Uczniowie klas I – III od października 2018 r. uczestniczą w warsztatach plastycznych, teatralnych i taneczno – choreograficznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie.
Dzieci z zainteresowaniem odkrywają tajniki wiedzy artystycznej pod okiem fachowców: plastyka, teatrologa, muzyka. Uczą się tańca, ćwiczą dykcję, bawią się w teatr, wykonują prace plastyczne nieznanymi dotąd technikami.
Prace naszych uczniów można podziwiać w szkole na wystawie przygotowanej na dolnym korytarzu.
30 listopada w 2018r. przedszkolaki i dzieci z klas I - III pod opieką, p. K. Andrzejczyk, p. K. Traczyk i p. A. Zawiślak odwiedziły Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Obejrzały w nim przepiękne przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka”. To jedna z najbardziej znanych bajek, która ukazuje nie tylko walkę dobra ze złem, ale także opowiada o uczuciach i miłości. Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji, a piękna i barwna scenografia oraz bajkowe kostiumy zapadną na długo w ich pamięci.
Po spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej, zwiedziły kulisy Teatru. Dowiedziały się m.in. jak zbudowana jest maszyneria sceniczna, poznały zawody teatralne i pracę osób, których nie widać z teatralnego fotela. Były w pracowni krawieckiej, charakteryzatorni.
Po wyjściu z teatru wycieczkowicze pojechali do „Centrum Zabaw Happy Park” w Stróżewku. Tam przez dwie i pół godziny świetnie się bawili m.in. w piłkach, materacowych i siatkowych labiryntach, skakali na trampolinie, zjeżdżali na zjeżdżalniach, grali w gry przy automatach.
Zjedli tam również ciepły posiłek i wypili sok. Dodatkową atrakcją były dla dzieci wróżby andrzejkowe i zabawy z „wróżkami”. Dzieci aktywnie spędziły radosne i niezapomniane chwile w bajkowej scenerii. Bardzo zadowolone i z mnóstwem wrażeń wracały do domu.
29 listopada w Wigilię św. Andrzeja odbyły się w naszej szkole andrzejki zorganizowana przez zuchów i harcerzy wraz z opiekunkami dh Katarzyną Traczyk i dh Małgorzatą Roszewską dla wszystkich chętnych uczniów.
Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od świeczkowiska. Wszyscy usiedli w kręgu i wysłuchali gawędy druhny Katarzyny Traczyk na temat tradycji andrzejkowych. Następnie odbyły się wróżby andrzejkowe, które dla dzieci z klas I - III przeprowadziły zuchy wraz z opiekunką gromady, a dla uczniów klas IV - VIII harcerki z klasy VI. Było m.in. losowanie kolorów, numerków, literek, kręcenie butelką, odkrywanie kubków, rzucanie kostkami, wróżenie z butów, serduszek i lanie wosku. Dzieci bardzo chciały poznać swoją przyszłość i dlatego chętnie brały udział we wróżbach.
Potem były tańce przy dźwiękach młodzieżowej muzyki.
26 i 27 listopada 2018 roku uczniowie klas I, II i III zaprezentowali swoje umiejętności przed rodzicami budując "Wesoły Świat Robotów". Już od października na zajęciach nauczyciele wprowadzili jako urozmaicenie program "Kod do przyszłości".
Uczniowie budują i wprawiają w ruch roboty. Rodzice wraz z dziećmi uczyli się. Była to również świetna zabawa. Podczas zajęć osiągnięto zamierzone cele. Uczestnicy lekcji byli bardzo zainspirowani, zadowoleni, a pomysły zostały niewyczerpane. Zajęcia poprowadziły nauczycielki Anna Zawiślak, Magdalena Grabowska i Katarzyna Traczyk.
DRODZY UCZNIOWIE!
Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna T.K.K. w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocji Czytelnictwa zaprasza wszystkich uczniów do udziału w dwóch konkursach plastycznych:
„Łódzkie czyta Adama Bahdaja w 100 lecie jego urodzin”
Celem Konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów łódzkich szkół podstawowych twórczości Adama Bahdaja w 100 lecie jego urodzin.
Chcemy wciągnąć uczestników projektu w akcje promocyjną czytelnictwa.
Zadaniem uczestnika konkursu będzie zaprojektowanie plakatu o Adamie Bahdaju.
Uczestnik wcieli się w grafika, który ma zaprojektować plakat zachęcający do czytania powieści Adama Bahdaja w 100 rocznicę jego urodzin.
Plakat ten może być wykonany zarówno w komputerowym programie graficznym,
jak i być wykonana własnoręcznie.
