• AKADEMIA PROGRAMISTÓW

    15 października  uczniowie klas O – IV wzięli udział w programie edukacyjnym Akademia Programistów.  Wszyscy chętnie pracowali na warsztatach z robotem PHOTON. Uczniowie programowali robota do wykonywania konkretnych zadań za pomocą interfejsu w tabletach. Warsztaty oprócz elementarnej wiedzy z zakresu programowania dostarczyły dzieciom mnóstwo zabawy.

    Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom „Małego programisty”.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

    15 października w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. W związku z tym wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu podczas którego mieli okazje zapoznać się z prezentacją multimedialną dotyczącą drzew oraz ich znaczenia w przyrodzie. Pomysłodawcą tego dnia był amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzony jest od 2003 roku.

    O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca. Warto z tej okazji wybrać się na rodzinny spacer, aby nacieszyć się czystym powietrzem oraz energią jaka przekazują nam drzewa.

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    Ślubowanie klasy I to od lat niezwykłe wydarzenie w  kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku miało ono miejsce 14 października.

    Pięcioro pierwszoklasistów w pięknych strojach galowych i biretach w obecności Dyrektora szkoły, wychowawczyni, zaproszonych gości oraz swoich Rodziców złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Dzieci przyrzekały być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię klasy i szkoły, uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosną, starać się być dobrymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom  i nauczycielom.

    Przedstawicielka rodziców p. Patrycja Wilińska w imieniu wszystkich rodziców poprosiła dyrektora szkoły o pasowanie dzieci na uczniów klasy I. Pani dyrektor  Elżbieta Wawrzonkowska  wraz z wychowawczynią Katarzyną Traczyk pasowały dzieci na uczniów I klasy.

    Maluchy przedstawiły bardzo bogaty program artystyczny przygotowany pod kierunkiem ich wychowawczyni, który spowodował wzruszenie wielu widzów. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie. W niektórych piosenkach można było ich podziwiać solo lub w duecie. Karol Trembaczyk w utworze „Wśród pierwszaków chodzą słuchy”, „pouczał” Huberta, jak musi zachowywać się w szkole. Kornelię Wilińską można było podziwiać w piosence  „Mam mundurek śliczny, nowy”.

    Dzieci zostały sowicie nagrodzone brawami za swój występ. Pani Dyrektor nagrodziła pierwszoklasistów upominkami. Wręczyła im pamiątkowe dyplomy pasowania i teczki na dyplomy oraz pierwszy dokument tożsamości - legitymację uczniowską.

    Pierwszaki  z okazji swojego święta otrzymały wiele upominków. Od Samorządu Uczniowskiego dostały m.in.  pamiątkowe plakietki i torebki z prezentami. Rada Rodziców podarowała im stempelki, a do klasy zakupiła matę.

    Podczas sesji zdjęciowej wszyscy mieli uśmiechnięte buzie. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy III w imieniu całej społeczności szkolnej wyśpiewali i wyrecytowali życzenia. W ciepłych i życzliwych słowach pamiętali o Pani Dyrektor, wychowawcach, nauczycielach, pracownikach szkoły.

    Występ rozpoczął Antoni Ulatowski piosenka pt.: „Czternastego października”. Moc gorących życzeń wyśpiewała również Lena Stefaniak. Na koniec montażu słowno-muzycznego wystąpił Michał Igielski. Z zaprezentowanej przez niego piosenki popłynęły słowa: "W tym dniu życzenia łącza się jak kwiaty w wielobarwny bukiet i płyną do tych, którzy uczą nas, jak sie wspinać na szczyty przeznaczenia. Choreografię do piosenek ułożyli Jakub Fabiański i Jakub Urbański.

    Dyrektor szkoły Elżbieta Wawrzonkowska w tym dniu przyznała nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała nauczycielom  i pracownikom za codzienny trud. Powiedziała, że szkoła to nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i tak naprawdę DEN to święto nas wszystkich.

    Wszyscy nauczyciele i pracownicy naszej szkoły otrzymali od uczniów życzenia oraz słodkie upominki. Rodzice zaś ofiarowali kosz pełen smakowitości. Dziękujemy.

  • Wizyta pielęgniarki w oddziale przedszkolnym

    6 października odwiedziła przedszkolaków Pani pielęgniarka, która opowiadała im o swoim zawodzie. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, po czym ładnie odpowiadały na pytanie, czym zajmuje się  pielęgniarka. Na koniec chętne dzieciaczki były ważone i mierzone.

