Na historii nie śpimy. Nasi uczniowie są bardzo kreatywni. Takie oto cudeńka powstają w czasie zajęć. Komiksy, plakaty, notatki graficzne - nasi uczniowie nie próżnują.
Jak co roku w naszej szkole 22 kwietnia obchodziliśmy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Od tej chwili upłynęło 51 lat, a nasza planeta coraz bardziej niszczeje.
Z tej okazji uczniowie klasy IV - VIII przyłączyli się do akcji poprzez ukazanie piękna flory i fauny naszej matki Ziemi. Ich zadanie polegało na wykonaniu kilku zdjęć przyrody ożywionej znajdującej się w najbliżej okolicy. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia najciekawszych fotografii.
Pamiętajmy również, że Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Z wielką nadzieją patrzymy na ekologów, być może uda im się odwrócić zło, jakie zafundowała nam cywilizacja. Musimy, więc dołączyć do przyjaciół Ziemi i wspólnie z nimi walczyć o nasz dom.
W czasie nauczania zdalnego Biblioteka Szkolna umożliwia wszystkim uczniom wypożyczenie książek.
1. Zamówienie można złożyć poprzez Messenger.
2. Książki można wypożyczyć osobiście, po wcześniejszym zgłoszeniu i umówieniu się z bibliotekarzem na konkretny dzień i godzinę.
3. Zamówione książki będą przygotowane w bibliotece. Możesz je odebrać osobiście lub przez osoby trzecie.
4. Celem zachowania bezpieczeństwa, książki zwracane, będą kierowane na kwarantannę.
5. Zwracane książki muszą być opatrzone kartką z informacją kto oddaje. Wszyscy odwiedzający Bibliotekę w pandemii zobowiązani są do:
• noszenia maseczek,
• dezynfekcji rąk (płyn dostępny przy wejściu do szkoły),
• dostosowania się do ograniczenia wolnego dostępu do księgozbioru,
• zachowania bezpiecznego 2 - metrowego dystansu od innych osób.
Pozdrawiam cieplutko. Małgorzata Roszewska
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia rozegrano VIII Powiatowy Turniej Czytelniczy „Mistrz Czytelnictwa 2021” pod hasłem „Za drzwiami starej szafy, czyli w krainie fantazji z bohaterami Narnii”.
W Turnieju uczestniczyło 14 trzyosobowych drużyn, które zostały wyłonione podczas szkolnych eliminacji. W etapie powiatowym uczestnicy rozwiązywali szczegółowy test online. O zwycięstwie zdecydowała suma punktów zdobytych przez uczniów danej drużyny.
Naszą szkołę po eliminacjach szkolnych reprezentowały uczennice z klasy VI – Julia Czubiak, Zofia Fercikowska i Katarzyna Stolarska. Ich zaangażowanie zaowocowało wiedzą literacką, umiejętnością pracy w zespole, wysokim wynikiem. Dziewczęta otrzymały za udział niepowtarzalne kubki i oczywiście najwyższą możliwa ocenę z języka polskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas IV – VIII na lekcji języka polskiego otrzymali nietypowe zadanie. Należało, wykorzystując co najmniej trzy tytuły książek, zbudować zdanie, w którym poszczególne wyrazy nie zmieniłyby formy, a ich połączenie stanowiłoby sensowne wypowiedzenie z orzeczeniem. Do zmagań językowych przystąpiło 21 uczniów.
Po rozpatrzeniu jednej lub kilku propozycji konkursowiczów jury zdecydowało się na przyznanie następujących miejsc i wyróżnień:
I miejsce
Ratajczyk Natalia
II miejsce
Fercikowska Zofia
Oto jest Kasia - mała księżniczka, niezłe ziółko.
III miejsce
Fabiańska Alicja
Dlaczego byliśmy z nim tak blisko?
Wyróżnienie
Janicka Aleksandra
Widać było tylko szczęście, zachód słońca w Milanówku
Julia Igielska
Karolcia, zaopiekuj się mną.
Udział w konkursie wzięli także następujący uczniowie.
Ich zaangażowanie będzie docenione w ocenianiu zachowania.
„Gratuluję wszystkim ich pomysłowości. To radość dla nauczyciela, gdy uczniowie robią więcej niż muszą, angażują się w Dziękuję Wam kochani. Wasza polonistka.”
22 kwietnia przedszkolaki spędziły czas pod hasłem: „Nie śmieć więcej”. Wzbogacały wiedzę i słownictwo na temat Ziemi jako planety. Uświadamiały sobie poprzez doświadczenie z globusami, w jaki sposób Ziemia krąży wokół Słońca. Naśladowały radośnie czynności z piosenki pt.: „Duszki, duszki”. Ponadto rozwijały umiejętności plastyczne, wyklejając plasteliną kulę ziemską.
