20 września dzieci z oddziału przedszkolnego od samego rana zaczęły od nauki okrzyku: „Dzień przedszkolaka - ważna sprawa. Czeka nas super zabawa”. Po czym wspólnie z wychowawczynią odczytały napis umieszczony na tablicy pt. Dzień przedszkolaka. Następnie wsłuchiwały się w prezentację multimedialną przygotowaną specjalnie na to święto. Nie mogło również zabraknąć odśpiewania hymnu przedszkolaka pt. „Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj”. Kluczowym elementem tego dnia był przeprowadzony quiz na temat naszego oddziału przedszkolnego, w którym dzieci chętnie uczestniczyły otrzymując w nagrodę zakładkę z życzeniami, czekoladkę oraz naklejkę super przedszkolaka. Na koniec tego cudownego dnia była wspólna praca plastyczna i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w roku szkolnym 2023/2024 przystępuje do Programu Inwestycji Strategicznych (Edycja szósta – PGR). Dzięki temu zmodernizujemy nasz kompleks oświatowo-sportowy, by uczniom uczyło się i przebywało tu przyjemniej oraz efektywniej.
11 września w naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Bohaterów Walk nad Bzurą. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klas III, IV, VI i VII. Wcielili się oni w role żołnierzy, uczennic gromadzących informacje historyczne i recytatorów. Całości dopełniły dziewczęta, które zaśpiewały żołnierskie piosenki. Nad przedstawieniem czuwały panie Anna Zawiślak, Agnieszka Miedzińska i Katarzyna Traczyk.
Następnie wszyscy śpiewali hymn szkoły oraz piosenki żołnierski i patriotyczne. Czasy września 1939 przybliżył również film wyświetlany na nowej tablicy interaktywnej.
Dzięki aparatowi fotograficznemu zakupionemu z funduszy Laboratoriów Przyszłości kolejna uroczystość szkolna została pięknie uwieczniona.
Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 4 września pani dyrektor Małgorzata Roszewska przywitała wszystkich przybyłych. Przedstawiła kadrę nauczycielską. Następnie w szczególny sposób zaprezentowano naszych pierwszoklasistów i obdarowano ich rogami obfitości przygotowanymi przez Radę Rodziców. Po części oficjalnej uczniowie z uśmiechami na ustach udali się na spotkania w klasach z wychowawcami. Ten wyjątkowy dzień został uwieczniony na zdjęciach dzięki aparatowi fotograficznemu zakupionemu z funduszy Labolatorium Przyszłości.
Nasza szkoła pielęgnuje pamięć o zmarłych nauczycielach, przyjaciołach szkoły oraz o poległych żołnierzach. Dziś 1 września odwiedziliśmy grób kierownika szkoły Ludwika Sielickiego i jego żony oraz poległych Żołnierzy na cmentarzu w Łękach Kościelnych i grób druha Ludwika Zalewskiego w Żychlinie . Wykonaliśmy porządki i złapaliśmy znicze.Nasza szkoła pielęgnuje pamięć o zmarłych nauczycielach, przyjaciołach szkoły oraz o poległych żołnierzach. Dziś 1 września odwiedziliśmy grób kierownika szkoły Ludwika Sielickiego i jego żony oraz poległych Żołnierzy na cmentarzu w Łękach Kościelnych i grób druha Ludwika Zalewskiego w Żychlinie . Wykonaliśmy porządki i złapaliśmy znicze.
Serdecznie zapraszamy
uczniów i ich rodziców na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024
4 września 2023 r. (poniedziałek) na godz. 9.00.
Po uroczystości odbędą się w klasach spotkania z wychowawcami.
