• Z Pinokiem w pudełku.

    Uczniowie klasy IV podczas zajęć języka polskiego chętnie korzystają ze swych uzdolnień plastycznych. Tym razem przygotowali  opowieści o skarbach związanych z baśnią Carla Collodi, które  znaleźli lub narysowanych i ukryli w „Pudełkach z lekturą”. W ten sposób rozpoczęli omawianie tej pięknej i pouczającej baśni.  Później zastanawiali się m.in. nad tym, czy wiele jest w nich z Pinokia. Którego Pinokio? Leniwego i oszukującego pajaca, czy troskliwego i pilnego synka? „Po rozmowach z nimi  jestem pewna, że żaden z nich nie zamieni się w osiołka, ani nie urośnie mu nos, bo to miłe, uczynne i troskliwe dzieci” – tak powiedziała ich polonistka.

  • KREATYWNI SIÓDMOKLASIŚCI.

    W ramach podsumowania pracy z lekturą „Opowieść wigilijna” Ch. Dickensa siódmoklasiści przygotowali lapbooki. Ich pomysłowość zaowocowała nietuzinkowymi pracami. Przy okazji tej kreatywnej pracy utrwalili swoją wiedzę, by następnie podzielić się nią z kolegami i koleżankami w klasie. Oto najciekawsze lapbooki.

  • Ósmoklasiści na Olimpie

    W ramach zajęć koła mitologicznego uczniowie klasy VIII przypominają sobie i poznają bohaterów mitów greckich. Rozwiązywali już krzyżówki, budowali quizy, rozwiązywali testy konkursowe, a ostatnio sami zamienili się w bogów, herosów i bohaterów z opowieści starożytnych Greków. Hera, Achilles, Demeter, Zeus,  Hefajstos, Parys, Artemida spotkali się na szkolnym Olimpie. Każdy z nich zaprezentował siebie, swój strój, opowiedział ciekawostki o sobie.

     Na zdjęciach uczennice w najładniejszych strojach utrzymanych w stylistyce starożytnej: Alicja Fabiańska jako Artemida i Oliwia Kasztelan jako Zeus.

  • IX Konkurs Ortograficzny "O Pióro Starosty Kutnowskiego"

    6 kwietnia  w ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie  odbył się IX Konkurs Ortograficzny “O Pióro Starosty Kutnowskiego”. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie idei poprawnej polszczyzny oraz dbanie o czystość i piękno języka ojczystego.

    Tegoroczna edycja konkursu stanowi jedną z form uczczenia Roku Polskiego Romantyzmu. Dorobek tej epoki jest mocno zakorzeniony w polskiej oraz światowej kulturze. Przywołuje wartości, które emanują uniwersalnym przesłaniem. Taką wartością jest bez wątpienia język ojczysty, który powinniśmy chronić, o którego czystość i poprawność zobowiązani jesteśmy dbać na co dzień. Zatem konkurs ortograficzny jest dobrą okazją ku temu, aby upamiętniając Rok Romantyzmu Polskiego. Uczniowie – pasjonaci poprawności językowej - podjęli zmagania z zawiłościami polskiej pisowni. 

    Honorowy patronat nad konkursem od lat obejmuje Starostwo Powiatowe w Kutnie.

    Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie uczennice klasy VIII Aleksandra Janicka i Natalia Ratajczyk, gdyż najlepiej napisały szkolne dyktanda konkursowe.  Podczas zmagań powiatowych dziewczęta zrobiły mało błędów, a Natalia wywalczyła II miejsce. Gratulujemy umiejętności ortograficznych i interpunkcyjnych.

    Cenne nagrody rzeczowe ufundowały Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz Rada Rodziców przy ZS Nr 1 w Kutnie. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk wicestarosty Powiatu Kutnowskiego, P. Magdaleny Kotulskiej – Krupińskiej. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w ortograficznych potyczkach w formie pamiątkowych dyplomów.

  • Teatrzyk profilaktyczny pt.: ,,Strach ma wielkie oczy"

     

    Aktorzy z Torunia 29 marca wyjaśnili sześć najważniejszych zasad, które należy stosować w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu.

    1. Chodź w większych grupach.

    2. Unikaj agresora.

    3. Mów po imieniu.

    4. Jeżeli dojdzie do spotkania mów głośno.

    5. Nie okazuj strachu.

    6. Mów o tym komuś dorosłemu.

    W sposób humorystyczny dzieci dowiedziały się, jak radzić sobie ,gdy się boimy lub jesteśmy zaniepokojeni.

  • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

    23 marca w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas VII – VIII. Chętni wśród radosnej atmosfery pisali dyktando. Poziom prac był wysoki. Aby wyłonić zwycięzcę, najpierw komisja brała pod uwagę ilość błędów ortograficznych, następnie błędów interpunkcyjnych oraz usterek w zapisie.

    Jury przyznało następujące miejsca:

    I miejsce – Natalia Ratajczyk

    II miejsce - Aleksandra Janicka

    III miejsce – Julia Czubiak

    Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały szkołę na Konkursie Ortograficznym „O pióro Starosty Kutnowskiego” w ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie.

  • Świętujemy pierwszy dzień wiosny

    22 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - VIII  udali się do Kutnowskiego Domu Kultury na film animowany pt.: „To nie wypanda”. Mówi on o przyjaźni, miłości do najbliższych, szacunku do siebie i innych, o tym że połączonymi siłami można dokonać wiele dobrego.

    W produkcji Disneya i Pixara poznali Mee Lee, pewną siebie trzynastolatkę, szkolną kujonkę i idealną, niesprawiającą kłopotów córkę. Jednak czas dojrzewania zmienił dotychczasowy uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Za każdym razem, gdy Mei odczuwała  silne emocje, zmieniała się w ogromną rudą pandkę.

    Po seansie uczniowie klas V-VIII spacerkiem udali się do pizzerii DaGrasso. W tym czasie uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego byli na spacerze w Parku Traugutta, by poszukać oznak wiosny. Następnie przeszli na Plac Marszałka Piłsudskiego, gdzie podziwiali odnawiany Pałac Saski. Po spacerze oni również udali się na pyszną pizzę do DaGrasso.

  • Na wiosenne wagary! - Dni Otwarte w ZSCKR w Mieczysławowie

    Nasi ósmoklasiści Pierwszy Dzień Wiosny spędzili w Mieczysławowie. Przyjechali tam na „wagary” , aby uczestniczyć w Dniach Otwartych tamtejszej szkoły ponadpodstawowej. Dowiedzieli się , jakie kierunki kształcenia oferuje im ZS CKR im. Macieja Rataja w Mieczysławowie. Zostali oprowadzeni po salach lekcyjnych, internacie, warsztatach. Gospodarze zaprosili naszych uczniów także na kiełbaski przy ognisku. Wśród wesołej atmosfery tradycyjnie pożegnali też Marzannę na znak przywitania cieplejszych dni.

  • Ogólnoświatowe Dni Wody

    18 marca 2022r obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnoświatowe Dni Wody. W związku z tym uczennice z klasy VIII zaprezentowały w formie wiadomości telewizyjnych kilka informacji dotyczących budowy wody, jej trzech stanów skupienia oraz krążenia w przyrodzie.

    Na zakończenie apelu odbyła się projekcja krótkiego filmu edukacyjnego pt.: „Niezwykła podróż kropelki”.

    Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród za konkurs plastyczny zorganizowany przez LOP pod hasłem „Przyroda w czterech portach roku”. A oto zwycięzcy:

    I miejsce-Zofia Fercikowska,

    II miejsce - Gabriela Rzepnikowska,

    III - miejsce Hubert Kacprzak.

    Wyróżnienie: Julia Czubiak, Gabriela Wawrzonkowska.

    Gratulacje.

  • KONKURS WIELKANOCNY

    Zapraszamy do udziału w Konkursie Wielanocnym organizowanym przez GOK w Bedlnie.

    Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

     

    Założenia i warunki konkursu:

    Tematyka prac konkursowych dotyczy różnego rodzaju kompozycji wielkanocnych, czyli stroików, wianuszków i innych form kompozycji.

    Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-15 lat w następujących kategoriach:

    • Przedszkole
    • Klasy I-IV
    • Klasy V - VIII

    Na konkurs można zgłaszać tyko prace indywidualne, każdy uczestnik może zgłosić jedna pracę. (...)

    Obowiązkowymi załącznikami są:

    • Karta zgłoszenia (wzór do wypełnienia do pobrania na stronie GOK)
    • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (wzór do wypełnienia do pobrania na stronie GOK)

    Prace należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie w terminie do 6 kwietnia 2022r. Kontakt telefoniczny - 24 282-10-36

     

    Komisja oceniać będzie prace w następujących kryteriach:

    - pomysłowość i oryginalność pracy,

    - spójność i kolorystyka wykonanych prac,

    - stopień trudności wykonania,

    - dobór materiałów

  • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

    Komunikat

    Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

    z dnia 15 marca 2022 r.

    w sprawie rekrutacji dzieci
     do oddziału przedszkolnego oraz klasy I

    w roku szkolnym 2022/2023

    Dyrektor szkoły informuje, że rekrutacja:

    • do oddziału przedszkolnego rozpoczyna się z dniem 15.03.2022 r., a zakończy z dniem 29.03.2022 r. (do oddziału przedszkolnego przyjmujemy dzieci w wieku od 3- 6 lat)
    • do klasy I rozpoczyna się z dniem 15.03.2022 r., a zakończy  z dniem 29.03.2022 r.