„Mój ulubiony bohater Adama Bahdaja"
Celem Konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów łódzkich szkół podstawowych twórczości Adama Bahdaja w 100 lecie jego urodzin. Chcemy wciągnąć uczestników projektu w akcje promocyjną czytelnictwa.
Zadaniem uczestnika konkursu będzie zaprezentowanie w dowolnej technice jednego z bohaterów Adama Bahdaja.
Technika może być różna np.: rzeźba, rysunek, wyklejanka itp.
Praca musi zawierać postać jednego z bohaterów z książek Adama Bahdaja
np.: Perełkę, Tolka Banana, Dyzia, Pingwina Pik Poka.
Konkurs trwa od 4 listopada 2018 r. do 4 grudnia 2018 r.
PRACE PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO BIBLIOTEKARZA SZKOLNEGO.
Przewidziane są atrakcyjne nagrody.
20 listopada kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował występ dotyczacy praw wszystkich dzieci. Słowem rymowanym i prozą przypomnieli wszystkim, że malec to też człowiek, i choć jest mały, to nie wolno deptać jego praw.
Wcześniej wszyscy uczniowie zostali poproszeni, by tego dnia pojawili się w szkole w niebieskim ubraniu na znak solidarności z Unicefem - organizacją broniącą dzieci na całym świecie. Efekt - w naszej szkole było baaardzo niebiesko.
11 listopada w kościele w Bedlnie lokalna społeczność świętowała 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na Mszy Św. były obecne m.in. poczty sztandarowe ze wszystkich szkół gminnych. Nas reprezentowali: Aleksanda Przytulska, Weronika Kowalewska, Przemysław Szałamach i Filip Rzepnikowski.
9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dokonaliśmy podsumowania projektu szkolnego pt.: „Narodziny Niepodległości”, której Honorowymi Patronatami byli: senator Przemysław Błaszczyk, poseł RP Tadeusz Woźniak, Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, Zarząd Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kutnie, Wójt Gminy Bedlno Krzysztof Kołach.
Dyrektor szkoły Jolanta Rosół przywitała wszystkich przybyłych, w tym gości specjalnych Alicję Wachnianin - Męcinę – wizytatora Łódzkiego Kuratorium Oświaty, Magdalenę Gawrońska – kierownika Centrum Usług Wspólnych Gminy Bedlno, Artura Zielińskiego – asystenta posła na sejm RP Tadeusza Woźniaka, Włodzimierza Klimeckiego - przewodniczącego Zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kutnie, dh Ludwika Zalewskiego, Sylwestra Trembaczyka - radnego Gminy Bedlno oraz Beatę Janicką i Annę Ratajczyk - przedstawicielki Rady Rodziców, Jana Wojciechowskiego - sołtysa Sołectwa Szewce Nadolne, Sławomira Dominiaka - sołtysa Sołectwa Szewce Owsiane, Zespół Śpiewaczy Żeroniczanki i Szewcowianki, Kapelę Ludową Witaszewiacy.
Po wprowadzeniu Pocztów Sztandarowych i odśpiewaniu hymnu szkolnego zebrani mogli obejrzeć cześć artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pań: Anny Zawiślak, Magdaleny Grabowskiej i Agnieszki Miedzińskiej. Informacje historyczne zostały w niej poprzeplatane patriotycznymi wierszami i piosenkami.
Dodatkową atrakcją był taniec ze wstążkami wykonany przez uczniów klasy II i III. Główną rolę odegrała w nim Ojczyzna – Polska (Wiktoria Grabowska) oraz Józef Piłsudski (Bartosz Ratajczyk).
Na koniec występu uczniowie klasy V i VII w przepięknych strojach zatańczyli poloneza.
Aby nadać spotkaniu jeszcze większy historyczny rys, nauczycielki postanowiły dopasować swoje stroje do czasów, kiedy to Polska odzyskała niepodległość. Ich kreacje cieszyły się zainteresowaniem.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim tym, którzy zaangażowali się w realizację szkolnego projektu „Narodziny Niepodległości” – dzieciom, nauczycielom, rodzicom, ale także honorowym patronatom, którzy przez 9 miesięcy trwania projektu wspierali naszą szkołę nagrodami w różnych konkursach. Uczniowie wręczyli im wykonane przez nauczycieli biało-czerwone róże.
Następnie pani dyrektor zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej dokumentującej działania patriotyczne zrealizowane podczas ostatnich dziewięciu miesięcy. Przygotowała ją i omówiła p. Katarzyna Kubiak.