  • Dzień Chłopca w oddziale przedszkolnym

    Od samego rana w oddziale przedszkolnym chłopcy zostali obdarowani życzeniami oraz słodkim poczęstunkiem od swoich koleżanek i wychowawczyni. Z niecierpliwością czekali na zaproszonego gościa, który umilał im ich święto. Pani Agnieszka rozpoczęła zabawę od teatrzyku kamishibai, czyli teatrzyku obrazkowego, w którym przedstawiała bajkę „O smoku Wawelskim”. Po czym przeprowadziła z dziećmi warsztaty, na których wykonywały kolorowe świecące rybki. W końcu przyszedł czas na balony, z których powstawały cudne zwierzątka, miecze, korony itp. Następnie dzieci zamieniły się w artystów malując farbami na foli stretchowej. I przyznam szczerze, że dzieciom bardzo się ten pomysł spodobał. Punktem kulminacyjnym było malowanie twarzy oraz bańki mydlane. I tutaj było szaleństwo, z resztą sami zobaczcie…

  • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     29 września 2021 r. już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Jest to tylko jeden z etapów ogólnopolskiej akcji, której celem jest budowanie nawyku codziennego czytania. Pasję do czytania należy zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ona ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Mamy nadzieję, że poprzez różne akcje uda się osiągnąć zamierzony cel. Bo czytania nigdy dość!

  • Dzień Języków Obcych

    We wtorek 28 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 4-8 rozwiązywali quizy związane z językami obcymi. Uczniowie wzięli również udział w konkursie na "Najciekawszy plakat o krajach europejskich"

  • WYBORY DO PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    Wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego.

    W dniach 27-28 września 2021 roku zostały przeprowadzone wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Poprzedzone one zostały kampanią wyborczą w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. W tajnym głosowaniu wzięło udział 86 osób uprawnionych do głosowania. Wśród oddanych głosów ,1 głos był nieważny. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza w składzie :

    Monika Sobolewska-Opiekun Samorządu Uczniowskiego

    Anna Kaczor-nauczyciel

    Filip Urbański-uczeń klasy VI

    Po policzeniu głosów nowy skład Samorządu Uczniowskiego tworzą:

    Ratajczyk Natalia-przewodnicząca

    Antczak Piotr-zastępca

    Lickowska Klaudia-skarbnik

    Fercikowska Zofia-sekretarz

    Nowo wybranym władzom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i społeczności.

    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

  • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

    „Każdy przedszkolak dobrze wie,

    że kiedy wrzesień kończy się,

    od najmniejszego po starszaka

    wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

    Tak oto i w naszym oddziale przedszkolnym dzieci świętowały recytując ten wierszyk. Następnie podnosząc paluszki do góry powtarzały wspólnie słowa przysięgi „Przyrzekamy”. Po czym otrzymali przypinki „Jestem przedszkolakiem”. Dumni, że są prawdziwymi przedszkolakami, zabawy nie było widać końca…

  • WYCIECZKA DO PŁOCKA

    27 września 2021 r. uczniowie klas 0 - III pod opieką nauczycielek p. Katarzyny Traczyk, p. Anny Zawiślak i  p. Magdaleny Grabowskiej  wzięli udział  w interesującej wycieczce szkolnej do Płocka.

    Najpierw odbyły niecodzienną lekcję dydaktyczną pt. „Fascynujący świat zwierząt”. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne, gdyż towarzyszył im pokaz zwierząt z możliwością ich dotykania i głaskania. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska oraz dotknąć m.in. węża, żółwia, jaszczurkę, ropuchę. Spośród zwierząt największym zainteresowaniem cieszył się wąż. Prowadząca zajęcia pokazała również różnej wielkości skorupy żółwi, skóry węża oraz innych zwierząt. Dla dzieci było to bardzo fascynujące przeżycie, ponieważ miały one po raz pierwszy tak bliski kontakt z tymi zwierzętami.

    Po skończonym spotkaniu przemierzając alejki ZOO uczniowie zobaczyli różne zwierzęta (gady, ptaki, płazy, owady itp.). Bardzo podobały się im największe okazy takie jak słoń, lew, czy żyrafa. Robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

    Dużą radość sprawiło MINI ZOO dające możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi.

    Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości. Był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

    Po zakupie pamiątek z ZOO, kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie pięknej Katedry, która jest głównym zabytkiem Wzgórza Tumskiego. Potem zeszły nad Wisłę, gdzie zobaczyły przystań jachtową oraz spacerowały po molo, które ma bardzo ciekawy kształt. Wycieczkowicze bardzo zadowoleni i z mnóstwem wrażeń wrócili do domu.

  • Uroczystość rocznicowa w Orłowie

    19 września 2021 roku w Orłowie w kościele oraz przy obelisku odbyła się gminna uroczystość poświęcona 82. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, w skład którego weszli: Piotr Antczak, Zofia Fercikowska i Oliwia Wiśniewska. Oddali oni w naszym imieniu hołd poległym i złożyli kwiaty pod obeliskiem.