Piątoklasiści na jednej z lekcji języka polskiego uczyli się pisać instrukcję. Aby zrozumieć, jak ważne jest, by była ona dobrze napisana, prosta a zarazem dokładna, uczniowie mieli za zadanie złożyć serwetkę według instrukcji. Na pewno teraz swe stoły w domu podczas posiłków będą przyozdabiali pięknie złożonymi serwetkami.
Oto ich prace.
Dziś, tj. 14 kwietnia, odbyły się szkolne eliminacje online do VIII Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego Mistrz Czytelnictwa. Jego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Prof. T. Kotarbińskiego Filia w Kutnie. Jest to konkurs dla uczniów klas IV –VI.
Chętni rozwiązywali online test z zamkniętymi pytaniami dotyczącymi treści „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”.
Trzy osoby z najlepszymi wynikami będą reprezentowały szkołę w finałowym etapie konkursu. Bitwa o trzecie miejsce była bardzo zacięta. Zadecydowały sekundy.
Oto wyniki:
I miejsce - Zofia Fercikowska kl. VI
II miejsce - Katarzyna Stolarska kl. VI
III miejsce – Julia Czubiak. kl. VI
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą
w Szewcach Nadolnych informuje,
że w okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r. wszyscy uczniowie klas I - VIII
będą realizować naukę w trybie zdalnym.
Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonywały podczas nauki zdalnej pisanki, kartki świąteczne oraz życzyły Wesołych Świąt Wielkanocnych.
Jak zawsze na przedszkolaków oraz ich Rodziców możemy liczyć.
Zawitała wiosna do naszej szkoły, do naszego przedszkola. Jej zwiastuny pojawiły się na korytarzach, w klasach. Nawet ptaszki uwiły sobie gniazdka na parapetach.
Oczywiście są to efekty pracy naszych utalentowanych przedszkolaków i uczniów klas I-III. Dzieci pod czujnym okiem swych wychowawczyń stworzyły takie oto cudeńka, które cieszą oczy wszystkich.
"Można odejść na zawsze, by stale być blisko..." - ks. J. Twardowski
31 marca delegacja naszej szkoły pożegnała wielkiego przyjaciela naszej szkoły Druha harcmistrza Ludwika Zalewskiego.
Druh Ludwik był uosobieniem postawy harcerskiej - wzorem, który każdy z nas, instruktorów, harcerzy i zuchów, starał się naśladować. Zawsze nosił w sobie Prawo Harcerskie, co było widoczne w Jego czynach – tych wielkich, których niewątpliwie dokonał, jak i tych małych, w życiu codziennym. Zawsze z uprzejmością i czułością witał harcerzy, przyjmując ich w swoich progach. Nigdy nie zapomnimy wspaniałych gawęd snutych przez Druha Ludwika z zapałem przy ognisku, podczas uroczystości szkolnych, które niejednokrotnie – wzruszały i wywoływały zadumę. Bolesne jest to, że już nigdy z ust Druha Ludwika nie usłyszymy kolejnych opowieści, jednak te, które zdążył nam przekazać, na zawsze pozostaną w naszych sercach i pamięci.
Patrząc na wspaniałą kolekcję medali podarowaną naszej szkole, będziemy wspominać wspaniałego, dobrego człowieka, jakim był Druh Ludwik Zalewski.
Jak jeść, aby było zdrowo?
Czy można uniknąć chorób cywilizacyjnych?
Czy istnieje dieta " cud" ?
Dobrze wiedzą to uczniowie klasy VIII, którzy w ramach lekcji edukacja dla bezpieczenstwa przygotowali plakaty promujące zdrowy styl życia. Prawidłowe odżywianie to dbałość o różnorodność produktów w pożywieniu, które dostarczają składników odżywczych potrzebnych do zachowania energii, dobrego samopoczucia i odpowiedniej kondycji fizycznej.
Korzystając ze słonecznej pogody pod koniec marca uczniowie z koła geograficznego: Wiktoria, Emil i Alicja, wyruszyli na poszukiwanie wiosny. Efekty ich pracy widać na poniższych zdjeciach.
Jak co roku w naszej szkole 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.
W związku z tym uczniowie z klas VI - VIII w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów wykonali prezentacje multimedialne.
Obchody święta przyczyniają się więc do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.
Wody pitnej brakuje wielu ludziom na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z wykonami prezentacjami.
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro , które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”
Flora Edwards
PODZIĘKOWANIE
Samorząd Uczniowski
serdecznie dziękuje wszystkim uczniom naszej szkoły za tak liczne włączenie się w zbiórkę artykułów spożywczych i środków chemicznych dla wychowanków Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Tęcza w Kutnie.
Dary serca, które przynieśliście, zostały im wczoraj przekazane.
Pani Dyrektor, Opiekunowie i Wychowankowie tej Placówki dziękują za okazaną pomoc.
Przekazali nam zrobione przez siebie ozdoby wielkanocne, życząc nam i naszym Rodzinom zdrowych, błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego
Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Monika Sobolewska