Ostatnim punktem uroczystości było wspólne śpiewanie piosenek żołnierskich i patriotycznych. Kapela Ludowa Witaszewiacy zadbała o muzykę na żywo, zaś panie z zespołów śpiewaczych chętnie włączyły się do śpiewania z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami.
Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni zaśpiewali nasz hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, tym samym włączając się do ogólnopolskiej akcji.
W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła włączyła się w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka. Przystąpili do niej nasi uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.
W czasie zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez wychowawców uczniowie poznawali 12 zasad zdrowego żywienia, pogłębili swoją wiedzę na temat wpływu składników znajdujących się w pokarmach na funkcjonowanie organizmu. Szczególną uwagę zwrócono na rolę śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, dzięki któremu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.
W czwartek 8 listopada w szkole odbyło się śniadaniowe święto. Każda z klas wykonała potrawę na wspólne śniadanie. Z przyniesionych produktów przedszkolaki i pierwszoklasiści wykonali szaszłyki owocowe, a uczniowie klasy II i III zrobili smaczne kanapki. Później odbyła się degustacja. Dzieci z wielkim apetytem jadły wykonane przez siebie przekąski. Na śniadanie zaprosiły kolegów i koleżanki z klasy V.
7 listopada nasze dwie siódmoklasistki Anna Kowalczyk i Patrycja Lickowska reprezentowały szkołę na Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej, którego organizatorem był ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, zaś honorowym patronatem Starosta Kutnowski.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pojawili się uczniowie ze szkół kutnowskich i powiatu kutnowskiego. Nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo ładnie. Ania przedstawiła utwór naszej noblistki „Gawędę o miłości ziemi ojczystej”, zaś Patrycja wiersz K. K. Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim”.
Miały okazję także wysłuchać wielu wartościowych patriotycznych utworów w różnych interpretacjach. Dodatkowo podczas przerwy wysłuchały recitalu piosenek o tematyce patriotycznej, które zaprezentowały dziewczęta z ZS nr 1.
Jury przyznało w dwóch kategoriach wiekowych (kl VII-VIII i kl. III gimnazjalne) po jednym I, II, III miejscu i wyróżnieniu. Wśród nagrodzonych znalazła się także nasza uczennica Anna Kowalczyk, która wyrecytowała sobie II miejsce. Gratulujemy.
Nasi uczniowie dzięki swemu talentowi i ciężkiej pracy mogą uczestniczyć z sukcesami w konkursach recytatorskich. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie rodziców. Tym razem o transport zadbała pani Lickowska. Dziękujemy.
31 października do naszej szkoły znów zawitali muzycy z Filharmonii Łódzkiej. Tym razem zaprezentowali nam program zatytułowany „Drogi do wolności”. Były w nim piosenki, pieśni pochodzące z różnych krajów, ale związane z walka o wolność. Okazało się , że niektóre melodie nasi uczniowie już wcześniej znali.
Muzycy na to spotkanie przywieźli miedzy innymi puzon – instrument dęty blaszany. Został on wraz z różnymi tłumikami w ciekawy sposób omówiony jak i zaprezentowany.
Oczywiście panowie zaproponowali publiczności także wspólną zabawę, konkursy. W pierwszym wzięła udział Weronika Ratajczyk, w drugim dwaj chłopcy: Mateusz Rzepnikowski i Fabiański.
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Kod do przyszłości”, którego celem jest zwiększenie kompetencji nauczania programowania przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz umiejętności podstaw programowania uczniów klas I-III.
Dzięki udziałowi w projekcie otrzymaliśmy dla szkoły 8 zestawów klocków Lego Education, sprzęt komputerowy dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz wiele materiałów edukacyjnych.
Nauczycielki: Katarzyna Traczyk, Magdalena Grabowska i Anna Zawiślak wzięły udział w dwudniowym szkoleniu z zakresu budowy i programowania robotów, by następnie rozpocząć prowadzenie zajęć dla uczniów.
Od 22 października odbywają się w klasach I – III zajęcia z zakresu budowy i programowania robotów w środowiskach LEGO WeDo i Scratch. Cieszą się one dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Każda lekcja to możliwość zbudowania i zaprogramowania nowego robota. Dzieci budowały już krokodyla z kłapiącą paszczą, ruchome ptaszki, a także inne wg własnego pomysłu.
W dniach od 17 do 31 października 2018r. odbyła się w naszej szkole akcja „Znicz”. Gromada zuchowa „Leśne zwierzęta” i drużyna harcerska „Kwiaty polne” do wystawionego na górnym korytarzu kosza zbierały znicze i lampki. W akcję włączyły się zuchy, harcerze oraz inne dzieci z naszej szkoły.