     

    prowadzona jest w terminach określonych w zarządzeniu nr 6/2021 Wójta Gminy Bedlno w sprawie ustalenia harmonogramu czynności oraz szczegółowych terminów w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych szkół podstawowych dla których Gmina Bedlno jest organem prowadzącym na rok szkolny 2022/2023.

    W  tym  terminie  prosimy o składanie do sekretariatu szkoły następujących  dokumentów:

    1. Wniosek o przyjęcie do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych na rok szkolny 2022/2023.
    2. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych  na rok szkolny 2022/2023.

     

    Wzory wniosków/ deklaracji dostępne są na stronie internetowej szkoły

    https://spszewcenadolne.edupage.org w zakładce Dokumenty szkolne oraz w sekretariacie szkoły.

     

    Komisja Rekrutacyjna powołana  przez dyrektora szkoły przeprowadza postępowanie rekrutacyjne na podstawie kryteriów określonych ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z póź. zm.) oraz załącznikiem nr 1  lub załącznikiem nr 2 do zarządzenia Nr 6/2022 Wójta Gminy Bedlno z dnia 31.01.2022 r.

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

                        Elżbieta Wawrzonkowska

  • DZIEŃ MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

    15 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Światowym Dniu Matematyki. Przekonali się, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Udział w grach i zabawach matematycznych pokazał inną stronę tego przedmiotu. Uczniowie poszczególnych klas wykonywali ,,niecodzienne” zadania. Klasa pierwsza i trzecia pracowała nad zadaniami doskonalącymi operacje pamięciowe. Klasa druga zapoznała się z tangramem i budowała różne wzory. Klasa czwarta budowała formy przestrzenne z plastikowych patyczków oraz figury płaskie. Klasy: V, VI i VII pracowały nad zadaniami doskonalącymi inteligencję matematyczną. Uczniowie klasy ósmej poznali tajemnice pięciokąta foremnego i tworzyli gwiazdę pięcioramienną, zwaną pentagramem. 

    Udział w grach i zabawach matematycznych pokazał inną stronę tego przedmiotu.

  • Na pomoc Ukrainie.

    Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunami i dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą W Szewcach Nadolnych ogłosił zbiórkę darów rzeczowych pod hasłem „ Na pomoc Ukrainie”.

    Społeczność szkolna zbierała żywność długoterminową, kosmetyki, artykuły chemiczne, zabawki.

    Wszystkie dary zostaną przekazane do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bedlnie, a stamtąd trafią bezpośrednio do uchodźców z Ukrainy.

    Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, serdecznie dziękujemy.

  • TAŃCE KUBAŃSKIE

    14 marca do naszej szkoły zawitała niezwykła para – ona co prawda z Polski, ale on z Kuby – kraju znajdującego się po drugiej stronie Ziemi. Przyjechali z naszym stałym gościem - panem Hanuszem Kowalczykiem, by pokazać nam piękne kubańskie tańce. Były to np rumba, salsa, cha-cha-cha. Zostawili w głowach uczniów także ciekawe wiadomości na temat tego kraju, a także nauczyli ich kilku słów w języku, którym posługują się Kubańczycy, czyli hiszpańskim.

    Było bardzo rytmicznie, radośnie, głośno i zabawnie. Porwani do tańca wszyscy uczniowie chętnie się wyginali.

  • ZAKRĘCONA ZBIÓRKA

    Gromada zuchowa "Leśne zwierzęta" przypomina o zbiórce plastikowych zakrętek i zachęca wszystkich do udziału w tej akcji.

    Dzięki naszemu zaangażowaniu możemy pomoc niepełnosprawnej Oliwce Urbańskiej. Dziękujemy bardzo za te przyniesione w ostatnim czasie. Dzisiaj zostały przekazane rodzicom dziewczynki. Liczymy na więcej!

  • WYCIECZKA DO PŁOCKA

    11 marca 2022r. przedszkolaki i uczniowie klas I –IV pod opieką p. K. Andrzejczyk, p. K. Traczyk, p. M Grabowskiej i p. J. Woźnickiej wybrały się na wycieczkę do Płocka.