23.06.2023r. w zakończenie roku szkolnego w Gminnym Ośrodku Kultury wręczono stypendia wójta gminy Bedlno dla uczniów z najwyższymi średnimi. W roku szkolnym 2022/23 stypendia naukowe otrzymali uczniowie:
- Jakub Andrzejczyk (6,00)
- Julia Majchrzak (5,58)
- Wiktoria Grabowska ( 5,42)
- Zofia Fercikowska (5,38)
- Gabriela Wawrzonkowska (5,35)
- Julia Czubiak (5,35)
- Kacper Maciejewski (5,25)
- Michał Igielski (5,18)
- Weronika Nikodemiak( 5,08)
- Marcel Bilski (5,05)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
I było pięknie...
Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym, młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.
Bezpiecznego, spokojnego i udanego wypoczynku.
WYKORZYSTANIE SPRZĘTU TIK
na zajęciach oraz podczas zabaw przedszkolnych zakupionego w ramach projektu „Super przedszkolak już na starcie – oddział przedszkolny w Gminie Bedlno”
dofinansowanego z Funduszy Europejskich.
TIK (technologie komunikacyjno-informacyjne) w edukacji najmłodszych staje się coraz częściej nieodzownym elementem zajęć i zabaw. Nadaje im nową atrakcyjność, oswaja maluchy z codziennością życia w XXI wieku. Dlatego nie powinniśmy się zastanawiać, czy przedstawiać dzieciom przedszkolnym nowe technologie, ale jak to robić bezpiecznie i mądrze. Na nowe technologie nigdy nie jest za wcześnie i nie można już od nich uciec. Rodzice przedszkolaków nie do końca wiedzą, jak dbać o to, by dzieci widziały w komputerze nie tylko narzędzie do rozrywki, nie zawsze wiedzą jak przygotować swoje dzieci do bezpiecznego używania TIK. Tu naprzeciw wychodzi oddział przedszkolny.
Przeglądając postawę programową wychowania przedszkolnego, rzeczywiście nie znajdziemy bezpośrednich zapisów, czy też zaleceń dotyczących wykorzystania TIK w przedszkolu. Jednak, gdy dokładnie się wczytamy w dokument, zobaczymy, że nowe technologie doskonale wpisują się zawarte w nim w cele wychowania przedszkolnego. W jednym z obszarów kształcenia możemy znaleźć zapis mówiący o wspomaganiu rozwoju umysłowego dzieci poprzez zabawy konstrukcyjne, budzenie zainteresowań technicznych oraz wprowadzanie dzieci w świat urządzeń technicznych. Tak, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do oddziału przedszkolnego i z powodzeniem stosować TIK.
Dzięki projektowi „Super przedszkolak już na starcie – oddział przedszkolny w Gminie Bedlno” do oddziału przedszkolnego w Szewcach Nadolnych został zakupiony sprzęt, który pozwala na wykorzystywanie technologii komunikacyjno- informacyjnych z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jest to m. in. interaktywna podłoga FunFloor– nowe znaczenie innowacji - interaktywne urządzenie projekcyjne spełniające funkcję podłogi interaktywnej stanowiące pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Nauczyciele chętnie wykorzystują tę pomoc podczas zajęć i zabaw przedszkolnych, zachowując przy tym umiar tak, aby nowe technologie stały się narzędziem pomagającym wspierać rozwój przedszkolaków.
Przedszkolny świat urządzeń technicznych to także zakupiony w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu w ramach projektu telewizor, który dobrze sprawdza się, jako pomoc do zajęć edukacyjnych. Na jego ekranie przedszkolaki oglądają edukacyjne filmy, bajki, własne występy, zdjęcia z uroczystości oraz programy edukacyjne. To pomoc dydaktyczna, która wspomaga nauczycieli podczas organizacji zajęć, nadaje im atrakcyjność, uczy wykorzystywać sprzęt TIK w uzasadniony i racjonalny sposób.
W ramach projektu „Super przedszkolak już na starcie – oddział przedszkolny w Gminie Bedlno” zostały zakupiony także laptop, tablica interaktywna, stoliki interaktywne.