W ostatnim dniu nauki tj. 31 X 2018r. podczas apelu zgromadzone światełka pamięci podzielono na trzy cmentarze: do Łęk Kościelnych, Orłowa i Bedlna. Wybrani uczniowie z parafii w Bedlnie i Orłowie zobowiązali się zaświecić znicze na grobach nieznanych żołnierzy w dniu 1 listopada, a także złożyć kwiaty i zapalić znicze po Obeliskiem w Orłowie.
Przedstawicielki gromady zuchowej i drużyny harcerskiej wraz z opiekunką gromady zuchowej dh Katarzyną Traczyk w przeddzień Wszystkich Świętych wybrały się na cmentarz w Łękach Kościelnych. Uporządkowały groby żołnierskie oraz nauczycielskie, złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.
Terminy przeprowadzenia diagnozy
PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASITY
z Wydawnictwem Nowa Era:
język polski - 21 listopada 2018 r., godz. 9.00
matematyka - 22 listopada 2018 r., godz. 9.00
język angielski - 23 listopada 2018 r., godz. 9.00
OGÓLNOPOLSKI PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM
JĘZYK POLSKI - 27.11.2018 (wtorek)
09:00-11:00 Egzamin z języka polskiego (czas trwania: 120 minut)
Dla ucznia: 12:00 Publikacja arkuszy wraz z odpowiedziami z języka polskiego na stronie nauka.takzdam.pl
MATEMATYKA - 28.11.2018 (środa)
09:00-10:40 Egzamin z matematyki (czas trwania: 100 minut)
Dla ucznia: 12:00 Publikacja arkuszy wraz z odpowiedziami z matematyki na stronie nauka.takzdam.pl
JĘZYK OBCY - 29.11.2018 (czwartek)
09:00-10:30 Egzamin z języka obcego (czas trwania: 90 minut)
Dla ucznia: 12:00 Publikacja arkuszy wraz z odpowiedziami z języków obcych na stronie nauka.takzdam.pl
Samorząd Uczniowski zorganizował z 26 na 27 października HALLOWEENOWĄ NOC FILMOWĄ. Według ustalonego wcześniej harmonogramu uczniowie po rozlokowaniu się w trzech klasach-sypialniach udali się na salę gimnastyczną specjalnie na tę noc zaciemnioną i przystrojoną przez ósmoklasistów.
DJ-e Michał Czarnecki, Mariusz Sobierański i Gracjan Znajewski na dyskotekę z dreszczykiem przygotowali specjalną muzykę, przy której bawiło się wiele „strasznych” postaci ucharakteryzowanych wcześniej w Studio Wizażu prowadzonym przez Julię i Natalię Antczak.
Około godziny 20.30 uczniowie podzielili się na dwie grupy i udali się do dwóch „sal kinowych”, w których oglądali wybrane przez siebie filmy. Młodszym spodobał się żartobliwy humorystyczny horror „Hotel Transylwania 2”, zaś starszych trzymał w napięciu film fantastyczny pt. „ Rampage. Dzika furia”.
Następnie wszyscy zaczęli się przygotowywać się do snu. Jednym czynności te poszły sprawnie, inni jednak nie byli jeszcze śpiący. Nad wszystkimi czuwały nauczycielki p. Agnieszka Miedzińska i Katarzyna Kubiak oraz rodzice p. Anna Ratajczyk i p. Konrad Tomczak.
Rano na wszystkich czekało pyszne śniadanie przyszykowane przez uczniów z klasy VII.
Uczniowie przed 10-tą, opuszczając wysprzątaną szkołę, czuli jednak pewien niedosyt. Może za rok podczas Halloween pojawi się prawdziwy wampir albo wilkołak? Kto wie?
26 października odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego pt.: „Przyroda w poezji. Leśne zwierzęta duże i małe”. 28 uczniów w 4 kategoriach wiekowych prezentowało wiersze o leśnych zwierzętach. Najmłodsi z I kategorii recytowali po jednym wierszyku, a pozostali po dwa utwory. Umiejętności recytatorskie oceniało jury w składzie: p. Krystyna Zakrzewska – Kierownik Gminnej Biblioteki w Krzyżanowie, radna Gminy Bedlno p. Anna Trusińska i student Akademii Muzycznej p. Maciej Dzięgielewski.
Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów . Z klasy I Julia Dominka i Marcelina Mrowicka, z kl. II Wiktoria Grabowska, z kl. III Alicja Nikodemiak, z kl. IV Julia Czubiak i Zofia Fercikowska, z klasy V Natalia Ratajczyk, Weronika Ratajczyk i Joanna Tomczak, z klasy VII Patrycja Lickowska i Annna Kowalczyk, a z kl. VIII Weronika Kowalewska. Uczennice te zostały wyłonione podczas szkolnych eliminacji. Do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem p. Katarzyny Traczyk, p. Magdaleny Grabowskiej, p. Anny Zawiślak i p. Agnieszki Miedzińskiej.