    Najpierw odwiedziły Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Obejrzały w nim przepiękne przedstawienie teatralne pt.”Królewna Śnieżka”. To jedna z najbardziej znanych bajek, która ukazuje nie tylko walkę dobra ze złem, ale także opowiada o uczuciach i miłości. Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych. Losy dobrej, pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji, a piękna i barwna scenografia oraz bajkowe kostiumy zapadną długo ich w pamięci.

    Nasza wycieczka  była  również atrakcyjną lekcją przyrody. Po wyjściu z teatru wycieczkowicze udali się do  Ogrodu Zoologicznego, który jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Podczas zwiedzania towarzyszyła im pani Przewodnik, która interesująco opowiadała o pochodzeniu i zwyczajach zwierząt. Nie zabrakło również atrakcji: była zabawa z kózkami w Mini Zoo, trening medyczny i pokaz karmienia fok, możliwość obejrzenia z bliska i dotknięcia węża. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe naklejki i zakładki ze zwierzętami. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym i teatrze  dostarczył dzieciom wielu wrażeń i radości.

  • DZIEŃ KOBIET

    Jak co roku 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Święto Kobiet ma długą tradycję, bo obchodzone jest od 1909 roku. Tym razem Samorząd Uczniowski oprócz życzeń składanych żeńskiej części społeczności szkoły przygotował dla koleżanek upominki w postaci skarbonek a dla wszystkich zgromadzonych słodki batonik. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku dla pań pracujących w szkole przygotowanego własnoręcznie przez uczniów klasy VIII. Życzenia dla płci pięknej złożyła także Pani Dyrektor, dołączyła do nich słodką niespodziankę oraz rozdała nagrody z przeprowadzonych w ostatnim czasie konkursów.

  • Konkurs Recytatorski z kotem

    Podczas ferii zimowych Kutnowski Dom Kultury był organizatorem Konkursu Recytatorskiego z Kotem, który miał zasięg ogólnopolski.

    Należało nagrać recytację dowolnego tekstu poetyckiego lub prozatorskiego i przesłać w  wyznaczonym terminie do jury.

    Wśród naszych uczennic znalazły się cztery, które stanęły w szranki. Okazało się, że było warto, gdyż Natalia Ratajczyk uzyskała I miejsce, zaś Alicja Fabiańska, Julia Czubiak i Zofia Fercikowska zostały nagrodzone wyróżnieniami. Dodatkowo każda z dziewcząt otrzymała nagrody rzeczowe.

     Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy Wam i Waszym Rodzicom.

  • Szkolny Konkurs "Mistrz Słowników"

    Dla uczniów klasy IV – VIII w naszej szkole został zorganizowany konkurs pt.: „Mistrz Słowników”. Uczniowie startowali w praktycznych zmaganiach w wyszukiwaniu haseł w słowniku ortograficznym w dwóch kategoriach wiekowych.

    W pierwszej grupie -  kl. IV – VI to chłopcy najsprawniej wykorzystywali swą znajomość alfabetu. W starszej grupie - kl. VII-VIII dziewczęta były najlepsze.

    Wyróżnieni i zwycięzcy to:

    I grupa wiekowa

    I miejsce – Kacper Maciejewski

    II miejsce – Marcel Gabryś

    III miejsce – Antoni Kowalewski

    II grupa wiekowa

    I miejsce – Natalia Ratajczyk

    II miejsce – Julia Igielska

    III miejsce – Weronika Ratajczyk

     Wyróżnienia – Lena Piwońska, Oliwia Świątkowska, Julia Czubiak

     Uczestnikom bardzo spodobała się formuła konkursu i już pytali o kolejna edycję.

  • Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

    Nasi uczniowie, jak co roku, przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Musieli samodzielnie w szkole rozwiązać test zawierający 30 pytań. Oczywiście startowali w dwóch grupach wiekowych: kl. IV – VI oraz kl. VII-VII.

    W młodszej grupie najwyższy wynik (także w szkole)  uzyskała uczennica klasy V Wiktoria Grabowska, zaś w starszej najlepszą spośród naszych startujących uczennic okazała się Natalia Ratajczyk – uczennica klasy VIII.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora pamiątkowe dyplomy, zaś ci, którzy uzyskali najwyższy wynik w swojej grupie, także nagrody książkowe.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą
    Szewce Nadolne 14
  • Fax:(024)2822608

Galeria zdjęć