Stosowanie TIK wplatać się będzie w codzienne zabawy, tak jak jest wplecione w różne sfery naszego życia. Przedszkolaki świetnie się bawią i uczą, wykorzystując wszystkie urządzenia zakupione w ramach projektu. Planując zajęcia z użyciem technologii informatycznej i komunikacyjnej, będziemy osiągać wyznaczone cele pedagogiczne, wyzwalać wszechstronną aktywność dzieci i pobudzać ich zainteresowania, wykorzystywać internet i inne źródła jako bank wiedzy i materiałów multimedialnych, które przybliżą i uatrakcyjnią omawiane zagadnienia, wpierać będą twórczą postawę dzieci, wspomagać ich rozwój nie tylko intelektualny, ale i społeczny. Technologia wykorzystywana w odpowiedni sposób pozwoli przedszkolakom zdobywać wiedzę z różnych dziedzin życia, rozwijać spostrzegawczość, sprawność manualną, refleks, podzielność uwagi i pamięć, kształtować logiczne myślenie, wyobraźnię, kojarzenie faktów, rozwijać cierpliwość, wytrwałość, samodzielność, wyrównywać szanse edukacyjne.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych
ZAPRASZA
NA UROCZYSTOŚĆ
ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023,
które odbędzie się 23 czerwca (piątek), o godz. 8.00.
W ramach zajęć z gimnastyki korekcyjnej dzieci uczyły się dokonywać próby oceny własnej postawy ciała oraz samokontroli postawy. Z dużym zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia ogólnorozwojowe podnoszące ogólną sprawność fizyczną. W ramach zajęć wyrabiana była również u przedszkolaków świadomość istnienia wady postawy oraz konsekwencji z nią związanych. Stosowane podczas zajęć indywidualne ćwiczenia korekcyjne dostosowane do wady postawy dziecka oraz gry i zabawy korekcyjne sprawiały, że zajęcia były dla dzieci atrakcyjne. W okresie wiosennym i letnim (maj, czerwiec) podczas ćwiczeń z gimnastyki korekcyjnej korzystaliśmy ze sprzętu zamontowanego na placu zabaw (ścianka wspinaczkowa, trampolinka, zamki ze zjeżdżalnią).
Projekt "Super przedszkolak na starcie - oddział przedszkolny w Gminie Bedlno" pozwolił dzieciom z oddziału przedszkolnego na pełne osiągniecie zamierzonych celów z wykorzystaniem bogatej bazy dydaktycznej podczas prowadzenia zajęć kreatywno-artystycznych.
Zajęcia te odbywały się cyklicznie, dwa razy w tygodniu. Prowadziła je nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej posiadająca kwalifikacje do prowadzenia zajęć plastyczno-technicznych.
Cele zajęć kreatywno-artystycznych były następujące:
W czasie zajęć wykorzystywano pomoce dydaktyczne zakupione z projektu "Super przedszkolak na starcie - oddział przedszkolny w Gminie Bedlno", w tym:
Zajęcia rozpoczynały się od wprowadzenia tematu zajęć. Następnie nauczycielka przedstawiała dzieciom techniki plastyczne, które będą wykorzystywane podczas zajęć. Dzieci miały możliwość samodzielnego wyboru materiałów i narzędzi, które będą wykorzystywać do pracy. Nauczycielka wspierała dzieci w ich działaniach, podpowiadała i pomagała w razie potrzeby.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki prezentowały swoje prace. Prowadząca chwaliła dzieci za ich zaangażowanie i twórczość.
Zajęcia kreatywno-artystyczne były bardzo popularne wśród dzieci, które z przyjemnością uczestniczyły w zajęciach i chętnie wykonywały prace plastyczne. Zauważono, że dzięki zajęciom dzieci rozwinęły swoją wyobraźnię i kreatywność, poprawiły umiejętności manualne, nauczyły się samodzielnego tworzenia, stały się bardziej wrażliwe na piękno, chętniej współpracowały w grupie.