Po przesłuchaniach przyznano następujące miejsca i wyróżnienia dla reprezentantów naszej szkoły:
Kategoria – klasy I –II
II miejsce Julia Dominiak kl. II
III miejsce Marcelina Mrowicka kl. I
Wyróżnienie Wiktoria Grabowska kl. II
Kategoria – klasy III - IV
I miejsce Julia Czubiak kl. IV
Wyróżnienie Zofia Fercikowska kl. IV
Kategoria – klasy V –VI
I miejsce Natalia Ratajczyk kl. V i Joanna Tomczak kl. V
Wyróżnienie Weronika Ratajczyk kl. V
Kategoria – klasy VII –VIII
I miejsce Anna Kowalczyk kl. VII
Wyróżnienie Weronika Kowalewska kl. VIII
Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.
24 października w KDK w Kutnie z ramach projektu OD BAŁTYKU DO TATR – STO LAT NIEPODLEGŁOSCI miał miejsce Konkurs Recytatorski „Polscy poeci dla dzieci” o szczeblu powiatowym.
Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic w II kategorii wiekowej. Jury po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznało m.in. dla naszych uczennic następujące miejsca:
I miejsce – Natalia Ratajczyk kl. V
II miejsce - Weronika Ratajczyk kl. V
III miejsce - Julia Czubiak kl. IV
Słodki upominek za udział otrzymały także nasze reprezentantki: Alicja Fabiańska i Joanna Tomczak. Wszystkie dziewczęta, mimo bardzo krótkiego czasu przygotowywania swych wierszy, zaprezentowały się bardzo ładnie. Gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.
23 października uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta na planie filmowym „Barw szczęścia”, który mieści się w studio nagrać w Konstancinie – Jeziorna. Poznaliśmy charakter i atmosferę pracy przy powstawaniu serialu. Mieliśmy okazję obejrzeć z bliska rózne pomieszczenia ale także obserwować na żywo ludzi biorących udział przy produkcji; kierownika produkcji filmowej, dźwiękowca, scenarzystę.
Mogliśmy bliżej przyjrzeć się pracy charakteryzatorki w jej gabinecie oraz poprzymierzać stroje aktorów.
Podczas pobytu na planie filmowych spotkaliśmy Patryka Pniewskiego, z którym rozmawialiśmy i robiliśmy zdjęcia.
Zostaliśmy także zaproszeni do baru na słodki poczęstunek.
Następnie pojechaliśmy do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Tam podzieleni na dwie grupy pod opieką przewodników poznawaliśmy dawne środki lokomocji transportu drogą żelazną. Zobaczyliśmy, jak zmieniała się technika udoskonalająca kolejnictwo. Poznaliśmy pracę kolejarza i innych pracowników; montera, konduktora.
Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy było Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Okęciu. Mogliśmy obserwować wiele startujących i lądujących samolotów podczas złej pogody. Tym bardziej doceniliśmy zdolności i opanowanie pilotów.
23 października 18 uczniów z klasy IV, V, VII i VIII rozwiązywało Ogólnopolski Test Ortograficzny, który został opłacony przez Radę Rodziców. Czekamy na wyniki.
22 października 2018 roku w klasie I odbył się Dzień Głośnego Czytania na podsumowanie konkursu „Szkolne Przygody Słodziaków”.
Dzieci z klasy I przygotowywały się do tego wydarzenia od kilku tygodni. W klasie z wychowawczynią i w domu z rodzicami czytały m.in. książkę R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Ponadto wykonały prace plastyczne na konkurs w ramach projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody z Gangiem Słodziaków. Wymyśliły i namalowały dalsze przygody swoich ukochanych bohaterów. Przez miesiąc sumiennie zbierały na swoich planszach podpisy od rodziców, którzy czytali im książki.
W poniedziałek odwiedziła pierwszaków p. Agnieszka Kowalewska mama Antosia z klasy I. Przeczytała dzieciom fragment książki o Lisie Lucku z „Gangu Słodziaków ”. Dzieci w skupieniu słuchały historii swojego ulubionego bohatera. Wychowawczyni przeprowadziła z uczniami zajęcia na podstawie opowiadania. Pierwszaki tego dnia przyszły pięknie przebrane za zwierzątka leśne i przyniosły swoje ukochane maskotki Słodziaków. Zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w klasie i w ogródku szkolnym.