Sobota 20.04.2024

GOŚCIE

REALIZOWANE PROJEKTY

*  Udział w projekcie "Mała książka - wielki człowiek" uczniów klasy I.

* Udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademii Bezpiecznego Puchatka

* Realizacja projektu "Super przedszkolak na starcie - oddział przedszkolny w Gminie Bedlno" - harmonogram zajęć dodatkowych znajduje się w zakładce "Dane szkoły"

* Laboratoria Przyszłości"

PRZYJACIELE SZKOŁY

UMA Invwestments Sp. z o.o.

Grupa Kellogg,s GoGreen

CLEAN ECO

VEOLIA INDUSTRY POLSKA Sp. z o.o.

Firma TOREX SP.ZO.O

Jawny Rejestr Zbiorów Danych

Zgodnie z przyjętą w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych polityką bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych, w szkole prowadzony jest jawny rejestr zbiorów danych.

Rejestr w formie papierowej jest udostępniany do zapoznania się w siedzibie Administratora Danych Osobowych (Szewce Nadolne 14, 99-311 Bedlno).

SPOTKANIA Z RODZICAMI

15 września 2023r.,

14 listopada 2023r.,

15 lutego 2024r.,

18 kwietnia 2024r.

PEDAGOG SPECJALNY I SZKOLNY

GODZINY PRACY

PEDAGOGA SPECJALNEGO:

AGATA KRAJNIAK

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK - 12.50-13.20

ŚRODA -7.20- 10.20 lub 8.20 -10.20,

ŚRODA -  13.40-14.40

PEDAGOGA SZKOLNEGO:

MONIKA SOBOLEWSKA

• 27 marca uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w zabawie matematycznej "Uwolnić króliczka".

Uczniowie mieli za zadanie znaleźć 8 ukrytych jajek . W każdym jajku znajdowało się jedno zadanie do rozwiązania. Zadania zapisane były w kształtach przypominających pisanki i dotyczyły Świąt Wielkanocnych oraz tradycji z nimi związanymi.

Wynik każdego zadania był fragmentem kodu do klatki. Poprawność kodu uczniowie mogli sprawdzić w aplikacji Genially, która im się wyświetliła po zeskanowaniu kodu QR.

• W dniach 19-26 marca uczniowie naszej szkoły zbierali „dary serca” dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wojszycach. Organizatorami akcji było Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski. Dzięki zaangażowaniu uczniów jak i rodziców udało się zgromadzić sporą ilość słodyczy, herbaty, kawy, a także kosmetyków. Dziękujemy tym, którzy otworzyli swoje serca i włączyli się czynnie do zbiórki.

• 26.03.2024r. mieliśmy przyjemność uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym pt: „GANG ŚMIECIAKÓW” o tematyce profilaktycznej w wykonaniu Teatru Grupa T z Torunia. Tematyka nawiązywała do promowania postawy ekologicznej, sposobów dbania o środowisko- zasada zero waste, promowanie zdrowego stylu życia, elementów profilaktyki uzależnień (alkohol, nikotyna, napoje energetyczne i inne używki). Przedstawienie miało charakter kabaretowy i interaktywny, dzięki czemu nasi uczniowie mogli włączyć się do przedstawienia stając się jego częścią. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam wszystkim jak najdłużej.

• Przed świętami przypominamy o akcji charytatywnej – „Zbiórka korków dla Oliwki Urbańskiej” prowadzonej przez uczniów klasy III wraz z wychowawczynią. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w naszą akcję. Właśnie przekazaliśmy kolejną partię korków.

• 22.03.2024 uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Żeronicach.

Cieszymy się z udziału naszych uczniów w tym konkursie.

• Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień astronomicznej Wiosny. Na korytarzach i w klasach pojawiły sie wiosenne dekoracje. Prawie wszyscy uczniowie jak i nauczyciele tego wyjatkowego dnia ubrani przyszli do szkoły w kolorze zielonym, przypominajacym nadejście wiosny. Przyświecało nam hasło; “Uczeń na zielono ubrany - na lekcjach nie pytany”. Również dzisiejszy dzień był Dniem Bez Plecaka. Kreatywność uczniów zasłużyła na nagrodę. Zamiast plecaków pojawiły się: torby podróżne, wiadra, chlebaki, koszyczki, kaski, futerał na sztucer, worki, łubianki, pudełka kartonowe itp.

• Na dzisiejszej bibliotece uczniowie nie próżnowali. Kornelia czytała książkę pt. "Ani słowa Zosi", Gabrysię zaciekawiły bajki, Władziu czytał o przygodach psa Fidusa, a Albert odnalazł na półce bardzo interesującą pozycję pt. "Czerwona kartka dla Sprężyny ". Karolek, postanowił odrabić lekcje.

• 14 marca w naszej szkole uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu muzycznym przygotowanym przez pana Hanusza Kowalczyka. Tematem lekcji była Muzyka musicalowa. Mogliśmy wysłuchać takich utworów z „Zaplątanych”, „Małej Syrenki”, „Skrzypka na dachu”, „Krainy lodu”. Dzieci i artyści bawili się świetnie. Uwieńczeniem spotkania były konkursy ze słodkimi nagrodami.

• W piątek – 8 marca uczniowie klasy VII świętowali Dzień Kobiet. Święto to jest obchodzone od 8 marca 1910 roku. Chłopcy z klasy siódmej również pamiętali o Paniach ze szkoły i koleżankach z klasy. Dziękujemy również za słodki poczęstunek.