Pomoc dydaktyczna zakupiona z projektu "Super przedszkolak na starcie - oddział przedszkolny w Gminie Bedlno" pozwoliła na urozmaicenie zajęć i zwiększenie ich atrakcyjności dla dzieci.
Dzięki projektowi "Super przedszkolak już na starcie - oddział przedszkolny w Gminie Bedlno" został zakupiony sprzęt, który pozwala na wykorzystanie technologii komunikacyjno-informacyjnych z dziećmi w wieku przedszkolnym. Interaktywna podłoga stanowi pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Nauczyciele chętnie wykorzystują tę pomoc podczas zajęć i zabaw przedszkolnych, zachowując przy tym umiar tak, aby nowe technologie stały się narzędziem pomagającym wspierać rozwój przedszkolaków.
W oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych zajęcia z rytmiki prowadzone były cyklicznie dwa razy w tygodniu. Zajęcia prowadziła nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego, która posiadała kwalifikacje do prowadzenia zajęć umuzykalniających z elementami rytmiki.
Cele zajęć z rytmiki były następujące:
W czasie zajęć wykorzystywano pomoce dydaktyczne zakupione z projektu "Super przedszkolak na starcie - oddział przedszkolny w Gminie Bedlno", w tym:
Zajęcia rozpoczynały się od rozgrzewki, która miała na celu przygotowanie dzieci do ćwiczeń. Następnie nauczycielka wprowadzała nowe elementy rytmiczne, takie jak: kroki, skoki, obroty, przysiady. Dzieci wykonywały ćwiczenia w różnych pozycjach: stojąc, siedząc, leżąc. W czasie zajęć wykorzystywano również instrumenty perkusyjne, które pomagały dzieciom w kształtowaniu poczucia rytmu.
Na zakończenie zajęć dzieci tańczyły do muzyki. Podczas tańca mogły swobodnie wyrażać siebie i swoje emocje.
Zajęcia z rytmiki były bardzo popularne wśród dzieci. Przedszkolaki z przyjemnością uczestniczyły w tej formie zajęć i chętnie wykonywały ćwiczenia. Nauczycielka zauważyła, że dzięki zajęciom dzieci poprawiły koordynację ruchowo-słuchową, lepiej odczuwały rytm, były bardziej aktywne ruchowo, chętniej współpracowały w grupie.
Pomoce dydaktyczne zakupione z projektu "Super przedszkolak na starcie - oddział przedszkolny w Gminie Bedlno" pozwoliły na urozmaicenie zajęć i zwiększenie ich atrakcyjności dla dzieci.
Dzieciaki z oddziału przedszkolnego z niecierpliwością oczekiwały w swoich grupach 4-osobowych na cykliczność zajęć z logopedii. Za każdym razem padało pytanie z ust dzieci: Co dzisiaj ciekawego będziemy robić? Co Pani nam przyniesie na zajęcia? Pomocy, które otrzymaliśmy z projektu realizowanego w oddziale przedszkolnym, jest bardzo dużo. Rewelacyjną do zajęć logopedycznych jest m.in. kącik lustrzany, gdzie dziecko widzi, jak samo pracuje. Wszelkiego rodzaju gry dydaktyczne, książeczki i historyjki obrazkowe to wszystko, co jest niezbędne, aby usprawniać, rozwijać i korygować mowę dziecka już od najmłodszych lat życia. Każde tego typu zajęcia powodowały uśmiech na twarzy dziecka, co jest bezcenne….
W dniach 12-14 czerwca uczniowie kl. II - VIII ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bedlnie wraz z opiekunami: p. E. Warzonkowską, p. M. Roszewską , p. K. Traczyk i p. K. Kabą wyruszyli na wycieczkę szkolną nad morze. Organizatorem wycieczki było Biuro Podróży Lechit z Kutna. To były trzy dni świetnej przygody, które wzbogaciły nasze życie o niecodzienne wspomnienia. Zwiedzaliśmy Frombork, Krynicę Morską, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Jantar, Malbork i Mikoszewo – miejscowość, w której byliśmy zakwaterowani.
