstunek.
Chłopcy z klasy 8 przygotowali na dziś pantomimę. Nie zabrakło życzeń i twarzy pełnych radości. Dziewczynkom wręczono czekolady. Chłopcy musieli zadowolić się lizakami.
3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. Uczniowie klasy II i III na zajęciach bibliotecznych wspominali twórców i wypożyczyli książkę jednego z nich „Baśnie” H. Ch. Andersena.
1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia Polski. Z tej okazji odbył się apel, na którym uczennice klasy ósmej przedstawiły prezentację o żołnierzach wyklętych.
8 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji Kobiety otrzymują drobne podarunki, kwiaty, życzenia. Samorząd Uczniowski pamiętając o wszystkich Paniach pracujących w szkole i koleżankach z klas już dziś podarował im bratki.
28 lutego w naszej szkole pojawili się przedstawiciele policji. Panie policjantki spotkały się z uczniami klas IV - VIII. Mówiły m.in. o hejcie. Wyjaśniły, jakie na dzieci czyhają zagrożenia w Internecie oraz, co jest przestepstwem internetowym, za co i w jaki sposób może być za nie ukarany małoletni. Zachęcały do rozsądnego korzystania i funkcjonowania w sieci. Tak, by później nie mieć żadnych problemów. Uczniowie uważnie słuchali, włączali się do rozmowy. To spotkanie na pewno wpłynie na ich właściwe zachowanie w Internecie.
Tradycyjnie w naszej szkole na początku II półrocza miał miejsce apel, podczas którego dyrektor szkoły wyróżnił i nagrodził drobnymi upominkami najlepszych uczniów w naszej szkole. Wystapili oni przed społecznością szkolną, by otrzymać także gratulacje. Ich nazwiska zostały uwiecznione na gazetce szkolnej. Pamiątkowe nagrody zasponsorowała Rada Rodziców.
Gratulujemy wyróżnionym uczniom i ich rodzicom.
Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się ze Standardami Ochrony Małoletnich. W klasach przeprowadzono pogadanki Wychowawcy odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania. Uczniowie wykonywali rysunki i rozwiązywali rebusy.
Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie zorganizował 21 lutego kolejną edycję Konkursu Ortograficznego o Pióro Starosty Kutnowskiego.
W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowały dwie najlepsze uczennice wyłonione na dodze eliminacji szkolnych: Julia Majchrzak i Wiktoria Grabowska z klasy VII. Napisały bardzo trudne dyktando, przy okazji ucząc się pisowni nowych słow. Mogły także poznać szkołę, zobaczyć klasopracownie, wziąć udział w pokazach. Co prawda w tym roku nie udało im się stanąć na podium, ale kto wie, co się wydarzy za rok, gdy będą już w klasie VIII. :)
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony 17 listopada 1999r. przez UNESCO w celu upamiętnienia tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952r. w Dhace. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statutu języka urzędowego. W rocznicę tych wydarzeń istotne jest uświadamianie sobie, jak wielka jest wartość języka ojczystego. Młodzież naszej szkoły pamięta o tym każdego dnia, jednak 21 lutego w sposób szczególny zadbała o propagowanie wiedzy na temat języka polskiego. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, słuchali polskiej muzyki, przygotowali piękne plakaty pełne wiedzy z różnych dziedzin języka polskiego, ćwiczyli łamańce językowe.
Uczniowie klasy III stworzyli po raz kolejny bardzo ciekawe pudełka z lekturą po przeczytaniu książki Czesława Centkiewicza „Anaruk, chłopiec z Grenlandii ”. Do pięknie ozdobionych ilustracjami pudełek powkładali „skarby” łączące się z treścią lektury. Wykorzystywanie takich oryginalnych i angażujących metod pracy to doskonały sposób na zebranie informacji podsumowujących przeczytaną książkę, a także na pobudzenie kreatywności dzieci. Miały szansę wykazać się pomysłowością, udowodnić, że znają treść oraz ćwiczyły umiejętność argumentowania, dlaczego zdecydowały się na takie, a nie inne drobiazgi. Praca z lekturą przyniosła im wiele radości, ekscytacji i zabawy.
Piątoklasiści na lekcji języka polskiego, dzięki przygotowanym przez siebie pudełkom z lekturą, kształcili mowę opowieściową. Prezentowali przyniesione eksponaty i wspominali to, o czym przeczytali na ten temat w powieści fantasy "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Tolkiena. Ten świat bardzo się im spodobał.
Rekrutacja rozpoczyna się z dniem 12.02.2024 r., a zakończy z dniem 11.03.2024 r. W tym terminie proszę o składanie do sekretariatu szkoły następujących dokumentów:
Wniosek o przyjęcie dziecka do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych na rok szkolny 2024/2025.
Deklaracja kontynuacji uczęszczania dziecka do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych na rok szkolny 2024/2025.
Dostępne są one w zakładce Dokumenty szkolne.
Uczniowie klasy IV na lekcji języka polskiego z chęcią prezentowali skarby, które ukryli w swoich pudełkach z lekturą. Dzięki temu zgromadzili i uporządkowali w przyjemny sposób swoją wiedzę o tej książce.