  • Sprzątanie Świata 2021

    Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątanie Świata 2021. W tym roku hasło przewodnie to: „Myślę, więc nie śmiecę”. W związku z tym uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawiczki i worki foliowe wybrali się na poszukiwanie śmieci. Sprzątali teren wokół szkoły oraz przydrożne rowy.

    Akcja ta miała na celu rozbudzić współodpowiedzialność za jakość otaczającego nas środowiska, dając możliwość odpowiedzialnego wyboru. Dzieci chętnie się w nią zaangażowały. Udało się im niestety znaleźć wiele śmieci, które już dawno powinny znaleźć się na śmietnisku, a nie w przydrożnych rowach.

  • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ

    8 września obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W tym roku przebieg uroczystości miała nieco inną formę ze względu na Covid – 19. Podczas 2 godzin lekcyjnych dzieci oddały hołd Bohaterom walk nad Bzurą, śpiewając hymn szkolny, oglądając prezentację multimedialną, wykonując prace plastyczne o tematyce wojennej.

    Przedstawiciele klas trzymali wartę przy kąciku pamięci. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy swoje życie oddali za wolność Ojczyzny.

    Przy tablicy pamiątkowej zapalono znicze i złożono kwiaty.

    Szkoła pamiętała również o Przyjacielu Szkoły dh Ludwiku Zalewskim, który swoje medale i pamiątki przekazał właśnie naszym uczniom. Zuchy z opiekunem dh Katarzyną Traczyk złożyły na Jego grobie biało – czerwone kwiaty i zapaliły znicze. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

    Ale to nie koniec obchodów Święta Patrona Szkoły. Planowana jest wycieczka do Warszawy „Śladami  żołnierzy września”.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    WSZYSTKICH RODZICÓW

    NA ZEBRANIE Z WYCHOWAWCAMI KLAS

    14 WRZEŚNIA O GODZ. 16.00.

    W trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego, w tym osłonięcie ust i nosa maseczką oraz zdezynfekowanie dłoni przed wejściem do budynku szkoły.

  • NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

  • NARODOWE CZYTANIE 2021 "Moralność Pani Dulskiej

    3 września od godzinie 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie na tle pięknej scenerii i w bardzo miłej atmosferze czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” w ramach dziesiątej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

    Narodowe Czytanie zainicjowane zostało przez Prezydenta w 2012 roku. Już pierwsza edycja pokazała sukces tego przedsięwzięcia. Kolejne lata gromadziły w całym kraju coraz więcej osób zachęcających do sięgania po klasykę literatury polskiej. W tym roku podobnie jak w poprzednich latach honorowym patronatem akcję objął prezydent RP Andrzej Duda.

    „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

    Naszą szkołę  pod opieką pani Katarzyny Traczyk reprezentowały  uczennice klasy VIII Alicja Fabiańska i  Weronika Ratajczyk.

    Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania w Bedlnie otrzymali pamiątkowe dyplomy                        i egzemplarze książki  „Moralność Pani Dulskiej”.

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    1 września o godzinie 9.00 z radością i optymizmem powitaliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny 2021/2022. Z powodu nadal utrzymującego się stanu pandemii jego przebieg wyglądał inaczej niż zwykle. Wychowawcy klas w salach powitali uczniów i rodziców. Odśpiewano hymn państwowy, a następnie nauczyciele przypomnieli o 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć poległych, w szczególności pamiętając o patronie szkoły Bohaterach Walk nad Bzurą.

    Przypomniano zasady bezpieczeństwa na drodze, w szkole i poza nią oraz dotyczące pandemii Covid – 19.

    Tego dnia w sposób szczególny zostały powitane najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i  5 uczniów z klasy pierwszej. Otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dzieci  z uśmiechem na twarzy podjęły trud nauki pamiętając o znamiennych słowach, które znajdują się na sztandarze szkoły „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

  • ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    1 września 2021r. (środa) o godzinie 9.00.

    Uczniowie mogą przyjść na rozpoczęcie roku szkolnego z jednym rodzicem/opiekunem.

    Uczniowie spotykają się ze swoimi wychowawcami w następujących salach:

    • oddział przedszkolny – sala 2
    • klasa I – sala 16
    • klasa II – sal 10
    • klasa III – sala 13
    • klasa IV – sala 3
    • klasa V – sala 17
    • klasa VI – sala 15
    • klasa VII – sala 14
    • klasa VIII sala 12

     W trosce o wspólne bezpieczeństwo przypominamy o przestrzeganiu przez wszystkich reżimu sanitarnego:

    • zachowanie wymaganego dystansu społecznego;
    • założenie maseczki zakrywającej usta i nos lub przyłbicy;
    • dezynfekcję rąk.
  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

    Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

    Więcej informacji mozna znależć na stronie MEiN 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć