Dane szkoły

CHARAKTERYSTYKA SZKOŁY

Szkoła mieści się w budynku dwukondygnacyjnym. Posiada duże i przestrzenne sale lekcyjne.

Posiadamy nowo wyposażoną pracownię w 10 stanowisk uczniowskich i jedno centralne-serwer typu Microsoft z projektu finansowanego przez EFS. Pracownia podłączona do internetu. Ponadto istnieje możliwość korzystania z komputerów w klasach i bibliotece.

Istnieje sala korekcyjna, w której znajduje się ścianka wspinaczkowa. Boisko do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej , boisko utwardzone do kosza-wyposażone w kosze, stół cementowy do tenisa stołowego. Magazynek sportowy wyposażony w podstawowy sprzęt sportowy, zestaw ćwiczeniowy do gimnastyki korekcyjnej, zestaw do zabaw ruchowych na placu zabaw.

Otoczenie naszej szkoły jest typowo wiejskie. Najbliżej położone miasta to: Kutno (15km) oraz Żychlin (10km). Szkoła ma bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, które często dla realizacji zadań     i ambicji szkoły nauczyciele organizują społecznie. Teren szkolny zadbany, ukwiecony dużo miejsca na rekreację i zabawę dla dzieci, dobre wyposażenie placu zabaw.

Mamy wykwalifikowaną, odpowiedzialną, dyspozycyjną i kompetentną kadrę nauczycielską. Większość posiada dwa, trzy kierunki nauczania. Nauczyciele są otwarci na różne inicjatywy, chętni do działań społecznych. Doskonalą się na kursach, szkoleniach, warsztatach. Posiadają umiejętności pracy nowoczesnymi metodami. Chętnie współpracują z instytucjami. Posiadają doświadczenie w organizowaniu różnych przedsięwzięć na rzecz szkoły i wychowanków.

Szkoła realizowała kilka projektów pt.: „Szkoła Marzeń”, ”Radosna szkoła”, „Lokalni Liderzy Edukacji Ekologicznej” „Pracownie komputerowe dla szkół” i „Projekty rozwojowe szkół w Gminie Bedlno drogą do podniesienia kompetencji uczniów”, "Od grosika do złotówki", "Lekcja Enter".

Organizacja i sprawowane funkcje:

Cykl kształcenia w szkole trwa 8 lat i obejmuje 2 etapy edukacyjne. Etap pierwszy klasy I-III, etap drugi klasy IV-VIII. Szkoła prowadzi oddział przedszkolny (finansowany przez Gminę Bedlno).

Obecnie w szkole uczy się 96 dzieci.

Osobą reprezentująca szkołę jest Dyrektor Szkoły mgr Elżbieta Wawrzonkowska.

Organami szkoły są:
Dyrektor Szkoły.
Rada Pedagogiczna.
Rada Rodziców.
Samorząd uczniowski.

Organem prowadzącym jest Gmina Bedlno, a organem nadzorującym Łódzki Kurator Oświaty.

Zasady funkcjonowania:

Dowóz uczniów zapewnia organ prowadzący.

Szkoła pracuje w godzinach 7.00 – 17.00

Sekretariat szkoły przyjmuje podania, wnioski i pisma interesantów. Sprawy są rozpatrywane           z zachowaniem trybu i terminów zgodnych z Kodeksem Postępowania Administracyjnego. Sekretariat szkoły udziela informacji dotyczących sposobu załatwiania spraw.