Pierwszym punktem naszej wycieczki był Frombork - małe urokliwe miasteczko. Zwiedzaliśmy potężną, gotycką katedrę i Muzeum Kopernika. W Katedrze wysłuchaliśmy koncertu organowego. Potem pojechaliśmy do Krynicy Morskiej. Weszliśmy na latarnię morską. Spacerowaliśmy nad morzem. Zobaczyliśmy przekop Mierzei Wiślanej. Na nocleg udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego w Mikoszewie. Pogoda była wspaniała
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Gdańska. Podziwialiśmy piękne zabytki m.in.: Bazylikę Mariacką, Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Zieloną Bramę. Spacerowaliśmy Nadwodnym deptakiem wzdłuż Motławy. W Gdańsku Oliwie zwiedziliśmy Archikatedrę i wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego. Sopot to kolejny punkt programu naszej wycieczki. Widzieliśmy „Krzywy domek” . Miło było przejść, „kąpiąc się w promieniach słońca” po sopockim molo, podziwiać przepływające statki i jachty po Zatoce Gdańskiej, a następnie zrobić pamiątkowe zdjęcie, dzięki któremu będziemy mogli wracać do tych pięknych chwil. Następnie udaliśmy się do Gdyni. Zwiedziliśmy okręt wojenny ORP Błyskawica, a następnie Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Zachwyciło tam nas bogactwo barwnych, żywych zgromadzonych z całego świata, morskich okazów fauny i flory. Nie mogliśmy oderwać oczu od kolorowych ryb o różnorodnych kształtach, intrygowały nas żarłoczne piranie, krokodyle, rekiny, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle.
Trzeci ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy plażowaniem w miejscowości Jantar. Następnie pojechaliśmy do Malborka. Po pysznym obiedzie zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki, największą ceglaną warownię w Europie. Duże wrażenie na nas zrobiła średniowieczne kuchnia, sale, refektarz, ogrzewanie podłogowe i luksus zamku- toaleta. Na szczególną uwagę zasługiwała bogata kolekcja bursztynów.
Pożegnaliśmy Malbork i szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka szkolna to czas nauki, poznawania nowych miejsc, to też czas zabawy, integracji, zacieśniania przyjaźni oraz niezapomniana lekcja samodzielności i odpowiedzialności.
10 czerwca 43 młodych recytatorów z Płocka, Sierpca, Sannik, Żychlina, Gąbina, Łęczycy i Kutna spotkało się w finale konkursu „Pięknie być człowiekiem”. Najlepsi z najlepszych, wyłonieni podczas eliminacji rejonowych, zaprezentowali recytatorski kunszt, artystyczną dojrzałość i umiejętności aktorskie. Na scenie królowała poezja Szymborskiej oraz wiersze i fragmenty komedii Aleksandra Fredry. Młodzież cudownie analizowała teksty, proponowała ciekawe interpretacje. Naszą szkołę reprezentowały Kornelia Wilińska Weronika Nikodemiak z kl. VI, Zofia Fercikowska z kl. VIII.
Brawa, wielkie brawa dla wszystkich utalentowanych recytatorów, a zwłaszcza dla Weroniki Nikodemiak, która zdobyła III miejsce!
Podczas wspaniałej pogody wszyscy świetnie się bawili. Na początku dzieci zaprezentowały część artystyczną, podczas której serce publiczności skradł Zielony Kapturek (Nina Trembaczyk) i Wilk (Antoni Ulatowski). Humorystyczne scenki przeplatane były licznymi piosenkami, przy których nogi rwały się do tańca. Swym talentem wokalnym wykazały się Julia Dominiak, Lena Stefaniak i Wiktoria Lewandowska. Następnie uczestnicy Pikniku Rodzinnego mogli korzystać z wielu atrakcji. Był plac zabaw z nowymi elementami (uzyskanymi z projektu), kula do zorbingu, dmuchańce, fotobudka. Można było udać się na wizytę do salonu fryzjerskiego, pomalować włosy i paznokcie, pobawić się z animatorami, wziąć udział w konkursach. I dorośli, i dzieci świetnie bawili się podczas zumby prowadzonej przez p. Agnieszkę Dabrowską, czy zabaw sportowych. W tle słychać było muzykę, a wśród zebranych przechadzała się olbrzymia Mrówka, do której z ogromną chęcią tulili się i mniejsi, i więksi.
Jeśli ktoś zgłodniał, mógł posilić się przysmakami z grilla, goframi, wypiekami domowymi, lodami, zakręconymi ziemniaczkami oraz innymi słodkościami przygotowanymi przez darczyńców. A było ich w tym roku niemało. Biuromax, Bank Spółdzielczy „Wspólna Praca”, Kelloggs UMA Investments Kutno, Koło Łowieckie Łoś, PW MI-Bud, BED – MOS, Wotex, Szkółka Roślin Ozdobnych Ważyńscy, PSB Mrówka z Żychlina, p. Magdalena Baranowska oraz anonimowi sponsorzy. Wszystkim im oraz tym, którzy pomagali w organizacji Pikniku serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok
30 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. K. Traczyk, A. Zawiślak, p. M. Roszewską oraz uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kterach z opiekunem Panią Dyrektor szkoły I. Kawką wzięli udział w wycieczce do pięknego, starego Torunia i kwiecistego Ciechocinka.
Po spotkaniu z przewodnikiem dzieci wyruszyły do planetarium, w którym obejrzały seans „Kolorowy Kosmos”. Następnie wzięły udział w warsztatach piernikarskich w Piernikarni Starotoruńkiej. Dowiedziały się, jakie były dawne tradycje piernikarskie, poznały najciekawsze legendy związane z toruńskim specjałem oraz poczuły zapach, pochodzących z dalekich krain, przypraw korzennych. Potem własnoręcznie wykonały piernik – tak jak czynili to dawni mistrzowie, aby zabrać go ze sobą jako pamiątkę z Torunia.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta naszego wielkiego astronoma z panią przewodnik. Wycieczkowicze z zainteresowaniem słuchali historii Torunia i związanych z nim legend. Robili sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomniku flisaka i Mikołaja Kopernika. Zwiedzili katedrę miejsce chrztu Mikołaja Kopernika, zobaczyli Krzywą Wieżę i dom urodzin Mikołaja Kopernika. Zakupili pamiątki i pierniki. Po obfitym obiedzie pływali statkiem „Wanda” po Wiśle i podziwiali panoramę Starego Miasta. Następnie ruszyli w kierunku Ciechocinka. Spacerowali przy tężniach i oddychali świeżym zdrowym powietrzem. Weszli na taras widokowy tężni. Spacerowali po deptaku i zachwycali się dywanami kwiatowymi. Przy zegarze kwiatowym zrobili sobie kolorowe zdjęcia. Zobaczyli również charakterystyczne miejsca Ciechocinka jakimi są: „fontanna Jaś i Małgosia”, „grzybek” oraz muszla koncertowa.
Wycieczka była bardzo udana, a cele zostały osiągnięte.
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się zajęcia kreatywno-artystyczne. Maluszki rozwijają swoje zdolności artystyczne poprzez malowanie, lepienie, klejenie, taniec, recytację oraz grę na instrumentach perkusyjnych. Rytmika to doskonały czas na wprowadzenie dziecka w świat dynamiki i tempa z udziałem muzyki. Dzieci, bawiąc się, odkrywają jej tajniki.